2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bence sütün az gelmesi değil tam o sırada gaz sancısı başlıyor memeyle kavga edebiliyor. Hastanede ilk gün özellikle anneme verdm boş memeyi full emiyor ama gaz varsa memeyle kavga ediyor
O kadar gazlı ki ikinmadigi bı an yok diyebilirim. Arada bı rahatladıgı dönemde emzirince sorun yok, dediğin gibi gazdan memeyle kavga ediyor sanırım. Yarın doktora goturcem bı çare bulur umarım damla filan

Kızlar Instagram'da bir ebe var hep karşıma cıkiyor. Bugün ise başlayanlara biberon onermediğitle ilgili bir video çikti. Alistırma bardagı kullanın diyor

O kadar gazlı ki ikinmadigi bı an yok diyebilirim. Arada bı rahatladıgı dönemde emzirince sorun yok, dediğin gibi gazdan memeyle kavga ediyor sanırım. Yarın doktora goturcem bı çare bulur umarım damla filan
Ben sub simplex kullanıyorum biraz olsun rahatlatıyor ama dedikleri gibi tamamen geçici bir sorun değil bir de kaka yapmaları ayrı bir sorun henüz o kasları keşfetmeleri 3 ayı buluyor diyorlar bu süreçte sabretmekten başka çare yok

Ya bende bugün medikalcileri aradım bulamayınca internetten soledim gelir umarım hemen Evdeki biberonlarin hiç manası yok çünkü çok akıtıyor benim mememden öyle bol süt gelmiyor . Dün kontrolde doktor biberon verirsen memeyi bırakır dedi Kaşık biberon aldırdı bize . Eşim gitmiş 300 lira vermiş ama hiç güzel değil . Yani bebeğim onu hiç kabul etmedi Hastanede yanımda başka kaşık biberon vardı . Hemşireler buna gerek yok aventin ucu akıtmaz diyip onunla verdiler Bende o an karşı çıkmadım . Neyse tek gayem sütun artmasi sonuç olarak . Süt az geldigi için alirken çok sıkıntı yaşıyoruz . Ya almak istemiyor ya alıyor bırakıyor . O sürede agliyor . Alınca bırakmıyor emiyor ama ayakta falan aldiriyorum . Annem bile ben böle bı çocuk emzirme görmedim diyor kadın ,şaşırıyor . Yani alsın da nasıl alırsa kafasindayim

Malesef hemşireler biraz işin kolayına kaçiyor. Bizimkine de bikac defa mama verdiler. Kaşık biberon var yanımda vereyim dedim. Gerek yok biz sırıngayla veriyoruz dediler. Bir baktık ki şu en klasik biberonlar var ya kucük uclu olan. En kolay akitan. Onlarla veriyorlar. İkizler kuvozdeyken de kuvozün içinde aynı biberondan gormuştum. Biberonla mi veriyorsunuz demiştim. Hayır o sadece içinde duruyor demişlerdi ama hiç inandirici gelmemişti. Sanirım daha kucük hemen meme reddi yapmaz kim uğraşacak iki saat kaşıkla falan diyorlar.

Ben ısrarla meme veriyorum hem de ne ısrar ,kıyamet görmek istemezsiniz . Yeter ki beni bırakmasın modundayim. Sütüm artsa herşey biraz daha güzelleşecek aslında . Bebeğim de sinirden aglamayacak o ağlayınca benim de aglayasim geliyor
Bugün başka bir biberon söyledim internetten mama kullanımı için . En azından evdekiler gbi şakır şakır akıtmaz diye umuyorum . Bu geçiş sürecinde kullanırız ve beni bırakmaz

Sarılık yok bizde yanı yok dendi fakat ben çok korkuyorum sürekli olarak çocuğun yüzünü inceliyorum. 7 di değeri dün de 10 olculmustu ama aç karnına vermiştik emzirmemistim henüz . Doktor birşeyi yok deger normal dedi Sütüm yetmediği için mama veriyorum . Tek gayem sütun artmasi bir an önce . Duş ,bol su ,hoşaf bunları yapıyorum.

Çok geçmiş olsun bu arada

Sevgili 2024 ocak anneleri lohusalık döneminde tansiyon atakları olan oldu mu maalesef yapıştı üstüme bu illet 17/10ları görüyorum
Doğum yaptığım gün çok yükseldi, hastanede ne yaptılarsa düşüremediler. Ertesi gün biraz daha düştü ama artık eskisi gibi 10/6 filan değil 12/8 oldu rutin tansiyonum.

