2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hastaneye gittim öğlene doğru. 3.5-4 cm açılma var, bel ağrım devam. Eve git duş al toparlan 2.5 3 gibi gel akşama doğum olur inşallah dedi doktorum. Şimdi yoldayız sancılar devam ☺️
Okuyan herkesin dualarını bekliyorum 🙏🏼
Dualarimiz seninle canim sende dua et olurmu. 40+4 de anne adayı var hayirla o da kucagina alsin evladini de 🤩😍
Haberdar et canim kendinden

Hastaneye gittim öğlene doğru. 3.5-4 cm açılma var, bel ağrım devam. Eve git duş al toparlan 2.5 3 gibi gel akşama doğum olur inşallah dedi doktorum. Şimdi yoldayız sancılar devam ☺️
Hadi bakalım sağlıkla gelsin yavrumuz. Şu an hastaneye gittin muhtemelen. Güzel haberlerini bekliyoruz 🙏🏻🥰

Kızlar devletin anneye verdigi doğum parası için başvuru yapmayı unutmayın. Siz cikamazsaniz eşiniz de sizin kimliğiniz ile gidip başvuru yapabilir. Para yine sizin TC nize PTT den yatiyor. Yaşadığınız il ya da ilçedeki sosyal hizmet merkezine gidip doğum yardımı başvurusu için geldim diyorsunuz. Sizler de biliyorsunuzdur büyük ihtimalle ama hatırlatma yapayım dedim aklıma gelmişken.
Ben bilmiyorum sosyal hizmet merkezi neresi oluyor? Birde ne zamana kadar başvuru yapılabiliyor?

Merhaba,

Banada iki tarafında koroid pleksus kisti var dendi. Normal muayenede görüldü diğer gelişimlerimiz şükür iyi başka bir problemimiz yok. Ama detaylıya girmedim daha. İnşallah başka birşey çıkmaz İnşallah🙏
Sizde durumlar nasıl ikili tarama testi felan yaptırmış mıydınız.
Biz de henüz detaylıya girmedik. Tarama sonuçları çok şükür normal çıktı ama insan her şekilde kaygılanıyor yine de 🥰 inşallah sağlıkla gelsin miniklerimiz

Çok birşey değildir muhtemelen ama olsun yine de bez parası lazım sonuçta 😀
Bu arada özel hastanede doğum yapanlar faturalarını alıp devlete başvururlarsa doğum ücretinin bir kısmını geri alabilirler diye biliyorum . Bunu araştırmak isteyen de olabilir.
Evet oğlum zamanında 2-3 aylık bez parası kadardı diye hatırlıyorum, gerçi o zamanlar bezler ucuzdu 😁

Ben bilmiyorum sosyal hizmet merkezi neresi oluyor? Birde ne zamana kadar başvuru yapılabiliyor?
Başvuru süresi yok diye biliyorum ama emin de değilim, aile Bakanlığı'nın sosyal hizmet merkezleri var illerde ve ilçelerde. Valiliğe bağlı, eğer büyük şehirde yasiyorsaniz sosyal hizmet merkezine, küçük şehirde yaşıyorsanız aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. İnternette yaşadığınız il ya da ilçede sosyal hizmet merkezinin adresi çıkar.

Sağlıkla gelsin, dualarımız seninle, müsait oldukça yaz bize de.

kızlar kızımın yüzünde böyle kırmızı sivilce gibi şeyler çıktı ama acaba alerjik bir şey mi yoksa normal mi?

Eklentiler

• IMG_4024.jpeg
    IMG_4024.jpeg
    62,1 KB · Görüntüleme: 69
kızlar kızımın yüzünde böyle kırmızı sivilce gibi şeyler çıktı ama acaba alerjik bir şey mi yoksa normal mi?
Bizdedie vardı geçiyornormal yani zamanla ara ara çıkıyor bitiyor cildi dünyaya alışmaya başladığından reaksiyon veriyormuş işte toza havaya suya vs

Benim kızımda da çıkmıştı ama böyle yoğun değildi. Boynunda çok fazlaydı annem sıcaktan dedi. Üzerini az örtünce geçti. Ama seninki alerjikte olabilir vücudunun başka yerlerinde varmı.?

