2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kuzucum çok sevindim. Hayırlı olsun ne kadar pozitif bir doğum olmuş.Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Darısı bizim başımıza inşallah. Boncuğunu kokla bizim yerimize de.
Umarım siz benden daha kolay doğurursunuz Allah yardımcınız olsun ben hiç inanmıyordum kendime ama başardım ❤️

Doğumdan sonra babam gelecek zaten, annem kalacağı için babam tek kalamaz ama doğuma kadar en azından bir kaç gün evde kalıp gripli olmadığından emin olması lazım. Buraya gelse canı sikilacak dışarı çıkacak, en iyisi evde kalıp bı kaç gün kendini dinlemesi. Zaten hafif gribi var gibi en azından o da iyileşir o surecte. Doğum yapacağım gün zaten babamın hastanede olmasını istiyorum, onu gormeden girmem ameliyata. Ben salidan yatış yapicam ama kardeşim carsamba babamı hastaneye getirecek. Ama ben sezaryen olacağım için bana virüs bulaşmamasi lazım, geçen dogumhanedeki hemşireler koru kendini anestezi alacaksın dediler. Zaten salidan gerekli tüm testler yapılacakmış her şey normal çıkarsa anestezi verilcekmis ertesi gün, ama ben doğum ertelensin istemiyorum, ağır grip yuksek ateş iyi olmaz dediler ameliyat açısından.
Öyleyse iyi düşünmüşsün canım haklısın. Birkaç gün iyileşsin emin olsun tabi öyle gelsin.

Ayy ben hiç eşimden istemedim de biraz dalga geçtim onunla. 🙃 Biraz kilolu da, aşkım anladım seni 7. aydan sonra senin gibi oldum çorap giyerken zorlanıyorum dedim. 😂
Siz birbirinize giydirin artık o zaman 🤣
Müthiş bi haber! Gözünüz aydın. Çok mutlu oldum adınıza. Sağlıkla mutlulukla büyütün. 🌸😍🧿

Benim doktorum 3 dkda bir olunca ve sancılara artık dayanamayacak durumda olduğunuzda gelin dedi. Ben de 5te giderim ama. 😄
3ü ben de bekleyemem 5 iyidir ya 🤣

Bazen de gelmiyor da aşağıdan patlatıyorlar doğum hızlansın diye ☺️ Ablamın 2 doğumu da öyle oldu. Ebeler patlamış suyunu. Güle oynaya evde sancılarını çekti. Sonra gidip 1 saatte doğurdu. Annemin de ablamın doğumunda nişanı gelmiş 6-7 saat sonra doğurmuş. Kolay doğum yapmak genetiktir umarım. Büyük basenli olmanın hayrını göreyim şu hayatta bi kere 🤣🤣
Bence genetik faktörü kesinlikle var bu işin 😁 hahah demek büyük basen, al benden de o kadar. Doktorlar bakıp karar veriyor da olabilir çatı muayenesine 😂
Benim suyumu da doktor patlatmıştı bu aradaa sen yazınca aklıma geldi :)

Kızzzlaar o mesajı atmak bana da nasip oldu çok şükür 🙏 doğurdummm 🥰😍 saat 17.06 da aniden gelişti 7 cm den sonra açılma yarım saat içinde tam oluştu 15 dakika sürdü doğum biraz zor oldu ıkınamadım çünkü gücüm kalmamıştı sancı çekmekten ama sonra inanılmaz rahatladım😍❤️ kesi ve dikişim oldu sadece onlar ağrı yapıyor biraz . 39+6 da 2800 gram 47 cm doğdu boncuğum 🩷
Canım hayırlı olsun gözünüz aydın olsun sağlıkla büyüsün. 🥰

Bilmiyorum ki ssncı var alttan da bsktılar yoktu açıklık. Az önce baktılar 2 cm kadar diyor. Aslında beni enfeksiyon ve su fazlalığı için yatırdılar. Şekere bakıyorlar sürekli. Şekerden mi su fazlalığı var diye. Bebek te 3500 olmuş. Bakalım yarın da açıklık olursa ve sancım düzenli olursa herhalde doğururuöm diye düşünüyorum. Olmazsa da evime giderim.
Çok heyecanlı.. 🫣 Geçmiş olsun ve hayırlısı olsun canım. 🥰

Bence genetik faktörü kesinlikle var bu işin 😁 hahah demek büyük basen, al benden de o kadar. Doktorlar bakıp karar veriyor da olabilir çatı muayenesine 😂
Aynen ya doktor dışardan da anlamış olabilir çatı genişliğini 🙈🙈 Suyumun orada burada gelmesini istemezdim herhalde ya. Evde olması sorun değil de dışarıda gezerken falan gelirse diye bi endişem oluyor bazen. Bakalım nasıl doğurcam bi gelseydi artık iyiydi. Sona kalıcam bu gidişle herkes doğuruyor 😀

Ben varım hemde nasıl şişmek çorap terlik bile olmadı bugün 8 gün oldu doğum yapalı bugün biraz azalmış gibi oldu dr normal dedi
Ben de öyle bugün eve çıktık az önce ayaklarımı uzattım inanamadim görünce o zaman biraz daha böyle olacak demek ki

Malesef benim babam cok dikkatli değil böyle konularda, kayınvalidem de değil. İkisi de hep griplidir bildim bileli. Hindi gibi düşünüyorum. Babam neyse de kayınvalidem hastaysan gelme de diyemiyorsun
Haklısın ya öyleyse. Bi de tabi kendi ana babasına dediği gibi diyemiyor insan. O zaman iyi düşünmüşsün, hem sen doğumu ameliyatı bi atlat risksiz, evinde korunmak daha kolay olur inşallah.

