2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Oh maşallah gözün aydın şimdi kaç haftalıksın? Ben 38 gibi her gün yürüyüş, merdiven in çıklar hurmalar filan başlarım diyorum :) 40 da çok sanki ya, şöyle 39 da gelse çok mutlu olacağım

Zeytin yağı veriyorum doktor ver demişti bana da
Bizimki içemiyor o kadar ben 1.5 saatte 35 40 ml veriyorum anne sütü şimdilik yetiyor ama o da azalmaya başladı. Anne sütüne eoprotein katıyorum
Bende süt olmadığı için anne sütü ne kadar içmeli onu bilemiyorum ama her hafta 10 ml arttırmak lazımmış

Ya ben golden goat ve evolvia arasında kalmıştım doktor direk aptamili bırak sakın sma verme direk evolviaya geç diyince diğerlerini sormadım sen hangisini önerirsin bi araştırayım bakalım

Ya ben golden goat ve evolvia arasında kalmıştım doktor direk aptamili bırak sakın sma verme direk evolviaya geç diyince diğerlerini sormadım sen hangisini önerirsin bi araştırayım bakalım
Ben sadece Golden goat kullanmistim, bu bebeğime de onu aldım. Doktor bı arkadaşımın tavsiyesiyle işinde çok iyi bı doktora başlamıştık oğlumun izlemleri icin, aynı zamanda medipolde hocaydi, o da en iyi mamayı kullandigimizi söylemişti. Maddi olarak çok zorlamayacaksa Golden goat ile devam edin demişti, biz 1 yaşına kadar hem anne sütü hem mama birlikte devam etmiştik, mamayı hiç değiştirmedik.

Ocak bitene kadar doğururuz inşallah hepimiz. Ben yumurta yiyordum günde 2 tane. Bir ara tansiyonum yükselmişti bırakmıştım yine yemeye başlayayım. Bence kilo alır yine bebişin. Daha 2 haftan var haftada 150 gram alsa da yeter.

Kızlar lohusa takımı almadım ben. Pijama elbise almıştım ve 2 tane altlı üstlü pijama takımı koydum bir tişört bir şort bir de polar pempiş sabahlık koydum.sizce yeterli mi ya alayım mı lohusa takımı? Doğumdan sonra elbiseyi giyerim diz boyunda pijama elbise işte. Böyle düşündüm yani. Lohusa takımını sonra kullanmam kesin. O yüzden almadım.

Ben aldım. Kendinden cıtcıtlı ama dışarısı için değil evde kullanım için. Dışarıya çok çıkacağımızı zannetmiyorum kalın üst giydirip battaniyeye sararım. Doğduktan 1 ay sonra havalar ısınıyor zaten. Sen Ankara'da mıydın? Soğuk yere bence lazım olur.

En azından sende açıklık oluşuyor yavaş yavaş bende o da yok yumuşama bile yok şu ana kadar öyle bişey demiyorlar yani
Ahahaha darısı başına aşkom o zaman bende bu belirtiler var diye yatıyorum doğurmamış olarak kalkıyorum hangisi daha acı bilemedim

Diş kundak nasıl bişey. Büyük oglanda şöyle bişey almıştık ama hiç kullanmadik çok korunaksiz. Annem saklamış bunda kullanırsın belki dedi ama yine kullanacağımı sanmıyorum, dışarı çıkarken güzelce sarıp sarmalarim, bu aşırı gevşek bişey. Bı de nohut battaniyenin kundak olanından almışım onu da kullanmadım. Anneme vermişim ver bunları kullanacak biri varsa diye, o da saklamış, fotoğraflarını attı bana.

Eklentiler

• Screenshot_2024-01-02-16-18-04-64_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 82
  • Screenshot_2024-01-02-16-17-53-65_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    34,8 KB · Görüntüleme: 86
Kızlarr selam 37+0’ım bugün kontrol vardı. Doktor dedi ki geçen haftaya göre bebeğin suyu biraz azalmış. Alt sınırda değil ama azalma var dedi. 4 gün sonra yine çağırdı. Bu ne anlama gelirr duyumlarınız deneyimleriniz nelerdirr

Ben iki tane alt üst pijama ve bı tane polar sabahlik bir tane de yakası geniş tişört koydum. Sezaryen olacağı için gecelik tarzı koymadım.

Ben gerek görmemiştim zaten hep arabada pusetinde olur diye ama pusetinde kayboluyor çocuk ben bu yünlü olan kundaktan altım sonradan çok rahat oluyor evdeki kıyafetinin üstüne bi hırka giydirp çıkıyorum kalın baya sıcacık tutuyor ayaklarını henüz doldurmadık tabi ama

Eklentiler

• 4F921D35-827A-4E6F-922F-8EBED9A3588A.jpeg
    217,5 KB · Görüntüleme: 89
Yok Avrupa yakasında da benim gittiğim kuaforde boyledir . Bayagidir gitmiyorum ama en son bu fiyatlara yakındı . Güzel bir muhitte yaşasam gam yemicem

Oğlun nasıl oldu ?
Ateş düşürücü verdiğimde iyi etkisi geçince atesleniyor yine. Bugün 2. Gün daha önümüzde 3 gün var. 5. Günden sonra geriliyor infulenza

Teşekkür ederim canım Allah razı olsun sağlıkla kucağımıza alırız inşallah bebişlerimizi

Hah tam bunu sormak istemiştim işte, memnun musunuz, kaç ay almak lazım ki. Bi de çok marka var ya biri 800 biri 250 ama ikisinin de yorumları süper uçuyor kaçıyor
Eskişehir’deyim ben, ankaradan daha soğuk olur her zaman. Burada nisana kadar kış buz kar yağmasa bile. Dışarı da işte aşıya kontrole ultrasona zırt pırt çıkacağız gibi hatırlıyorum, büyük kızım da var ya illa gidilir bir yerlere, o yüzden bilemedim bi.
Tam W winner123 ün fotoğrafındaki gibi işte. Evet sizinki daha battaniye havasında sanki dimi? Ama istanbul şubatta filan güzel oluyor ya genelde, sanki sizlerin çok ihtiyacı olmaz gibi hakikaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…