2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Heee anladım ben seni kız. Asıl bebiş nasıl sen nasılsın? Giremiyorsun özlüyoruz seni. Oğlun biraz alıştı mı kardeşine?
Silikon uçları bırakabilirsek çok iyi olcaz inatçı keçi katılıyo resmen ağlamaktan silikonsuz meme verdim diye. Onun dışında iyiyiz çok şükür. Ha tabi abimiz aşırı kıskanç ve dün çok fena vurdu bebeğin kafasına, katılacaktı bebişim ağlamaktan çok korktum bunları aşarsak iyiyiz inşallah

Aynen rahatlarsın. Kasılma falan oldu mu? Doktorun cevap yazarsa bizimle de paylaş.
Yok doktora da yazdım zaten, düzenli sancım kasılmam yok, bebeğin hareketleri de fena değil, dün de bugün de temizlik yapınca oldu diye. Umarım sorun yok der. Yatıp dinlenmek istiyorum çünkü, çok yoruldum bugün. Sabah 11 den akşam 5 e kadar sürdü temizlik. Otur kalk dinlene dinlene. Ama yine de pertim çıktı.

Geçecek herşey. O da çocuk işte anlayamıyor yavrum. Aşarsınız inanıyorum.

Benim son aya kadar hic mide yanmam bulantım olmadi. Ne olduysa bu son ayda oldu ne yesem yaniyor. Ne uyku kaldı ne yedigimin zevki kaldı bebeğin saçlı olmasiyla bi alakasi varmi acaba

Saçlı ve çok kıllı oluyorlar ama kıllanması ilk 1 aydan sonra dökülüyor genelde
Bir de yanma işini ilaç olarak gavisconla hallediyordum ama en doğal yöntem şekersiz sakız çiğnemek en hızlı kesen yöntem bu oluyor.

Arkadaşlar, normal doğum tecrübesi olan arkadaşlara sorum var. Bebiş sürekli hareket halinde ve o hareket ettikçe çatı kısmında içerden kasılma oluyor. Bu sancıdan sayılıyor mu? Baya yokluyor gibi geliyor bana ama yanlış alarm da olabilir. Kafasını aşağıya sokmaya çalışıp geri gidiyor gibi. Daha önce böyle olmamıştı. Saymam gereken sancı bu mu? Suyum gelmedi, nişan da gelmedi. Açıklık 3 cmdi en son.

Evde kimse yok. Eşim sabah gelecek normalde. Haber verirsem 1 saate falan gelebilir. Ailem de şehir dışında. Ne yapsam sizce?

Son düzenleme:
Kac dakikada bir geliyor ve ne kadar sürüyor kasilamalarin. Sana bunu yazarken bile bende şuan kasılma oldu. Ama düzenli olmadığı için bunlara çok anlam yuklemiyorum ben, zaten 20 li haftalardan beri var bu karnımın altında kasılmalarım git gide siklasiyor, önceden günde bı kaç kez olurken simdi saatte bir kaç kez oluyor. Ama tam bı rutin oluşturup önce 20 dk sonra 10 dk sonra da 5 dk şeklinde kasılmalar başlayınca doğumla ilişkilendiriliyor. Bı de sadece kasılma değil de adet sancısı şeklinde olan kasılmalarin doğumla alakalı olduğu söyleniyor.

Benim de bir süredir ara ara sancı oluyordu ama bunun yeri, hissi ve sıklığı diğerlerinden farklı. Sayaçtan takip ediyorum şu an için 10 dkda bir oluyor 15 sn kadar sürüyor. Takipteyim.

Anladım o zaman 7 hafta sayacağım ben o zaman biberon aldım ama memeyi de emsin istiyorum ne yapacağımı şaşırdım emmezse sütüm iyice azalacak

Ben otri bebe aldım daha kullanmadık

Benim de bir süredir ara ara sancı oluyordu ama bunun yeri, hissi ve sıklığı diğerlerinden farklı. Sayaçtan takip ediyorum şu an için 10 dkda bir oluyor 15 sn kadar sürüyor. Takipteyim.
Kısa aralıklarla oluyormuş, bı sure daha gözlemle olmadı doktoruna haber verirsin o daha doğru yönlendirir.

Sevibebe ninki uygundu onu aldım, yedek uçlarını da aldım, arkadaşım da oğlundan kalan bı kutu yedek uç varmış başka bı markanın onu verdi. Büyük oğlumda otribebe ve bı kaç marka daha kullanmıştım, hepsi aynı işi goruyor nefese kuvvet

Kısa aralıklarla oluyormuş, bı sure daha gözlemle olmadı doktoruna haber verirsin o daha doğru yönlendirir.
Arası açıldı biraz kasılmaların. Bizde ayaklar sol taraftaydı, popişi sağ tarafta. Sırt ve popişi solda gibi hissediyorum şu anda. Belki de döndü ve pozisyon aldı. Şimdi uyumaya çalışacağım. Gelişme olursa yazacağım. Teşekkür ederim yanıtınız için.

Biraz bebek geliyor gibi sanki anlattığına göre. Ama bence hala vaktin var artarsa kasılma sıklığın kısalıp kasılı kaldığın süre uzarsa çok beklemeden bence gidebilirsin en azından kontrol altında olur elin ayağına dolaşmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…