2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben magnezyumu bıraktım birkaç gündür, yalancı sancılarım arttı. Günün sonunda yorgunlukla beraber geliyor kramp gibi sonra geçiyor. İlk doğum olacağı için muhtemelen 40 a kadar yolumuz var
Ben de son zamanlarda magnezyumu ihmal etmiştim en son yılbaşı gecesi sabaha kadar sancı kasılma yaşayınca tekrardan başladım, başlar başlamaz kesildi yalancı sancılarım.

Benim sabahları tutukluk oluyor, yüzük sıkıyor . Hareket ettikçe açılıyor.
Bacaklarımda falan ödem yok ama sadece sabah uyandığımda oluyor.
Evet bı sure sonra açılıyor, ayaklarım da oluyor ama en çok el parmaklarım tutuk oluyor. Lupus ve romatizmada da aynı şeyler oluyor ya ondan endişe ettim. İlk hamileliğimde fibromiyalji çıkmıştı bunda da romotoid artrid çıkmaz umarım.

Kizlar merhaba bende 37 de tam dogurdum gecen hafta carsamba gunu dogumum merak edenler olur kisa surdu normal dogum oldu gunduz kontrolum vardi alttan muayene etti doktorum zaten 3 cm acikligim vardi iki haftadir kontrolden cikinca agri sanci seklinde gelmeye basladi aksam ustude sanciya dondu tam olarak 8 bucuk gibi 20 dk bir geldi duzenli olarak gece 12 de 10 dk ya indi sancilarim surekli buyik tuvalete cikmaya baslayinca ebem artik hastaneye gecelim dedi saat 1 bucukta artik 6 cm acilmaya ulastik sancilar 2 dk da bire indi en zor kismi sanirim burasi oldu 2 bucuga kadar sanci cektim 2.45 te dogumhaneye gectik acikligim tamamlandi 2.53 te bebisim dogdu cok sukur bu surectede esime sarilarak ve pilates topunda genelde gecirdim sancilari dogdugu andada hersey bitiyor kizlar ne sanci kaliyor ne agri ne sızı normal dogum isteyipte cekinenleriniz varsa diye yazmak istedim acida sancida o an sadece yasiyorsunuz ve bitiyor insallah hepinizin de cok kolay bir avazda dogumunuz olur 🙏🙏🙏🌸
Ay sen doğurduğunu yazmadın hiç ama grupta da aktifsin. Çok sevindim. Sağlıkla büyütün bebişi inşallah.
Kesi oldu mu? Şuan nasılsın sütün geliyor mi,emiyor mu bebiş?

Ben iki kişiyle tanıştım, biri 41+6'da doğurmuş, diğerinin 41+3'te sancı başlamış 3 gün sonra 41+6'da doğum olmuş ve ikisinin bebeklerinde de hiç bir sıkıntı oluşmamış, kuvöze girmemişler. 🤗 Doğumu üç gün süren kadının ikinci doğumu da 38+5'te suyu bittiği için suni sancı ve açılma sağlayıcı fitille başlatıldı, o da 3 gün sürdü. Aynı bedende bile her gebelik her bebek farklı oluyor.
Yani illa ki 39 - 40'ta doğacak, yoksa sıkıntı olur diye bir durum yok. Her bebeğin her gebeliğin durumu kendine özgü, zaten artık sık sık kontrole gidiyoruz, herşey doktorların bilgisi dahilinde, hiç telaşlanma bence ne zaman isterse o zaman doğsun çok güzel olacak.
Cok tesekkurler. Evet aslinda telas degil benimki, heyecanli bekleyis. Kavusmak istiyorum...🥰 bide tabi, ilk gebeligim diye tecrubesizum. Ve ben Rusyada yasadigim icin...birazda oyle bi heyecan var. Sanci nasil oluyir, nasil basliyir, ilkim diye, sanci gelirse anlamam diye de cekiniyorum.

Dogum sancilari kasiktan bele dogru yada belinden kasigina dogru sanci seklinde vuruyor canim kramp kasilma gibi degil farkedersin hemen dogum yaklastikcada sıklasiyor basta duzensiz araliklarla geliyor olsun bebisin icerde kalmasi daha guzel zamaninda dogmazsa suni sancidan hic korkma sadece rahminin kasilmasini saglayip dogum surecini baslatiyor sen bence son gunlerinin tadini cikar dogunca geceyi gunduzu sapitiyorsun🥰
Benim agrilarim fazla, yuruyrmiyirum bile. En azindan dogsaydi bi vicudum rahatlardi. Vallahi nefesi neremdrn aldigmi bilemiyirum. Ama o belden kasiklara dogru olan sancidan 2 gun once hafif geldi gitdi

Cok tesekkurler. Evet aslinda telas degil benimki, heyecanli bekleyis. Kavusmak istiyorum...🥰 bide tabi, ilk gebeligim diye tecrubesizum. Ve ben Rusyada yasadigim icin...birazda oyle bi heyecan var. Sanci nasil oluyir, nasil basliyir, ilkim diye, sanci gelirse anlamam diye de cekiniyorum.
Anladım canım benzer bir çekince bende de var, kasılma hangisi, nasıl olunca dçaralıllarıno sayacağım ya anlayamazsam diyorum..

