2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Acile gittim baş ve boyun ağrısı için . Geralgine k vermiş . Hep yatmami önerdi . Memelerim yara olmuştu onu da gösterdim . 3 gün emzirme dendi. Ama nasıl kıyarım bilmiyorum

Ben hala kaşık biberon kullanıyorum sagdigim sütü verirken. Şırınga bana çok zor geliyor. Ama meme emmeye başlayınca bebeğim kaşık biberondan soğudu, bazen diliyle itiyor.
Evet ya cidden çok zor şırınga, emsin de soğusun o kaşık biberondan ya en güzeli benimki de çok kısa emiyor doyduğundan emin olamıyorum emdikten sonra sağıp vereyim dedim ama çoğunu geri çıkarıyor ağzından, kilo alımı iyiydi 15. Gün kontrolünde ama ben sürekli evhamlardayım

Enjektör işkence resmen ya

Acile gittim baş ve boyun ağrısı için . Geralgine k vermiş . Hep yatmami önerdi . Memelerim yara olmuştu onu da gösterdim . 3 gün emzirme dendi. Ama nasıl kıyarım bilmiyorum
Epidural sonrası boyun ağrısı için kafein öneririm. İnanılmaz ağrım oldu tutulma gibi. Double Türk kahvesi çözdü sorunu

Kızlar bebiş ikisinide emdikten sonra sağdığınızda ortalama ne kadar süt geliyor? Ben bugün sağdığımda 30 ml süt geldi ikisinden de toplam. Az gibi geldi bana
Emdikten hemen sonra sagdiysan çok iyi gelmiş o gerçek miktar değil zaten, üçte biri anca demişti bana emzirme danışmanı büyük oglumdayken. Yani gerçek süt miktarinin yarısını bile sagmiyormus makineler aslında. O yüzden sağım miktarına bakıp gereksiz yere mamaya geçen çok insan var demişti. En doğrusu tartı sonucu süt yetiyor mu yetmiyor mu anlamak için.

Ben de senin gibi evhamliyim kilo alımı yetersiz olursa diye. Ben her emme sonrası sağıp sütümü vermiyorum öyle yaparsam sanırım meme uclarim kangren olur bu halde bile çok kötü yara oldular kanadilar. Haftada bir iki power pump yapıyorum sütüm artsın diye. Çıkan sütü de iki üç parçaya bölüp ara ara veriyorum ziyan olmasın diye. Öyle kilo aldıracak kadar çok değil zaten 30 CC filan veriyorum arada. Benimki de eskisi kadar uzun kalmıyor memede. Önceden 40 dakika emerdi ben ayirirdim şimdi tem meme emip 10 dakkada uyuyor, memeden ayirinca uyanıyor bazen öteki memeyi emiyor bazen emmiyor. Ben de tek memeyle doyuyor mu endişesi taşıyorum. Kontrole de daha çok var 17 günlük daha. Bu arada çocuk doktorundan memnun musun, hangisine gidiyorsun.

İcmedigim kahve kalmadı sanırım . Herşeyi deniyoruz onu da yaparım .
Çocuk doktoruna sorup minoset plus icebilirsin, kafein etken maddeli ayrıca paresatemol olduğu için emzirirken de içilir diye düşünüyorum ama yine de doktora sormadan alma tabi. Bu tarz ağrılara hatta migren agrilarina bile en iyi gelen minoset plus oluyor bende. Kahve ile baş ağrım gecmeseydi doktora danışıp alacaktim ben de çünkü gercekten baş ağrısı fena bişey insanın ruhu çekiliyor. Geçmiş olsun

Bende ilk hafta çok kötüydüm. Geralgin k günde 2 kez içiyordum içinde kafein var baya rahatlatmıştı beni. Bol su uzanmak ve kahve

Cook tşk ediyorum . Sanırım biraz da fazla stresliyim. Odada eşim yoksa uyuyamıyorum. Bebeği annelere bıraktık bı saat gidip gelene kadar ağladım . 4 günlük bebeği bıraktım diye Pazartesi muayenesi var bı olculseydi kilosu falan herşeyi çok takıyorum .

