Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Aaaa aaaa aaaa aaaa.
Kız Orange eğer benimki de bundansa öpücem seni 😂
Sarı değildi bence ama üzerini bir okuyup karşılaştırıcam eve gidince. Bir de şu diğerinin zararlı dediği şeyler içeriğinde var mı ona bakıcam 😂
Benimki pembe anam direkt, en son gratis'e gittiğimde kız pembelisi daha etkili dedi diye diğerinin daha doğal olduğunu bilmeme rağmen kandım nfnf

evet evet aldım o mısır patlağından tadıda hoşuma gitti üzerine bir şeyler koyup yemeyi düşünüyorum . muz galiba şekeri yüksetiyor ama belki tarçın dengeleyebilir :)
Gebelik öncesinden , bana göre yeterli arkadaşlarıma göre saman gibi olan çok tarifim var da . Gebelik olunca bazı şeyler sıkıntı oluyor o yüzden başka bir şey öneremedim . Bitter çikolata muz yulafı ezip kurabiye yapıyodum ben 😄

Aaa bunu doktordan duymuş olmak rahatlattı. Bemde em çok gece zorlanıyorum karnım çok acı vermiyor ama o kemiklerimdeki ağrıdan dönmek imkansız gibi ahlaya vahlaya dönmek zorunda kalıyorum. Normalse ağrı çekilir😂😂
ah hemde ne ahlanıp vahlanmak :KK70: valla en az 3 doktor normal olduğunu söyledi . ya ama baakınnn çookk ağrıyor dememe rağmen normal kızım normallll dediler :KK70:

Gebelik öncesinden , bana göre yeterli arkadaşlarıma göre saman gibi olan çok tarifim var da . Gebelik olunca bazı şeyler sıkıntı oluyor o yüzden başka bir şey öneremedim . Bitter çikolata muz yulafı ezip kurabiye yapıyodum ben 😄
ben böyle tariflerin hastasıyım . bende denerim çok bu tarz tarifleri. çokta severim . eşime saman gibi geleni ben bayıla bayıla yerim . uzun süre diyet yaptım sonrada sağlıklı beslenmeye devam etmiştim o yüzden zorlanmıyorum tatsız tuzsuz şeyler yerken sadece hamileliği daha rahat geçirmek isterdim canım çok fazla karbonhidrat istiyor :)

Sen için nasıl rahat edecekse öyle yap tabi ama ben günde 1 kez göbeğime sürdüğüm yağın çocukta/bende kalıcı hasar bırakacağını düşünmeyengillerdenim ya ona gelene kadar ohooo. Bir de en popüler ürün bu yani böyle bir şey yaşansa skandal olurdu. Sen nasıl rahat edeceksen 🖤 lierac’ın da içeriğine bak mutlaka sürprizle karşılaşma bu konuda hassassan.
Baktım canımm.
Ya ben de kimyasallar konusunda takıntılıyım gerçekten. Bana dedi ki bir kadeh şarap iç okey bence bir zararı olmaz günde 2 sigara iç zararı olmaz salam sosis kokoreç vs arada bir yenebilir bunları derim savunurum falan da hatta yüzüme sürdüğüm her şeye bile o kadar dikkat etmiyorum olabildiğince az ürün kullanıyorum sadece. Ama kimyasallar, ilaçlar sanki biyolojik silah yani. Ne yapabilir sınırları nedir bilmiyoruz. Bizlere yine çok tesiri olmasa da fetüse ulaşması, henüz sinir sistemi dolaşım sistemi yeni yeni oluşan, teninin şeffaflığı bile yeni kapanmaya başlayan, ne bileyim zayıf göz kapakları olan çok savunmasız bir canlı gibi bebek ve o çok etkilenirmiş gibi geliyor. Benim çalışma alanım da çevre sağlığı üzerine biraz. Tarım vs işin içinde. Bir ara tavuk çiftliğine gitmiştim hem de çok bilinen bir markanın. 1 sene tavuk yumurta tüketmedim. Rekor bir antibiyotik tüketimi vardı tavuklarda. 1 geceyi 5 gece gibi yaşatıyorlar. Işığı kapat uyut uyandır besle ışığı kapat gece oldu sansın, aç uyandır besle. Yani korkunç şeyler gördüm. Tarım ilaçları keza aynı. Vitamini kabuğunda terimi olmuş sana zehri kabuğunda. Etkilerini okusan bırak yemeyi eldivensiz dokunmazsın. Böyle böyle bir sürü hikaye anlatıp hayattan daha fazla soğutmak istemem 😂 Kimyasallar zannettiğimizden çok güçlü, alınması çok kolay çıkması çok zor 😞

