2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhaba Sevgili Ocak Anneleri

Ben şubat 2024 anneleri grubundan geliyorum. Haftaya pazartesi bebeğimizle kavuşacağız inşallah. Uyku ile ilgili ciddi endişelerim var, sizin tecrübelerinizden yaralarlanmak istedim.
Bebeklerin uyumaması halinde beyaz gürültü haricinde ne tür yöntemlere başvuruyorsunuz? Bana en çok önerilen pilates topu üstünde bebekle beraber zıplamak ve klasik müzik oldu. Bunları deneyen oldu mu? Yahut yararlı bulduğunuz başka yöntemler var mı?

Sağmak muthiş arttırıyor. Hiç canını sıkma. 2 günde arttı benimki. 2 gün her beslemeden sonra sağıp sagdığımı verdim. 2 gün sonra gerek kalmadı artık sagmaya. Masaj yaparak sagmayı unutma ama. İkiye katlıyor sütü.

Kızlar bi de ben sarilik korkusuyla mama da verdim takviye. Şimdi kesmek istiyorum süt artması için sağmak iyi bi yol mu? Çünkü süt az olduğundan bebek durmuyor col emmede

Hayırlı olsun. Sağlıkla kavuşun inşallah. Bizimki 27 günlük. Şu ana kadar gazı yoksa uyku problemi olmadı. Uyumuyorsa muhakkak gazı oluyor. Onun için de bol bol sırtına vuruyoruz. Düz tutunca da rahatlıyor. Bazen o şekilde uyuyakaliyor. İki elimin üzerinde sırt ustü tutunca daha çabuk uyuyor. Başka yöntem denemedim. Gelecek tavsiyeleri merak ediyorum ben de

Ben de okumuştum öyle bı şey. Gece karısmiyorum da. Gundüz 2 saati geçince alarm çalmaya başlıyor benim beynimde. Gerçi 2 saat uyudugu çok nadir oluyor. O yaziyı destekler nitelikte bir buçuk saatte uyanıyor çogunlukla. Bir de olabildiği kadar anne sütü alsın varken diyorum. Emeklemeye başlayınca kilo alımı yavaşlayacak nasılsa. Stoklasın diyorum şimdiden. Benim ikizlerden biri aşırı zayıf. Hem yemeyi sevmiyor hem çok hareketli. Kemikleri sayılıyor. O da etkili tabi benim besleme istegimde.

Merhaba, sağlıkla kavuşun inşallah Benim bebeğim 36 günlük. İlk iki hafta güzel uyuyordu emzirip gazını çıkarıp altını temizledik mi hemen uyuyordu, 3.haftadan sonra daha çok emme isteği oluştu gaz çoğaldı derken kısır döngüye girmeye başladık emdikçe gazlanıyor bir de bezi doluyor filan, gazını çıkarmak için kucakta dolaşarak sırtına vururken dalıyordu uykuya 1.ay bitiminden sonra memede uyumaya başladı. Çok nadir beşikte sallarken uyuyor. Değişiyor heralde dönemsel olarak:) beyaz gürültü vs hiç denemedim daha, o kadar zorda kalmadık henüz şükür

aftadan sonra daha çok emme isteği oluştu gaz çoğaldı derken kısır döngüye girmeye başladık emdikçe gazlanıyor bir de bezi doluyor filan, gazını çıkarmak i
beyaz gürültüyü bir arkadaşım kullandı. Çocuk şu an 3 yaşında ve hala o lanet ses olmadan uyuyamıyor. Geceleri bazen kapatıyorlar, çocuk uyanıp o ses için ağlıyor. Çok gazlı bir bebek değildi, bir de kız çocuğu. Bizim oğlumuz olacak inşallah, istatistiki olarak gazla ilgili sıkıntılara daha açık olacağız. O sebeple sizin bu paylaşımınız çok kıymetliydi. Teşekkür ederim :)

Kızlar sezaryen sonrası korse giymeye başladınız mı ? Hangi korse tipi hangi günden itibaren başladınız?