Ben artık sağiyorum ama bir ay sonra baslicam işe. O zamana kadar arttırmak lazım. Ben buzluğa atmak istemiyorum ya. Hecenkinde çok atmıştım. Hicbirini kullanamadm. Değişik bir demir konusu geliyordu sanki cözdürünce. Bir iki derken hepsini cöpe attım. Bu sefer bir gün önceden hazırlayıp dolabın alt kismında saklamayı düşünüyorum

Kızlar benimki kaka yapana kadar akla karayi seviyoruz ne yapsak ya varmı damla vs onerisi olan

Takman çok normal daha çok taze her şey, ilk bebekte ben de boyleydim, bunda da tabi ki endişelerim oluyor ama ilklerde daha çok evham yapıyor insan. 1-2 saat ayrı kalmanız çok sıkıntı olmaz hiç dert etme. Bana gittiğimiz çocuk doktoru çok endişe edersen sağlık ocağında bir hafta sonra tarttir bebeği demişti mamayı kestigimiz zaman. Ben onun yerine burada busranin önerdiği tartıyı aldım, içim biraz daha rahat şuan, kilo alımı günden güne değişse de endişe edecek kadar az alım ya da kilosunda düşme yok en azından. Total haftalık alımı onemli tabi, onda da turuncu alarm değil çok şükür. Çok stres yapıyorum devamlı kilosunu düşünüyorum dersen bı tartı alabilirsin uygunlarindan. Gidişat iyiyse için rahatlar, seni tatmin etmiyorsa doktoruyla iletişim kurarsın en azından. Keşke gün aşırı çocuk doktorlarına gidip kontrol ettirebilsek ne güzel olurdu

Kızlar benimki kaka yapana kadar akla karayi seviyoruz ne yapsak ya varmı damla vs onerisi olan
Benimki de öyle, gündüz bı nebze ama gece ıkın sıkın bı de ses çıkarıyor ikinirken, sabaha kadar uyku yok. Şiddetli aci acı ağlama olmadigi için ben gaz olduğunu düşünmüyorum daha çok kaka yaparken ve gaz çıkarırken kaslarını nasıl kullanacağını bilmediğinden oluyor sanırım. Gaz ağrısı çok sancılı bişey çünkü öyle olsa ortalığı yıkarlar

Bende burdan kızlar emzirdikten sonra sağıp veriyorum diyince denemek istedim yoksa hiç sağım yapmıyorum, başlarda yapmıştım sadece. 1. Ay kontrolünde de kilo alımı iyiyse artık takmıcam kafaya doyuyor mu doymuyor mu diye. Çünkü benimki de max 10 dakika falan emiyor tek meme gidiyoruz genelde ikinci memeyi zorla emiyor. Çocuk doktoruna gelicek olursak bende sana sorucaktım canım kime götürüyorsun diye. İlk kontrollerini Anadolu hastanesinde Ahmet Hakan hoca yapmıştı , ben ona oldum olası ısınamadım. Bundan sonraki kontroller için devlet hastanesine götürmeye karar verdim. Erdin Kalyoncuoğlu iyi diyorlar

Ben nurse harvey’s şurup kullanıyorum, ayrıca Fit Alive ın anne çayını kullanıyorum. Kızlar size de önerim olsun, hem bebişi sakinleştiriyor içinde anason, rezene vs olduğu için hem de süt arttırmada etkili bence, şans verebilirsiniz reklam yapmış gibi oldum

Selam kızlar, geceleri ter içinde memelerimden süt akmış üstüm başım ıslanmış şekilde uyanıyorum. Çok rahatsız edici. Ne yapmamı önerirsiniz göğüs pedi de yapışkanlardan çıkıyor gece emzirirken filan sinir ediyor. Sütyen konusunu da daha tam çözemedim giysem mi giymesem mi.. meme uçlarım da yara vallahi zormuş bu emzirme işi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…