2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Emzik tutmayan çocuk çok zor. Kolaylık diliyorum valla . Akış hızı içinde ellerimle masaj yapıyorum çok sinirlenince . Baktım yine devam ediyor çekiyorum memeden çünkü doymadığı için yapmadığını düşünüyorum. Gazsa gaz çıkartma uykuysa uykuya geçiş.

Kaç günlük bilmiyorum ama eğer emzirme düzeni oturduysa emzik verin. Karnı yoksa emzik verirsiniz. Açsa mecbur emicek

Bizde 22 günlük olduk, ben artık gece uyandırmıyorum. Kendisi kaka yaparken uyanıyor zaten Max 4 saati buluyor.bu gece 12 gibi eşime vermiştim gazını çıkarsın diye 3.40 da ağlamasına uyandım mesela.

Tabi bu sarılık vs yoksa. Öyle bir durumda uykuya meyili oluyor bebeklerin ,uyandırmak gerekiyor.
Ben devlete yenidoğan pole gidiyorum. Zaten randevusuz kayıt açıyorlar nerde doğurduğunuz önemli değil. Bize birinci ay için yenidoğan geldiğinizde göz muayanesi ve kalça için yönlendireceğiz dediler.

Kızlar selam şubat annelerinden geliyorum bugün doğum yapalı 4 gün oldu hala yatıp kalkmam o kadar zor ki normal mi sizce bu

Kızlar selam şubat annelerinden geliyorum bugün doğum yapalı 4 gün oldu hala yatıp kalkmam o kadar zor ki normal mi sizce bu
Normal özellikle kalkarkendikiş yeri çok sancır ilerleyen günlerde ağrı tek bir yerde toplanabilir. Benim 2. Haftaya girerken tamamen geçti diyebilirim hala bile kahkaha falan atarsam sızı oluyor ara ara bol bol fito kremi sür ağrı kesici antibiyotiklerini ihmal etme. Geçmiş olsun

Anladım canım herkeste bu şekilde ilerliyor demek ki çok teşekkür ederim

Oyy kıyamam bende muhtemelen aynı heyecanla dinlerim kalca cikikligi icin kaçıncı hafta gidilmeli peki?

Şimdi doktordan geldik, aşırı gazı var dedi doktor, zaten gaz için gitmiştik, kaç saatte bir besliyorsun dedi, her talep ettiğinde dedim, öyle belli bı saati yok bazen 3-4 saatte bir bazen aralıksız, bazen saat başı. Ama genelde çok sık besleniyor dedim. İlk 1 hafta haricinde sürekli uyandırıp beslemek ya da sık sık beslemek gerekmez, 2 saatin altında besleme yoksa gazdan kurtulamazsiniz dedi. Gaz damlasi filan da vermedi pek çare değilmiş, en iyi çare beslenme aralıklarını biraz açmak dedi. Sürekli uyandırmaya gerek yokmuş yani. 20 günlük olduk biz.

Hemşireyle görüştüm hastanede, sütüm biraz tazyikli geliyormuş sanirim. Ama asıl sorun gazmis, doktor daha üzerini açarken aşırı gazı var dedi. Gaz çıkarınca ya da kaka yapınca emme esnasında sakinliyor zaten.

Yok ama morluk var, büyük oglanda da vardı iki yaşına doğru geçti. Eğer gamze çok derinse USG cekilmesi gerekebilir açık mi kapalı mı diye
Usg çekilecek te geçen istek açmışlardı görünmemişti. Dün tekrar istek açtılar bu sefer de 29 Şubata varmış randevu. Dediler ki çocuk doktoruna gittiğinizde o yönlendirecek sizi. Oho o da 50.günde ancak. Moralim bozuldu ya. Baya derin.