Evet de bize gosterseydi keşke bizde verirdik. Ben sezeryan olduğum halde ilk günden kalktım bebeğimle ilgilenmeye çalıştım. Yani yapabilirdim ogretselerdi

Emzirme ile ilgili benle çok ilgilendiler öğretmeye çalıştılar. O açıdan birşey diyemem fakat bu biberon olayi bu şekilde gelişti. Umarım düzelir bizdeki bu durum

Sen nasılsın ? Kaçıncı gün bugün

Cani yanmasa uykusuz kalmaya da razıyım ama resmen kıvranıyor yavrum. Bı de günde bir iki kez kaka yapsa katlanilabilir ama istisnasız her saat başı ya da beslenme sonrası kaka yapıyor haliyle gece gündüz hep bı ıkınma halleri.

Şuana kadar hiç normal biberon kullanmadık, hastanede de evde de kaşık biberon kullandık sadece, dışarı çıkmam gerektiğinde de sagdigim sütü kaşık biberonla verdi annem. O yüzden sorun yaşamadık, ama çalışmaya başlayınca kaşık biberonla zor olur, o zaman duruma göre calma alabilirim ben de. Biberonun akıtıp akitmamasina göre degerlendiriliyor ama alakası yok aslında, çektiğinde memeyle ayni hizda gelmesi önemli. Yoksa çoğu biberon zaten ters cevirdiginde akmaz. Çok ucuz biberon uçları belki akıtıyor olabilir. Ama aventin de ucunu sık ters çevirip o da fiskirtircasina akıyor denemistim yani

Belkide benim kızım bu yüzden memeyi tutmadı ve emmek istemiyor hiç sevmedi memeyi küvözde on gün kaldı

Makinen varsa power pump en güzel süt artırma yöntemi. İlk bebeğimde danışman eşliğinde yapıyordum inanamamistim nasıl arttığına. Şimdi yine yapıyorum ama.o sıklıkla değil, haftada bir kez yeterli oluyor. Azaldığını hissedince tekrar yapıyorum.

Evet ben dün bı baktım ve şok oldum . Lansinosh da aynı şekilde
Kaşık biberonu beceremedik biz maalesef ya yani dün doktorun dediğinden alınca denedik fakat bebeğim çok sinirlendi ona
Çalma ile sorunlarimiz çözülür belki bı nebze olsa da . Ödüm kopuyor memeyi birakicak diye . Bu arada yeni bir sorum daha var . 1 haftalık bebek en fazla 3 saat uyuyabilir değil mi ? Yani ben uyandiriyorum nadir de olsa daha fazla uyumak istiyor. Kayınvalide bana çok kızıyordu niye elliyorsun uyuyan çocuğu diye . Fakat tüm okuduğum bilgilerde 2 maks 3 saat de bir beslenmeli diyor .

Offf o kıvranmalara benimde içim gidiyor.Mama veriyor musun? Ben ilk zamanlar hep mama verdiğimde çok kaka oluyordu şimdi günde 2 bazen 1’e düştük mamada, hep anne sütü alıyor haliyle kakada az oluyor.

Lansinosh makinem var ama nasıl kullanacağım her emzirmeden sonra mı yapacagim ? Biraz bilgi verir misin ? Meme uçlarım çok yara o yüzden çok fazla makineyi deneyememistim

Daha uzun da uyuyabilir ama ilk hafta beslenme aralığı Max 2 saat olmalı sarılığın yukselmemesi için. Ben artık uyandirmiyorum gerçi şimdi de ilk hafta gibi deliksiz uzun uzun uyumuyor kendi uyanıyor 1.5-2 saate bir ama 3-4 saat uyuduğu zaman oldugunda da ellemiyorum. İlk hafta düzenli uyandırıp besledim

Lansinosh makinem var ama nasıl kullanacağım her emzirmeden sonra mı yapacagim ? Biraz bilgi verir misin ? Meme uçlarım çok yara o yüzden çok fazla makineyi deneyememistim
Meme uçlarının biraz geçmesini bekle o zaman. Makine de çok acı veriyor çünkü. Her emzirmeden sonra değil. Bebeğin uyurken ilk zamanlar günde bir sütün artınca haftada bir iki defa yapsan yeterli. Önce bı memeyi 10-12 dakka sağ, sonra diğerine geç 10-12 dakka sağ. Sonra tekrar diğer memeye geç 7-8 dakka sağ sonra ötekini 7-8 dakka sağ. Tekrar ötekine geç 7-8 dakka, sonra diğerine geç 7-8 dakka. Tüm bu sağım boyunca süt gelmez moralini bozma, burada amaç süt sağmak değil, beyne çok süt üretimine ihtiyaç var mesajı göndermek. Güzel artırıyor inan.

Geçen hafta çarşamba günü doğdu bebeğim . Bende biraz rahatlayabilir miyim acaba
İlk günler daha sık uyandiriyordum tabi . Şimdi de sürekli tetikteyim . Alarm kuruyorum uyusam bile . Eskiden bizi nasıl buyutmusler hiç anlamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…