Bizde de bir ıkınma sorunu var normalde hep yapıyor ama 2 3 günde bir kaka yaparken 3 saat ıkınıyor hatta beni dövüyor bile öyle hırslanıyor kakasını yaptığı anda yorgunluktan hemen uyuyor ama o zamana dek biz de bitiyoruz..

Çok sevindim uyandırma işine çok zor oluyor gerçekten

Kaşık biberon işini biz beceremedik maalesef cok geç kaldık ondan da olabilir . Dün sadece bir kez biberon vermişim mesela biraz daha düzen oturtmaya başladık diye hissediyorum . Emzirme danışmanı işini bende düşündüm ama online olarak istemiyorum . Belki de hiç gerek kalmaz önerileriniz için çok tşk ediyorum .

İnternetten medela calma sipariş ettim . Bugun yarın gelir. Belki de hiç gerek kalmaz. Yani inşallah Duruma göre vermeyedebilirim çünkü

Maasallah ya kocaman olmuş

Aa evet tazyikli olunca gazı çok oluyor. Onda da ayakta ,fizyolojik emzirme veya yatarak emzirme pozisyonlarında yapın diyorlar. Akışı azaltıp gazı azaltiyormus. Birde sanırım beslenme arasında bile gazını almak lazımmış. Benimkinin de çok gazı oluyor. Yutkunurken lık lık ses sonrada barsak sesleri geliyor. Ama göğsümü sıktığımda damla damla süt akıyor. Tazyikte fışkırıyor sanırım. Sizin mesela süt sagarkende pompa ile değil elle sagmaniz lazım galiba artırmak için.

Çok sevindim sizin adınıza. Çok yakında sadece memeye de geçersiniz bence de gerek kalmaz.

Şöyle ki benimki ağlaya ağlaya çok zor alıyor fakat çok zor bırakıyor . Bir degisik . Evdeki kıyameti gormeniz lazım İlk gunden emzirmeye calisiyorum çünkü . Sütüm az olsa da direttim ,zamanla çoğaldı ama tam olarak değil elbette. Sütüm artsa sorunlarımız kalmayacak diye hissediyorum

Biz kakayı çıkarınca rahatlıyoruz,uyuyoruz . Kakası gazı varsa ıkına ıkınma kendini uyandırıyor. 20 dklık uykuları oluyor malesef. Ben bazen bacağımın üstüne yüzüstü koyup dizlerini bükmesine yardımcı oluyorum.çıkacak olan çıkıyor hem de yorulmuş oluyor bebek ardından altını değiştirip beş on dk emzirme sonrası uyuyakalıyor. Valla sonrasında huzurluysa yeniden gaz çıkarmaya uğraşmıyorum ben de uyuyakalıyorum bebekle

İkinmaktan uyumuyor bizimki de, sürekli bı ıkınma halı, uykuda kucakta memede. Emdikçe gaz oluyor gaz sancısı çektikçe rahatlasın diye meme veriyorum derken kısır döngüye girdik. Doktorun dedigini denicem bı süreliğine. 2 saat geçmeden beslemicem. Ay ben büyük oğlumda gaz sorunu nedir yaşamamıştım, bacakları ve kolları aşırı hareketli bir bebekti, onda süt sorunu ile imtihan olmuştum bunda gazla olucam galiba.

Aslında suan için sütü artırmaya yönelik bişey yapmama gerek yok sanırım. Yani emin de olamiyorum tabi ama eski tecrübelerime dayanarak sütüm var gibi, yani mastit olmakla olmamak arasında gidip geliyorum cunku, bebeğim vakumladigi için açılıyor kısa surede. Ama benim de aynı sizin dediginiz gibi yutkunma seslerinden sonra bağırsak guruldamalari başlıyor hemen, anında gaza çeviriyor ve goguslerimi sıktığımda bir damla bile süt gelmiyor. Nasıl tazyikli anlamadım ben de. Çektiğinde tazyikli geliyor sanırım. Bı de göğüslerim aşırı sertlestiginde ilk başlar daha çok kavga ediyor meme ile, yumuşamaya başlayınca akış biraz daha yavasliyor sanırım. Ne kadar kısa aralıklarla beslersen o kadar gaz olur dedi doktor. Biraz araliklari artiricam bakalım umarım işe yarar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…