2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızçeler öğlen peceteye silince pembe renkli leke geldi ama bir kez baska gelmedi. Nişan olabilirmi ? Ama hic sanci ağrım yok 😒 Bugün 40+3 olduk
Evet nişan canım hayırlı olsun doğumun 3 vakit içinde olabilir 😂 haftan da dolmuş zaten artık kendini hazır tut ben nişanın geldiği günün ertesine doğum yapmıştım

Merhaba kızlar doğum yapan annelere kolaylıklar diliyorum sağlıkla büyütün inşallah, bekleyenlere de kolay doğumlar sağ salim kavuşmalarını diliyorum 🙏🏻
Herhangi bir sorun yokken bebeğinin gelişimi 34-35. haftalarda duraklayan sonradan toparlayan oldu mu acaba?

Canım bugün 40 kontrolüm vardı, kanamayı sordum baktı ve evet regl kanaması dedi. Çok ince bu ay dedi.

Bu arada konu haricinde bi notum var,
korunmayla alakalı bir arkadaşım sor demişti deri altı implantını, sordum ve aşırı tepkiyle çok sakıncalı bulduğunu, hormanları en üst düzeyde etkilediğini ve onun fikrine göre meme kanserinin bile sebebi olabileceğini söyledi. Sizin doktorlarınız ne der bilmiyorum Sizlerin de aklında bulunsun. 💐
En güzeli eski usul spiral mi acaba.

Kızlar bebeğinizin genelde günde bir veya iki kez kaka yaptığını yazmışsınız. 23 günlük olduk benim bebeğim de çok kaka yapıyor.Gazını çıkarmak için kendini çok sıkıyor ağlıyor kızarıp bozariyor sonra gürültülü gazla birlikte kakasını yapıyor.Günde 10 kez yaptığı oluyor. Çok yapması normal mi?
Benimki de aynı. Her beslenme sonrası kaka yapıyor 10 değil belki ama 5-6 var aşağı yukarı ve hepsi gürültülü ama ishal değil normal pütürlü. Sadece emziriyorum, sütün yaramadığı için galan yazıyor bazı sitelerde ama kilo alımı iyiydi 13 günde 600 gram almıştı. Asm de hemşire normal dedi. Bağırsak yapısıyla alakalı her bebek farklı dedi.Baya kızarıyor zorlanıyor ben de üzülüyorum o halini görünce.

Eklentiler

• 17061936415862516583841310395980.jpg
    17061936415862516583841310395980.jpg
    137,7 KB · Görüntüleme: 22
Canım bugün 40 kontrolüm vardı, kanamayı sordum baktı ve evet regl kanaması dedi. Çok ince bu ay dedi.

Bu arada konu haricinde bi notum var,
korunmayla alakalı bir arkadaşım sor demişti deri altı implantını, sordum ve aşırı tepkiyle çok sakıncalı bulduğunu, hormanları en üst düzeyde etkilediğini ve onun fikrine göre meme kanserinin bile sebebi olabileceğini söyledi. Sizin doktorlarınız ne der bilmiyorum Sizlerin de aklında bulunsun. 💐
benim kanama insnılmaz geliyor ve simsiyah birde resmen doğum sancısu çekiyorum karnım nasıl ağrıyor anlatamam üşüttüm de ondan mı acaba bilemedim
ne önerdi peki korunma için

benim kanama insnılmaz geliyor ve simsiyah birde resmen doğum sancısu çekiyorum karnım nasıl ağrıyor anlatamam üşüttüm de ondan mı acaba bilemedim
ne önerdi peki korunma için
Müsaitliğin varsa bi gözük istersen doktora, siyah kan eski kan ama fazlalığı ne demek acaba.
Korunma için erkeğin korunmasını olmuyorsa sprial öneriyorum dedi.
Geçmiş olsun 🙏💐

Sarılık riski kaçıncı günden sonra azalıyor bilen var mı. Ben dünden beridir iki saatte bir emzirmek için uyandirmiyorum. Kendi ne zaman uyanırsa emziriyorum ama bazen Aralık baya uzuyor. Bı taraftan korkuyorum sarılık yükselirse diğer taraftan artık 8 günlük oldu ilk 5 gün geçti diyorum ama bilemedim nasıl yapsam. Doktoruma soran var mı

