2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende burdan kızlar emzirdikten sonra sağıp veriyorum diyince denemek istedim yoksa hiç sağım yapmıyorum, başlarda yapmıştım sadece. 1. Ay kontrolünde de kilo alımı iyiyse artık takmıcam kafaya doyuyor mu doymuyor mu diye. Çünkü benimki de max 10 dakika falan emiyor tek meme gidiyoruz genelde ikinci memeyi zorla emiyor. Çocuk doktoruna gelicek olursak bende sana sorucaktım canım kime götürüyorsun diye. İlk kontrollerini Anadolu hastanesinde Ahmet Hakan hoca yapmıştı , ben ona oldum olası ısınamadım. Bundan sonraki kontroller için devlet hastanesine götürmeye karar verdim. Erdin Kalyoncuoğlu iyi diyorlar
Ben ilk kontrolune Çerkezköye götürdüm ama uzak baya daha doğrusu ters kaliyor. İki gün önce buyuk oglanin karnı ağrıyordu Anadolu Hastanesi'nde Dilek hanım musaitti ona açtılar muayene, çok tatlı dilli ilgili bı doktor gibi geldi ama ben asıl devletteki özlem aktaş hanimelini tek geçerim. Büyük oğlumu ona bı kere goturmustum ne şikayeti varsa tek tek hepsiyle ilgilendi resmen check-up a soktu oglumu, colyaktan tut gecirgen bağırsak sendromuna kadar araştırdı. Ben devlette böyle bı ilgi beklemiyordum açıkçası, sadece vitamin değerlerini merak ediyorum diye götürmüştüm. Dikkat eksikliği tanısı konunca vitaminlere bakılması lazımmış çünkü, ama o bağırsaktan tut vitamin eksikliğine neden olan tüm organları inceletti, USG çektirdi filan. Ama ona da hemen ertesi güne pek bulunmuyor randevu, randevusuz bakıyor mu acaba devletteki doktorlar. Arkadaşım da yasemin tepe harika bı doktor diyor, ona hiç gitmedik biz.

Ben ilk kontrolune Çerkezköye götürdüm ama uzak baya daha doğrusu ters kaliyor. İki gün önce buyuk oglanin karnı ağrıyordu Anadolu Hastanesi'nde Dilek hanım musaitti ona açtılar muayene, çok tatlı dilli ilgili bı doktor gibi geldi ama ben asıl devletteki özlem aktaş hanimelini tek geçerim. Büyük oğlumu ona bı kere goturmustum ne şikayeti varsa tek tek hepsiyle ilgilendi resmen check-up a soktu oglumu, colyaktan tut gecirgen bağırsak sendromuna kadar araştırdı. Ben devlette böyle bı ilgi beklemiyordum açıkçası, sadece vitamin değerlerini merak ediyorum diye götürmüştüm. Dikkat eksikliği tanısı konunca vitaminlere bakılması lazımmış çünkü, ama o bağırsaktan tut vitamin eksikliğine neden olan tüm organları inceletti, USG çektirdi filan. Ama ona da hemen ertesi güne pek bulunmuyor randevu, randevusuz bakıyor mu acaba devletteki doktorlar. Arkadaşım da yasemin tepe harika bı doktor diyor, ona hiç gitmedik biz.
Dilek hoca ilk oğlumun doktoruydu, memnun kalmıştık biz de, muayene ücretleri 900₺ olmuştu en son, bu zamanda çok fazla geliyor😞 Sanırım silivri devlet hastanesindeki çoğu çocuk doktoru iyi çünkü benim de arkadaşım Elif Öztürk ve Yasemin hocayı beğenmişti. Bu kontrolde memnun kalırsam Erdin hocayla devam ederim, Özlem hocaya gideriz memnun kalmazsak bir dahakine, randevu için de pek doluluk olmuyor kolayca alınabiliyor randevu aklında olsun. Nereye götürmeyi düşünüyorsun 1. Ay kontrolüne

Dilek hoca ilk oğlumun doktoruydu, memnun kalmıştık biz de, muayene ücretleri 900₺ olmuştu en son, bu zamanda çok fazla geliyor😞 Sanırım silivri devlet hastanesindeki çoğu çocuk doktoru iyi çünkü benim de arkadaşım Elif Öztürk ve Yasemin hocayı beğenmişti. Bu kontrolde memnun kalırsam Erdin hocayla devam ederim, Özlem hocaya gideriz memnun kalmazsak bir dahakine, randevu için de pek doluluk olmuyor kolayca alınabiliyor randevu aklında olsun. Nereye götürmeyi düşünüyorsun 1. Ay kontrolüne
Özlem aktasi dusunmustum ama sen erdin bey de çok iyi deyince onu mu denesek dedim şimdi. Özlem hanımı biliyorum gayet ilgili zaten bı de erdin beyi deneyip ona göre karar veririm olmazsa.