Baktım canımm.
Ya ben de kimyasallar konusunda takıntılıyım gerçekten. Bana dedi ki bir kadeh şarap iç okey bence bir zararı olmaz günde 2 sigara iç zararı olmaz salam sosis kokoreç vs arada bir yenebilir bunları derim savunurum falan da hatta yüzüme sürdüğüm her şeye bile o kadar dikkat etmiyorum olabildiğince az ürün kullanıyorum sadece. Ama kimyasallar, ilaçlar sanki biyolojik silah yani. Ne yapabilir sınırları nedir bilmiyoruz. Bizlere yine çok tesiri olmasa da fetüse ulaşması, henüz sinir sistemi dolaşım sistemi yeni yeni oluşan, teninin şeffaflığı bile yeni kapanmaya başlayan, ne bileyim zayıf göz kapakları olan çok savunmasız bir canlı gibi bebek ve o çok etkilenirmiş gibi geliyor. Benim çalışma alanım da çevre sağlığı üzerine biraz. Tarım vs işin içinde. Bir ara tavuk çiftliğine gitmiştim hem de çok bilinen bir markanın. 1 sene tavuk yumurta tüketmedim. Rekor bir antibiyotik tüketimi vardı tavuklarda. 1 geceyi 5 gece gibi yaşatıyorlar. Işığı kapat uyut uyandır besle ışığı kapat gece oldu sansın, aç uyandır besle. Yani korkunç şeyler gördüm. Tarım ilaçları keza aynı. Vitamini kabuğunda terimi olmuş sana zehri kabuğunda. Etkilerini okusan bırak yemeyi eldivensiz dokunmazsın. Böyle böyle bir sürü hikaye anlatıp hayattan daha fazla soğutmak istemem 😂 Kimyasallar zannettiğimizden çok güçlü, alınması çok kolay çıkması çok zor 😞
Buradan da out alkolü sigarayı masum buldu anlamı çıkmasın sakın 😂 Kast ettiğim şey maruz kalınan doz 😂

ya aslinda var ya bu yaglardan ziyade saf zeytinyagi asidi dusuk avokado yagi, tatli badem yagi kullanmak falan hep daha iyi gelmistir bana. aslinda yeni dogan bebege de oyle birsey surmeyin diyorlar pamuk gibi cildi var zTen sampuan bakim yaglari falan ne kadar icerigi temizde desek bir takin kimyasallar karisiyor cok erken bebege kullanmak icin sanki.
aslinda tatli badem yagi veya avokado yagiyla masaj yapilabilir sadece o da yuze surmeyin. insanin kulagina hos geliyor sunu aldim bunu kullandim demek ama cok cok bebeler daha ya 🐣.

Baktım canımm.
ay valla sana katiliyorum bin kere ben de cook uzagim kimyasal iceriklere. mecbur kullaniyorum ama elimden geldigince az, hele ilk bir sene bebegi hep uzak tuttum saf su bile yetti cogu zaman yikamak icin. ama yine de kacamiyoruz iste hayatimizda varlar.
sigara da kimyasalin dibi hic sevmem ama bir kadeh saraba hayir diyemeyecegim 🤣
emzirmem bitsin sahalara donucem hayirlisiyla 🤣

