2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ah bunu daha önce bilseydim keşke ben de kış donemi yağ, yaz dönemi losyon uygun oluyor diye okumuştum gittim yağ aldım. Bilsem direk losyon alırdım. Benim bebeğimin de cildi aşırı kuru, dökülüyor hatta pul pul, hastanede hemşire Bepanthol sürmüş, bana da bı tüp verdi. Onu mu sürsem acaba, mustelanin yağı yerine.
Aslında ıslak cilde bebe yağı öneriliyor galiba. Ay bildiğimi de unuttum bak 😁 ama böyle kuruyken yani normal gün içinde losyon kullanımı daha uygun olur, ben kızımda çok çektiğim için cilt kuruluğunu bu defa da ilk aldığım şey olmuştu losyon. Bence bepantholü sür yine. Ben kulak arkalarına kadar sürüyordum.

Ah bunu daha önce bilseydim keşke ben de kış donemi yağ, yaz dönemi losyon uygun oluyor diye okumuştum gittim yağ aldım. Bilsem direk losyon alırdım. Benim bebeğimin de cildi aşırı kuru, dökülüyor hatta pul pul, hastanede hemşire Bepanthol sürmüş, bana da bı tüp verdi. Onu mu sürsem acaba, mustelanin yağı yerine.
Annem zeytinyağı sürüyor direkt dolma gibi kokuyor çocuk🤣 ben de losyon alıcam alışverişe gidicem bi gidemedim

Aslında ıslak cilde bebe yağı öneriliyor galiba. Ay bildiğimi de unuttum bak 😁 ama böyle kuruyken yani normal gün içinde losyon kullanımı daha uygun olur, ben kızımda çok çektiğim için cilt kuruluğunu bu defa da ilk aldığım şey olmuştu losyon. Bence bepantholü sür yine. Ben kulak arkalarına kadar sürüyordum.
Ben de ilk kez cilt kuruluğu tecrübe ediyorum, oğlumda hiç olmamıştı ben onda çok fazla yağ losyon kullanmak zorunda kalmamıştım o yüzden. Ama bu bebeğimde sık sık nemlendirmem gerekecek

Kime götürüyorsun, ben de dün orada bı doktora götürdüm, aslında arkadaşım başka bı doktor önerdi ama ona randevu bulamadım ben de diğer hastanede bı doktora götürdüm
Ondan da memnun kaldım ama diğerini de merak ettim aslında.
Burada en iyi doktor optimedde medeni bey ve irmette hülya hanım birde devlette şeyma hanım var biz medeni beye gidiyoruz benim kadındoğum da onu önermişti çerkezdeki en kıdemli yetkin doktor medeni beymiş ben baya araştırmıştım sen kime gittin birde nerede oturuyorsun acaba

Burada en iyi doktor optimedde medeni bey ve irmette hülya hanım birde devlette şeyma hanım var biz medeni beye gidiyoruz benim kadındoğum da onu önermişti çerkezdeki en kıdemli yetkin doktor medeni beymiş ben baya araştırmıştım sen kime gittin birde nerede oturuyorsun acaba
Optimedte metin beye goturdum, irmette Hüsam beyi önerdiler ama onun randevuları doluydu. Metin bey de çok ilgiliydi, bı de eğitim bilgilerine bakıyorum mutlaka ilk kez gideceğim doktorun, mezun olduğu fakülteler de tatmin etti beni ama tabi tecrübesini filan bilemem, medeni beyi de denerim bir kez. Martta oraya tasinacagimiz için rutin kontroller için oradan bı doktora başlamayı uygun gördük. Doktor konusunda çok ince eleyip sık dokuyan biriyim, ilk bı kaç doktor denedikten sonra içime sinen bı doktor olunca bidaha hiç değiştirmeden onunla yıllarca devam etmeyi seviyorum çünkü.