Dogum yapan kızlar benim başım gaz ile belada. Cocuk da o kadar gaz varki çıkartmaya çalışırken mosmor kesiliyor bunun üstüne birde kusma işimiz çıktı bazen burnundan fışkıracak kusuyor tecrubelerinize ihtiyacım var

Hayırlı akşamlar güzel anneler 🫶🏻 sabah 10.17de bebeğim sağlıkla doğdu ben de sağlıkla doğurdum çok şükür. 🤲🏻
O kadar güzel bir duygu ki.. Bu hayatta en çok anne olmayı sevdim, saatlerce, sayfa sayfa, ne yazarsam yazayım asla anlatamam bu duyguyu🥹Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Darısı sabırla bekleyen herkese, sizin de hayırlı haberlerinizi alırız inşallah. Hepinize çok dua ettim 🙏🏻🌸
Sancılarım baya oldu, 3 kere ağrı kesici aldım. Daha yeni yeni ağrılarım diniyor. Ama beklediğimden, gözümde büyüttüğümden daha kolaydı diyebilirim. Daha kolay olmasaydı bile her şeye rağmen o kadar güzel ki.. Yüzümü çevirip başucuma bakınca her şeye değer diyorum ☺️
Allah anali babali büyütsün çok şükür sağlıkla kavuştun..

Kizlar merhaba bende 37 de tam dogurdum gecen hafta carsamba gunu dogumum merak edenler olur kisa surdu normal dogum oldu gunduz kontrolum vardi alttan muayene etti doktorum zaten 3 cm acikligim vardi iki haftadir kontrolden cikinca agri sanci seklinde gelmeye basladi aksam ustude sanciya dondu tam olarak 8 bucuk gibi 20 dk bir geldi duzenli olarak gece 12 de 10 dk ya indi sancilarim surekli buyik tuvalete cikmaya baslayinca ebem artik hastaneye gecelim dedi saat 1 bucukta artik 6 cm acilmaya ulastik sancilar 2 dk da bire indi en zor kismi sanirim burasi oldu 2 bucuga kadar sanci cektim 2.45 te dogumhaneye gectik acikligim tamamlandi 2.53 te bebisim dogdu cok sukur bu surectede esime sarilarak ve pilates topunda genelde gecirdim sancilari dogdugu andada hersey bitiyor kizlar ne sanci kaliyor ne agri ne sızı normal dogum isteyipte cekinenleriniz varsa diye yazmak istedim acida sancida o an sadece yasiyorsunuz ve bitiyor insallah hepinizin de cok kolay bir avazda dogumunuz olur 🙏🙏🙏🌸
Allah anali babali büyütsün inşallah

Kızlar 36+5 su an ayaklarım ve ellerim aşırı derecede şişiyor tüm vücudum ağrıyor magnezyumda kullaniyorum ama artık oda fayda etmiyor.. ayaklarım isilik gibi döktü aşırı derecede kaşınıyor kan verdim kanda da bir şey çıkmadı bi sebep söyleyemedi Dr anlamadim bende nedenini 😔 doğum yapanlar çok sevindim allahim sağlıkla büyutmenizi nasip etsin.. darısı bizlere

Kızlar 36+5 su an ayaklarım ve ellerim aşırı derecede şişiyor tüm vücudum ağrıyor magnezyumda kullaniyorum ama artık oda fayda etmiyor.. ayaklarım isilik gibi döktü aşırı derecede kaşınıyor kan verdim kanda da bir şey çıkmadı bi sebep söyleyemedi Dr anlamadim bende nedenini 😔 doğum yapanlar çok sevindim allahim sağlıkla büyutmenizi nasip etsin.. darısı bizlere
Ödem , kaşıntı vs varken mi verdiniz tahlillerinizi .
Bazen bu gebelikteki geçmeyen kaşıntıları yatırıp da takip edebiliyorlar
Şikayetleriniz şiddetliyse bence kadın doğumun olduğu bir acile başvurun,artık sona doğru gelmişsiniz inşallah bir problem çıkmaz

Ödem , kaşıntı vs varken mi verdiniz tahlillerinizi .
Bazen bu gebelikteki geçmeyen kaşıntıları yatırıp da takip edebiliyorlar
Şikayetleriniz şiddetliyse bence kadın doğumun olduğu bir acile başvurun,artık sona doğru gelmişsiniz inşallah bir problem çıkmaz
Aynen çok olmadı vereli bir sorun çıkmadı kanda stresten kaynaklı olabilir dedi sadece.. tekrar gideceğim kontrole inşallah bir şey çıkmaz..

Kızlar çok çok kötü kaşınıyorum her yerim yara bere içinde. Bu puppp illeti beni mahvetti, daha 35+4 bugün ve doğumdan sonra kendiliğinden geçeceği söyleniyor. Dayanamıyorum 😓
Bende gece kasiniyorum terlemism biraz sadece kollarım nedense kart kart kasindim pupp ne cnm yabancı kaldım konuya🙈

Anladım canım benzer bir çekince bende de var, kasılma hangisi, nasıl olunca dçaralıllarıno sayacağım ya anlayamazsam diyorum..
Evet evet aynen...bende. ama yinede bazi krampvari, kasilmaya benzer agrilarda saate bakiyorum. Ama sanki, hiss ediyorum da, 41 bitince doktor dedigi vakitde zorla dogurtacam bu yaramazi...benim gibi her halde. Ama vucudumdaki agirlik, aci, haraket edememe...ohoo saysam bu suru sey yordu beni😵‍💫

X