Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar merhaba en son hastaydım ben rapor aldım kaç gündür evdeyim İlaç kullanmadan çok zormuş ama daha iyiyim şükür .🙏 Bugün kontrolüm vardı heyecanlı gittim ve ayy kızım çok büyümüş 🧿🧿🧿 maşallah Ağzımız kulaklarımızda çıktık çok şükür Hepimizin bebişleri sağlıklı ilerlesin ve sağlıkla gelsinler. Ani kasık ağrılarını sordum çok normal dedi Sizin de bilginiz olsun canlarım

Eklentiler

• IMG_5450.jpeg
    IMG_5450.jpeg
    96,9 KB · Görüntüleme: 67
Kızlar merhaba en son hastaydım ben rapor aldım kaç gündür evdeyim İlaç kullanmadan çok zormuş ama daha iyiyim şükür .🙏 Bugün kontrolüm vardı heyecanlı gittim ve ayy kızım çok büyümüş 🧿🧿🧿 maşallah Ağzımız kulaklarımızda çıktık çok şükür Hepimizin bebişleri sağlıklı ilerlesin ve sağlıkla gelsinler. Ani kasık ağrılarını sordum çok normal dedi Sizin de bilginiz olsun canlarım
Ay maşallah kuzu ne kadar büyümüş yüzü gözü ne güzel gözüküyor güzel bir kız olacak maşallah 🧿 Çok geçmiş olsun bu arada canım çok fena salgın var yine bu aralar 🙏🏻

Ay ben daha hiç bakmadım ilkinde heyecandan cinsiyet açıklanmadan almıştım ikinci olduğundan mı bu durum yoksa bu da kız nasıl olsa ablasından kalanlar var diye mi bilmiyorum bir rahatlık bar bende 🤣
Valla bende o rahatlıktaydım aynı durumdayız fakat bi açtım ki çoğunu vermişim bi tane bişey kalmamış 😂😂

Görümcem anne bebek günlüğü hediye almış. Ay ay fotoğraf kısmı, altına nasıl geçtiği ve bebeğe mektup vs gibi anı defteri aslında. Onu dolduruyoruz. Bir de çekirdek ailemize özel bir defter aldım ben. Hamilelik sürecini, heyecanlandım, korktuğum anları yazıyorum. Eşim de babalığın heyecanını ve bebeğimize mektuplar bırakıyor içine. Renkli ultrason fotoğrafı veriyor doktorumuz her ay onları yapıştırıyoruz

Öğrenmemiş olan birkaç kişi kaldık galiba. Ben kıyafet konusunda çok zorlanıyorum. İlk gebelik bir de. Ya prematüre doğarsa, ya daha iri bir bebek olursa aldıklarım uymazsa diye kaç aylık ne almalıyım hiç bilemiyorum. Bir de yaşadığımız şehirde Mart sonu artık t-shirt giyilecek kadar sıcak oluyor. Tam mevsim geçişi ne alınır kaç tane alınır ne boyutta alınır kafam durmuş durumda. 8. Ayı bekliyor gibiyim tabi sabredebildiğim kadarıyla
Bende hep mevsimlik almaya çalışıcam ince ve pamuklu evler nede olsa doğalgazlı sıcacık ..Kasım indirimler i aklımda bekliyorum biraz

Cidden mi 😟😟 benim ilk gebeliğim diye her şey hem garip geliyor hemde korkutuyor beni direk kemik ağrısı çok garip ilerleyen aylarda olduğunu hep okumuştum ama bu haftalarda da normaldir dimi
Vücudun hassas demekki magnezyum kullan doktoruna danışarak . Çok fena bi ağrı ben yürüyemez hale gelmiştim kimse de anlamıyordu beni valla ön vajina kemiğim sanki kırılcak gibiydi . Ama son aylarda oldu tabi .

Valla bende o rahatlıktaydım aynı durumdayız fakat bi açtım ki çoğunu vermişim bi tane bişey kalmamış 😂😂
Benimde kardeşimin 2 ay büyük kızı vardı o veriyordu hemen küçülüyor alma boşuna diye bende büyüdükçe ona geri verdim ikinci olursa giydirsin diye kendi aldıklarımda vardı ama fazla da almamıştım o yüzden karışık bende de bir hastane çıkışı alayım diyorum güzel bir şey 2-3 tane de yedek takım idare eder herhalde dedim ama daha hiç bakmadım elimdekilere de bakmadım benim kız heyecanlı kardeşime ne zaman beşik alcaz ne zaman kıyafet alcaz bu modda 🤣 beşikte sonradan yatak olandan almıştık beşiği de bozup yatak yapmıştık bakalım şimdi napcaz kafalar çok karışık 🥴

