2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar ben normal acile gittim sabah. Sonra kan idrar tahlili yaptırdım dr kadın doğum acili de bir görsün dedi gittim. Bebeğin suyu fazla çıktı bir de enfeksiyon yüksek çıktı. Yatış yaptılar bir gün takip edilecek dedi. Yatmak istemiyorum dersen imzayla çıkabilirsin dediler de eşim kal dedi. Bilmiyorum riske atmak istemedim ben de.
Çok geçmiş olsun canım.

bende öyleyim valla geçen gece zaman algımı kaybettim yorgunluktan gece 10 de yattım 3 de ağlamasına kalktım ama o arada uyandı mı altını değiştirdim mi yedirdim mi şimdi uyumadan yatırdım yatağına o yüzden mi ağlıyor yoksa saati mi geldi de yeni uyandı yada uyandım yedirdim altını mı değiştirmeden yatırdım kafayı yiyecektim bişey yaptım o saat aralığında o kadar uyumaz çünkü ama ne yaptığımı hatırlamıyorum o saat aralığı yok bende oturdum ağladım sabaha kadar da eşim kalktı aldı beni duyunca ağlamıyor da sürekli mızmızlanıyor kucakta durmuyor yatakta durmuyor geçer inşallah bir an önce
Bende bu çocuğu doyurdum mu doyurmadım mı onu hatırlamıyorum unutuyorum eşim söylüyor besledin diye bizimki ağlıyor çığlık çığlığa panik oluyorsun o ağlarken 3 kişiyiz 3 müzde ayaktayız

Kızlar siklon uç bebeğe kilo aldırmaz diyorlar doğru mu 😞 ben başka türlü emxiremiyorum
Oğlumda bir süre ben de uç kullandım belki en fazla kilo aldığı dönem ilk haftalardi hatta. Sadece uçlarda farkettigim şey memede baya uzun kalıyordu, belki normalden bir tık daha yavaş geliyor olabilir süt ama kesinlikle kilo almasına engel değil. Bı sure daha fazladan temas etmis olursunuz o kadar

En başından beri mi böyleydi sonradan mı uyku saatleri azaldı? Benimki emip uyuyor şuan çok küçük olduğu için değildir inşallah uykuyu sever 🤲 ben de dayanamam uykusuzluğa açlık bi nebze okey ama uykusuzluk🥺
Yok 1 aydır 2-3 saat uyuyor 1 1buçuk saat uyanıktı bazen gece kakasını yapamadığında uyumazdı 2-3 saat ama şu 3-4 gündür neredeyse hiç uyumuyor ne gece ne gündüz
Karnındayken hareketleri nasıldı peki, en hareketli olduğu saatleri filan farkedebilmis mıydın
Geceleri uyuyordu genelde benle bir akşam10 gibi falan hissetmemeye başlıyordum bi sabah 5-6 gibi hareketlenir sonra geçerdi sabah 10 gibi tekrar başlardı akşamüstüne doğru hareketli olurdu ama hareketli olduğu zamanda çok güçlüydü her tekmesinde canım acırdı neredeyse şimdi de öyle gerçi eli kolu hiç durmuyor ama uykusu böyle değildi

Kızlar maalesef hala doğuramadım 🥹 çok kötüyüm diyebilirim ama nolur kimse umutsuzluğa kapılmasın herkesin bünyesi farklı. Nst de sancım çıkmaya başladı açıklık 3 cm olmuş doktor 4 den önce yatış veremem dedi eve gönderdi 12 de gel dedi sıcak duşa gir çömel sancı geldiğinde dedi sancılarım çok sık ve şiddetli olduğu için hiç dinlenemedim geceden beri umarım bu gün akşama kadar doğurmuş olurum dua edin lütfen 🙏
Nasılsınız acaba doğumunuz gerçekleşti mi hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah.

