2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bugün kızımın 10. Günü meme +mama gidenler nasıl veriyorsunuz hangi aralıkta kaç ölçek ya da kaç saatte bir emzirme

Kızlar sol memeyi ememiyor bebişim. Ucunu emiyor sadece tutturamıyorum tamamını. Bu yüzden ucu yara oldu. Lansinoh kullanıyorum ama faydası olmadı. Başına gelip bu meme ucu yarasını kolaylıkla geçiren var mı ? Bir de bebiş geceleri sadece geceleri sabaha kadar yırtınana kadar ağlıyor gazını çıkaramıyor sanırım napmam lazım 5 günlük olduk

Kızlar bugün kızımın 10. Günü meme +mama gidenler nasıl veriyorsunuz hangi aralıkta kaç ölçek ya da kaç saatte bir emzirme
Ben meme ve mama ile gidiyorum. Ama belli bir düzenim yok önceliğim mümkün olduğu kadar ilk önce meme. Emmesine rağmen doymaz ise mama ile destekliyorum. Her gün farklı oluyor heralde süt durumuna göre

Yok bu devletin yıllardır uyguladığı bişey, ihtiyaç sahipleri için degil, kanunla düzenlenmiş, doğum yapan kadına analık parası ödenir bir defaya mahsus. Çalışan calismayan olması önemli degil, erkeğe yatmıyor sadece anneye yatıyor. Sosyal ekonomik destek değil yani. Analık parası. Diğer hususta bilgim yok. Eşinizin aldığı para başka bir destektir, bu parayı eşiniz alamaz
Anladım, banada ben çalışmadığım için eşimin üzerinden alabilecegimi soylediler hastaneden, emzirme ödeneği imiş adı. 520 TL verdiler, buda ek bilgi olsun o zaman bakacak olan annelerimiz var ise 😌

Kızlar sol memeyi ememiyor bebişim. Ucunu emiyor sadece tutturamıyorum tamamını. Bu yüzden ucu yara oldu. Lansinoh kullanıyorum ama faydası olmadı. Başına gelip bu meme ucu yarasını kolaylıkla geçiren var mı ? Bir de bebiş geceleri sadece geceleri sabaha kadar yırtınana kadar ağlıyor gazını çıkaramıyor sanırım napmam lazım 5 günlük olduk
Benim lansinoh ve zyağı ile geçti hastanedeyken susam yağı ve ayva çekirdeği demişlerdi susam yağını denedim ilk olarak yıkadım nasıl bir kokuysa bebek zırıl zırıl zırladı aklınızda olsun memedeki hassasiyeti alıyor ama ne kadar yıkasamda koku kaynaklı bebek o gin boyunca emmeyi reddediyordu

5 günlük bebekte gaz olmaz demişti doktorum. Ama emzirdikten sonra mutlaka sırtına vurun mide gazı olabiliyormuş.birde doymuyor olabilir

Kızlar selam. Eşim benim istediğim isim önüne kendi ablasının ismini yazdırmış ben kesinlikle istemiyorum ama yazdırmış bi de çok uyumsuz uzun oldu. En sevmediğim isim hatta en son geçen sene konuşmuştuk bana geçmiş olsun diye aramadı bile. Bir ay dolmadan mahkemeye başvurup gerekçesiz değiştirilebiliyormuş. Yakınında çevresinde değiştiren oldu mu ya da avukat tanıdıklarınız varsa rica etsem nasıl bir yol izlemeliyim sorabilir misiniz? Ağlamaktan sütüm kesilecek ya. Eşim benim söz hakkım yok mu diye trip atıyor. Bana geçmiş olsun bile demeyen kadının ismini bir ömür kullanmak zorunda mıyız ya. Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam canım senin var mı bir fikrin?😕😭

Ben önce anne sütü veriyorum uyanıkken emziriyorum derin uyuyorsa emmiyor bu sefer sütü sağıp veriyorum hiç sütüm olmayınca yetmiyor çünkü az geliyor mama veriyorum uyanmazsa 3 saatte bir veriyorum benimki 2 aylık olacak ama ilk başlarda 1.5 saat arayla besliyordum

Kızlar selam. Eşim benim istediğim isim önüne kendi ablasının ismini yazdırmış ben kesinlikle istemiyorum ama yazdırmış bi de çok uyumsuz uzun oldu. En sevmediğim isim hatta en son geçen sene konuşmuştuk bana geçmiş olsun diye aramadı bile. Bir ay dolmadan mahkemeye başvurup gerekçesiz değiştirilebiliyormuş. Yakınında çevresinde değiştiren oldu mu ya da avukat tanıdıklarınız varsa rica etsem nasıl bir yol izlemeliyim sorabilir misiniz? Ağlamaktan sütüm kesilecek ya. Eşim benim söz hakkım yok mu diye trip atıyor. Bana geçmiş olsun bile demeyen kadının ismini bir ömür kullanmak zorunda mıyız ya. Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam canım senin var mı bir fikrin?😕😭
En büyük hak annenin bir kere anneye sorulmadan bu yapılır mı yani

