2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benimki avuç içi kadar pembe renkliydi su ile karışık gelmişti
Bir yerde 1 TL büyüklüğünde olur diye okumuştum ama hepsi kanlı olmayabilir. Bu durumda boyutunu olcemeyebilirsin. Şimdi nasılsın. Agrın sancin var mı?
Benimkinin nişanla hiç alakası yok o zaman hiç doğuracak gibi değilim ağrı sancı yok göbek dimdik yerinde duruyor

Tekrar okuyunca yazasim geldi. Kendinlohusalığımı hatırladım. Emzik için söylemiyorum ama birşeyi yapalim deme yapacağım de. O bebek senin bebeğin. İlk başta etraftakilerde garip bir paylaşamama oluyor. Bana öyle geliyor ki bilerek anneye çaresiz ve yetersiz hissettiriyorlar ki onlara ihtiyacın olsun. Dogrusuyla yanlışıyla mümkün olduğunca doğru olduğuna inandiğını yap. Yoksa ilerde hep kalıyor insanın aklında. 8 sene oldu ben hala niye onları dinledim diyorum. Çünkü yanındakiler kim bilmiyorum ama anne de kv de birçok şeyi unutmuş oluyorlar. Biz onları tecrübeli gorürken aslında bildiklerini yarısını unutmuş kalanların yarısı da gecerliliğini yitirmiş oluyor. Düşün ki 4 çocuk buyütmüş kv ile birlikte bakarken çocuklara sarılık olduklarını ben farketmiştim. Hem de değer 16 iken. Yani demem o ki kimseye güvenme. Anne sensin. Güc sende.

Kızlar benim üç gündür midem aşırı bulanıyor. Az yesem de yemesem de sürekli bulantı öğürme halindeyim. Dün 2 kere öncki gün 2 kere çsarı su çıkarttım afedersiniz. Az önce kahvaltı yaptım sadece az ekmek ve peynir yedim yine bulantı olmasın yiye ama yine var. Dün gece prilam içmeme rağmen. Antibiyotik kullanıyorum augmentin ondan mı acaba ya balgam var ondan mı bilemiyorum. Çok kötü ya. İlk aylarda nasıl dayanmışız böyle. Ne yapılabilir bulantı için önerileriniz varsa alıtım

Kızlar benimde sabah akıntı gibi şeffaf birşey geldi ama sumu bilmiyorum dünya doktor suyun sınırda dedi perşembeye kadar dayanırmi acaba 38+1 bugün
Su azcık olmuyor sürekli kendi kendine gelmesi devam etmesi lazım. Ama sen kontrol amaçlı git acile kim bilir suyun azsa gelmiş durmuştur. Riske atmaya gerek yok.

Su azcık olmuyor sürekli kendi kendine gelmesi devam etmesi lazım. Ama sen kontrol amaçlı git acile kim bilir suyun azsa gelmiş durmuştur. Riske atmaya gerek yok.
Benden böyle az az geldi oyüzden suyum sınırda çıktı galiba ameliyat günüm belli diye 4 ocak yatış doktor hareketlerde azalma olırsa gel dedi bu 3. Gebeliğin diğerlerinde hiç suyum sancım gelmeden gittim yattım sezeryana du meselesini hiç bilmiyorum bu yüzden az daha idare eder inşallah daha annem gelmedi yanıma hiç hazır değilim çocukta dün 2 hafta geride çıktı sorun olurmu acaba ölçümleri 36 hafta ile uyumlu 38 olmasına rağmen kilosu 2800

Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah dediğin gibi bir saat sürmüş

Balgam varsa o çok bulantı yapıyor

Benimki de en son iki hafta geriydi. Şu an ne durumda bilmiyorum tabi. Son zamanlarda ölçumlere takılmayin diyorlar ya belki seninkini de yanlış ölçmüşlerdir. Olmasa bile 2 hafta çokmknemli bir gerilim değil. Benimkini 2 haftada tutmaya calışıyoruz daha da gerilemesin buna raziyız yani.

Yeğenim 6 aylık falandı küvetin kenarında duran sabunu ağzına götürüvermişti. Sırıtıyordu bi de ya aşırı şirindi o ana gittim şimdi Aşırı hızlı hareket ediyor o kolları anlamadan ağızlarına bişey atıyorlar

Sen kaç haftalıksınn canım benim az kaldı diye artık önemsemiyorum doktor beni şehir hastanesine sevk etti bursa şehir hastanesinde doğum yapıcam nasipse ama orda iyi geri faln değil demişlerdi hayırlısı bakalım

Ben de aynı durumdayım, yazılanlara bakıyorum sürekli bende hangisine benzer bir durum var diye, bi örüntü bulamadım henüz.. Geçen gün NSTde birkaç tane 40 civarı pik oluştu grafikte ama onlar da ne zaman ben anlamıyorum, normal duruyordum değişik birşey hissetmedim hiç karnımda, bebek de hareket ediyordu arada..

Ölçümler hiç bı şekilde gerçeği yansıtmıyor, 33. Haftada kontrole gitmişim 12 gün sonra tekrar gitmişim iki ölçüm arasında 70 Gr almış görünüyor. Dün gittigimde üstünden 15 gün geçmişti 500 Gr almış görünüyor. Bu kadar tutarsızlık olamaz normalde. Hatta haftalar ilerledikçe de alımlar biraz yavaşlıyor. İki kontrol öncesi 70 Gr, son kontrol 500 gr. Bı terslik var işin içinde. Benim için önemli olan haftasından çok ileride bı ölçüm olmaması, doğumdan sonra solunum desteği gerekebilir diye aşırı iri olursa endişe ederim çünkü. Onun haricinde kilo almış almamış çok umursamıyorum, doktor bı sorun görmediği sürece de sorgulamiyorum. Eve gelince baktım kafası baya ileride çıkmış mesela. Önceki ölçümde normalmiş. O yüzden tedirgin olmadım. Doktor uyarmadigina göre her şey yolundadır.

Hissetmediysen demek ki olmamiş. Bu hamileliğimde benim de hiç sancım olmadı. Sadece agrısız kasılmalar. Zaten sancı olunca aynı anda kasılma da oluyor. En güzeli tabi hissetmeden acılma olması. İnşallah o sekilde olur senin de

Ben de nst deyken bikac defa kasılma yasadım. Ama sıfır sancı çıktı nst de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…