Yaa maşallah elini yüzüne mi koymuşşş 🥰🫶🏻

Ay maşallah kuzu ne kadar büyümüş yüzü gözü ne güzel gözüküyor güzel bir kız olacak maşallah 🧿 Çok geçmiş olsun bu arada canım çok fena salgın var yine bu aralar 🙏🏻
Teşekkür ederiz teyzeleri hepimizinki hem yüzleri hem bahtları güzel olsun ..Ayy iyice analık damarları tutuyor 😀
Yaa maşallah elini yüzüne mi koymuşşş 🥰🫶🏻
evet doktor da poz veriyor artist falan diyor bir yandan Görmek ne kadar iyi hissettiriyor.Doğunca sürekli bakacakmıyız bir süre nedir 😀

Bana şey gibi geliyor erkek bebekler özellikle büyüyünce çok takmaz gibi hadi kızlar neyse hoşuna gider onlar bir duygusal oluyorda gelinde yarın bunları okuyup okuyup anne kuzusu seni diyerekten gülüşebilir 😃
Ama bebeklerimiz balık burcu olucak muhtemelen Onu da hesaba katmalımıyız acaba? 😀Ben de hazırlamadım da . İleride niye yapmadın diye ağlamasınlar

valla bir ara bende sürekli adama tahlil sonucu gönderiyordum adam artık cevap vermedi 🤣🤣 sonra kasıla kasıla muayeneye gittim 🤣🤦🏻‍♀️ üstüne niye haber vermiyorum diye azar yedim sanki attıklarıma cevap veriyormuş gibi napacagımı şaşırttı adam bana 🤣 sırf ilk hamilelik sıkıntılarımı biliyor ona göre önlem vs herşeyi alıp söylüyor diye devam ediyorum yoksa aşırı kasılıyorum adama karşı ya hiç rahat değilim 🤦🏻‍♀️
Benim doktorum da sürekli yazabilirsin bişey olduğunda ara sıkıntı yok diyor ama şimdi yazıyorum cevap vermiyor 🤣

Teşekkür ederiz teyzeleri hepimizinki hem yüzleri hem bahtları güzel olsun ..Ayy iyice analık damarları tutuyor 😀

evet doktor da poz veriyor artist falan diyor bir yandan Görmek ne kadar iyi hissettiriyor.Doğunca sürekli bakacakmıyız bir süre nedir 😀
Amin inşallah insan böyle büyüdüğünü gördükçe heyecanlanıyor 🙏🏻☺️

Ama bebeklerimiz balık burcu olucak muhtemelen Onu da hesaba katmalımıyız acaba? 😀Ben de hazırlamadım da . İleride niye yapmadın diye ağlamasınlar
Kızlar için çok güzel olur bencede canım erkekler için emin olamadım bir de ben hem aşırı duygusalım hemde bir o kadar odunum yazamam yazdıkça da ağlarım 😁 O beceri bende yok ama ultrason fotoğraflarını değerlendirmek lazım kaybetmeden bir albüm gibi yapılabilir ay ay çok güzel olur bu şekilde yapmayı düşünüyorum ama diğer yazı kısmını beceremem ben 😁

şimdi kadın negatifse erkek pozitifse kan uyuşmazlığı oluyor :) ilk gebelikte sorun olmuyormuş ama ikinci gebelik için iğne vuruluyor. Kadın pozitif erkek negatif olsa sıkıntı olmuyordu .)
İndirek coombs kandaki antikorlari ölçmek için yapılıyor. Pozitif olması bizim gibi rh- olanlar için gebelikte problem. Normalde 28. Haftada , etken doğum riski varsa bazı doktorlar 34. Haftada tekrarlst ve doğumdan sonra 72 saat içerisinde rhogam ignesi yapılır. Bu şekilde sorun olusturmaz . Bebeğin kan grubu Rh - ise bu durumda da sorun oluşturmaz ama.bunu doğunca öğreniyoruz benim bildiğim 😊Eğer gebeliğin başından bu yana kanama gibi bir durum yaşanmadı ise sıkıntı olmaz diye biliyorum. Doktorunuz tedbir amaçlı istemiş sanırım. Bende 10+3 deyim. Şimdilik benden de istemedi doktorum. Oğlunuzu sağlikla kucağınıza almanizi ve büyütmenizi yürekten dilerim. 💐😊

Arkadaşlar bademcik ağrısı yaşayan var mı varsa nasıl mücadele ettiniz
Bademciklerim acıyor 2 gündür bal limon yapıyorum ama bugün beyazlık oluşmuş
iyice artmasından korkuyorum.
Dr pastil bitki çayı önerdi sadece ama artmasından korkuyorum
Aslında geçen ay yine olmuştu C vitamini 1000 Gr içmistim 3 günde körelmisti. antibiyotik kullanacak raddeye gelmesindense C vitamini daha masum gelmişti. Ama yeni doktorum toksik etki yapabilir dedi. Doktorlar da farklı düşünüyor bilgisi olan var mı

