2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hayırlı olsun canım. Sağlık ve huzurla buyütneyi nasip etsin Allah'ım. Süt için hiç endişelenme. Hastanedeyken benim de gelmedi. Eve gidince banyo yaptım. Uyudum uyandım gelmişti. Ama hastanede sürekli emzirdim. İkinci gün mama takviyesine basladık. Günde 2 defa sadece o da. Bir öğlen bir de gece yatarken vermek yeterli dedi bebek hemsiresi ama onu da emzirdikten sonra verdik. Sen her mizırdandığında emzir ki uyarılsın göğüsler. Bir de emzirirken baş parmağınla yukardan aşağıya masaj yap hep. Emzirme boyunca hiç durma. Ben hala akışın azaldığını hissettiğimde öyle yapıyorum. Çok işe yarıyor. Ben ilkinde emziremedim. Boş memeden süt cıkmaz sandım. O yüzden özellikle ilk defa anne olanlara anlatmak istiyorum çok. Olmazsa da olmaz dunyanın sonu değil. Ama gelecek sutün inan buna. Bunun için dizayn esldilmiş vücudumuz. Allah kolaylık versin 🧿
Allah razı olsun canim benim aşırı motive oldum şu an inşallah 🤲

Açılma yok diye riske girmek istemedi demekki canım gözün aydın olsun saglickla dogmusya hergun geçiyor sütünde gelir bol bol memeni ver bebeğine tenntemasi yapın sürekli ağrılar için bana devamlı iğne vurdular hastanede sende talep et bayag etki ediyor rahim için vurdular özellikle hem ağrı kesici hem rahmi toparlayıcı diye benmde 5.gunum basagrim coktu kahveyle aştık o sorunu şükr direk kafein almak gerekiyor . İnanır mısın bnmde en başından beri perinatalogm dahil hep iri gidiyor bebek 2 hafta önde denildi bebeğim 3280 doğdu 5.gunde hala 3250 biraz düşüp kilo almış ama minnoş bişi doğdu bildiğin biz 3.5 4 beklioduk 38 haftada, ultrason hicbisi %100 vermiyor onu anladım
Çok teşekkür canım sağlıklı olsunlarda yeter bide Süt işini halledeyim insan ağrılarını unutuyor annelik ne güzel bir şey bir o kadarda zormuş Rabbım hepimizin yardımcısı olsun

😄 Valla doğru diyorsun bnm 4 yaşındaki kızım şuan uyuyor küçcük uyumadı bende uyuyim diyorum ama biri ayakta biri uyuo oluo uyuyamasamda uzanıyorum artık napim🤩
Uzanmak bile fayda sağlıyor sırtım ağrıyor emzirirken. Şöyle bi uzansam bile rahatlıyorum bazen
Hahahahah ben de aynıyım ya hatta ben bebek uyurken azcik dizi açayım yemeği yerken izleyim diyorum ona da vicdan yapıyorum sanki bebegimsiz iyi vakit geçemeyi kolluyormusum gibi. Lohusalik ta ayrı tantanaymis ya 🤣
Ben emzirirken dizi izlemeye çalışıyorum. Yapılabilecek başka bi aktivite yok. Günde kaç saat emzirmede geçiyor bari dizi izleyeyim diyorum ☺️
Benim de uykum geliyor hemen. Telefon elimde uyuyakalıyorum.
Çok normal ya. Günde 6-7 saat uyuyorum bazen normalde yeter ama deliksiz uyku olmayınca yetmiyor insana

Topuk kani nasıl çıktı cnm çok geçmiş olsun inşallah kötü bir durum değildir ama takip edin tabi 😔

Çok geçmiş olsun benim bebekte bir gün gece öyle yapmıştı. Baygın gibiydi kesinlikle uyanmadı ağzını açmadı vs . Meğer uyuyormuş . 4-5 saat uyudu norlamde 2 saatte kalkar . O gün benimde çok canım sıkılmıştı. Belki uyku seviyordur. Ondan sonra ben kaldırmaya çalıştım 3 saatte bir keşke alistirmasaydim . İnsaAllah sizinde böyle bir şeydir sıkmayın canınızı

Dikiş aldıran arkadaşlar alırken aciyor mu çok🙈 bgn alınacak inş bebegede topuk kani vercez sağlık ocağına yoğun bugün ama uykusuz 😣

