2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bence mama değiştirmek için acele etme. Sonrasında birde sindirim sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsin tabi doktor kontrolünde doktorunla karar verseniz daha iyi gibi
Aynen doktora onu almstm demiştim golden olur dedi iyidir dedi devam edelim bakalm haftaici yine gidicez ztn kilo alır almaya da ins şu sarılık geçerse vücuttan mutlu olucam

Bence mama değiştirmek için acele etme. Sonrasında birde sindirim sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsin tabi doktor kontrolünde doktorunla karar verseniz daha iyi gibi
Aynen doktora onu almstm demiştim golden olur dedi iyidir dedi devam edelim bakalm haftaici yine gidicez ztn kilo alır almaya da ins şu sarılık geçerse vücuttan mutlu
Çocuk doktoruda aranır dymazsa dedi uykuya dalamaz dedi ztn uyucagi zmnda mama versemde meme mutlaka istio orda uyumaya bayilio ama tek meme evet doyurmuo onu anladım 1 haftada bakalım ikisiyle ilerlemeye devam yeterki beslensin gece 40 kere kalkioz ztn zorla uyandirmalar fln

Bende 9.4 ile girdim sezeryana 1 haftaligiz hala kanamam devam ediyor ins ilk gebelik gibi 40 günü bulmaz. ilaç içiyorum şuan. demir fln takmadilar bana ama keşke taksalardi biraz artardı belki demirim 5 6 civarlarda

Ay çok geçmiş olsun canım benim . Hepimizin bir yarasi var . Şu ağrılı günler geçse bir an önce

Şu lanet baş agrisi geçse kansızlığı dert etmeyecegim aslında

Merhabalar, güle güle sağlıkla büyütün inşallah. Ben de hem anne sütü nem de mama ile destekli besliyorum bebeğimi sütüm yeterli gelmediğinden. Mamaların sindirimi zormuş evet bebeği o yüzden biraz zorlayabiliyormuş, benim doktorum mama tüketen bebeğim gün aşırı kaka yapmasını bekleriz demişti rahat etmesi için, bunun için de mamaya her bir ölçeğe 10ml fazladan su ilave etöeyi ve 1 çay kaşığı zeytinyağ eklemeyi önermişti..

Geçmiş olsun bizde 1 haftalık olduk sarılık şuan 14 15 civarında haftaici tekrar gideceğiz ama doktorumuz şunu söyledi ilk 1 hafta sınırı gecmedyse artık geçmez düşüşe geçer dedi 4 öğün mamaya geçtik arada hurma suyu veriyorum anne sütü devam 5 10 dk yetmez doyurmuyordur ben anne sütünü 20 dk verip
( mama vermiyordum) yinede sariyiz

Kaka yapmasinda sikinti yok aslinda yapiyor.Bende bir olcege 30 ml su eklememi onermislerdi.Bugun yarin tam olarak deneyimlemek istiyorum aslinda.Mama asiri gaz yapiyorsa gece hic mama vermeden atlamayi dusunuyorum.Sutumde bazen 80cc gliyor tek memeden bazen 30 cc guvenemedigim icin emin olamiyorum henuz

20 dakika kadar henuz hic emmedik belki o gunleride goruruz insallahbu arada anne sutu ile mamayi ayni anda vermiyorsunuz dime?

Mama ile beslenen çocuklar daha tombik oluyor bu da onların gözünde çocuk doyuyor kilo alıyor oluyor anne sütünü bişeye saymıyorlar resmen halbuki çocuk aç olsa gece gündüz ağlar uyumaz. Ama mamanın da şöyle bir kolaylığı var dışarı çıkarken emzirme derdi yok emzireecek yer bulma derdi yok

20 dakika kadar henuz hic emmedik belki o gunleride goruruz insallahbu arada anne sutu ile mamayi ayni anda vermiyorsunuz dime?
Aynı anda verdiğim oluyor mama içiyor peşine uykuya dalmak için meme istiyor mama içip uyumuyor bnmki anında vermiyorum ama bı yarimsaat geçiyor doktora sordum bişi olmaz dedi yetmiyordur aranirsa ver dedi ztn 60 hazırlıyorum ama hepsini içmiyor 30 45 anca

Yine iyi geliyormuş, ben sağınca o kadar bile gelmiyordu:) gerçi dr kıyaslamak yanlış diyordu bebeklerin vakumlama şekli farklı makinadan daha çok çekiyorlardır diyerek beni rahatlatmıştı. Ben de sadece akşamları veriyorum gece uyusun diye, gazını çıkartıyorum sorun yaşamadım pek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…