2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kefir muz yeşil mercimek bu üçlü plesantadan tamamen geçip bebeğe gidiyor diye biliyorum. Kilo yapar mı bilmem ama güç veriyor bebeğe, önemli olan da o, çok kilolu doğup kuvozde kilo kaybetmesindense minyon doğsun güçlü emme refleksi olsun güzel beslensin dışarda kilo alsın buna daha çok önem veriyorum. Umarım hepimizin bebekleri dışarda güzel kilo alan iştahlı bebekler olur

Amin canım inşallah rabbim hayırlı sağlıklı eli ayağı düzgün aklı fikri yerinde evlatlar nasip etsin inşallah teşekkür ederim

Hıçkırık da geçen haftalarda daha fazlaydı, iyice sokuldu mu içeri doğru naptı anlamadım aşırı hareketliydi ve de sertti dediğin gibi. Şimdi hıçkırık bile derinden derinden geliyor. Sağlıklı olsunlar da dursunlar daha, ben beklemeye razıyım :)
evet normal doğumdu ilk kızım da, bi aksilik çıkmazsa yine normal bekliyoruz bakalım biz sonlara kalacağız gibi hakkaten, bebişler ani kararlar almazsa

Bugün bir arkadaş semizotu ye dedi anne kilo almıyormuş bebek alıyormuş öylece. Semizotu salatası içerisine ceviz badem peynir falan ekle. Gerçi semizotu yoktur şimdi.

uykudan ilk uyandığında alıyor temizliyorum karnını doyuruyorum sonra susuyor eller ayaklar gözler kıpır kıpr arada bi mızırdanıyor ama ağlamıyor 24 oldu bugün
Ağlamıyorsa bir derdi yoktur galiba uykucu bir bebek olmayacak benim eşim 5-6 saat uykuyla yaşar gece 2 de yatıp sabah 8 de işbaşı yapıyor şaşırıyorum ben çalışıyorken 11 de sızıyordum eşimle sevgiliylen telefonda uyuyakalıyordum kayınvalidemin dediğine göre bebekken de uykuları çok azmış eşimin bebek ona benzeyecek diye korkuyorum valla neyse çağırmayayım bu düşünceyi..ben uykuyu çok severim 13 saate kadar ellemeseler uyurum büyük oğlum normal 6 yaşında günde 10 saat uyuyor eşimle ikimizin arasında biyerde

Çok doğru söylüyorsun, benim de 3060 gr doğmuştu kızım, yeğenlerimden 5 kilo civarı doğanlar var, en azı 4 e yakın filan, bizimkilere bi az gelmişti, bi şey demiyorlar ama farkındayım ama bizim ufaklık 4. Gün kontrolünde kilo almıştı mesela, tam tersi kilo kaybı beklenirken şaşılacak bi artış olmuştu. O yüzden hiç takılmıyorum ben de kilosuna, sağlıklı sınırlarda olduğu sürece hiç önemi yokmuş.

Evet sağlıklı kilolarda dogmalari önemli. Bı de biz anneler az ele avuca gelsin istiyoruz da ay minnacık bebek kimsenin eline avucuna gelmiyor yine de oğlum ne yüksek ne düşük denilecek bı kiloda doğdu, 3.5 kilo baktığında çok minyon zayıf değil ama kürdan gibi görünüyordu, boyu uzun olunca 3.5 kiloluk bebek baya Afrikalı gibi duruyordu gören herkes zayıf mi doğdu diye soruyordu, kilosunu söylediğimde sasiriyorlardi. Ama ödem atma haricinde kilo vermedi hiç, hatta genelde 400-500 Gr civarı kaybederken oğlum 140 Gr ödem atmıştı hastane çıkışında, yani 4 kilo ödemli doğup pof diye sonecegine zayıf doğsun kilosu yerinde kalsin. Sonrasında oğlum yine öyle boğum boğum bı çocuk olmadı çok hareketliydi çünkü ama hiç zayiflamadi, hep ideal kilo alımı devam etti. Ama gel gelelim her zaman ay bu çocuk çok zayıf eleştirilerine maruz kaldık, hala da kalıyoruz annem her gördüğünde besleyemiyorsun bu çocuğu diyor, keyif alıyorum aç kalmasindan diyorum ben de

Kızlarr selamm, ne yaptınız doğuranımız oldu mu? Ses var mı Benim 1,5 yaş kızım diş ağrısından uyumadı tüm gece. Zaten zor hareket ediyorum baya yorulduk gece. Şimdi iyi neyse ki.
Bugün 35+4 olduk, 1 gün daha kaldı karnımda diye aşırı seviniyorum. Şu 2 hafta çabucak sağlıkla geçse keşke sonrasında korkmayacağım.
Ama ben yine de bugün küçük bavulu çıkardım. Bebişin kıyafetlerini ve bezini vs koydum. Bi kendi eşyalarım kaldı, 2 takım pijama almıştım haftasonu kendime, bi de hamile atleti çamaşırı vs. Bugün de onları yıkayıp yarın onları da yerleştirmeyi ve en geç bu hafta cuma günü bavulu kapatmayı hedefliyorum noluuur nolmaz. Ablasına çekerse 1 hafta sonra doğabilir süpriz bir şekilde çünkü. İlk kızımın bavulu vs yoktu, hoş olsa da küvezde kaldı bir şey lazım olmadı ama yine de bunda hazırlıklı olmak istiyorum. Sizde durumlar nasıl ? Kaç haftalık kaç günlükten sonra korkmayı bırakmalıyız off çok belirsiz her şey Allahım bi an önce sağlıkla kavuşmayı nasip etsin hepimize

