2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet ya kızların doğumları çok iyi geçti ama yine de içimi rahatlatmıyor ilk doğum olmayınca🤣

Rahatı iyi demekki 😀 2 günün kalmış bence 1 hafta daha şans verilebilir suyu falan iyiyse. Sunide daha hızlı oluyor doğum diyorlar ama hastanede sancı çekme fikri korkutuyor beni. Kendi sancım olsa belli bi aşamaya kadar evimde çekerim diyorum ☺️

38 oldum ben de artık her gün beklentiye girerim ha geldi ha gelecek 🤣 Bi avuç normal doğum varız şurada. Hepimiz de 40a gidiyoruz sanki🤣 Bi @ezomanya var doğurmaya yakın. Onun dışında kuzu kuzu sıramızı bekliyoruz 🤣
Ya ikinci doğumun bu kadar gecikeceğini düşünmemiştim hiç😂 ilki de 40+2 de geldi, en son 2 cm di açılmam şimdi ne durumdayım hiç bilmiyorum bakalım pazartesi kontrole gidicem o zamana kadar gelmezse 😂

Evet ya kızların doğumları çok iyi geçti ama yine de içimi rahatlatmıyor ilk doğum olmayınca🤣

Rahatı iyi demekki 😀 2 günün kalmış bence 1 hafta daha şans verilebilir suyu falan iyiyse. Sunide daha hızlı oluyor doğum diyorlar ama hastanede sancı çekme fikri korkutuyor beni. Kendi sancım olsa belli bi aşamaya kadar evimde çekerim diyorum ☺️

38 oldum ben de artık her gün beklentiye girerim ha geldi ha gelecek 🤣 Bi avuç normal doğum varız şurada. Hepimiz de 40a gidiyoruz sanki🤣 Bi @ezomanya var doğurmaya yakın. Onun dışında kuzu kuzu sıramızı bekliyoruz 🤣
Suni sancı hiç açılma olmadan da veriliyor mu açılma oluyor mu verilince

Bı ara alnıma masaj bile yaptı, o an o masaj o kadar iyi gelmişti ki hayatım boyunca onun verdiği rahatlamayı unutamam. Yanınıza eşiniz girebiliyorsa alnınıza ve başınıza masaj yapmasını isteyin sezaryende. Müthiş rahatlatıyor sakinlestiriyor. O doktor şimdi kim bilir hangi hastanededir, ama umarım doktorumun ekibindeki anestezi uzmanı yine önceki kadar iyi kalplidir 🙏
Eşim korkuyor ya istemiyor o girse belki daha iyi olurum aslinda, ay süper maşallah ya ne güzel işini iyi yapan insanlar var

Bı zaman sonra endişe geçiyor zaten, yerini bitse de gitsem sıkıldım artık faslı alıyor 😁 işte konuşa konuşa soru sora geçirdim ben ameliyatı. İllallah demiştir doktorlar tabi o gün. Ama başka türlü uyanık geçmezdi o kadar saat. Sürekli doktoruma daha çok var mı ne zaman bitecek diye sordum. Derste çocuklar hocam zile kaç dakka var dediklerinde ağızlarına kürekle vurasim geliyor halbuki 😁
😂😂😂 ameliyat hali değişik oluyor iyi dayanmışsın benim bi arkadaşım da sezaryende sürekli içimde gazlı bez unutmayın demiş onu takmış kafaya

Rahim filmini anestezili cektiklerini hiç duymamıştım. Benim de 3 oluyor heralde. Yumurta toplamada, doğumda bir de endoskopi olmuştum o zaman. Hiç sıkıntı yaşamadım. Şimdi spinal olsun istiyorum bakalim. Spinal isyememin sebeplerimden biri de daha erken yemeknyemeye başliyorlarmış sanirım. Benincok ac birakmışlardı. Cumartesi dogum yapmıştım. İlk normal yemeği pazaryesi sabah yemistim. O da kahvalti. Ondan oncesinde ceyrek paket peti borle😊 meyve suyu vermişlerdi her oğünde.
Ben hiç hatırlamıyorum ne zaman yemek yediğimi, ama senin baya uzun sürmüş cidden

Seni bence spinalden çok anestezi uzmanı ürkütmüş. Herkes düşünceli olamıyor işte. Hayatında ilk defa yasayacağın tecrübe. Biraz rahatlatmaya calışmalıydı.
Evet gerçekten hiç ilgilenmedi konuşmadı kötü oldum, bu kez inşallah iyi birine denk gelirim

