2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Tahini bilmiyordum onu da yeni ogrendim bak. Her gün tahin helvası ve tahin pekmez yiyorum ben de bolca, süt olsun diye. Daha dikkatli olayim
Valla ben de yeni öğrendim, şu hayatta en sevdiğim şey olabilir güzel bir tahin helvası :/ doğumdan önce alıp kenara koymuştum özellikle sevdiğim yerden 😁 ama işte kararında tüketiriz yine de.

Slm ocak anneleri, sizleri takip edıyorum, doğumlarınızı, sağlıkla büyütün inş evlatlarınızı🙏

Bi sorum olacaktı. oksapar kullanan anneler ne zaman bıraktınız ve doğumdan sonrada devam edin dedimi doktorunuz?

ya ben iyice pimpirik oldum sürekli inceliyorum bebişi. Biz 6 günlükken bi badire atlattık bebiş 8 saat baygın yattı ve doktorlar ne oldugunu bilemedi o günden sonra kafayı yedim. Gözlemleyelim dedi doktor eğer baygınlık hali tekrarlarsa üniversite hastanesine yatış yapıp nörolojik mi metobolik bi rahatsızlık mı bakalım dedi. O günden beri iyice delirdim sürekli inceliyorum bebişi psikolojim bozuldu :KK43:
Biz sünnet için ameliyathaneye inip bebeği verdikten sonra çok ağlamış işlem bitip servise çıktıktan sonra 6-7 saat aralıksız uyudu , arada biberonla sağdığım sütü içirdik zorlayarak. Belki öyle bir şey olmuştur.
Bide ben oğlumun kolik olduğunu düşünüyorum, o kadar ağlıyordu ki aklıma gelmedi doktora sormak. Akşam saatlerinde Ağlamasi başlıyor, kaka problemimiz var, birde instagramda gördüğüm kadari ile kolik bebekleri plates topunda zıplayarak sakinlestirdiklerini gördüm aynı hareketi yatakta yapiyorum susuyor. Bunlar yeterli mi kolik demek için bilmiyorum ama bilgisi olan var mı? Kucakta uyuyoruz.
Bizimki de en huzurlu uykusunu emdikten sonra yüzüstü göğsümde yatarken uyuyor.pazartesi 2. Hafta kontrolünde doktora sordum ,çok ağlamıyor ama sürekli ıkınıp ıhılama halinde diye, kakasını yapmayı öğreniyor dedi bilemiyor. Bitkisel gaz damlalarından kullanmalı mı bana çocuk çok huzursuzmuş gibi geliyor.

İnşallah güçlü emse sütüm daha fazla gelicek bence . Biraz nazlı nazlı emiyor 🤷
Hayırlı olsun. emerken baş parmağınla sürekli yukarıdan aşağıya doğru masaj yap. Sutün kendi kendine aktığıni göreceksin. Benimki hemen uyuyakaliyordu memede. Masaj yapmaya başlayınca uyumaya firsatı kalmıyor. Süt akinca mecbur emiyor.

Slm ocak anneleri, sizleri takip edıyorum, doğumlarınızı, sağlıkla büyütün inş evlatlarınızı🙏

Bi sorum olacaktı. oksapar kullanan anneler ne zaman bıraktınız ve doğumdan sonrada devam edin dedimi doktorunuz?
Merhaba. Sadece son akşam vurma dedi aksapar için. Ama ben sondan önceki akşam da vurmayı unuttum. İki gün evvel kesmiş oldum. Sonra kullan demedi. Kullanmıyorum artık. Sadece vitaminlere devam ediyorum aynen. 6 ay kullan dedi vitaminleri.