Kızlar günaydın. Hstanede emmesi gayet güzeldi kızımın eve geldik ememiyor ağzına alıp çekmeyi bile denemiyor sadece meme ucum ağzında ağlıyor. Çok mu büyüdü meme ucum büyüktü zaten. Bşr ee sürekli ağlıyor bebek hiç 1 saat uyuduğunu bilmiyorum. Haliyle ben de 3 gecedir hiç uyumadum gündüz 1 saat gece bir saat toplasan uyumuşumdur. Afedersiniz tuvalete bile zor gidiyorum ağlıyor sürekli. Çıldıracağım az kaldı.
Bugün elektrikli pompa aldıracam da Weewell marka bşraz uygunmuş sizce nasıl kullanan var mı aranızda?
Benimkindede emme problemi vardı yani ben acemi oldugum için beceremiyordum. Sağlık ocağındaki ebeye götürdüm o tutturuverdi memeyi ağzına. Orda emdi 3 saat uyudu ilk kez. Acaba ebeyle görüşsen faydası olur mu ?

Sarılık riski kaçıncı günden sonra azalıyor bilen var mı. Ben dünden beridir iki saatte bir emzirmek için uyandirmiyorum. Kendi ne zaman uyanırsa emziriyorum ama bazen Aralık baya uzuyor. Bı taraftan korkuyorum sarılık yükselirse diğer taraftan artık 8 günlük oldu ilk 5 gün geçti diyorum ama bilemedim nasıl yapsam. Doktoruma soran var mı
Benim ilk kontrollerde sarılık testi ihtiyacı duymuyorum dedi gözlerinde hafif sarılık var devam ederse gel dedi.
Sarı devam etti ama bazen olmuyordu bazen sarımsı oluyordu. bir ay kontrolünde bazı testler istedi neden uzun sürdü diye, testler şükür normal, bazen sarı renk uzun kalır 3 ay bile sürebilir buna anne sütü sarılığı deriz, bu sarılıkta sütü lesmeye gerek yok dedi. Bizim sarılıkla alakalı tüm deneyimimiz budur 😊

Bende girmek istiyorum benim cesaretimde var ama annem daha melek o tuvalet olan yerde yıkanacaksınız çarpılır musallat olurlar falan diyor
Yani sizin inancınız tabiki ama tuvalet içinde banyo yapılmıyor. Camilerde abdestlikte lavabolarin yanında oluyor. Öyle şey olsa lavabonun olduğu hiçbir mekanda abdest alınmazdı. Allah hepimizi koruyor böyle şeylerden korkmayın bence . İç güdünüz ne diyorsa onu yapın . Kimseyi dinlemeyin. Annelik içgüdülerden gelen bir duygu 🥰

Benimki de öyle ☝🏻
Normalde olması gereken ne bilemedim.Sizlerde de oluyorsa normal demekki.Özellikle temiz beze yapmayı çok seviyor.😄 Geçen üç kez üst üste ben değiştirdim o kaka yaptı. Eşim bu cocuk ocağıma incir ağacı dikecek diyor.😂
Benimki de aynı. Her beslenme sonrası kaka yapıyor 10 değil belki ama 5-6 var aşağı yukarı ve hepsi gürültülü ama ishal değil normal pütürlü. Sadece emziriyorum, sütün yaramadığı için galan yazıyor bazı sitelerde ama kilo alımı iyiydi 13 günde 600 gram almıştı. Asm de hemşire normal dedi. Bağırsak yapısıyla alakalı her bebek farklı dedi.Baya kızarıyor zorlanıyor ben de üzülüyorum o halini görünce.
Evet emdikten hemen sonra pütürlü yapıyor.En son bir haftalikken gitmiştik kilosu doğum kilosuyla aynıydı. Şimdiki kilosunu bilmiyorum ama biraz aldı toplandı.Bir aylık olunca kontrole gideceğiz. Sizin bebişlerde de oluyormuş bağırsak yapısıyla alakalı demek ki.