Kızlar günaydınn :KK43: ya dün alışverişe çıktık ve aşırı kötü ağrılarım oldu dışarıda da bi kaç kere kramp tarzı kasık ağrısı oldu normalde de oluyordu ama bi kötü oldum ekstra akıntılarımda aşırı yoğun geliyor koyu sarı renginde idrar tahlili yaptırmıştım ama enfeksiyon da çıkmadı acaba bebek baskı falan yaptığı için mi böyle akıntım oluyordur doktoruma yazdım şimdi ama korkuyorum biraz
Canım, yeni fırsat bulabildim buraya girmek için. Nasıl oldun? Geçti mi ağrıların? Fitil kullanma, bekleyelim demişti doktor. Hiç konuştun mu sonra?
@Quinnn @papatya113 kızlar mesajlarınızı alamadım bende aynı durumdayım bel ağrısı inanılmaz özellikle bu gece sabaha kadar ağrısından uyuyamadım bende acaba ters bir hareket mi yaptım diye düşündüm normalde bel ağrısı hep vardı ama dün gece çok şiddetliydi kilo konusunda normal canım endişelenmeyin bende hızlıca 3 kilo almıştım bulantı kusma sağolsun 1,5 verdim çarşamba 15 olcaz toplamda 1,5 kilo almış oldum :)
Bel ağrın geçti mi?

Sabaha karşı bacağıma öyle bir kramp girdi kiii, sonrasında da acıdı. Dedim tuvalete gidiyim bari dfsgs
Hazır uyanmışken 😂 gece tuvalete kalkmaya o kadar üşeniyorum ki 🥴
evde de üstünü pijamanın içine sok. Gece açılabiliyoruz aman üşütmee. Ben cropla geziyordum evde kocam bir kızdı belin karnın buz gibi üstünü değiştir diye ahhaha

solucan jdfkajsdagah
Bana da 2 kay çorap giydiriyor ahahah

Canım, yeni fırsat bulabildim buraya girmek için. Nasıl oldun? Geçti mi ağrıların? Fitil kullanma, bekleyelim demişti doktor. Hiç konuştun mu sonra?
Canım o yoğun akıntım bitti bugün daha iyiydi ama bugünde kasık ve vajina kemik ağrısı yaşıyorum doktoruma yazdım yine dönüş bekliyorum 😕

Canım o yoğun akıntım bitti bugün daha iyiydi ama bugünde kasık ve vajina kemik ağrısı yaşıyorum doktoruma yazdım yine dönüş bekliyorum 😕
Canım çok şükür ki akıntın bitmiş. Çok sevindim 🤩. Kasık ve kemik ağrıları ise genelde bebek büyüdükçe pelvik kaslarda genişleme oluyormuş o da vajina ve kemik ağrılarına yol açıyormuş. Bir de sen uzun zaman böyle yorulmamıştın, değil mi? Uzun süre ayakta kalınca farklı bölgelere ağrılar girebiliyor. İmkanın varsa 3-4 gün yatsan geçer diye düşünüyorum. Bu arada ben de ayakta çok uzun kalınca akına başlıyor bende. O yüzden çalışmadığım için zamanımın çoğunluğu evde geçiyor. Evdeyken kendime kural koydum: 25 dk iş, 20 dk uzanma. Yek seferde 25 dk çalışıyorum. Tabi çocuklu annelerimiz için bu çok zor. Ama olabildiğince o ayakta kalma ve çalışma süreni düzene sokarsan vücudun olumlu tepkiler verir. Bana doktorum 2 saat yürüyebilirsin demişti, denedim. Akşamına öyle belim ağrıdı ki, 2-3 günde anca geçti. O yüzden vücudunu en iyi sen bilirsin. 🙏

Benim doktorum da sürekli yazabilirsin bişey olduğunda ara sıkıntı yok diyor ama şimdi yazıyorum cevap vermiyor 🤣
Uyuyordur belki, ben de acil durum olmadığı sürece sadece mesai saatlerinde yazmaya çalışıyorum 🤭
Benimde kardeşimin 2 ay büyük kızı vardı o veriyordu hemen küçülüyor alma boşuna diye bende büyüdükçe ona geri verdim ikinci olursa giydirsin diye kendi aldıklarımda vardı ama fazla da almamıştım o yüzden karışık bende de bir hastane çıkışı alayım diyorum güzel bir şey 2-3 tane de yedek takım idare eder herhalde dedim ama daha hiç bakmadım elimdekilere de bakmadım benim kız heyecanlı kardeşime ne zaman beşik alcaz ne zaman kıyafet alcaz bu modda 🤣 beşikte sonradan yatak olandan almıştık beşiği de bozup yatak yapmıştık bakalım şimdi napcaz kafalar çok karışık 🥴
bayılıyorum ya böyle pratik insanlara 😍

X