Kızlar bu silikon ucu nasıl bırakacağız ya ?3 hafta oldu hâlâ silikon uçla emziriyorum.Sürekli sıcak suda yıkamaktan, üstümüzün başımızın batmasından gına geldi artık.Zaten bi eli değse düşüyor hemen, kayıyor sürekli.Meme uçlarım küçük, daha alamıyor ama bu seferde silikon uca iyicene alışıyor 🙄

Kızlar bu silikon ucu nasıl bırakacağız ya ?3 hafta oldu hâlâ silikon uçla emziriyorum.Sürekli sıcak suda yıkamaktan, üstümüzün başımızın batmasından gına geldi artık.Zaten bi eli değse düşüyor hemen, kayıyor sürekli.Meme uçlarım küçük, daha alamıyor ama bu seferde silikon uca iyicene alışıyor 🙄
Aynı problemler bizdede var S Sariucurtma nın dediğini yapıyorum önce silikonla emziriyorum sonra onu çıkarıp veriyorum tutuyor memeyi bugün yaptım işe yarıyor bir süre böyle yapacağım 👍

En büyük hak annenin bir kere anneye sorulmadan bu yapılır mı yani
Öyle. Çok kötüyüm gerçekten. Bir tane aynı isim soyisimden varmış zaten ailende ikinciyi napacaksın.Aylin koyajaktık işte bari benim seçtiğim ismi başına yazdır dimi yok gereksiz isim sonra aylin olmuş. Türkiye'de pek bilinmeyen eski isinlerden.
Soyadı esen olan bir oyuncu var 56 doğumlu onun ismi. Şimdi yazmak istemiyorum bile.

Kızlar anca yazabiliyorum, sabah spinal anestezi ile doğum yaptım, ikimiz de iyiyiz şükür ama benim baya ağrılarım oldu, o yüzden bu saate kadar teli elime alamadım. Bebeğim 3.605 Gr 51 cm doğdu. Sizi de merakta biraktim kusura bakmayın, parolla ağrı geçmiyor malesef
Ah kuzum inşallah ağrıların geçmiştir şimdiye benimkiler bayağı geçti bende aynı şekilde yaptım doğumu. Resmen 10 gündür bebek beni tüketti😔 ilk annelik acemilik etrafımın kalabalığı derken hiç giripte burda kim ne yaptı takip edemedim. Hosgelmiş miniğin Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin🙏 maşallah ikinizede

Öyle. Çok kötüyüm gerçekten. Bir tane aynı isim soyisimden varmış zaten ailende ikinciyi napacaksın.Aylin koyajaktık işte bari benim seçtiğim ismi başına yazdır dimi yok gereksiz isim sonra aylin olmuş. Türkiye'de pek bilinmeyen eski isinlerden.
Soyadı esen olan bir oyuncu var 56 doğumlu onun ismi. Şimdi yazmak istemiyorum bile.
Valla gerçekten çok üzüldüm. Hem kızın hemde senin adına🥲yani şu lohusalık döneminde yapılacak şey değil eşinin yaptığı ama şuan için sakinliğini koru bebeğine odaklan isim değişikliği için araştırma yaparsın dilerim dediğin gibi 1 ay olmadan değişiyordur

Yok artık ya gerçekten üzüldüm yaşadığına söz hakkı tabiki de var ama yine de ortak bir isim olmalı hele de çevreden birinin ismi konulacaksa kesinlikle iki taraf da onaylamalı . Eşin değiştirmene ne diyor peki . Yerinde olsam ismi değiştirmesem bile yokmuş gibi davranırım soranlara kendi koyduğum ismi söylerim seslenirken kendi koyduğum isimle seslenirim

Yok artık ya gerçekten üzüldüm yaşadığına söz hakkı tabiki de var ama yine de ortak bir isim olmalı hele de çevreden birinin ismi konulacaksa kesinlikle iki taraf da onaylamalı . Eşin değiştirmene ne diyor peki . Yerinde olsam ismi değiştirmesem bile yokmuş gibi davranırım soranlara kendi koyduğum ismi söylerim seslenirken kendi koyduğum isimle seslenirim
Sorma. Kafasına göre gitmiş yazdırmış. Şimdi de diyor git yap kendin ne istiyorsan. Akşama kadar ağladım aklıma geldikçe gözümden yaş damlıyor. Kesinlikle istemiyorum. Oğlumda zaten kadın istedi diye başına istediği ismi yazdırmıştım bişey demedim. Gidip kendi koyacağım ismimi de yazdırabilirdim. Yurtdışındaydık benim memleketim olduğu için ben almıştım. Sinir oldum ya gerçekten. Hem evde kimse yok bana destek olan eşimden başka o da işten diğer çocuktan anca. Çok kötüyüm ben. Daha 4 gün oldu nasıl geçecek bu dönem. Bebekten zaman bulup yemek te yapamıyorum. Sürekli wmzir altını değiş süt sağ. Hastanden çıktıktan sonra ilk kez bugün gündüz kızım 2 saat uyudu ben de deliksiz uyumuşum. Ay dertlerimi sıraladım kusura bakma canım.

X