Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
Screenshot_2024-09-28-07-25-51-09_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Screenshot_2024-09-28-07-26-46-55_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Screenshot_2024-09-28-07-29-55-22_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Şunlar cicik geldi gözüme

Eklentiler

• IMG_4107.jpeg
    IMG_4107.jpeg
    175,7 KB · Görüntüleme: 23
Bunda kolonyayı şişeyi falan ayrı ayrı alıp sen mi doldurdun direkt kolonya dolu mu satılıyor
Hepsini böyle ayrı ayrı aldım kolonyayı doldurmak baya kolay dökülme falan olmadı 15 dk mı aldı hepsini hazırlamak hem de böyle hediyelik hazırlıyor bazı sayfalar yarı yarıya uyguna geldi

Eklentiler

• IMG_4201.png
    IMG_4201.png
    294 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_4202.png
    IMG_4202.png
    349,8 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_4203.png
    IMG_4203.png
    156,5 KB · Görüntüleme: 26
Hepsini böyle ayrı ayrı aldım kolonyayı doldurmak baya kolay dökülme falan olmadı 15 dk mı aldı hepsini hazırlamak hem de böyle hediyelik hazırlıyor bazı sayfalar yarı yarıya uyguna geldi
Mantikli aslinda gerci ben mumluk dagiticam bi de cikolata istiyorum. Belki bir de lohusa serbeti tarzi bisey bakalim 🤣

Gratis'e girdim kadın sakın sıra beklemeyin bana seslenin ben hemen sizi boş kasadan alırım dedi. Kalbim çıt 🥲
Ben geçen baya bekledim gratiste hatta kartla olanları bu kasadan alayım diyince arkamdaki kadının biri acele acele önüme geçti. Alev çıktı gözlerimden resmen. Kadın sinirlendiğimi anlayınca geri durdu. Şu ana kadar hamilelikte hiç yardım görmedim desem yeri var. Otobüs doluyken herkes kör sağırı oynuyor. Yine aynı gün yalnızım ve ayaktayım benim yaslandığım yere bir kadın beni ite ite yerleşti böyle. Dedim ben oraya yaslanıyordum zor ayakta duruyorum zaten görmüyor musunuz halimi dedim de sesimi duyan başka bir kadın yer istedi oturanlardan. Sinirimden ağlayacaktım. Kendimce tasarruf yapıyorum ya salak gibi bin taksiye yani ama yol da uzun baya tutuyor. Bir de yalnız olmam o an çok koydu. Eşim çalışıyor arkadaşlarım da aynı şekilde. Mecburen dışarı çıktım resmi iş için yoksa yalnız çıkmam da. Ah dedim gurbette olmasam abim, babam beni götürürdü, yalnız bırakmazdı bu düşünce beni bitirdi gözlerim dolu dolu oldu 😔

Ben geçen baya bekledim gratiste hatta kartla olanları bu kasadan alayım diyince arkamdaki kadının biri acele acele önüme geçti. Alev çıktı gözlerimden resmen. Kadın sinirlendiğimi anlayınca geri durdu. Şu ana kadar hamilelikte hiç yardım görmedim desem yeri var. Otobüs doluyken herkes kör sağırı oynuyor. Yine aynı gün yalnızım ve ayaktayım benim yaslandığım yere bir kadın beni ite ite yerleşti böyle. Dedim ben oraya yaslanıyordum zor ayakta duruyorum zaten görmüyor musunuz halimi dedim de sesimi duyan başka bir kadın yer istedi oturanlardan. Sinirimden ağlayacaktım. Kendimce tasarruf yapıyorum ya salak gibi bin taksiye yani ama yol da uzun baya tutuyor. Bir de yalnız olmam o an çok koydu. Eşim çalışıyor arkadaşlarım da aynı şekilde. Mecburen dışarı çıktım resmi iş için yoksa yalnız çıkmam da. Ah dedim gurbette olmasam abim, babam beni götürürdü, yalnız bırakmazdı bu düşünce beni bitirdi gözlerim dolu dolu oldu 😔
Eskiden bu kadar kotu degildi ya kimse artik kimseye saygi duymuyor , kendi isim gorulsun kafi 😞 esek kadar yaziyo hamile ve yasli yeri diye kalkmak zorunda aslinda ama hiccc . Artik kimseye bisey de denmiyor korkudan herkes catacak yer ariyor. Dukkanlar icin de kasaya git ordaki gorevliye ben hamileyim beni onden alirmisiniz de alirlar merak etme. Hemen hemen hepsinde bunu yapmak zorundalar.