Benimki de öyle oldu alamıyordu eve geldikten sonra. O sırada emzik verdim mecburen sakinleşsin diye. Sonra da ayakta ya da uyukladığında veriyordum bir çekti mi süt dgeldiğini anladığı an emiyordu sadece. Doktora gittim meme çok sertleşmiş sağım yap ve şırıngayla ver dedi. Ben de sağdım memeyi de ağzına soktum kenardan şırıngayla sütü akıttım ağzına. Memeden geliyor zatnnedip çekti. 3-5 gün öyle devam etmiştik sonra alıştı. Şuanda da bazen hemen çekmiyor ağzında iki yana başını sallayarak kavramaya çalışıyor. Biriki çektiğinde gelmezse de ağlıyor. Daha çok güçsüzler ya bence ondan kaynaklanıyor.

Yenidigan USG o gün cekilebiliyor için rahat olsun. Randevuya gerek yok. Biz de şimdi geldik hastaneden, 40-45 günlükken gelin çekilsin dedi çocuk doktoru, devlet Hastanesi'nde. Önce çocuk doktoru gorecek sonra USG ye gönderecek

Hah işte aynı hikaye demek ki sizde de :) aman neyse sağlıkla uzadınlar da varsın ufak görünsün
Bizim sağlık ocağı hiç aksatmaz ya, hatta kilo endişeniz olursa 15 günlükken yine getirin tartalım dedi hemşire.
Ya ben ilk kızımda 1 aydan önce bırakmıştım uyandırma işini, sağlık ocağındaki hemşire kızmıştı hatta söyleyince :) Doktoru ne demişti hatırlamıyorum, kilo alımı iyi olduğu için belki de hiç konuşulmamıştı. 6 aya kadar da sadece anne sütüyle gitmiştik bu şekilde.
Şimdi bu bıdığım kurulu saat gibi resmen, hele ilk hafta gündüz tam 2 saatte gece 3 saatte uyanıyordu bu hafta dengeler biraz daha değişti ama ben de salmaya başladım hafiften. Ona güveniyorum açıkınca uyanıp hakkını arayacak bir tipi var

Siz çocuk doktoruna mı gittiniz yenidoğana mı? Biz dün gittik yenidoğana ve sekretere yönlendirdiler orası da diyor ki yok çocuk doktoruna randevu alın 50.gününde falan. Benim şuan düşündüğüm şey şu gamzesi. Kalça usg ile gamzesi için çekilecek usg aynı mı acaba?. Bugün kendi randevum var 13.30 da kadın doğuma. Sonra yenidoğana girip tekrar soracağım gamzesi için bu kadar beklerse sorun olur mu diye. Bir de bebekle tek gideceğim bugün kimse olmayacak yanımda ((

Çocuk doktoruns gittik. Gamze için USG kalça USG ile aynı anda çekilebilir ikisini de radyoloji uzmanı çekecek zaten ama gamze için geç mi olur onu bilmiyorum. Doktora sordun mu

Çocuk doktoruns gittik. Gamze için USG kalça USG ile aynı anda çekilebilir ikisini de radyoloji uzmanı çekecek zaten ama gamze için geç mi olur onu bilmiyorum. Doktora sordun mu
Sormadım işte. Yenidoğan dr acil diye usg isteği atmış sekreter de usg çocuk doktoruna gittikten sonra çekileceksiniz diyor. Dün bebeğin tiroidine bakıldı o yüzden elim ayağıma dolandı. Elinden kan alındı mosmor eli. Biraz panik oldum sormayı unuttum. Bugün kadın doğumdan çıkıp doktora sorayım bakalım o zaman çekilirse olur mu diye. Bayâ oyuk cep gibi açıyorsun oyuk ve içine kakası falan doluyor bildiğin. Merak ettim. İnşallah kötü bir şey yoktur. Folicasiti de ilk öğrendiğim andan itibaren içtim.

Bu arada ben senden 5 gün sonra doğum yapmışım. Bazen söylediğimiz gibi oluyor herşey. Bir de hep hayal etmiştim evde sancımı çekip öyle gideceğim diye. Neyi çağırırsan o olur dediğim gibi gerçekten oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…