2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok bilgilendirici oldu yazdıkların canım, teşekkür ederim.Belde çok hafif bir ağrı hissettim geçti kasıklarımda ağrı yoktu, şimdi karnımın ağrısı da geçti Gibi biraz daha iyiyim.Takip edeyim yine de doktorum da salı ya kadar yok , salı günü kontrolüm var Sezeryan günü verecek muhtemelen o zamana kadar gelmez inşallah

Kızlar napıyosunuz ben burayı hiç okuyamıyorum daha sabah çıktık hastaneden sezaryen olduğu için 2 gece kaldım. Doğuran var mı çok merak ediyorum varsa çok tebrik ederim gül kokulu evlatlarınızı öperim sağlıklı ömürleri olsun benim bebiş çok irkiliyor bununla ilgili bilgisi olan var mı birden sıçrıyor şoka uğramış gibi uyurken bile

Sancıların kaç çıktı

Ay bu yalancı sancılar birkaç haftadır var bende ama sadece gece bir iki yoklayıp gdiyordu son birkaç gündür yatar pozisyonda, ayakta olduğum pozisyonda düzenli bir aralığı olmadan daha uzun sürecek şekilde geliyor. Adet sancısı gibi vajinaya bıçak saplanır gibi giriyor bacaklarımı sızlatıp gidiyo.Dün özellikle yürüyüş yaparken sık oldu dinlendim sürekli. Acaba diyorum yavaş yavaş doğum yaklaşıyor mu en son 4 gün önce nst çekilmişti sancım yoktu bebek de kıpır kıpır diye gitmiyorum .salı günü 38 hafta kontrolüne gideceğim için kendimi strese sokmamaya çalışıyorum ama gitmek lazım mı bilemiyorum

Belinin tam ortasından karnına giden ağrı olursa ve pozisyon değiştirdiğinde geçmşyorsa her yarım saatte bir kere sonra 20 dakikada bir sonra 10 dakkda bir olursa o zaman gidebilirsin. Şuan düzenli değil gibi. Benim de vajinaya baskı ve vajinada ağrı şeklinde var dr dedi kafası altta baskı yapıyor bu çok normal diyor.

Yataktan kalkmak ve yatağa yatmak işkence gibi geliyor bana. Kalktığımda ilk bastığım zamanlar vajinada ki ağrı beni benden alıyor, orada kemik çatlamış gibi ağrıyor resmen, yattığımda da sol bacağımi yatağa alırken dehşet ağrım oluyor. Benim baza da çok yüksek. Sabahları penguen gibi yürüyorum. Ödemli ayaklarım, tutulan eklemlerim ve baskıyla ağrıyan pelvik kemiklerim

60 lardaydı genelde bazen 100 bile olmuş, sadece sancı değil de sancı anında bebeğin kalp atışları da yükselirse dikkate alınıyormuş. Sancı geldikçe hızlandı benimki de
Baya doğum sancısına benziyor sanki, hayırlısı olsun, sen sancilari hissedebiliyor musun peki, yani düzene girerse dakika tutabilir misin

Baya doğum sancısına benziyor sanki, hayırlısı olsun, sen sancilari hissedebiliyor musun peki, yani düzene girerse dakika tutabilir misin
Evet evet zaten inan ki ayırt edilebilecek şekilde sancılar canım. Yani ilkinden tecrübeyle ederim diye düşünüyorum. Düzenli aralıklarla geliyor çünkü

Eylül ya da ekimden sonra doğanlar dilekçeyle erteletebiliyorlar okula başlama tarihini. Siz anaokulunda mi bu sikıntiyı yaşadinız acaba? Orda yaş grupları yapıyorlar ya.

Evet evet zaten inan ki ayırt edilebilecek şekilde sancılar canım. Yani ilkinden tecrübeyle ederim diye düşünüyorum. Düzenli aralıklarla geliyor çünkü
Doktor da öyle dedi, dün benim de sancım çıktı ama doğum sancısı değilmis, merak etme doğum sancısına dönüşünce anlarsin dedi. 60 çıktı benim de sancılarım. Ama düzenli değildi bı de sadece karında kasilma şeklindeydi. Sen zaten tecrubelisin, ilk doğumun üstünden de cok uzun yıllar geçmemiş. Anlarsın zaten, yeter ki sancıları hissedebiliyor ol.

İnşallah Rabbim yardım etsin hepimize, kolay doğumlar yapalım Ocak doğumlu olsun çok istiyorum sadece inşallah biraz bekler

Eylül ya da ekimden sonra doğanlar dilekçeyle erteletebiliyorlar okula başlama tarihini. Siz anaokulunda mi bu sikıntiyı yaşadinız acaba? Orda yaş grupları yapıyorlar ya.
Anaokulunda yaşadık ilk sene başlarken, biz de mecbur özele vermek zorunda kaldık, ikinci devlete verdik ama yine sınıfın en küçüğüydü, 2018 lilerle aynı gruba almadılar, bu sene artık sınıfın en büyüğü ilkokula baslayabilirdi bu sene biz de dilekçe ile ilkokulu erteledik zaten. Yani sıkıntı ilkokul başlangıcı değil de anaokulunda ilk iki sene en küçük oluyorlar. Ben de çalıştığım için mecbur göndermek zorundaydım. Bakıcı ile 4 yaşında çocuk ne yapacak evde TV tabletten başka.

Bizde de oluyordu annem melek daha o korkutuyorlar birde dışarıya alışmaya çalışıyorlar ya bi an uykuda anne karnında olmadığını anlıyormuş normal yani korkma canım bol bol oku anne duası iyi gelir

Aaaaaaa çok duygulandım ben şu an. Mesajlarını okuyordum tam sancı takibini doğurdum mesajını görünce tuhaf oldum. Çok sevindim kolayca oldu doğumun sağlıklısınız ikinizde maşallah size darısı başımıza

Ah bana sor bi de doğum yapmadan kavuşmanın bir yolu yok mu ya yıl kaç olmuş hala bebek cikariyoruz oramizdan buramizdan aaaa

Ay maşallah şu gibi doğumun olmuş sağlıkla büyütmeyi canimm

Oy yazık kuzucuğa ya. Bu sene acısını çıkartsın bari

İlk aylar çok oluyor irkilme, refleksin adını unuttum doktoru söyler, gevşek yarım kundak bu yüzden yapılıyor. Kendi kendini uyandırıyorlar bu şekilde çünkü. Gerçi çoğu bebek gevşek kundaktan ellerini çıkarmayı başarıyor ama yine de duyusal olarak anne karnındaki hissiyati vermek lazım kendilerini güvende hissetmeleri için. Anne karnı kadar sıkı olmasına gerek yok ama duyularını (proprioseptif duyusunu) harekete geçirecek kadar sarıp sarmalanmali dış dünyaya adapte olurken.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…