Aa yok ya hiç değilse yanında gün be gün değişen bir canlı var hakkını yemeyelim 😁
Hamileyken sosyallik adına bişeyler yapıyordum son ay erken doğum riskinden mecbur yattım ama en azından arkadaşlarım geliyordu ben gidiyordum, şimdi bebeğe hastalık gelmesin diye eve kapandık kimseyi de almıyoruz günler hep aynı emzir gaz çıkar bez değiş banyo yaptır sıralamasıyla gidiyor, günlerden ne desen takvime bakmam gerekecek hiç fikrim yok 😅 pzt aşı var günler sonra dışarı çıkacağım için gerekeni yapıcam ve süslenicem🤣

Hamileyken sosyallik adına bişeyler yapıyordum son ay erken doğum riskinden mecbur yattım ama en azından arkadaşlarım geliyordu ben gidiyordum, şimdi bebeğe hastalık gelmesin diye eve kapandık kimseyi de almıyoruz günler hep aynı emzir gaz çıkar bez değiş banyo yaptır sıralamasıyla gidiyor, günlerden ne desen takvime bakmam gerekecek hiç fikrim yok 😅 pzt aşı var günler sonra dışarı çıkacağım için gerekeni yapıcam ve süslenicem🤣
Aa bak o açıdan haklısın işte, ben de bu defa çool sosyal bir hamilelik geçirdim gerçekten. İşin bu kısmı biraz yaralayabilir beni de 😁 dün bile en basitinden arkadaşıma gittim kahve içmeye doktordan çıkınca, baktım doğurmuyorum 😂 ama olsun önümüz bahar, yaz bunu düşünelimm 🥰

Manuel pompa alabilme şansın var mı canim onunla yap bari de yumuşasin başta maalesef tam ememedikleri için boşalmiyor göğüs sütünü de etkilemesin bu durum
İlk süt inmeye başlayınca benim de öyle oldu ateş gibi yandı bı de, hemen emzirip kalanı da sagmaya çalıştım. İlk iki gün sertlik devam etti ama şimdi normale dönmeye başladı. Sen de en kısa sürede pompaya eriş, ilk bı kaç günü atlatirsan sonra mastit olma ihtimalin biraz daha azalır
Yaa sıcak duş ilginç bir şey iyi de gelir ama sütü de arttıran bir şey aynı zamanda. Fayda zarar oranını bilemiyorum :KK43: ama elinle masaj da iyi gelir kesinlikle, özellikle sertlik hissettiğin yerlere. Ben bunu yaşamıştım özellikle bi akşam, mastit oluyorum sanmıştım. Zaten pompam bi o zaman işe yaramıştı. Aslında bulabilsen birinden başka ne iyi olur.
Baktın daha da ileri gidiyor lahana filan sarıyorlardı çok iyi geliyormuş yanlış hatırlamıyorsam.
İlerde işe başlayınca pompa her türlü lazım olacak bana. En iyisi direkt elektrikli alayım diyorum o yüzden. Philips midir en iyisi sizce. Lahanayı da duymuştum bu arada. Mevsimindeyiz zaten denemek lazım ☺️

Kızlar selam . Ben de doğurdum evde sancımı çekip saat 9 gibi acile geldik 2 cm açıklık var dediler. Yatışımı yaptılar. İlk başta 3 dakikada 1 sancım vardı . Sürekli açıklık kontrol ettiler sonra dakikada bir sonra 20 saniyede bir sancım geldi. 7cm açıklık vardı Dayanılmazdı ya sancı. diyorum kakam geldi. 10-15 dr toplandı suyumu patlattılar. Ikınma hissim var kakam var dedim yap dediler. Ben de kakamı yaptım ilk ıkınmada baya baya🤣🤣 o sırada bebeğin kafası gelmiş ben kalkmaya çalışıyorum kalkma bebeğin kafası geldi dediler. Bir kere daha ıkındım ve bebeği çıkardılar. Çok hızlı ve çok acayip bir doğum oldu. Son ana kadar sancı çektim bağırmadım sancıda ama doğum sırasında öyle bir bağırdım ki asistan doktorlar diyorlar kaç oktav sesin varmış diyorrlar doğum sonrası. Sonra da dikişim oldu olsun sezeryandan kaçınıyordum zaten. Velhasıl sabah nişanım geldi 23.57 de doğdu bebeğim. 3 dakika bekleyemedi ki eşim 23.01.2024 te doğar diyordu. Hastaneye gelişim ve doğumum toplamda 3 saat sürdü. 3340 gram 52 cm 39+2 de doğduk Şuan odamızdayız emiyor maşallah kuzum.
NurrBanuu NurrBanuu
Hayırlı olsun canım Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah 🧿