Kızlar son mesajlarınızı okuyamadım doğuran var mı yazsın hemen Benim kontrolüm vardı bugün. Bebiş hala doğacak gibi durmuyor ama doktorum herşeyin yolunda olduğunu söyledi. Bebek de ben de çok uygunmuşuz normal doğuma. Bi aksilik olmazsa normal doğum olacak dedi. Sezaryen konusu kesin olarak kapandı Çok sevindiğim şey de bebeğin bu kez kilosunun normal olması. 3180 kg olmuş boy da 50 cm Bebeğine kilo aldırmak isteyenlere tavsiyem ceviz muz tahin pekmez günde 2 yumurta. 3 haftadır bunları yiyorum. Gerilik kalmadı artık. 2 hafta önce 2500dü kilosu. Yanlış ölçülme ihtimali var tabi ama yine de 3 kilo psikolojik sınırdı benim için. Çok rahatladım. Sanırım 40 haftayı da bulacağız doğum için. Bebeğin kafası biraz daha aşağıdaydı ama Nstde doğumun kıyısından bile geçmiyoruz

Gaz sancısı mı var ondan mı uyumuyor
Yok alttanda üstten de çıkartıyor gazını doktora gittik geldik şimdi kabız olduğunda poposu acımış ondan ıkınmıyor ıkınmadığı içinde karnı ağrıyormuş ben küçük belki kaldırmaz midesi diye zyağı vermemiştim ama doktor sabah akşam bi çay kaşığı ver rahatlatır dedi gaz damlasını yarım veriyordum tam ver dedi bide bağırsaklrı için probiyotik verdi kakasını yapsın rahatlar dedi 3200 52 cm olmuş miniğim

Benimki 24 günlük 100 ml içiyor doktor her gün bi tık fazlasını koy dinlene dinlene içir hıçkırık tutar fazlasını kusar zaten demişti bugün yine arttır dedi 3500 olana kadar prematüre maması kullan demişti bana aptamilin bugünde elindeki mama bitince evolia 1 numaraya geç mideyi en rahat tutan o dedi belki fikir olur sana benim doktorum yenidoğan yoğun bakım doktoru aynı zamanda çok uyuz bi adam ama işinde çok iyi

Zeytin yağı veriyorum doktor ver demişti bana da Bizimki içemiyor o kadar ben 1.5 saatte 35 40 ml veriyorum anne sütü şimdilik yetiyor ama o da azalmaya başladı. Anne sütüne eoprotein katıyorum

Canım benim bebeğimin son 2 kontrolümde hep 1 hafta geriydi kilosu. Üstelik eşim de ben de iri yapılıyız ve 4 kiloya yakın doğmuşuz ikimiz de. Bugün bebeğim haftasına uyumlu çıktı diye çok mutlu oldum. Belki öncekiler yanlıştı belki bugünkü yanlıştı. Ölçüm hatasını göz ardı edemeyiz. Ama yine de psikolojik olarak kendimi iyi hissettim. Ceviz muz tahin pekmez ve günde 2 yumurta yemeni tavsiye ederim. Karbonhidratların pek faydası yok. Ama bu saydıklarım bebeğe gidiyor ve çok sağlıklı gıdalar zaten normalde de. İşe yarayıp yaramayacağı kesin değil ama sen elinden geleni yap. Zaten bebeğin kilosu iyi. Bikaç hafta içinde 3ü kesin geçecektir

Ne güzel işte filinta gibi delikanlı olacak maşallah, kilo sanki çok iyi bi şey Ahh anneler ya, hepsi mi aynı olur :) ben de daha ancak ikna ettim kızım doydum diyorsa doymuştur zorlama nolur diye diye. Şimdi inandı sonunda, çünkü yiyor yani çocuk doyunca da doydum diyor ağzını asla açmıyor biraz ayrı kalalım hemen çocuğu zayıflatmışsınız der, okula başladı okulda ne veriyorlar belli değil zayıflamış der. Hiç yaranamıyoruz

Evolvia nin içeriğini araştır muhakkak. Doktorunuz daha iyi bilir tabi ama ben evde mama kalmasa bile marketten onu alıp kullanmadım, nöbetçi eczane aradım kendi mamasini almak için. Oğlumda bebekken hiç kolik gaz sancısı yaşamamıştık, bahsetmiştim burada da mama çok önemli bence de. Ama daha şekersiz temiz içerikli mamalar da var gaz yapmayan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…