2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet dün hastanedeydim, yenidoğandan tut yetiskinlerdeki tüm yoğun bakımlarda doluluk çok yükselmiş. Çok korktum. Annem gelmişti babam da bugün gelmek istedi ama babam emekli sürekli dışarı çıkıyor evde canı sıkılıyor. Bana gelince de duramaz dolaşmak ister, dışarda çay içmek ister, bişey taşır diye korkudan kabul etmedik, tabi bu da içime oturdu, babama çok düşkünümdür çünkü. Kardeşim salidan gelecek, babamı hastaneye getirirsin bebeği görmesi için dedim, gerçi kardeşim de kamuda çalışıyor, babamdan sakinsak eşim ve kardeşim ise gidiyor. Kayınvalidem uzak yoldan gelecek. Sürekli bunları düşünüyorum. İnanılmaz gerginim.
Bence bu kadar düşünme evde zaten dışarıda çalışan varmış, hem bebek gelince babanda daha çok evde durur veya çıksa bile daha çok dikkat eder eminim. Bende babama çok düşkünümdür, kıyamazdım onu dışta tutmaya hemde bu kadar riskli insan varken etrafımda.

Kızzzlaar o mesajı atmak bana da nasip oldu çok şükür 🙏 doğurdummm 🥰😍 saat 17.06 da aniden gelişti 7 cm den sonra açılma yarım saat içinde tam oluştu 15 dakika sürdü doğum biraz zor oldu ıkınamadım çünkü gücüm kalmamıştı sancı çekmekten ama sonra inanılmaz rahatladım😍❤️ kesi ve dikişim oldu sadece onlar ağrı yapıyor biraz . 39+6 da 2800 gram 47 cm doğdu boncuğum 🩷

Bugün ilk kimden gelecek bakalım doğum haberi. Mutlaka yaz canım inşallah geliyordur bebiş 😍
Bilmiyorum ki ssncı var alttan da bsktılar yoktu açıklık. Az önce baktılar 2 cm kadar diyor. Aslında beni enfeksiyon ve su fazlalığı için yatırdılar. Şekere bakıyorlar sürekli. Şekerden mi su fazlalığı var diye. Bebek te 3500 olmuş. Bakalım yarın da açıklık olursa ve sancım düzenli olursa herhalde doğururuöm diye düşünüyorum. Olmazsa da evime giderim.

Sancılarınızı takipte kalın. Uygulamalar var. Onlar bir anda da olabiliyormuş. Benim 10 gündür 3 cm açıklık var ama doğum başlamadı. ablam suyunun gelmesi ve sancılarının da sıklaşması üzerine hastaneye gitti, açıklığı 2 cmdi. En doğru çıkarım sancı ile oluyormuş. Açıklığı biz bilemeyiz zaten. Su da bazen doğumun hemen öncesinde bile gelebiliyormuş.
Bazen de gelmiyor da aşağıdan patlatıyorlar doğum hızlansın diye ☺️ Ablamın 2 doğumu da öyle oldu. Ebeler patlamış suyunu. Güle oynaya evde sancılarını çekti. Sonra gidip 1 saatte doğurdu. Annemin de ablamın doğumunda nişanı gelmiş 6-7 saat sonra doğurmuş. Kolay doğum yapmak genetiktir umarım. Büyük basenli olmanın hayrını göreyim şu hayatta bi kere 🤣🤣

Kızzzlaar o mesajı atmak bana da nasip oldu çok şükür 🙏 doğurdummm 🥰😍 saat 17.06 da aniden gelişti 7 cm den sonra açılma yarım saat içinde tam oluştu 15 dakika sürdü doğum biraz zor oldu ıkınamadım çünkü gücüm kalmamıştı sancı çekmekten ama sonra inanılmaz rahatladım😍❤️ kesi ve dikişim oldu sadece onlar ağrı yapıyor biraz . 39+6 da 2800 gram 47 cm doğdu boncuğum 🩷
Ayyy hayırlı olsunnnnn çok iyi haber darısı bizeeee

Çok düşünmesen mi acaba, ben olsam sanırım kabul ederdim ya babam sonuçta, olacağı varsa her türlü olur, dediğin gibi eşin de işe gidiyor
Babam çok seviyor kahvehaneye gitmeyi, sadece çıkıp dolassa sorun yok ama salgının en kol gezdigi yerler böyle toplu yerler, bardaklar adam akıllı yikanmiyor. Buraya gelince de evde duracagini sanmıyorum. Biraz sabretse sadece dolaşmaya çıksa sorun değil ama illa sabah ve akşam olmak üzere iki kez çay kahve içmeye çıkar kahvehaneye. Bu da beni korkutuyor açıkçası, bugün telefonda bile hapsirip duruyordu.

Kızlar bugün kontrol vardı hiç aciklik sancı filan yoktu eve geldim şimdi bi saattir aşırı sert bi ağrı giriyor ama yalancı sancı mi anlamadim çünkü beş altı saniye anca sürüp geçiyor ne yapayım bu durumda?
Sancı düzenli gelmesi lazım en az 20 dakikada bir. Benim şuan 20 dakikada 4-5 kere yüksek çıkıyor. Belden giren sancı karnına doğru yayılıyor alt kısma. Dinle bakalım kendini.

