2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar hamilelik günlüğüne doğum yaptığım tarihi nasıl ekleyebilirim? Hâlâ hamile görünüyorum.
Beklenen doğum tarihini doğum yaptığım tarih olarak güncelledim ben canım, otomatik oldu, şuan bak aşağıda kaç günlük olduğu yazıyor. Sen imzayı komple kaldırmışsın galiba onu tekrar düzenlemen gerek sanırım

Çenesini titretiyorlar, sen alttan işaret parmağınla destekle, yani emerken işaret parmağını onun çenesinin altına koy. Çenesini destekledikce daha rahat çeker memeyi, sütün de artar.

Yaaa ben eve gideyim giricem inşallah
Gezerken doğum yapmasam bari
Bende haftaya yardımcı çağırmayı dusunuyorum kayınvalide doğuma yakın olsun dedi . İnşallah düşündüğüm gbi ay sonu gelir

Artık bir çok az çok deneyimli anne var burda ve daha kolay cevap alabilocem zuhahaha kızlar burun için aspirator vs birşey aldınız mı? Nem makinası burun spreyi vs vs Kısacası burun tikanikligi için ne alsam iyidir?

rosaline16 bende şimdi bi çocuk gelişimciye sordum kızların dediği gibi mesela benimki 5 hafta erken doğdu ya gelişimi 5 hafta geriden takip edecekmişim yani mesela diş çıkarma 4. Ayda başlıyor ya benimki doğumundan itibaren saydığımda 5. Ayında diş çıkartmaya başlayacakmış yani 5 hafta geriden takip edecekmişiz gelişimini onun çocuğu emekliyor benimki neden emeklemiyor diye bişey düşünmeyip 5 hafta sonrasını gözlemlemem lazımmış biraz karmaşık ama atak haftalarını da anladığım kadarıyla 40 haftanın üzerine sayacağız

Eklentiler

• IMG_1063.png
    268,9 KB · Görüntüleme: 51
Maşallah ben ev işlerini azalta azalta artık sadece tuvalet, banyo ve mutfak temizliğine kadar indirdim halim kalmıyordu dip köşe çalışmaya, şükür eşim süpürüyor yoksa ev mahvolurdu.. Şimdi de izne ayrıldım annem geliyor herşeye bakıyor temizliyor bana hiçbişey yaptırmıyor ben sürekli dikiliyorum sadece aslında oğlumun kanala girmesi için yer filan silsem iyi olacak gibi. Ananas da yiyim dedim ama eşim çok ısınamadı bu fikre

Oh miss. Biz de yapacağız da bakalım ne zaman. Bugün dışarıya yürüyüşe çıktım eve birkaç birşey alınacaktı onları hallettik. Sürekli oturuyorum yollarda durmadan artık yürüyemiyorum. Ağda işini de hallettim. Nerdeyse hazırım artık doğums. Bakalım kızım ne zaman gelmek isterse artık

Ben otri bebe aldım uç olarak yedek e bebek markası aldım. Burun spreyi falan artık doğumdan sonra doktora sorarak alırım. Nem makinesi arkadaşımdan aldım. Nem sıcaklık ölçer aldım odaya e bebekten.

Doğum için hiç merdiven çıkmıyordum, dün 10 kat dinlene dinlene çıktım sabaha kadar yalancı sancılardan hareketten uyuyamadım. 48 kg ile başlayıp 70 e dayanınca kondisyon olsun diye bugünde indim, çıktım . Umarım doğum sonrası bu performansı sürdürüp kiloları verebilirim

Yarın 39 hafta kontrolüm var ne nişan ne su ses seda yok

Normali kullanılsa da düzeltilmişi her zaman akılda tutulmalı bence. Bir yerde yakalıyor yasıtlarını. Benim oğlum 33 haftalık dogmuştu. 35 ve 37 de işitme testinden geçemedi. Birinden ikisi de birinden bir kulağı geçemedi. Ordaki görevli 40 haftayı doldursun o zaman getir. Çocuk şu dünyaya bir gelsin önce demişi.

Bütün gün evi kirkladik, az önce temizlige gelen kadın aradı bu haftaya gün ayarlamış benim için neyse gelsin daha da detaylı temizlik olur iyice içime siner. Yalnız ne kadar dinlene dinlene yapsam da zorladım kendimi sanırım yine pembe su gelmiş benden. Doktoruma yazdım şimdi napayım acile gideyim mi diye. Görmedi henüz. Umarım zorlamadan kaynaklıdır der. Hiç acil acil gezesim yok çok yoruldum bugün.

Aynen rahatlarsın. Kasılma falan oldu mu? Doktorun cevap yazarsa bizimle de paylaş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…