2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bilmiyordum. Ay benim de en sevdiğim. Dün yaptım ve küçük çocuğun yediği kadar yedim azcık. En azından çocuğa zararı yok dayanacağız mecbur.

Ben de kafa ölçüsüne baktım şimdi tekrar 36+1 de 37+5 ile uyumlu çıkmış, 10 kadar ileride, ama diğer ölçümlerle arasında uçurum olmadığı için rahatım, bı tek kilo 36. Hafta ile uyumlu diğer ölçümlerin hepsi zaten 37 ile uyumlu. Bı de ölçümde de biraz sapma var diye düşünüyorum çünkü genetik olarak çok büyük kafalı olamaz, eşimin de benim de büyük oğlumun da kafalarimiz yuzlerimiz hep küçük. Hatta oğlumun kafası sınırda doğmuştu, haftasına göre en az 34 cm olması lazımdı tam 34 doğmuştu. 33 doğsa çocuk norolojisi görecekti. O yüzden bu bebeğimin de kafa ölçüsüne çok takilmiyorum. Büyük olasılıkla posizyondan kaynaklı ölçümde hata vardır.

Eşimin kafası büyük biraz oğlumun da öyle oldu sonra sonra büyüdükçe orantılandı ama bebekken az belli oluyor bu da kız demek abisi gibi olabilir diye düşünmüştüm ben. Yıldızın anlamı ne peki ultrasonda?

Bak şimdi kendi tecrübemi anlatacağım ilk doğumumdaki. Belimde karnıma giden regl ağrısı vardı bir gün önce ve kuzenim yanımdaydı yarım saatte bir sancı gelip gidiyordu. Biz de bilmiyoruz gerçek sancı böyle oluyor diye düşündük ve hastaneye gittik açıklığa bakıldı dediler ki bu yalancı sancı ve eve geri döndüm. Gece de devam etti sancı aşırı değildi regl ağrısı gibiydi .
Ertesi kahvaltı yaptık bu sefer 10 dakikada bir ağrı başladı bilmediğim için cidden doğuruyorum dedim gittik tekrardan dr baktı 2 cm açıklık vardı. Dedim ben eve gitmek istemiyorum korkuyorum dedim. Tamam göndermiyoruz seni dedi. Sabah 10 da yatış yaptım saat 16.15 te doğurdum. Son 2 saatte gerçek sancıyı tattım. Her sancı arası zaman oluyor ve o sırada nasıl uyku basıyor. O sırada dinlenmek lazım. Cidden dayanılamayacak kadar ağrı değildi suni olmasına rağmen. Sen zaten anlayacaksın kuzum bize de yazarsın bildiğimiz kadarıyla yardımcı oluruz.

Canım senin bebşin boyu kaç demişti sana dr dün? Kilosu 3 ü geçmişti hatırlıyorum. Bana boyu çok uzun olacak deyip duruyorlar. Şuan 49 cm. Son 2 aydır her usgde uzun boylu olacak diyorlar. Kilosu 2882 boy 49 hafta 36+0

Kilosu 3100 USG ye göre 3 gün ilerde, haftasıyla uyumlu yani, boyu 51 cm o da 6-7 gün ilerde. Ben uzun doğacağını düşünüyorum yani uzun olduğunu da hissediyorum zaten, rahim ağzından mideme kadar bebegi hissediyorum ama kilosu çok olmaz gibime geliyor. Bunda şeker yoktu şükür. Normal ilerledi kilosu. Yani doğumda da 3-3300 en fazla olur gibi geliyor. O da 40. Haftayı beklerse. Erken gelirse anca 3 doğar.

Maşallah kuzucuğa. Biz de aşırı uzun değiliz de eşim 172 ben 170 oğlum 171
Benim de öyle mideme kadar çıkıyor bebiş. Dün alt karnımdan bakarken ağrıyor orası dedim dr diyor kafası orda ondan normaldir diyor.

Ben de varım bir kaç kez fake yedim hala ortada yok bizim kız da
Çok düşünüp kendinizi sürekli dinlerseniz dogurursunuz, hormonları aktive edersen bebekte tamam hazırım der gelir, biraz akışına bırakın, Ocak doğumlu olsunlar, Aralık sonu olunca anaokulu başlangıcı sıkıntı oluyor, oğlum 10 günle yeni yılı kaçırdı, 2018 lilere yakın olmasına rağmen 2017 gurubunda başladı, haliyle Ocak Şubat Mart doğumlular içinde ezildi, neredeyse 1 yasa yakın fark oluyor, sınıfın en küçüğüydü. Özgüven etkileniyor böyle durumlarda. Bu bebeğim Ocak doğumlu olacağı için seviniyorum bu bakıma. Devlette bir sonraki yıl dogumlularla almıyor illa kendi yılı olacak diyor. Tutun az daha içerde, düşünmeyin doğuruyor muyum, su mu geldi nişan mi geldi, sancı mi girdi diye. Gelen geliyorum der zaten

Siz uzunsunuz baya, biz orta boyluyuz eşimle. Ben 163 eşim 176. İkimiz de çok iri yapılı değiliz yani. Büyük oğlum uzun doğdu hala kısa değil ama yaşıtlarına göre aşırı uzun da değil. Ben de liseye kadar Safinaz gibiydim, hem uzun hem zayıf, sınıfın en uzunuydum, lisede durdum benden kısa arkadaşlarım beni hep geçtiler

Hayırlı uzun ömrü olsun minnoşunnn

Kızlar yarım saat önce adet sancısı girdi karnıma, aradan zaman geçti hafiften tekrar geldi uzandım şu an birşey yok tekrar etmedi, doğum sancısı olabilir mi?
Günde 5-6 kez karnıma adet sancısı giriyor benim haftalardır. Hatta nst çekilirken de girmişti gecenki kontrolumde ama sancı çıkmadı. Belden başlayıp kasiklara oradan da karna yayılan sancı gerçek sanciymiş. Önce belinde adet ya da ishal sancısı gibi olup sonra karnına yayilirsa bu da 5 dakka aralıklarla olmaya başlarsa doktoruna haber verirsin. Ama benim doktorum direk karnımda başlayan adet sancisina yalancı sancı demişti. 3 haftadır filan var bende, gelen giden yok

Kızlar ben çıktım doktordan, nstde sancım çıktı ben de hissettim o sancıları, ebe sancıların var evet ama düzenli değil dedi, alttan muayene etti bi parmak açıklık varmış gelen suyun olmayabilir belki dedi tam emin olamadılar, turnusol kağıdı verdiler. Sancılarım sıklaşırsa gelicekmişim, inşallah bekler 2 ocak’ı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…