Aman Allahım gelecekten haber var 🙄🙄🙈🙈
Sabahta aynı aşırı huzursuz sürekli emmek istiyor. Emerken ağlama krizine giriyor uykudan. Uyumamak için direniyor. Sallama ninni pis pis ana kucağı asla yeterli gelmiyor. Güzel yanı yüzüne bakıp gülümsüyor sanki seni görüyor gibi . Çevreye daha duyarlı. Sanki gece ışık rahatsız ediyor artık 😂

Ben kullandım 10 gün kullandım hastaneden taburcu olduktan sonra

Ben bu kan verme işlerini hep eşime yaptırdım , yüreğim kaldırmıyor kötü oluyorum
Benim çocuğumdan ilk topuk kanı alan hemşire beceremedi. 6 yuvarlak içini dolduracak daha bir tanesini doldurması 10 dkda . 45 dk sürdü ağlaması o ağladı ben ağladım. Sonra zaten bebek uykuya daldı asla uyanmadı. O ara kayinvalidemde sen çık onlar yapsın filan diyor beni sinir ediyordu . Lohusalık duygular şelale. Eve gelene kadar aç kaldı çocuk kaynanama kalkta mama yap dedim yapmadı ben sezeryanliyim kalkamadım yapayım bekledik ki eve gidelim. Sonra zaten sarılık oldu. Bazı hemşireler gerçekten beceriksiz ... İkinci topuk kanı çok rahat oldu hem bebeğin kanı kendine geldi hemde hemşire sadece topuk kanı hemsiresiydi hızlı hızlı halletti ağladı bebek ama sakinkestirebildik ..

Merhaba. Sadece son akşam vurma dedi aksapar için. Ama ben sondan önceki akşam da vurmayı unuttum. İki gün evvel kesmiş oldum. Sonra kullan demedi. Kullanmıyorum artık. Sadece vitaminlere devam ediyorum aynen. 6 ay kullan dedi vitaminleri.
Hangi vitaminleri kullanıyorsunuz. Benim doktor bir tek demir yazdı .

Benim çocuğumdan ilk topuk kanı alan hemşire beceremedi. 6 yuvarlak içini dolduracak daha bir tanesini doldurması 10 dkda . 45 dk sürdü ağlaması o ağladı ben ağladım. Sonra zaten bebek uykuya daldı asla uyanmadı. O ara kayinvalidemde sen çık onlar yapsın filan diyor beni sinir ediyordu . Lohusalık duygular şelale. Eve gelene kadar aç kaldı çocuk kaynanama kalkta mama yap dedim yapmadı ben sezeryanliyim kalkamadım yapayım bekledik ki eve gidelim. Sonra zaten sarılık oldu. Bazı hemşireler gerçekten beceriksiz ... İkinci topuk kanı çok rahat oldu hem bebeğin kanı kendine geldi hemde hemşire sadece topuk kanı hemsiresiydi hızlı hızlı halletti ağladı bebek ama sakinkestirebildik ..
İlk topuk kanı hakikaten zor oluyor. İlkini hastanede Bebek hemşiresi almıştı, sürekli yaptıkları iş deldiği yerden kan gelsin diye baya uğraşmış öyle söyledi eşim. İkinci de aile hekimliğinde ki hemşire aldı o da tek seferde aldı ama baya sıktı falan ben orda bi geri geri gidiyordum 😅 biraz hızlı pıhtılaşıyor kanı dedi, göbeği de 6. Günde düşmüştü ama doktor sıkıntı değil dedi.

Hayırlı olsun. emerken baş parmağınla sürekli yukarıdan aşağıya doğru masaj yap. Sutün kendi kendine aktığıni göreceksin. Benimki hemen uyuyakaliyordu memede. Masaj yapmaya başlayınca uyumaya firsatı kalmıyor. Süt akinca mecbur emiyor.
Çok tşk ediyorum . Bende uyandırmak için çok uğraşıyorum memede uyumaya bayılıyor ama yeterince çekmiyor . İnşallah zamanla artar 🙏

Ben bu kan verme işlerini hep eşime yaptırdım , yüreğim kaldırmıyor kötü oluyorum
Bizde de tam tersi durum. Ben özellikle eşime bakmamaya çalışıyorum. Ben bir an önce bitsin diye bakıyorum. O ise hep çocuğun ne kadar acı çektiğine odaklanıyor daha çok. Bu da beni yoruyor.

X