Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
İşte deniz tuzlusunun da farkı yok tuz tadı yok çünkü ben anlamadım neyini övdüklerini fnfkf eşim kazıklandın dedi hatta o kadar anlamsız ki ben tuz ekicem üstüne sonunda o olacak 🥲

Muz yiyip ölçmedim hiç bende yükseltiyor mu bilmiyorum bi deniyim akşam 🥹
İnşallah yükseltmez çünkü bence hayat kurtarıcı bir şey muz hemen doyuruyor 🥲 ben de bakıyım şu deniz tuzluya merak ettim😅

Anam bu ürün daha o bu şu yokken kullanılıyordu anne adayları tarafından. Baya eski ve baya bilinen kullanılan bi ürün. Bebeğe direkt bi zararı olsa ülke biraz yol geçen hanı kabul ama muz cumhuriyetinde yaşamıyoruz bizde de toplatılırdı bi şey yapılırdı, öyle düşün, kullanan çok arkadaşım var benim. Bırakmışsın zaten daha da strese sokma kendini
Tamam 😞

Kızlar çatı kemikleri mi neresi bilmiyorum ama vajina kemiklerim ağrıyor ve hareket edince çıt çıt ses geliyor çok ilginç😂😂

Bi de bebeğin ayakları aşağıda ama ben vajina kısmında afedersiniz tüy çıkan yerlerde de hissediyorum normaldir haralde ama bazen panik yapıyorum. Benim gibi çok aşağıda hisseden var mı?
ben neredeyse 18. haftadan beri bu ağrıyı çekiyorum . bir sürü doktora sordum vücudun normali ''doğal doğum '' olduğu için vücut kendini hazırlıyor kemikler açılıyor dedi. ama ben öyle böyle değil çok ağrı çekiyorum geceleri yataktan kalkmak dönmek ızdırap gibi bazen . özellikle yürüdüysem çok , çok ağrım oluyor alıştım artık açıkçası . doktor hatta kemik seslerini de duyarsın sanki kırılıyor gibi dedi . dediği gibi duyuyorum bazen aha kırıldı diyorum :KK70: henüz bu ağrıya iyi gelecek bir şey bulamadım bacak arası yastık desteği bir tek rahatlatıyor .

Ben kullanırım ya 47483 senedir en popüler ürün, göbeğe sürülen şeyin bebeğe direkt zararlı etki yapacağını düşünmüyorum. Yediğimiz içtiğimiz hangi ürün doğal mesela, benim fikrim tabi için nasıl rahat edecekse
Doğru 😬 arada kaçamak yaptığım bile oluyor bende devam edeyim bari😂

Valla ben de hala çok bilmiyorum canım benim bildiğim iri bebek suyun fazla oluşu gibi durumlardi ama kızlar burada yazıp can sıkmayalim ama çok korktum tarzi mesajlar yazınca ben de acaba mi dedim. Muhtemelen bunyesel farklılıklar vardır da genel geçer bir limit de var galiba. Ben 150-160 ı hiç görmedim mesela ama yüklemede 181i gördüm.hic ama hiç etkilenmemistim yüklemeden. Kahvaltıdan sonra ağırlık çökmesi oluyor mesela olcuyorum 120-130larda en fazla. Senin soruna ek olarak karbonhidrat şeker tuketsek ama yüksek çıkmasa bir şey olmuyor mu mesela? Bunlar hep muamma iste 😅
Aynen öyle yani. İnsülin salımını da vücut protokol karşılığı hep aynı dozda yapmıyordur ki ya evde yapılan gibi. Bazen az hormon gönderir bazen yeterince gelir yani. En nihayetinde diyabetli değildik çalışıyordu pankreasımız sadece biraz yetersiz kaldı gebelikte 😂 Bence çok korkutmayalım kendimizi uç örneklere bakarak.

Ben kullanırım ya 47483 senedir en popüler ürün, göbeğe sürülen şeyin bebeğe direkt zararlı etki yapacağını düşünmüyorum. Yediğimiz içtiğimiz hangi ürün doğal mesela, benim fikrim tabi için nasıl rahat edecekse
Yok bacım kullanmam yaa. Tiroit fonksiyonuna etki, sinir sistemi üzerine etki, endokrin sisteme etki, genotoksik etkiler, kanserojen içerikler neler yazıyor neler yani o kimyasallara dair. Ve Allah korusun bir sıkıntı yaşasak doğduğunda ya da çok sonra hiçbir zaman bu yağdan olup olmadığını bilemeyiz o da bir gerçek. Ama göz göre göre ben sürmem şahsen. Zaten ne zaman sürsem cız cız batıyordu saatlerce özellikle göbek bölgem. Belki de biraz alerji yapıyormuş da hiç ona yormuyordum. Şu saatten sonra anam babam usülü kokan zeytinyağı sürmeyi yeğlerim 😂 Ama bunu da yapamayacağım için gittim Lierac aldım.

Yok bacım kullanmam yaa. Tiroit fonksiyonuna etki, sinir sistemi üzerine etki, endokrin sisteme etki, genotoksik etkiler, kanserojen içerikler neler yazıyor neler yani o kimyasallara dair. Ve Allah korusun bir sıkıntı yaşasak doğduğunda ya da çok sonra hiçbir zaman bu yağdan olup olmadığını bilemeyiz o da bir gerçek. Ama göz göre göre ben sürmem şahsen. Zaten ne zaman sürsem cız cız batıyordu saatlerce özellikle göbek bölgem. Belki de biraz alerji yapıyormuş da hiç ona yormuyordum. Şu saatten sonra anam babam usülü kokan zeytinyağı sürmeyi yeğlerim 😂 Ama bunu da yapamayacağım için gittim Lierac aldım.
Sen için nasıl rahat edecekse öyle yap tabi ama ben günde 1 kez göbeğime sürdüğüm yağın çocukta/bende kalıcı hasar bırakacağını düşünmeyengillerdenim ya ona gelene kadar ohooo. Bir de en popüler ürün bu yani böyle bir şey yaşansa skandal olurdu. Sen nasıl rahat edeceksen 🖤 lierac’ın da içeriğine bak mutlaka sürprizle karşılaşma bu konuda hassassan.