😂😂😂 ameliyat hali değişik oluyor iyi dayanmışsın benim bi arkadaşım da sezaryende sürekli içimde gazlı bez unutmayın demiş onu takmış kafaya
Yok o derece kaygılarım olmadı şükür ama ben de meslekten sogutacak kadar soru sordum doktorlara o gün tabi 😁 ona rağmen ikinci sezaryenimi de spinal yapmayı kabul etti doktorum, bence unuttu 6 sene önce yaşadığı o günü 😂

Kızlar ben Sabah 9 da sezeryanla bebeğimi dünyaya getirdim, minik minyon bir oğluşum oldu.Sütüm geldi birazda olsa emzirdim ara ara şimdi uyuyor.Benim ameliyat yerinde ağrılarım var , parol taktılar ama pek fayda etmedi .Bebegım sağlıklı çok şükür küvöze girmedi doktorun dediği gibi.Şımdilik benden bu kadar 🥰

Kızlar ben Sabah 9 da sezeryanla bebeğimi dünyaya getirdim, minik minyon bir oğluşum oldu.Sütüm geldi birazda olsa emzirdim ara ara şimdi uyuyor.Benim ameliyat yerinde ağrılarım var , parol taktılar ama pek fayda etmedi .Bebegım sağlıklı çok şükür küvöze girmedi doktorun dediği gibi.Şımdilik benden bu kadar 🥰
Gözün aydın canım, sağlıkla büyüt bebeğini, uzun ömürler versin Allah. Parol pek hafifletmiyor malesef, ama süte karıştığı için de onu takiyor bazı hastaneler. Akşama doğru ağrıların daha da hafiflicek inşallah, bı de kalkıp yürüyünce daha hızlı azalacak ağrıların yarına daha da rahatlamış olursun. Geçmiş olsun 🌸

İnfluenza pozitif çıktı kızlar çok korkuyorum bebeğe bir şey olacak diye😔

Eklentiler

• 116C9523-9236-4C7E-B276-93D83EB41E75.jpeg
    116C9523-9236-4C7E-B276-93D83EB41E75.jpeg
    58,8 KB · Görüntüleme: 40
İnfluenza pozitif çıktı kızlar çok korkuyorum bebeğe bir şey olacak diye😔
Senin mi bu test. Bildiğim kadarıyla viral enfeksiyonlar plesantadan geçip bebeğe ulaşmıyor. Plesanta çok iyi bı filtre rahat ol. Sadece ateşini kontrol altına almak lazım, yüksek ateş bebeği biraz etkileyebilir, strese sokabilir. O yüzden günde 4 taneye kadar parol demişti doktor bana. Geçmiş olsun

Gözün aydın canım, sağlıkla büyüt bebeğini, uzun ömürler versin Allah. Parol pek hafifletmiyor malesef, ama süte karıştığı için de onu takiyor bazı hastaneler. Akşama doğru ağrıların daha da hafiflicek inşallah, bı de kalkıp yürüyünce daha hızlı azalacak ağrıların yarına daha da rahatlamış olursun. Geçmiş olsun 🌸
İnşallah canım çok teşekkür ederim 🙏 Umarım akşama biraz daha rahatlarim

bebekokusuuu bebekokusuuu canım bı de şeyi soracaktım sana, maşallah sütün gelmiş sezaryende aynı gün, özel bişey yaptın mı, herhangi bişey içtin mi, sağım yaptın mı, ya da öncesinde hiç sancı çektin mi az da olsa. Aşırı umutlandım senin ilk gün sütün gelince, darısı başımıza insallah 🙏
Özel birşey yapmadım canım, çok geldiğini soyleyemem ama bebege yetecek kadar geldiğini söyledi hemşire.Sıktıkca geliyordu, bebeğin alması biraz Zor oluyor tam dogrulamadıgım için yardımla emzirmeyr çalışıyorum

Senin mi bu test. Bildiğim kadarıyla viral enfeksiyonlar plesantadan geçip bebeğe ulaşmıyor. Plesanta çok iyi bı filtre rahat ol. Sadece ateşini kontrol altına almak lazım, yüksek ateş bebeği biraz etkileyebilir, strese sokabilir. O yüzden günde 4 taneye kadar parol demişti doktor bana. Geçmiş olsun
Doktorum doğum yakın diye başka ilaç kullanma dedi parol bol su istirahat ateş kontrolü

Özelde klinikte yaptırdın şüpheniz mi var sizin de
Anladım canım. Ben internetten covid testi aldım pozitif çıktı benim. Ancak bu combo bir test. Merak ettim o yüzden sordum. 7 gündür baya ağır hastayım ben de. Mecbur antibiyotiğe başladım. İnşallah hemen toparlanacağız. 🙏

Bebişler çoğalıyor 🥰 maşallah Allah analı babalı büyütsün hayırlı olsun 🌸

X