Yok 1 aydır 2-3 saat uyuyor 1 1buçuk saat uyanıktı bazen gece kakasını yapamadığında uyumazdı 2-3 saat ama şu 3-4 gündür neredeyse hiç uyumuyor ne gece ne gündüz

Geceleri uyuyordu genelde benle bir akşam10 gibi falan hissetmemeye başlıyordum bi sabah 5-6 gibi hareketlenir sonra geçerdi sabah 10 gibi tekrar başlardı akşamüstüne doğru hareketli olurdu ama hareketli olduğu zamanda çok güçlüydü her tekmesinde canım acırdı neredeyse şimdi de öyle gerçi eli kolu hiç durmuyor ama uykusu böyle değildi
Geceleri sakinmis aslında ama anne karniyla bir olmuyor gerçekten. Oğlum da çok sakindi ama doğunca inanılmaz hareketli bı çocuktu, yaşadıklarını çok iyi anlıyorum, tahammül de bitiyor malesef bı sure sonra. İlk aylar değil ama ilerleyen aylar da biz de uyku sorunu çok yaşamıştık. O kadar yorulmuştuk ki psikolojik olarak, eşim çocuğun doktoruna bu bebeklere uygun uyku ilacı var mı diye sormuştu 🙈 doktorun bakışını tahmin edersiniz. Uyumadigi için alerjiden suphelenmisti neticede alerjik bünyeli çıkmıştı, uyku ilacı yok ama sizi biraz rahatlaması için yan etkisi uyku yapan bı alerji damlası vericem demişti. Tabi onu da alerjisi sonene kadar kullanıyorduk, sonra yine uykusuz geceler. Ama eninde sonunda geçiyor, bı zaman sonra uyku düzeni oturuyor.

En başından beri mi böyleydi sonradan mı uyku saatleri azaldı? Benimki emip uyuyor şuan çok küçük olduğu için değildir inşallah uykuyu sever 🤲 ben de dayanamam uykusuzluğa açlık bi nebze okey ama uykusuzluk🥺
En başında uyuyordu uyandıramıyırdum beslemek için o kadar uyuyordu. Büyüdükçe değişiyo inşallah umduğun gibi olur

Canım şimdi bu yaşadığımız şeyler canımızı sıkıyor ama ileride cidden çok komik olaylar olarak animsayacagiz ve anlatacağız. Benim de ilk hamileliğimde çatı ağrısı artık dayanılmaz olmustu, oğlum çok erken yönelmişti kanala, hep zorlanıyordum gitgide yürüyemez hale gelmiştim. Doğuma bir kaç gün kala evde kimse yok tuvalete kalkamadım o derece bı çatı ağrısı, sol bacağımi basamiyorum. Ağlayarak kardeşimi aradım, o zaman öğrenci evi benim evimin alt sokagindaydi. Nasıl yani seni tuvalete goturmem için beni mi cagiriyorsun demişti 🤣 ben o an agladigim için cemkirmistim ama şimdi aklımıza geldikçe güleriz
Yaa tam sarılıp ağlama moduna giriyorum böyle🥺 herseyin acemisi olunca doğrumu yanlışmı ne yapmalıyım hiç anlayamıyorum hep bi şüphe hep bi acziyet hissi. Benimde inanılmaz çatı ağrım var adım atamıyorum resmen😕

Yaa tam sarılıp ağlama moduna giriyorum böyle🥺 herseyin acemisi olunca doğrumu yanlışmı ne yapmalıyım hiç anlayamıyorum hep bi şüphe hep bi acziyet hissi. Benimde inanılmaz çatı ağrım var adım atamıyorum resmen😕
Son haftalar duygusallık ile birlikte acizlik hissi çok fena bastırıyor. Ben şanslı hamilelerden ve lohusalardan oldum, her iki hamileliğimde de annem babam ve kardeşim en yakınımda hep destekçimdi sagolsunlar, ama ona rağmen ben kendimi çok çaresiz hissediyordum hala da öyle. En basitinden sabahları çorap giymek bile eziyet. Yardım talebinde de bulunmak istemiyorum bı çorap için. Ama ikinci hamilelikte biraz daha rahatlık oluyor tabi doğumdan sonra hepsinin geçeceğini biliyorsun
İlk hamileliğimde böyle mi kalicam ben bööğğ diye hüngür hüngür agladigim zamanlar olmuştu, öyle kalinmiyormus 🙃