Merhaba kızlar doğum yapan annelere kolaylıklar diliyorum sağlıkla büyütün inşallah, bekleyenlere de kolay doğumlar sağ salim kavuşmalarını diliyorum 🙏🏻
Herhangi bir sorun yokken bebeğinin gelişimi 34-35. haftalarda duraklayan sonradan toparlayan oldu mu acaba?
Benim 37.haftadayken rutin kontrole gittiğimde karın çapı bebeğin 3 hafta geri kalmıştı. Plesantada kireçlenme vardı . Doktorum (perinatalog) doğumun planlı olacak dedi 38+2 de suni sancı verelim ya da sezeryan olursun dedi. Gelişim geri kalınca bebeklere müdahale ediyorlar anne karnından çıkıp dışarda gelissin diye. Çünkü Allah korusun anne karnında ölüm olabiliyormus

Benim 37.haftadayken rutin kontrole gittiğimde karın çapı bebeğin 3 hafta geri kalmıştı. Plesantada kireçlenme vardı . Doktorum (perinatalog) doğumun planlı olacak dedi 38+2 de suni sancı verelim ya da sezeryan olursun dedi. Gelişim geri kalınca bebeklere müdahale ediyorlar anne karnından çıkıp dışarda gelissin diye. Çünkü Allah korusun anne karnında ölüm olabiliyormus
Önceki haftalarda ölçümler nasıl gidiyordu, normal miydi sizin herşey? Plasenta suyu kan akımı nasıldı? Benim bebeğimin kilosu hep 3 hafta ileride çıkıyordu bugün kontrol vardı (35+5) 1 hafta geride çıktı. Boyu vs de az artmış. Ama plasentası suyu kan akımları normal.Bazen böyle olur sorun görmüyorum dedi doktorum ama ben çok bozuldum hiçbir böyle birşey beklemiyordum☹️endişelendim de ama endişelenme diyor

Normalde olması gereken ne bilemedim.Sizlerde de oluyorsa normal demekki.Özellikle temiz beze yapmayı çok seviyor.😄 Geçen üç kez üst üste ben değiştirdim o kaka yaptı. Eşim bu cocuk ocağıma incir ağacı dikecek diyor.😂

Evet emdikten hemen sonra pütürlü yapıyor.En son bir haftalikken gitmiştik kilosu doğum kilosuyla aynıydı. Şimdiki kilosunu bilmiyorum ama biraz aldı toplandı.Bir aylık olunca kontrole gideceğiz. Sizin bebişlerde de oluyormuş bağırsak yapısıyla alakalı demek ki.
Normali yokki günde 5 e de normal 5 günde 1 yapmasına da normal diyorlar doktorlar sorunca🤷🏻‍♀️ önemli olan yapısı bence kabız yada ishal olmasınlar yavrucuklar 🙏🏻Benimki de temiz beze yapıyor o konuda tam zamanlama yapabiliyor doğuştan yetenekli nasıl da anlıyorsun be evlat 2 sn önce yapsana🤣
7 günlükken benim doğum kilosunun 150 gram altındaydı, sonra 20 günlük gittim aradan 13 gün geçmişti 600 gram almıştı,30 günlük gittiğimde aşı var bi de tekrar kilosuna bakılacak çok merak ediyorum büyümüş mü ben hep yanındayım anlamıyorum ablam çok sık görmediği için büyümüş diyor mutlu oluyorum 🥰

Önceki haftalarda ölçümler nasıl gidiyordu, normal miydi sizin herşey? Plasenta suyu kan akımı nasıldı? Benim bebeğimin kilosu hep 3 hafta ileride çıkıyordu bugün kontrol vardı (35+5) 1 hafta geride çıktı. Boyu vs de az artmış. Ama plasentası suyu kan akımları normal.Bazen böyle olur sorun görmüyorum dedi doktorum ama ben çok bozuldum hiçbir böyle birşey beklemiyordum☹️endişelendim de ama endişelenme diyor
Benim bebeğim önceki haftalarda hep normal gidiyordu. Bazen bir hafta geri bazen tam zamanında. 37.haftaya kadar bir şey yoktu. Ama sizinki önden gidip bir hafta gerideyse yine bence sorun olmayabilir. Çünkü bir haftalik gerilik çok dikkate alınmıyor. Benimki olması gerekenden 3 hafta geriydi. Bence doktorunuzun tavsiyesini dinleyin. Eğer güvenmiyorsaniz başka bir doktordan da görüş alabilirsiniz. Fakat ben o kadar üzülmüştüm ki bu duruma deli gibi araştırmıştım bir haftalık gerilik çok onemsenmiyor . Stres yapmayın kesinlikle çünkü benim o haftalarda aşırı stres ve üzüntüm vardı ondan olduğunu düşünüyorum.

X