Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Gecmis olsun, kullanin bol bol uzanip dinlenin imkaniniz varsa. Bakti mi ultrasonla herhangi bir sorun gormeyip onlem amacli yazdi insallah :KK200:
Çok teşekkürler.🌸 evet ultrasonla baktı doktorum şehir dışında olduğu için başka bir doktora göründüm çok açıklayıcı bir görüşme olmadı maalesef ama ultrasonla muayene etti ve progestan yazıyorum 2 hafta sabah akşam içiceksin sonra kontrole bekliyorum dedi.

Kizlar bu arada benim carsamba günü Allahın izniyle 12. Haftam oluyor bu da ilk trimester bitti bitiyor demek. Sunu soyleyebilirim ki ben kusma bulantı yasamamama ragmen yine de ilk trimester bitişi süpermiş… psikolojim ve enerjim yükseldi libidom yerine geldi daha iyiyim. İştahım çok daha iyi. Bide bunlar artı sizlerin kusması kesilecek daha da iyi olacaksınız. Ben zzaten midem bulanmıyor ilk trimester bitse neee bitmese ne diyordum ama farkediyormus. Bunu düşünün rahatlayın✌🏻
12.hafta icindeysek onu 13. olarak sayiyoduk di mi? Ben de 13teyim o zamaan. Dediginiz gibi daha iyi hissediyor insan enerjisi daha iyi oluyor gerci benim bu aralar cok cabuk yorulmam ve uyku halim gene basladi ama olsun ofisten sanirim.

Libido icin doktornuz bisey dedi miii? Ben korkuyorum valla sanirim 13.hafta icin persembe gunku kontrolu beklicem sonra daha rahat edebilicem, bi kac kez denedik ama cok korktugumdan vazgectik gibi oldu.

Oh cok iyi 11 haftalik masallah, az kaldiii. Testleri yaptirdin mi yaptiricak misin?

Geldim dondum bile, orada da doktora gittim. Sukur her sey yolunda. Annemin yemeklerini yedim simdi onlari ozleyerek burada kendimce biseyler yapmaya calisiyorum :KK71:
Henüz yaptırmadım kuzum, sadece 2li test yaptıracağım gibi görünüyor, inşallah sağlıklı çıkarsa diğerlerine gerek kalmaz diye düşünüyorum.

Ohhh afiyet şifa olsun bebişe 😍😘

12.hafta icindeysek onu 13. olarak sayiyoduk di mi? Ben de 13teyim o zamaan. Dediginiz gibi daha iyi hissediyor insan enerjisi daha iyi oluyor gerci benim bu aralar cok cabuk yorulmam ve uyku halim gene basladi ama olsun ofisten sanirim.

Libido icin doktornuz bisey dedi miii? Ben korkuyorum valla sanirim 13.hafta icin persembe gunku kontrolu beklicem sonra daha rahat edebilicem, bi kac kez denedik ama cok korktugumdan vazgectik gibi oldu.
Ben zaten hamilelikten haberim yokken cinsellik yasamistik. Doktor da muayeneden sonra ister cinsellik yasa ister ucaga bin istersen havuza gir diyerek beni cok rahatlatti. Zaten problem olsa bilmeden yaptigimiz o zaman problem olurdu. Dusuk riski olsa doktorunuz size yasak koyardi. Ben ogrendikten sonra da once de hic ara vermedim acikcasi tabi nazik olmak is the key😅😅

Ben zaten hamilelikten haberim yokken cinsellik yasamistik. Doktor da muayeneden sonra ister cinsellik yasa ister ucaga bin istersen havuza gir diyerek beni cok rahatlatti. Zaten problem olsa bilmeden yaptigimiz o zaman problem olurdu. Dusuk riski olsa doktorunuz size yasak koyardi. Ben ogrendikten sonra da once de hic ara vermedim acikcasi tabi nazik olmak is the key😅😅
Bizimki de koymadi hatta bebek etkilenmez boyle seylerden kromozomsal bozuklukta etkilenir ama bazen damarda catlama olabilir genisleme olabilir ondan dolayi da kanama ya da kucuk lekeler gorulebilir dedi. Ben korktum bir de bazi arkadaslarin plasentasi asagidaymis vs. diye gorunce bizimki biz sormadik diye mi soylemedi acaba dedim. O yuzden persembe gunku kontrolu bekliyoruum daha da rahatlamak icin :KK200:

Kizlar bu arada benim carsamba günü Allahın izniyle 12. Haftam oluyor bu da ilk trimester bitti bitiyor demek. Sunu soyleyebilirim ki ben kusma bulantı yasamamama ragmen yine de ilk trimester bitişi süpermiş… psikolojim ve enerjim yükseldi libidom yerine geldi daha iyiyim. İştahım çok daha iyi. Bide bunlar artı sizlerin kusması kesilecek daha da iyi olacaksınız. Ben zzaten midem bulanmıyor ilk trimester bitse neee bitmese ne diyordum ama farkediyormus. Bunu düşünün rahatlayın✌🏻
Uygulamalar ilk trimestrr bitişini 14 gösteriyor

Ay bayram ne zamana geliyoor?

Benim de sanki Mart`in sonunda olucakmis gibi geliyor sizinki gibi, ebe dogum icin 3 Nisan 2025 dedi, tam 40.hafta oluyor sanirim, 10 gun onceyi 10 gun sonrayi dusunmek lazimmis ben de Mart grubunu cok okuyorum cok tatlislar ve cok bilgi paylasiyolar aktifler :KK200:

Sezeryan mi istiyorsun dogum? Ne sekilde gelicegini bebis belirlicek tabi ki ama ben bekleyebildigim kadar beklemek isterim normal dogmasi iciiin.
Tüp bebek oldugu için sezeryanla olabilir doktorla hiç konuşmadık valla Mart 28 29 gibi bayram hastaneler tatil oluyor bakalım kötü tarihe denk geliyor doktorumun olmamasi kötü olur benim için normal dogumda

Benimde 12.hafta bitti ama hiç bir şey değişmedi ya 😂 üstüne bir de aşırı bi şişlik hissi de geldi 🤣🤣

Tüp bebek oldugu için sezeryanla olabilir doktorla hiç konuşmadık valla Mart 28 29 gibi bayram hastaneler tatil oluyor bakalım kötü tarihe denk geliyor doktorumun olmamasi kötü olur benim için normal dogumda
Evet ben de bu sebeple 25-26 Mart gibi sezeryan isticem gelişim sorunu olmazsa 27 si oplumun aynı gün olmasına doğumgünleri kendilerine özel olsun

X