2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet evet 14 gün diyen bile var hatta, ama bizimki osurukçu zart zurt gidiyor alttan sıkıntı vermesin de ona gazı olsun yani. Ama ben böyle olunca dedim noluyor, üşütmüyorum da eminim. Dediğin gibi organlar ne yapacağını şaşırdı sanırım

Sadece afiyet şeker olsun demek istedim

Ben de ne yesem karnımda şenlik bayram sesler.

Benim ikizler kolikti. Akşam 6 gibi baslayıp 9, 10 a kadar aralıksız ağlıyorlardı. Kucağımıza alıp evde koşuyorduk. Onlar uyuyunca biz de pert oluyorduk.

Çok geçmiş olsun. Pimpirik olman çok normal. İnşallah tek seferlik bir şeydir. Bir daha yaşanmaz.

Hadi gözün aydın sağlıkla kavuştunuz sonunda birbirinize sütün de artar gümdem güne, hiç endişe etme. Zaten fındık kadar mideleri var, o büyüdükçe süt kapasitemiz de artıyor
Çok sağolasın Aralarda mama takviyesi de yaptik sütüm az olunca

İnşallah güçlü emse sütüm daha fazla gelicek bence . Biraz nazlı nazlı emiyor

Ocağın son bebişi de gelmişş hayırlı olsun canım. Sütün ilk günler de az gelir bu çok normal üçüncü günden sonra artmaya başlıyor buna kafanı takma

Maaşallah maaşallah gözünüz aydın olsun, sağlıkla huzurla büyüsün.

Gözün aydın, Allah analı babalı büyütsün

Yanlış hatırlamıyorsam kakao cikoalta gaz yapıyor. Ekstra yoğurt süt kefir ayran da çok gaz yapıyormuş bu lohusaligimda öğrendim. Buyum oglumda gaz sorunu hiç yasamadigimiz için anlamamisim ben bu bebeğim gazdan etkileniyor. Dün gece sabahı zor ettik. Doktorum bana ilk 3 hafta süt ve süt ürünlerini yasaklamıştı hastaneden taburcu olurken. Ben de doktoruma güvendiğim için yemedim, o pek yasakçı bı doktor değil çünkü. Dün artık 2 hafta oldu nasılsa çok az yoğurt yesem bişey olmaz herhalde dedim ama aman Allahım sabaha kadar ben de bebegim da gazdan kivrandik.

Ayyy çok geçmiş olsun inşallah bi daha olmaz ah bu annelik ya

Yaa öyledir o zaman bende de öyle bi bilgi var çünkü. Yoğurt da sıkıntılı bak onu biliyordum. Aile dostumuz çocuk doktoru o geldi geçen bi muayene etti hem, özellikle dedi yoğurt ayran çok tüketme diye. Mesela tahin ve susamlı şeyler için de uyardı, hani süt yapar diye helvaya filan düşmemek gerekiyormuş.işin alejik kısmıyla ilgili o da.
Ya ben de ilk kızımda gaz nedir bilmedim aşure bile yiyordum kase kase :) bu kızımdan fa aynı performansı rica ediyorum
Topuk kanı sonucu kaç güne geliyor ki bizimki daha gelmedi 22 gün oldu vereli
Olumsuz bir şey yoksa aramayabiliyorlar dedi bize hastanedeki hemşire, o kağıdın altında bi numara var oradan arayıp öğrenebilirsiniz demişti.

Ben bir düz çikolata aldım götürdüm, zaten özel hastane baya bir masraflı bence boş gitmemek için sadece çikolata aldım..
Topuk kanı sonucu kaç güne geliyor ki bizimki daha gelmedi 22 gün oldu vereli
Bize sıkıntı varsa bu hafta ararlar yoksa aramazlar dediler bu nedenle sonuç için aramadılar diye düşünüyorum..

Tahini bilmiyordum onu da yeni ogrendim bak. Her gün tahin helvası ve tahin pekmez yiyorum ben de bolca, süt olsun diye. Daha dikkatli olayim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…