2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar selam benim bugün migrenin tuttu tansiyon da 150 leri görünce hastaneye geldim. 39+5 de doğurtlım dediler küçük küçük sancılarımda vardı . Muayene ile nişanlım geldi nst deyim şimdilik daha sonra yazarım 🙈heyecanlıyım ağrım yok henüz
Çok geçmiş olsun şimdiden hayırlısıyla sağlıkla kucağına al. Haber ver bize de

Kızlar biraz sancım çıkıyor düzenli en yüksek 89 çıktı. Dr alttan baktı açılma var mı diye birşey söylemedi.n

Kızlar selam benim bugün migrenin tuttu tansiyon da 150 leri görünce hastaneye geldim. 39+5 de doğurtlım dediler küçük küçük sancılarımda vardı . Muayene ile nişanlım geldi nst deyim şimdilik daha sonra yazarım 🙈heyecanlıyım ağrım yok henüz
Ayy harika haberler😍😍 Allah yardımcınız olsun ikinizinde, bir avazda sular gibi doğurun inşallah🥳🥳

Ay çok heyecanlı 🥰
Hadi bi avazda sağlıkla kolaylıkla gelsin inşallah.

Kızlar ben normal acile gittim sabah. Sonra kan idrar tahlili yaptırdım dr kadın doğum acili de bir görsün dedi gittim. Bebeğin suyu fazla çıktı bir de enfeksiyon yüksek çıktı. Yatış yaptılar bir gün takip edilecek dedi. Yatmak istemiyorum dersen imzayla çıkabilirsin dediler de eşim kal dedi. Bilmiyorum riske atmak istemedim ben de.
Kal canım surda üç beş gün kala hiç risk alma sabaha taburcu ederler zaten doğum yoksa

Kızlar ya benim bebiş uyumuyor gece 12 de uyandı sabah 4 e kadar oturduk 6buçukta tekrar kalktı öğlen 2 ye kadar 2 de yarım saat uyudu hala uyanık oturuyoruz şuan normal mi bu kadar az uyuması yoruyorum da oyun oynuyorum şarkılar söylüyorum esniyorda ama uyumuyor anlamadım hani yenidoğan sürekli uyur bi emmeye kalkardı beni mi kandırdılar 🤦🏻‍♀️
Canım geçenlerde bi arkadaş huysuzluk dönemleri diye bi foto paylaşmıştı baktım netten böyle bişi buldum.

Eklentiler

• images (5).jpeg
    images (5).jpeg
    52,8 KB · Görüntüleme: 40
  • images (4).jpeg
    images (4).jpeg
    43,7 KB · Görüntüleme: 41
Evet dün hastanedeydim, yenidoğandan tut yetiskinlerdeki tüm yoğun bakımlarda doluluk çok yükselmiş. Çok korktum. Annem gelmişti babam da bugün gelmek istedi ama babam emekli sürekli dışarı çıkıyor evde canı sıkılıyor. Bana gelince de duramaz dolaşmak ister, dışarda çay içmek ister, bişey taşır diye korkudan kabul etmedik, tabi bu da içime oturdu, babama çok düşkünümdür çünkü. Kardeşim salidan gelecek, babamı hastaneye getirirsin bebeği görmesi için dedim, gerçi kardeşim de kamuda çalışıyor, babamdan sakinsak eşim ve kardeşim ise gidiyor. Kayınvalidem uzak yoldan gelecek. Sürekli bunları düşünüyorum. İnanılmaz gerginim.
Çok düşünmesen mi acaba, ben olsam sanırım kabul ederdim ya babam sonuçta, olacağı varsa her türlü olur, dediğin gibi eşin de işe gidiyor

Doğum yapacaklara kolay, sağlıklı doğumlar, hastalara şifalar diliyorum. 🙏🏻😍
Bi bakayım inş bi kaç doğum olmuştur dedim ama ses yok 🫠 hadi ama doğumhne önünde bekleyen babalar gibi oldum 🥸
Ben de artık herkes doğursun istiyorum bebişlerden konuşalım :emir_bebek::KK200:

Alışır mı acaba bi şansımı deniyorum silikonsuz ama yok beğenmiyor
Canım bence kulağını dış dünyaya kapat ve bebeğin nasıl istiyorsa öyle devam et. Kardeşim 7 ay boyunca silikon ile emdirdi ve masallah bebeği tosun gibiydi. İnsanlar doğum yapmış insanlara destek yerine kostek oluyor bazen...

Kızlar bugün kontrol vardı hiç aciklik sancı filan yoktu eve geldim şimdi bi saattir aşırı sert bi ağrı giriyor ama yalancı sancı mi anlamadim çünkü beş altı saniye anca sürüp geçiyor ne yapayım bu durumda?

Kıyamam ya, hiç gitmesin zoruna eş kişisi bunun için var ☺️ bazen biz demeden bizi anlamalarını istiyoruz ama bu çok zor, mecbur söylemek zorundayız. Bu çocuğu tek başımıza yapmadık ya 😁 bırak giydirsin çıkarsın hiç gocunma 💜
Tek başımayken çorabımı giyip kendim oturup kalkıyorum ama eşim yanımdaysa yardım istiyorum ben de 🤣 Hoşuma gidiyor ilgilenilmek 🥰

Kızlar bugün kontrol vardı hiç aciklik sancı filan yoktu eve geldim şimdi bi saattir aşırı sert bi ağrı giriyor ama yalancı sancı mi anlamadim çünkü beş altı saniye anca sürüp geçiyor ne yapayım bu durumda?
Sancılarınızı takipte kalın. Uygulamalar var. Onlar bir anda da olabiliyormuş. Benim 10 gündür 3 cm açıklık var ama doğum başlamadı. ablam suyunun gelmesi ve sancılarının da sıklaşması üzerine hastaneye gitti, açıklığı 2 cmdi. En doğru çıkarım sancı ile oluyormuş. Açıklığı biz bilemeyiz zaten. Su da bazen doğumun hemen öncesinde bile gelebiliyormuş.

Nst anlık duruma bakıyor canım. Çıktıktan sonra da sancıların başlamış olabilir. Saate bakarak not al bakalım. Hem aralıklarını hem ne kadar sürdüğünü not al

Sancılarınızı takipte kalın. Uygulamalar var. Onlar bir anda da olabiliyormuş. Benim 10 gündür 3 cm açıklık var ama doğum başlamadı. ablam suyunun gelmesi ve sancılarının da sıklaşması üzerine hastaneye gitti, açıklığı 2 cmdi. En doğru çıkarım sancı ile oluyormuş. Açıklığı biz bilemeyiz zaten. Su da bazen doğumun hemen öncesinde bile gelebiliyormuş.
Simdi indiriyorum bi tane takip edeceğim teşekkür ederim

X