Kizlar seker icin hangi ekmegi tuketiyosunuz ya benim sabah tokluk sekerim yuksek cikiyir 160 larda cikiyir surekli anlamadim sekersiz hangi ekmek tukete bilirim sekeri olanlar neler tuketiyorsunuz
Unonun Çavdarlı tam tahıllı kepekli hangisine denk gelirsem onu alıyorum. Onlar yükseltmiyor bende. Beyaz ekmek çok arttırd
Ben de çok tedirgin oldum ama sanırım burda kontrolsüz bir durum var yani insüline ve diyete rağmen bebek iri gitmiş kadında normal doğumda diretince sonuç böyle olmuş sanırım o yüzden 10 hafta var önümüzde sıkı diyetle şekeri güzel kontrol altına alırız bebekte normal seyrinde ilerler ama işin ciddiyetini de unutmamak lazım doktorum da aşırı relax bi adam şeker çıkınca beni çok sert uyardı gözümü korkuttu ondan dolayı sanırım baya ciddi bi olay bu 🥹🥹🥹
benimki de çok rahat bi doktordu, en başından kanama alanım olmasına rağmen kendini kısıtlama istediğin gibi hareket et bu düşüğe sebep olmaz felan hiç bişeyde kasmadı şimdiye kadar. ama bugünkü konuşması canımı sıktı. Tüm riskleri pat pat söyledi. Hani tabiki söylemesi gerekiyor daha fazla dikkat etmemiz için. Diyet veya gerekirse insülinle kontrol altında kalırız umarım bebişlere hiç etkisi olmadan

Unonun Çavdarlı tam tahıllı kepekli hangisine denk gelirsem onu alıyorum. Onlar yükseltmiyor bende. Beyaz ekmek çok arttırd

benimki de çok rahat bi doktordu, en başından kanama alanım olmasına rağmen kendini kısıtlama istediğin gibi hareket et bu düşüğe sebep olmaz felan hiç bişeyde kasmadı şimdiye kadar. ama bugünkü konuşması canımı sıktı. Tüm riskleri pat pat söyledi. Hani tabiki söylemesi gerekiyor daha fazla dikkat etmemiz için. Diyet veya gerekirse insülinle kontrol altında kalırız umarım bebişlere hiç etkisi olmadan
Baştan gözümüzü korkutuyorlar bence sıkı tutalım diye neyseki az bi zamanımız kaldı şunun şurasında 65-70 gün 😊

sevindim valla :) sabah 222 görünce çok tedirgin oldum normalde kafama takmazdım ama bugün çok yükseldi . neyse toparladık :)
Bak bi de çok yüksek çıktığında tekrar ölç ben dün aç karna ölçtüm makinede 156 çıktı şok oldum ölüyodum çünkü açlıktan bidaha ölçtüm 112 çıktı makinelere de çok güven olmuyo 😒

Bak bi de çok yüksek çıktığında tekrar ölç ben dün aç karna ölçtüm makinede 156 çıktı şok oldum ölüyodum çünkü açlıktan bidaha ölçtüm 112 çıktı makinelere de çok güven olmuyo 😒
oda kafamı kurcalıyor zaten cumaya randevu aldım açlık ölçtüreceğim hastanede. hem doktorumda tahliller istemişti. sağlık ocağında açık 82 çıkıyor aynı anda benim cihazdan ölçüyorum 110 çıkıyor. makinalara da güvenmiyorum . 3 makina ile ölçüm yaptım aynı sonuç çıkan 2 sini dikkate alıyorum . makinayı aldığımız yere sordum ''abla bunlar böyle sen 200ü geçerse kork'' demişti sağolsun :KK70:

oda kafamı kurcalıyor zaten cumaya randevu aldım açlık ölçtüreceğim hastanede. hem doktorumda tahliller istemişti. sağlık ocağında açık 82 çıkıyor aynı anda benim cihazdan ölçüyorum 110 çıkıyor. makinalara da güvenmiyorum . 3 makina ile ölçüm yaptım aynı sonuç çıkan 2 sini dikkate alıyorum . makinayı aldığımız yere sordum ''abla bunlar böyle sen 200ü geçerse kork'' demişti sağolsun :KK70:
Hahaha sağolsun ya baya yardımcı olmuş 🤣🤣🤣

ben böyle tariflerin hastasıyım . bende denerim çok bu tarz tarifleri. çokta severim . eşime saman gibi geleni ben bayıla bayıla yerim . uzun süre diyet yaptım sonrada sağlıklı beslenmeye devam etmiştim o yüzden zorlanmıyorum tatsız tuzsuz şeyler yerken sadece hamileliği daha rahat geçirmek isterdim canım çok fazla karbonhidrat istiyor :)
Metabolizma çarpı kaç çalışıyor kim bilir :) enerji ihtiyacı da çok. Ben bu hafta bi sorayım görüşmemde bi iki tarif alayım tarçını sorarım senin için :) farklı bişi söylerse mesaj atarım :)

X