Aa a buna karşı olanları da ilk kez duyuyorum. İlk hafta içimde verilmesi gerekiyor hatta değil mi? Ne gibi bi zararı olabilir
Niye karşı insanlar anlamadım.

Bebek yağı tavsiye edilmiyor gözenekleri tıkadığı için gibi bir sebepten. Mustela losyon benim kızıma çok iyi geliyordu. Hatta 1-2 aylıkken dermatit olduğunda doktor da onu tavsiye etmişti günde 4-5 kere :)
Mustela çok duydum en iyisi ben de onu alayim teşekkürler canım😘

Evet topuk kanı karşıtları da çıkmış Allah sonumuzu hayır etsin, çocuklarımızın DNA kodlarına ulaşacaklarmis, yani benimki şimdi Indigo çocuk oldugu icin biraz aslında peşini kovalayabilirler ahajdjsnsksn 🤣🤣🤣 daha neler duyucaz kim bilir, kim ne yapsın bizim genetik kodlarimizi, ayrıca alsalar n'olacak deneylerde mi kullanilicaz. Yarın tam 1 hafta olacak doğalı, ASM de ikinci topuk kanını vericez. Hiç bişey çocuğumun sağlığından önemli değil.
Demi ya aşırı saçma kim ne yapacaksa bizim kodumuzu sjsjsj ben de bugün verdim şimdi de hop oturup hop kalkiyorum ki ya bebemde birşey çıkarsa diye ayhhhhh bu evhamlarim ne zaman bitecek ya benim😖

B blimundacbn naptın canım bi gelişme var mı
Açılma sadece 1 cm olmuş. Sabaha kadar NSTye bağlı takip edileceğiz su gelişi olduğu için. Gece olduğu ve bebek biraz iri olduğu için riskli görüyorlar, suni sancı vermiyorlar. Sabah hoca karar verecek suni sancı ile devam mı edelim yoksa sezaryene mi alalım.. Ayağa bile kaldırmıyorlar tuvalet için sürgü veriyorlar. Stres oldum keşke bıraksalardı eve gidip sabah gelseydim.

Optimedte metin beye goturdum, irmette Hüsam beyi önerdiler ama onun randevuları doluydu. Metin bey de çok ilgiliydi, bı de eğitim bilgilerine bakıyorum mutlaka ilk kez gideceğim doktorun, mezun olduğu fakülteler de tatmin etti beni ama tabi tecrübesini filan bilemem, medeni beyi de denerim bir kez. Martta oraya tasinacagimiz için rutin kontroller için oradan bı doktora başlamayı uygun gördük. Doktor konusunda çok ince eleyip sık dokuyan biriyim, ilk bı kaç doktor denedikten sonra içime sinen bı doktor olunca bidaha hiç değiştirmeden onunla yıllarca devam etmeyi seviyorum çünkü.
Medeni beyi tavsiye ederim biraz değişik bi adam kısa net cevaplar veriyor ama alanında çok başarılı

Açılma sadece 1 cm olmuş. Sabaha kadar NSTye bağlı takip edileceğiz su gelişi olduğu için. Gece olduğu ve bebek biraz iri olduğu için riskli görüyorlar, suni sancı vermiyorlar. Sabah hoca karar verecek suni sancı ile devam mı edelim yoksa sezaryene mi alalım.. Ayağa bile kaldırmıyorlar tuvalet için sürgü veriyorlar. Stres oldum keşke bıraksalardı eve gidip sabah gelseydim.
Gözetim altında olman iyi olmuş canım susuz kalirsa bide acil kalp atışını etkiler fln Allah korusun

X