Aynen ya doktor dışardan da anlamış olabilir çatı genişliğini 🙈🙈 Suyumun orada burada gelmesini istemezdim herhalde ya. Evde olması sorun değil de dışarıda gezerken falan gelirse diye bi endişem oluyor bazen. Bakalım nasıl doğurcam bi gelseydi artık iyiydi. Sona kalıcam bu gidişle herkes doğuruyor 😀
Ben de korkuyorum dışarlarda suyumun gelmesinden. Evde baş ucuma ve tuvalete yetişkin bezi koydum. Çantamda da 2-3 tane var pek evde duramadığım için. Geniş kalçalılar için çok daha kolay oluyor doğum diyorlar. Çok çok kolay olur umarım. 😊

Benim dar biliyorum ama annemin de dar. 3 normal doğumlu. Doğum hikayeleri fena sayılmaz. Ben de ona güveniyorum. ☺️

Benim tahmini doğum tarihim 26.01.2024. sona kaldım deme belli olmaz hiç.
Bence de var. Sizin de su gibi olacak bence. Hem de ilk doğumunuz değil, genel kanı ilkinden sonrakilerin çok daha kolay olduğu şeklinde. 😊

geriye birkaç kişi kaldık. Belki de hepimiz aynı günde doğum yaparız. 😊

Ben senin sancılarını takip ediyordum ya daha öncede böyle ağrın olmuştu bi ara aynı zamanda benimde aynı ağrılarım vardı, ben o zaman inanmıştım biz beraber doğurucaz diye bugün yine beraber doğuramadık😂😂 ama sen benden ilerdesin sancın çıkmış açıklık var inşallah bir nefeste su gibi kurtulursun🙏 Allah ağrılarını alsın bebişi versin kucağına
Kız ben doğurdum darısı başına 🥰 var mı sancın falan nasılsın

Kız ben doğurdum darısı başına 🥰 var mı sancın falan nasılsın
Ah ya maşallah sana😍😍 sen nasılsın bebiş nasıl çok sevindim yaa🧿🧿 bende tık yok hala aynı ağrılar yine başladı aynen dün akşamki gibi bel ağrısı ve kasılma ama sinirim bozuluyor ne bi düzen var ne başka bişey yok anam doğuramicam ben, benimki anca hıçkırıyor şuan😤

Ah ya maşallah sana😍😍 sen nasılsın bebiş nasıl çok sevindim yaa🧿🧿 bende tık yok hala aynı ağrılar yine başladı aynen dün akşamki gibi bel ağrısı ve kasılma ama sinirim bozuluyor ne bi düzen var ne başka bişey yok anam doğuramicam ben, benimki anca hıçkırıyor şuan😤
Hahaha al benimkinden de o kadar, hıçkırık ve gerinme mod sürekli. 😄 sancılar duşa girince rahatlıyor benim. Yalancı sancı olduğunu öyle anlıyorum. Belki size de iyi gelir. 😊

Ben de korkuyorum dışarlarda suyumun gelmesinden. Evde baş ucuma ve tuvalete yetişkin bezi koydum. Çantamda da 2-3 tane var pek evde duramadığım için. Geniş kalçalılar için çok daha kolay oluyor doğum diyorlar. Çok çok kolay olur umarım. 😊

Benim dar biliyorum ama annemin de dar. 3 normal doğumlu. Doğum hikayeleri fena sayılmaz. Ben de ona güveniyorum. ☺️

Bence de var. Sizin de su gibi olacak bence. Hem de ilk doğumunuz değil, genel kanı ilkinden sonrakilerin çok daha kolay olduğu şeklinde. 😊

Çok iyi yapmışsın. Su gelmeden sancıyla hastaneye gidersek de bezle gitmek mantıklı ☺️ Senin bebiş 26sını beklemez bence haftaya geliyor eminim 😍

İnşallah hepimizinki öyle olsun, şu ana kadar hep güzel pozitif gidiyor maşallah 🥰🧿
Olur mu olur vallahi aynı gün ☺️ ağustos 2020 annelerindeydim, 3 arkadaş aynı gün doğum yaptık ve üçümüzün kızı da çok ilginç bir şekilde tip olarak birbirlerine benziyor 😂

Kızzzlaar o mesajı atmak bana da nasip oldu çok şükür 🙏 doğurdummm 🥰😍 saat 17.06 da aniden gelişti 7 cm den sonra açılma yarım saat içinde tam oluştu 15 dakika sürdü doğum biraz zor oldu ıkınamadım çünkü gücüm kalmamıştı sancı çekmekten ama sonra inanılmaz rahatladım😍❤️ kesi ve dikişim oldu sadece onlar ağrı yapıyor biraz . 39+6 da 2800 gram 47 cm doğdu boncuğum 🩷
Allah anali babali büyütsün cnm

X