Muayene ücretleri neyse de sağlık hizmeti çok aşırı pahalı geldi bana. Büyük oğlana bı batın USG çekildi 1500 TL, musahade+ tahliller+muayene 13 bin toplam. Sağlık olsun verilir tabi ki çocuklarımız için ama tanı da gaz sıkıştırması çıktı 😁

Benimki de öyle, gündüz bı nebze ama gece ıkın sıkın bı de ses çıkarıyor ikinirken, sabaha kadar uyku yok. Şiddetli aci acı ağlama olmadigi için ben gaz olduğunu düşünmüyorum daha çok kaka yaparken ve gaz çıkarırken kaslarını nasıl kullanacağını bilmediğinden oluyor sanırım. Gaz ağrısı çok sancılı bişey çünkü öyle olsa ortalığı yıkarlar
Aynen özellikle gece cildiriyor az bi zeytinyağı verdim gene bana misin demedi. Gazi rahat yapıyor benimki kesinlikle kaka yapmakta zorlandigindsn oluyor ama ne yapsam bilmiyorum

Kızlar bi de kontrole ne zaman götürcez bebişleri? Var mı yani belli tarihler
Ekstra bı durum olmadığı sürece ilk 6 ay ayda bir goturcez sonra 1 yaşına kadar 2 ayda bir rutin kontrolleri oluyor. 5. Gün kontrolünden sonra çoğu doktor 1. Ayında çağırıyor kontrole

Özlem aktasi dusunmustum ama sen erdin bey de çok iyi deyince onu mu denesek dedim şimdi. Özlem hanımı biliyorum gayet ilgili zaten bı de erdin beyi deneyip ona göre karar veririm olmazsa.
Mesela Erdin hocanın randevuları daha dolu oluyor genelde, daha iyi olduğundan mıdır bilmiyorum bakalım inşallah memnun kalırız canım ben sana yazarım muayeneden sonra

Muayene ücretleri neyse de sağlık hizmeti çok aşırı pahalı geldi bana. Büyük oğlana bı batın USG çekildi 1500 TL, musahade+ tahliller+muayene 13 bin toplam. Sağlık olsun verilir tabi ki çocuklarımız için ama tanı da gaz sıkıştırması çıktı 😁
Vallahi ticarethaneye dönmüş artık özeller, bi şey çıkmamış neyse ki☺️

Kaka yapmasinda sikinti yok aslinda yapiyor.Bende bir olcege 30 ml su eklememi onermislerdi.Bugun yarin tam olarak deneyimlemek istiyorum aslinda.Mama asiri gaz yapiyorsa gece hic mama vermeden atlamayi dusunuyorum.Sutumde bazen 80cc gliyor tek memeden bazen 30 cc guvenemedigim icin emin olamiyorum henuz🥲
Bzm mama çok gaz yapmıyor yinede yatırmadan pitptliyorum muhakkak yada alttan cikario bzmki🤣

Mesela Erdin hocanın randevuları daha dolu oluyor genelde, daha iyi olduğundan mıdır bilmiyorum bakalım inşallah memnun kalırız canım ben sana yazarım muayeneden sonra
Ne zaman sizin kontrol. Çok sevinirim bilgi verirsen 🙏 daha cok talep görüyorsa randevuları daha doludur tabi. Kontrol zamanları belli zaten yaklaşınca bir kaç gün önceden randevu alırım en kotu

Kızlar bide benim göğüslerim yumuşak genelde, ilk bi hafta falan sertleşiyordu, normal mi acaba. Sanki ilk çocuğumda genelde şişti diye hatırlıyorum
Zamanla terbiye olup yumusuyorlarmus hatta ben sütüm yok yumusacik meme diye agladjm günlerce meğerse normalmis