Kızlar devletin anneye verdigi doğum parası için başvuru yapmayı unutmayın. Siz cikamazsaniz eşiniz de sizin kimliğiniz ile gidip başvuru yapabilir. Para yine sizin TC nize PTT den yatiyor. Yaşadığınız il ya da ilçedeki sosyal hizmet merkezine gidip doğum yardımı başvurusu için geldim diyorsunuz. Sizler de biliyorsunuzdur büyük ihtimalle ama hatırlatma yapayım dedim aklıma gelmişken.
Çalışan anneler için olan bir uygulamı bu? Eşimin uzerinden PTT 520 TL para verdi. Bı tanıdığımız çalışmadığı için PTT her ay 1.200 TL para yatırıyor, çocuğu 2.5 yaşında. Bu konu ile ilgili görüşme yapmaya gittiğimde muhtaç statüsünde olmamız gerektiği, kira ödemediğimiz ve eşimin uzerine araba olduğu için benim alamayacağimi söylediler. Parayı alan tanıdığımda kira ödemiyor ve eşinin üzerinde araba var, aynı statüdeyiz. Ancak onları ele vermemek için inatlaşamadım. Söylediginiz uygulama sigortalılar için mi geçerli?

Antikolik biberon kullanmamıştık biz o biberonla alakalı fikrim yok ama meme reddi için medela calma kullanmistik, ben 2 aylık ise başlamıştım çok riskli dönemde bırakıp gittiğim için meme reddi olasılığı çok yüksekti, şükür oğlumda sorun olmadı o biberon sayesinde. 6. Aydan sonda ek gıdaya geçişle birlikte zaten meme olayı da rahatlıyor biraz daha. Reddetme ihtimali de azalıyor. Zaten katı gıdaya geçiyorlar meme de keyif oluyor biraz daha 😁 ama ilk 6 ay anne sütü şart, kritik aylar geçince bidaha kolay kolay reddetmiyorlar
Merhaba medela calma aldım bugün mama takviyesi için. Ama mamayla kullanılması önerilmez yazıyor kullanma talimatında. Siz mamayla kullandınız mı? Yoksa sadece anne sütü İçin mi bu biberon?

Kızlar bu manuel ana kucağı hani bebeğin kendi kendini salladığı var ya ona kaç aylıkken koyulmaya başlanılabilir

Çalışan anneler için olan bir uygulamı bu? Eşimin uzerinden PTT 520 TL para verdi. Bı tanıdığımız çalışmadığı için PTT her ay 1.200 TL para yatırıyor, çocuğu 2.5 yaşında. Bu konu ile ilgili görüşme yapmaya gittiğimde muhtaç statüsünde olmamız gerektiği, kira ödemediğimiz ve eşimin uzerine araba olduğu için benim alamayacağimi söylediler. Parayı alan tanıdığımda kira ödemiyor ve eşinin üzerinde araba var, aynı statüdeyiz. Ancak onları ele vermemek için inatlaşamadım. Söylediginiz uygulama sigortalılar için mi geçerli?
Yok bu devletin yıllardır uyguladığı bişey, ihtiyaç sahipleri için degil, kanunla düzenlenmiş, doğum yapan kadına analık parası ödenir bir defaya mahsus. Çalışan calismayan olması önemli degil, erkeğe yatmıyor sadece anneye yatıyor. Sosyal ekonomik destek değil yani. Analık parası. Diğer hususta bilgim yok. Eşinizin aldığı para başka bir destektir, bu parayı eşiniz alamaz

Merhaba medela calma aldım bugün mama takviyesi için. Ama mamayla kullanılması önerilmez yazıyor kullanma talimatında. Siz mamayla kullandınız mı? Yoksa sadece anne sütü İçin mi bu biberon?
Mama da anne sütü de verdim ben onunla. Herhangi bi sıkıntı olmadı. Sadece mamanın iyi cozunmesini sağlayın, calma başlık normal biberon başlıkları gibi değil, mekanizmali olduğu için pütürlü kalırsa daha da güç gerektirir çekmek için. Ama ben hiç bı sorun yaşamadım calma başlıkla mama verirken.

Biz de henüz detaylıya girmedik. Tarama sonuçları çok şükür normal çıktı ama insan her şekilde kaygılanıyor yine de 🥰 inşallah sağlıkla gelsin miniklerimiz
Aynı şekilde benimde bende detaylıyı bekliyorum. Dediğin gibi insan çok kaygılanıyor ya daha muayene olmama 2 hafta var sonrası içinde detaylıyı beklicem zaman geçmek bilmiyor. Bol bol dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden.
Ama bu konu ile ilgili çok yorum okudum herkesinki geçmiş.

X