Hayırlısıyla atlatıcaz bu günleri kaldı şunun şurasında 2 ay anlamadan bitecek gidecek yavrularımız kucağımızda olucak 🙏🏻😊💙 işte doktorlar da bi tuhaf çevrede de o kadar faktör var ki tiroidi ayrı kimyasalı ayrı hava kirliliği ayrı şekeri ayrı Allah korusun yavrularımızı 🙏🏻
Aminnn kuzucum 🙏 Gerçekten kimyasallar ve farkındalık çağına denk geldik ya bundan öncesi iyiydi hiçbir şeyin farkında olmadan nesiller büyüyen binlerce kuşak. Belki bizden sonrası da bir aydınlanma yaşar ve çoğu zarardan geri döner. Ama bizim gibi 2000ler itibariyle çocukluğu başlayan nesil berbat bir döneme denk geldi yani.

Ya çok özür dilerim ama bacak arasında çiş yaptığımız yer mi ağrıyor 🥲 çünkü benim de orası ağrıyor sanki böyle ağırlık binmiş gibi, benim bebeğin kafası da aşağı dönmüş ona bağladım biraz ama 🥲
Evet evet oralar ağrıyor bazen bölgesel bazen daha heniş bi kısma yayılıyor. Ama genel olarak çiş yaptığımız bölgenin oralar ağrıyor 🤭 Benim beboda aylarca baş aşağı durdu son 2 haftadır ayakları aşağıda herhalde bebeğin pozisyonu o kadar aşağıya etki etmez ama bilmiyorum bu gidişimde sorucam.

evet ben denememiştim hemen deneyeceğim :) alternatifler bulursak lütfen burada da paylaşalım aynı şeyleri yemekten canım sıkıldı
Muzu bir kaşık zeytinyağ ile karamelize edip üstüne tarçın dökebilirsin :) benim çok tarifim var da şimdi hangisini önersem diye düşündüm . Aklıma gelirse yazarım . O mısır patlaklarının karabuğdaylısı da var a101 de bile var .

ben neredeyse 18. haftadan beri bu ağrıyı çekiyorum . bir sürü doktora sordum vücudun normali ''doğal doğum '' olduğu için vücut kendini hazırlıyor kemikler açılıyor dedi. ama ben öyle böyle değil çok ağrı çekiyorum geceleri yataktan kalkmak dönmek ızdırap gibi bazen . özellikle yürüdüysem çok , çok ağrım oluyor alıştım artık açıkçası . doktor hatta kemik seslerini de duyarsın sanki kırılıyor gibi dedi . dediği gibi duyuyorum bazen aha kırıldı diyorum :KK70: henüz bu ağrıya iyi gelecek bir şey bulamadım bacak arası yastık desteği bir tek rahatlatıyor .
Aaa bunu doktordan duymuş olmak rahatlattı. Bemde em çok gece zorlanıyorum karnım çok acı vermiyor ama o kemiklerimdeki ağrıdan dönmek imkansız gibi ahlaya vahlaya dönmek zorunda kalıyorum. Normalse ağrı çekilir😂😂

Muzu bir kaşık zeytinyağ ile karamelize edip üstüne tarçın dökebilirsin :) benim çok tarifim var da şimdi hangisini önersem diye düşündüm . Aklıma gelirse yazarım . O mısır patlaklarının karabuğdaylısı da var a101 de bile var .
evet evet aldım o mısır patlağından tadıda hoşuma gitti üzerine bir şeyler koyup yemeyi düşünüyorum . muz galiba şekeri yüksetiyor ama belki tarçın dengeleyebilir :)

sarı olanı beğenmiş ama mesela

Aaaa aaaa aaaa aaaa.
Kız Orange eğer benimki de bundansa öpücem seni 😂
Sarı değildi bence ama üzerini bir okuyup karşılaştırıcam eve gidince. Bir de şu diğerinin zararlı dediği şeyler içeriğinde var mı ona bakıcam 😂

Aaa bunu doktordan duymuş olmak rahatlattı. Bemde em çok gece zorlanıyorum karnım çok acı vermiyor ama o kemiklerimdeki ağrıdan dönmek imkansız gibi ahlaya vahlaya dönmek zorunda kalıyorum. Normalse ağrı çekilir😂😂
Bugün iş yerinde de bana bunu dediler biliyor musun daha önce doğum yapmış tecrübeli arkadaşlar. Hatta tam da şu cümle üslubuyla “Daha dur bakalım” shsjsjjs “Geceleri çatının ağrısından dönemez olursun eşinden destek almadan kalkamaz olursun.” Biri hatta şey dedi benim oğlum resmen iki bacağımın arasında büyüdü sanki 6 aydan doğuma kadar bastırdı zorladı orayı dedi.
Yürüyüş bence bu yüzden de çok öneriliyor. Bebek ağırlığı aşağıya versin ki o kemikler zorlansın açılsın diye. Pilates derslerinde de çatı açma egzersizi çok yapıyoruz mesela. Hatta bazı hareketler o kadar zor ki ben o an doğurucam sanıyorum ama eğitmen çok rahat keşke o kadar kolay olsa doğum diyor 😂

X