Hııı hiç düşündüğüm gibi bir şey değilmiş. Ağzımıza gelmez di mi :KK70: Kocam bunu yapmayı bırak yaptığımı görse kusmaya başlar sanki :KK70: Ama işe yarıyorsa çok mantıklı. Bunun elektrikli pilli vs olanı yok mu?
Yok kız agza gelmez o ücgen yerin bittiği yerde pamuk gibi bişey var orda toplanıyor. Bebelerimizin mümüünü yemiyoz yani kocan relax olsun 😂

Geçmiş olsunnn kumral. Ben genelde ishale meyilliyim kadınlarda kabız daha sık görülse se… hamileykende oldum 2 güne falan geçti bir sıkıntı olmadı. Ama ben sık olduğum içinde vücudum için normal olabilir. Bolca su iç patates haşlaması türk kahvesi falan da iyi gelebilir dene devam ederse doktoruna sor ama hemencik bir şey olmaz zaten geçer diye düşünüyorum 🙏geçmiş olunnn tekrar
Çok teşekkür ederim, umarım geçmiştir

Valla annem 70 yaşında hasta bi kadın belli hani hasta olduğu da. Geçen bi çocuk yer vermemiş, vermeyebilir hani ilk başta kötü düşünmem kendi de hastadır neyse sorun o değil. yanındaki adam basbaya aferin demiş çocuğa. Akrabası falan değil he yolcu o da. Çok ilginç tipler türedi çok üzülüyorum

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz

Takip ettiğim ve güvendiğim çocuk doktorları ihtiyaca gore saat başı 1 cc sağ 1 cc sol olacak şekilde gösterdikleri pozisyonda tabii ki aşırı basınç uygulamadan yapılmasını öneriyor hatta gerekli tutuyor. Ben kızımda yaptım oglumda da yaparım 🤔

Valla annem 70 yaşında hasta bi kadın belli hani hasta olduğu da. Geçen bi çocuk yer vermemiş, vermeyebilir hani ilk başta kötü düşünmem kendi de hastadır neyse sorun o değil. yanındaki adam basbaya aferin demiş çocuğa. Akrabası falan değil he yolcu o da. Çok ilginç tipler türedi çok üzülüyorum
Yanındaki adam hiç yaşlanmayacak sanıyor ya da engelli olmaz sanıyor kendini herhalde. Şeref yoksunu. Ya aslında o girişteki üçlü dörtlü koltuklar yaşlı engelli hamile ve çocukluların yasal olarak yer istebiliriz. Ama şansıma dört koltuğun biri çocuklu biri yaşlıydı diğer ikisinde genç kadınlar oturuyordu. Onlarda da emin olamadım ya onlar da hamileyse diye kiloları vardı. Otobüs de aşırı dolu gören olsa arkadan yer veren olurdu diye inanmak istiyorum. Yani bu kadar kötü olamayız ya. Mecbur olmasam niye bineyim o halde otobüse gezmeye çıkmadım ki. Nasipse yakın zamanda araç alacağız. Biraz pratik yapıp ben de kullanacağım inşallah. Artık ağırıma gidiyor insanların acıyıp beni eve bırakması otobüste yaşadıklarım falan. Kendi şehrimde olsam ailem sağolsun yaşamazdım bunları. Ama bin km ötedeyim. Çocuk da olunca araba artık şart ötesi şart.

Eskiden bu kadar kotu degildi ya kimse artik kimseye saygi duymuyor , kendi isim gorulsun kafi 😞 esek kadar yaziyo hamile ve yasli yeri diye kalkmak zorunda aslinda ama hiccc . Artik kimseye bisey de denmiyor korkudan herkes catacak yer ariyor. Dukkanlar icin de kasaya git ordaki gorevliye ben hamileyim beni onden alirmisiniz de alirlar merak etme. Hemen hemen hepsinde bunu yapmak zorundalar.
Ben o kadar alışmamışım ki imtiyaz istemeye aslında hakkımız doğru diyorsun. Hamileyim dememe gerek bile yok 30haftalık şu an kocaman karnım. Görmemeleri imkansız. Bakmıyor kimse kimseye bakmıyor yer vermek zorunda kalmamak için. Ben hep yer verirdim. Ya ben enayiyim ya insanlar gerçekten kötü. Bu süreçte çok az çıktım bu şekilde otobüsle çünkü ne zaman çıksam böyle olaylar başıma geliyor acayip üzülüyorum. Her işi online halletmeye çalışıyorum ya da taksiyle ama o da çok arttı şu sıra biraz da para biriktirmeye çalışıyoruz. İnşallah hayırlısıyla bi araç almak nasip olur bize de çocuğumla böyle zorluk çekmem.

X