Acile gittim baş ve boyun ağrısı için . Geralgine k vermiş . Hep yatmami önerdi . Memelerim yara olmuştu onu da gösterdim . 3 gün emzirme dendi. Ama nasıl kıyarım bilmiyorum😔
İlaçtan dolayı mi emzirme dedi. Benim bildiğim mastite emzirme kadar iyi gelen bir şey yok. Boşaltıyor göğüsleri. Ucu aciyorsa silikonla deneyin

Selam kızlar, geceleri ter içinde memelerimden süt akmış üstüm başım ıslanmış şekilde uyanıyorum. Çok rahatsız edici. Ne yapmamı önerirsiniz göğüs pedi de yapışkanlardan çıkıyor gece emzirirken filan sinir ediyor. Sütyen konusunu da daha tam çözemedim giysem mi giymesem mi.. meme uçlarım da yara vallahi zormuş bu emzirme işi
Aynı durumdayız, geceleri daha sık emzirmeye çalışıyorum, bir de her emzirmede atlet üst baş değişiyorum. O yapışkanlı pedler bir de hava almıyor, yaralarım daha da kötü oluyor onları takınca, o yüzden vazgeçtim o pedlerden. Tecrübeli annelerden bilen bir çözüm önerir umarım.

Aynı durumdayız, geceleri daha sık emzirmeye çalışıyorum, bir de her emzirmede atlet üst baş değişiyorum. O yapışkanlı pedler bir de hava almıyor, yaralarım daha da kötü oluyor onları takınca, o yüzden vazgeçtim o pedlerden. Tecrübeli annelerden bilen bir çözüm önerir umarım.
Göğüs kalkanı öneriyorum kızlar, philipsin kullandım delikli olanı yaraysa kullanabilirsiniz hava alması için. Deliksiz olanı da akan sütü toplama da kullanırsınız

Kizlar emzirirken de her an her yerde besleniliyo valla ben atiyorum örtuyu hic umursamiyorum etrafi. mamayla sagmayla ugrasmak cok yorucu ilk bebem emmemisti bana zor geldi. Digerlerinde kendimi paraladim emzirmek icin ilk sariliklari yukseldigi icin sadece emme yetmiyor malum sağdim ama asla biberon vermedim emerken siringayla yandan akittim. Emme refleksi güçlenince tamamen biraktim siringayi falan sadece emiyo. Yetiyo mu yetmiyo mu diye kafama takmiyorum. Saat falan da tutmuyorum gak dese meme guk dese meme 😁 Emiyo uzun uyuyo ciş yapiyo sadece gaz sıkıntımız var. 2750 dogdu 2500 e düstü 1 aylikken 4 kilo oldu. Bu yollardan 3 kere gecince hic bir seyi kafama takmiyorum Sanirim en rahat bu bebeyi buyutuyorum😉
Seninki benimkine çok yakınmış. 2850 doğdu. Daha bir ay dolmadı ben de çok merak ediyorum kaç oldu. Sadece emiyor. Kaka ciş baya yapıyor. Ben de he ristediğinde emziriyorum ama söylemiyorum bazen. Kızım çok oldu sanki falan diyorum. Sonra da ya yetmiyorsa diye vicdan yapıyorum. Bakalım 1. ay muayenesinde belli olur. Ben de biraz daha onümu gorurüm. Ben de meme reddinden cokmkorkuyorum. İlkelerimi emziremediğim için. Ama emzik de vermem gerek diye düşünüyorum. Ben okuldayken eşim bakacak çünkü. Rahatlaması için emzik lazım diyorum. E bir de beslemesi için ileriki aylarda şırınga yeterlinolur mu ki? Bari biberon vermeseydik.

Ben de böyle olmak istiyorum , şu soğuk havalar geçsin dışarı çıkıp bebemle gezmek istiyorum. Hala pozisyon alırken zorlanıyorum. Bir de doğru sütyeni bulamadım memeyi çıkarmak zor oluyor. Neyse alışacağız inşallah
Ben de dışarda kullanirım diye bir emzirme sütyeni almiştım. Geçen taktım insan içine çıkiyorum biraz usturuplu emzireyim dedim. Beceremedim. Masaj yaparak emzirmeye alışmışım. Hepsi çıkmayınca süt gelmiyor gibi hissettim. Direk sütyenin ustünden çıkardım yine😊

X