Oğlumda bir süre ben de uç kullandım belki en fazla kilo aldığı dönem ilk haftalardi hatta. Sadece uçlarda farkettigim şey memede baya uzun kalıyordu, belki normalden bir tık daha yavaş geliyor olabilir süt ama kesinlikle kilo almasına engel değil. Bı sure daha fazladan temas etmis olursunuz o kadar
Çok rahatladım ☺️ teşekkür ederim

Son haftalar duygusallık ile birlikte acizlik hissi çok fena bastırıyor. Ben şanslı hamilelerden ve lohusalardan oldum, her iki hamileliğimde de annem babam ve kardeşim en yakınımda hep destekçimdi sagolsunlar, ama ona rağmen ben kendimi çok çaresiz hissediyordum hala da öyle. En basitinden sabahları çorap giymek bile eziyet. Yardım talebinde de bulunmak istemiyorum bı çorap için. Ama ikinci hamilelikte biraz daha rahatlık oluyor tabi doğumdan sonra hepsinin geçeceğini biliyorsun
İlk hamileliğimde böyle mi kalicam ben bööğğ diye hüngür hüngür agladigim zamanlar olmuştu, öyle kalinmiyormus 🙃
Aynen öyle gerçekten ailem eşim hepsi yanımda herseyi yapıyorlar ama sabah eşime bana çorabımı giydir demek veya tutta yattığım yerden kalkayım demek insanın zoruna gidiyor. Birde ben tek çocuğum ve hep bir terslik olmazsa 2 tane istiyorum dedim halada diyorum çocuk tek olmamalı inşallah bende ikinciye senin gibi daha rahat olurum. Şimdiden o bile düşündürüyor😔 iyiki var burası gercekten ne güzel birsey burda destek bulmak aynı seylerle dertlenmek, sevinmek🥰🥰

Kızlar selam benim bugün migrenin tuttu tansiyon da 150 leri görünce hastaneye geldim. 39+5 de doğurtlım dediler küçük küçük sancılarımda vardı . Muayene ile nişanlım geldi nst deyim şimdilik daha sonra yazarım 🙈heyecanlıyım ağrım yok henüz
İyi haberlerini bekliyoruz, yaz bize müsait olunca

Kızlar biraz sancım çıkıyor düzenli en yüksek 89 çıktı. Dr alttan baktı açılma var mı diye birşey söylemedi.n
Ay çok heyecanlı.çok güzel.😍🧿 Sancıları hissediyor musun sen de? Sormaktan çekinme hiç doktoruna da. Ne zaman gelecekse de kolaylıkla, mutlulukla geleceğine inanıyorum. 🩷🌸
Kızlar selam benim bugün migrenin tuttu tansiyon da 150 leri görünce hastaneye geldim. 39+5 de doğurtlım dediler küçük küçük sancılarımda vardı . Muayene ile nişanlım geldi nst deyim şimdilik daha sonra yazarım 🙈heyecanlıyım ağrım yok henüz
Sakın kötü bişey düşünme. Zaten hastanedesin, kontrol altındasın. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik artık hepimiz. Çok heyecanlı. Çok güzel. Kolaylıkla, mutlulukla geleceğine inanıyorum. 🌸♥️

Sizin durumlarınız beni de moda sokuyor. Elimde ahududu yaprağı çayıyla takip ediyorum süreçlerinizi. Dualarım sizlerle. 🩷🌸

