2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay bi de bunun 2. Bebeğin de kız olduğunu söylediğimde “olsun” diyeni var, çok sinir bozucu.
Ya ben bu cümlenin tıpatıp aynısını kurdum geçen gün arkadaşlara, okurken bi daha baktım ben mi yazdım bunu diye 😂

Oğlan çocuklarına bayılıyorum ben, ama 3 ablaya sahip biri olarak, bir kızın kesinlikle kız kardeşi olmalı kafasındaydım hep. O yüzden 2. Kızım olacağı için o kadar mutluyum ki anlatamam. Olsuncuların olsunlarını bu sevincimle hep kursaklarında bıraktım yani 😁

Kızlar bir sorum olacak. Allah izin verirse 10 Ocak dogum olacak. 38+6oluyor o gün. Şimdi ben direk o günden baslayarak mı 8 hafta izin kullanacağım yoksa beklenen doğum tarihi olan 18 ocaktan itibaren mi?

Kızlar bir sorum olacak. Allah izin verirse 10 Ocak dogum olacak. 38+6oluyor o gün. Şimdi ben direk o günden baslayarak mı 8 hafta izin kullanacağım yoksa beklenen doğum tarihi olan 18 ocaktan itibaren mi?
Şöyle izne ayrildigin günden itibaren toplamda 16 hafta kullanacaksın. Ayın kacinda izne ayrıldın. O tarihten itibaren 16 hafta say bittiği gün işe başlama tarihin. Bebeğin doğduğu tarihin bı önemi yok. Önemli olan izne ayrildigin günün tarihi.

Hayırlı olsun. Gözünüz aydın. Normal doğum mu oldu?
merhaba hayir biz normal dogum planliyorduk ben o gün sabah nst ve kontrole gittim suyun azalmis perşembe gel yeniden kontrol edelim normal istiyorsan suni sancı veririm gerekirse dedi.
eve döndüm yattım , cok az kan ile nişan geldi doktoruma söyledim sancı ve su oluesa hastaneye gelirsin dedi. 15 dk sonra da suyum geldi. hastaneye gittik su sebebiyle sezeryane alındım.

Evet evet bu şekilde çok yorum aldım yapacağım muhakkak, bebek emdikten hemen sonra mı yapmak zorundayım? Yani şöyle bebiş emiyor, üstüne mama içiyor, gaz çıkarma, uyutma derken 40 dakika 1 saat geçiyor. Peşi sıra sağmadığım için faydası azalır mı, 1 saat sonra da yapsam aynı fayda yı görür muyum onu sormaya çalışıyorum anlatabilmişimdir umarım 😂
Sagabildigin her an sag canim sonrasinda olma sarti yok elinle once bir iki uyar sut gelince makineye gec daha kolay olur senjn icin damla damla gelir sonra bi bakcaksin tazikli gibi geliyor insallah mamaya da hic ihtiyacin kalmaz boylelikle 🙏

Sagabildigin her an sag canim sonrasinda olma sarti yok elinle once bir iki uyar sut gelince makineye gec daha kolay olur senjn icin damla damla gelir sonra bi bakcaksin tazikli gibi geliyor insallah mamaya da hic ihtiyacin kalmaz boylelikle 🙏
İnsallah dediğin gibi olur 🙏🙏

Ya ben bu cümlenin tıpatıp aynısını kurdum geçen gün arkadaşlara, okurken bi daha baktım ben mi yazdım bunu diye 😂

Oğlan çocuklarına bayılıyorum ben, ama 3 ablaya sahip biri olarak, bir kızın kesinlikle kız kardeşi olmalı kafasındaydım hep. O yüzden 2. Kızım olacağı için o kadar mutluyum ki anlatamam. Olsuncuların olsunlarını bu sevincimle hep kursaklarında bıraktım yani 😁
Ay benim ilk ve tek bebem erkek 😂 cinsiyeti sordular erkek deyince 'hı,olsun oda evlat' dedi eşimin halası 🥲 ben bön bön bakınca çevirmeye çalıştı ama olmadı 😂 sanırım elimizde ne varsa diğeri olmalıymoş gibi geliyor insanlara 😂😂

Ay benim ilk ve tek bebem erkek 😂 cinsiyeti sordular erkek deyince 'hı,olsun oda evlat' dedi eşimin halası 🥲 ben bön bön bakınca çevirmeye çalıştı ama olmadı 😂 sanırım elimizde ne varsa diğeri olmalıymoş gibi geliyor insanlara 😂😂
Banada aynı tepki verildi ilk hamileligim kayinvalidem aslında çok çok iyidir ama ona söylediğimde oda olsun diye tepki vermisti herkes kesin kızın olacak diyordu oda öyle hissediyordu belki o yüzden ama o an çok bozulmuştum😂

X