Çok teşekkür canım sağlıklı olsunlarda yeter bide Süt işini halledeyim insan ağrılarını unutuyor annelik ne güzel bir şey bir o kadarda zormuş Rabbım hepimizin yardımcısı olsun
Aynen güzel ve zor, eşime diyorum baştan aşağı deforme oldum basur sorunu memeler yara saç baş dağınık uykusuz 🙈🤭😄

Merhabalar kizlar
Dün itibariyle ocağın son gününü yakalayıp sabah 9da spinal anestezi ile sezeryan oldum. Bebek 52 cm 3200 gram doğdu . Emme ile ilgili sorun yaşıyorum. Sarilik ve şeker degeri iyi süt geliyor az da olsa diyorlar fakat ben tam anlayamıyorum gelip gelmedigini 🤷
Biraz uyumayı seviyor . Bugün çocuk hekimi baktı . Bir sorun görmüyorum diyip pazartesine tekrar randevu verdi

Merhabalar kizlar
Dün itibariyle ocağın son gününü yakalayıp sabah 9da spinal anestezi ile sezeryan oldum. Bebek 52 cm 3200 gram doğdu . Emme ile ilgili sorun yaşıyorum. Sarilik ve şeker degeri iyi süt geliyor az da olsa diyorlar fakat ben tam anlayamıyorum gelip gelmedigini 🤷
Biraz uyumayı seviyor . Bugün çocuk hekimi baktı . Bir sorun görmüyorum diyip pazartesine tekrar randevu verdi
Hadi gözün aydın sağlıkla kavuştunuz sonunda birbirinize 🥰 sütün de artar gümdem güne, hiç endişe etme. Zaten fındık kadar mideleri var, o büyüdükçe süt kapasitemiz de artıyor 🤗

Doğum oncesi kilona derken hamile kaldığin kiloya mi 6 kilo var. Öyleyse eğer bişey kalmamış kolaylıkla verirsin canım
Benim de işte bı 23 kilo filan var hamile kaldığım kiloya düşmeme 🤣 bunu yazarken yemek yiyorum şuan 🙈
Evet 8 kilo gitti benim doğum sonrası. Bebeğin suyu fazlaymış. Doğum sonrası kalktığımda kapıya kadar su olmuştu odada zaten suyu fazla diye bir gece takibe almışlardı ya. O da etkiliyordur kiloyu. Kilolu hamile kalmıştım zaten. Veririz Allah'ın izniyle. Biraz toparlanalım. Afiyet olsun süt olsun bebşşe. Tek elle de yazamıyorum 😀

Kızlaar helloo 👋🏼 ya çikolatalı kakaolu şeyler gaz yapıyor muydu? Sizde durumlar nasıl?
Kızım maşallah çok gazlı değil ama ben gazdan ölüyorum 2 gündür, sancıdan uyuyamadım bi ara dün gece. Kakaolu ıslak kek kurabiye filan yedim bi kaç gündür ondan mı diyorum 🤔

Merhabalar kizlar
Gözün aydın. Hayırlı olsun. İlk günlerde 3-4 damla süt oluyor o da bebeğe iyi geliyor doyuyor yani merak etme. Sütüm yok diye hiç düşünme. O yağlı kolostrom u emince yavaştan süt kanalları açılıp daha çok gelmeye başlayacaktır

Kızlaar helloo 👋🏼 ya çikolatalı kakaolu şeyler gaz yapıyor muydu? Sizde durumlar nasıl?
Kızım maşallah çok gazlı değil ama ben gazdan ölüyorum 2 gündür, sancıdan uyuyamadım bi ara dün gece. Kakaolu ıslak kek kurabiye filan yedim bi kaç gündür ondan mı diyorum 🤔
Ben de yiyorum aslında bence karnımızdaki iç organlarımız bayram ediyor 9 aydır sıkışıp kaldılar🤣🤣🤣
Geçen yenidoğan dr dedi yarım saatte bir 40 dakikada bir emzirme artık sarılığı inmiş bir bir buçuk saatte bir emzir. 10 günden sonra bebekte gaz olmaya başlıyor dedi. 10 güne kadar gaz olmuyormuş yani bebekte.

X