Ben ilkinde covid bilinmezliğinde aşı filan yokken doğum yapınca bu defa acayip rahatım, bu da beni tedirgin ediyor 😬 dikkat eder herkes sen rahat olmaya çalış bir de bunlara stres yapma hiç.
Bu arada emekli tayfa bence en güvenilir, benim babam da paso dışarda ama yürüyor açık hava, o kadar temas yok çevreyle. bi cumaya gitme olayı var ama onda da temkinli covidden beri yaşı da çok olunca. Eşimin tarafı da öyle, haftaya gelecekler bakalım. Ama eşim en çok insanla temas kuran, bence en çok onların dikkat etmesi lazım.

Kıyamam ya, hiç gitmesin zoruna eş kişisi bunun için var ☺️ bazen biz demeden bizi anlamalarını istiyoruz ama bu çok zor, mecbur söylemek zorundayız. Bu çocuğu tek başımıza yapmadık ya 😁 bırak giydirsin çıkarsın hiç gocunma 💜
Malesef benim babam cok dikkatli değil böyle konularda, kayınvalidem de değil. İkisi de hep griplidir bildim bileli. Hindi gibi düşünüyorum. Babam neyse de kayınvalidem hastaysan gelme de diyemiyorsun

Kuzucum çok sevindim. Hayırlı olsun ne kadar pozitif bir doğum olmuş.Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Darısı bizim başımıza inşallah. Boncuğunu kokla bizim yerimize de.

Tek başımayken çorabımı giyip kendim oturup kalkıyorum ama eşim yanımdaysa yardım istiyorum ben de 🤣 Hoşuma gidiyor ilgilenilmek 🥰
Ayy ben hiç eşimden istemedim de biraz dalga geçtim onunla. 🙃 Biraz kilolu da, aşkım anladım seni 7. aydan sonra senin gibi oldum çorap giyerken zorlanıyorum dedim. 😂

Maşallah gelmiş mis kokulu ❤️ Sağlıkla büyüsün 🙏🏻🥰

Ayy girip girip baktım mesaj gelmiş mi diyee oh çok şükür gözünüz aydınn güle güle büyütün minnoşu 😍🥰
zafere gidilen yolda çekilen çile kutsaldır hem, geçti gitti sancılar geldi bir güzellik 🥰

Bilmiyorum ki ssncı var alttan da bsktılar yoktu açıklık. Az önce baktılar 2 cm kadar diyor. Aslında beni enfeksiyon ve su fazlalığı için yatırdılar. Şekere bakıyorlar sürekli. Şekerden mi su fazlalığı var diye. Bebek te 3500 olmuş. Bakalım yarın da açıklık olursa ve sancım düzenli olursa herhalde doğururuöm diye düşünüyorum. Olmazsa da evime giderim.
Yaa sende mi 😍 Allah yardımcın olsun inşallah senin için süreç daha kolay ilerler 😘

Müthiş bi haber! Gözünüz aydın. Çok mutlu oldum adınıza. Sağlıkla mutlulukla büyütün. 🌸😍🧿
5 dakikada bire inmesi gerekiyor canım ama önce düzenli mi değil mi ondan emin olman gerekiyor🥰
Benim doktorum 3 dkda bir olunca ve sancılara artık dayanamayacak durumda olduğunuzda gelin dedi. Ben de 5te giderim ama. 😄

Yarın geliyor bence bebiş. 2 cm varsa gitmişken suni mi alsan 3500ü geçmesin artık tombik olmuş yeterince ☺️

Bence bu kadar düşünme evde zaten dışarıda çalışan varmış, hem bebek gelince babanda daha çok evde durur veya çıksa bile daha çok dikkat eder eminim. Bende babama çok düşkünümdür, kıyamazdım onu dışta tutmaya hemde bu kadar riskli insan varken etrafımda.
Doğumdan sonra babam gelecek zaten, annem kalacağı için babam tek kalamaz ama doğuma kadar en azından bir kaç gün evde kalıp gripli olmadığından emin olması lazım. Buraya gelse canı sikilacak dışarı çıkacak, en iyisi evde kalıp bı kaç gün kendini dinlemesi. Zaten hafif gribi var gibi en azından o da iyileşir o surecte. Doğum yapacağım gün zaten babamın hastanede olmasını istiyorum, onu gormeden girmem ameliyata. Ben salidan yatış yapicam ama kardeşim carsamba babamı hastaneye getirecek. Ama ben sezaryen olacağım için bana virüs bulaşmamasi lazım, geçen dogumhanedeki hemşireler koru kendini anestezi alacaksın dediler. Zaten salidan gerekli tüm testler yapılacakmış her şey normal çıkarsa anestezi verilcekmis ertesi gün, ama ben doğum ertelensin istemiyorum, ağır grip yuksek ateş iyi olmaz dediler ameliyat açısından.

Gözün aydın sağlıkla büyüsün 🙏

X