Evet dün hastanedeydim, yenidoğandan tut yetiskinlerdeki tüm yoğun bakımlarda doluluk çok yükselmiş. Çok korktum. Annem gelmişti babam da bugün gelmek istedi ama babam emekli sürekli dışarı çıkıyor evde canı sıkılıyor. Bana gelince de duramaz dolaşmak ister, dışarda çay içmek ister, bişey taşır diye korkudan kabul etmedik, tabi bu da içime oturdu, babama çok düşkünümdür çünkü. Kardeşim salidan gelecek, babamı hastaneye getirirsin bebeği görmesi için dedim, gerçi kardeşim de kamuda çalışıyor, babamdan sakinsak eşim ve kardeşim ise gidiyor. Kayınvalidem uzak yoldan gelecek. Sürekli bunları düşünüyorum. İnanılmaz gerginim.
Ben ilkinde covid bilinmezliğinde aşı filan yokken doğum yapınca bu defa acayip rahatım, bu da beni tedirgin ediyor 😬 dikkat eder herkes sen rahat olmaya çalış bir de bunlara stres yapma hiç.
Bu arada emekli tayfa bence en güvenilir, benim babam da paso dışarda ama yürüyor açık hava, o kadar temas yok çevreyle. bi cumaya gitme olayı var ama onda da temkinli covidden beri yaşı da çok olunca. Eşimin tarafı da öyle, haftaya gelecekler bakalım. Ama eşim en çok insanla temas kuran, bence en çok onların dikkat etmesi lazım.
Aynen öyle gerçekten ailem eşim hepsi yanımda herseyi yapıyorlar ama sabah eşime bana çorabımı giydir demek veya tutta yattığım yerden kalkayım demek insanın zoruna gidiyor. Birde ben tek çocuğum ve hep bir terslik olmazsa 2 tane istiyorum dedim halada diyorum çocuk tek olmamalı inşallah bende ikinciye senin gibi daha rahat olurum. Şimdiden o bile düşündürüyor😔 iyiki var burası gercekten ne güzel birsey burda destek bulmak aynı seylerle dertlenmek, sevinmek🥰🥰
Kıyamam ya, hiç gitmesin zoruna eş kişisi bunun için var ☺️ bazen biz demeden bizi anlamalarını istiyoruz ama bu çok zor, mecbur söylemek zorundayız. Bu çocuğu tek başımıza yapmadık ya 😁 bırak giydirsin çıkarsın hiç gocunma 💜

Ayy açıklık var mı? Migren için de çook geçmiş olsun berbat bir şey gerçekten, iyi ki gitmişsün.
Bakarsın suni sancıyla doğuverir zaten haftan da ileri epey 😊 müsait oldukça haber et 🙏🏼

Ay çok heyecanlı.çok güzel.😍🧿 Sancıları hissediyor musun sen de? Sormaktan çekinme hiç doktoruna da. Ne zaman gelecekse de kolaylıkla, mutlulukla geleceğine inanıyorum. 🩷🌸

Sakın kötü bişey düşünme. Zaten hastanedesin, kontrol altındasın. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik artık hepimiz. Çok heyecanlı. Çok güzel. Kolaylıkla, mutlulukla geleceğine inanıyorum. 🌸♥️

Sizin durumlarınız beni de moda sokuyor. Elimde ahududu yaprağı çayıyla takip ediyorum süreçlerinizi. Dualarım sizlerle. 🩷🌸
Hafif hafif ama açılma olmazsa yarın eve de gidebilirim. Bilmiyorum ki ne bekliyor beni. Sürekli şeker takibi yapıyorlar. Suyun fazlalığını araştırıyorlar sanırım.
Ahududu yaprağı çayı içemedm ben 😂 ona fırsat olmadı. Kızım aşırı hareketli ve doktor nstyi yanımda oturarak eliyle tıttu yarım saat😂 bir de açılma var mı diye dr geldi erkekti dr.

X