2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
@Cimenlere_uzansam ezomanya ezomanya highheellls highheellls kızlar sizde peşpeşe doğuracakmışsınız gibi bi his var içimde 😂 annem bana daha erken biraz daha tut çocuğu demişti bende napayım tıpa mı takayım geliyor işte demiştim sizde napın edin 2 gün daha tutun bari 😍
Eşimde bana öyle tut içerde 3 gün daha sık dişini diyo 🙄 sanki benim elimde 😂😂 doğurayım diye neler yaptım gelmiyor zaten ne zaman isterse o zaman gelecek hanımefendi 😂😂🙈🙈

Yeğenim 6 aylık falandı küvetin kenarında duran sabunu ağzına götürüvermişti. Sırıtıyordu bi de ya aşırı şirindi o ana gittim şimdi 🤣Aşırı hızlı hareket ediyor o kolları anlamadan ağızlarına bişey atıyorlar 🙈
Oğlum da emeklemeye yeni baslamisti, annem bakıyordu, kalp ilaçlarını içerken birden odaya girip jet hızıyla anneme ulaşmış. O esnada annem de apar topar ilaçları toplarken bı tanesini yere düşürdüm sanmış. Oğlum yerden bişey aldığı gibi ağzına atmış, dişleri de çok erken çıkmıştı, çiğnemiş. Hemen bizi çağırdı, hastaneye gittik, zehirlenme olasılığına karşın tahlil alalım dedi doktoru, eşim, ben, annem, babam, bir hemşire, doktor ve bir de erkek hasta bakışı oğluma gücümüz yetip tutamadigimiz için tahlil aldiramadik. Doktor pes etti, zehirlenen çocuk bu kadar güçlü olamaz zaten dedi, tahlil vermeden eve geldik, koltuk taraflarına bakayım dedim bı de ne göreyim rendelenmiş sabun artığı varmış, onu yemiş 🤦 ben de ilaç yedi diye kalpten gidiyordum.

Eşimde bana öyle tut içerde 3 gün daha sık dişini diyo 🙄 sanki benim elimde 😂😂 doğurayım diye neler yaptım gelmiyor zaten ne zaman isterse o zaman gelecek hanımefendi 😂😂🙈🙈
Ben hastanede nst sancı çekiyorum gelen giden parmaklıyor canım burnumda eşim suniyi biraz kıssak bi gün daha dursak olur mu bjk-fb derbisi var ertesi gün doğuralım demişti 😂🤦🏻‍♀️

Kızlar benim üç gündür midem aşırı bulanıyor. Az yesem de yemesem de sürekli bulantı öğürme halindeyim. Dün 2 kere öncki gün 2 kere çsarı su çıkarttım afedersiniz. Az önce kahvaltı yaptım sadece az ekmek ve peynir yedim yine bulantı olmasın yiye ama yine var. Dün gece prilam içmeme rağmen. Antibiyotik kullanıyorum augmentin ondan mı acaba ya balgam var ondan mı bilemiyorum. Çok kötü ya. İlk aylarda nasıl dayanmışız böyle. Ne yapılabilir bulantı için önerileriniz varsa alıtım
Ben de prilam kullanmama rağmen günüm günümü tutmuyor. Bazı günler çok iyiyken bazı günler o sarı şu çıkıyor. Ben kalktığımda en az bir saat hiçbir şey yemiyorum. Midemin kendine gelmesini bekliyorum. Evet balgam mide bulantısı çok yapıyor. Antibiyotik de yapar diye düşünüyorum.

@Cimenlere_uzansam ezomanya ezomanya highheellls highheellls kızlar sizde peşpeşe doğuracakmışsınız gibi bi his var içimde 😂 annem bana daha erken biraz daha tut çocuğu demişti bende napayım tıpa mı takayım geliyor işte demiştim sizde napın edin 2 gün daha tutun bari 😍
Ya ben salidan beri ekstra yatıştayım. O günden beri aşağida biseyler oluyor. Sanki kanala girdi gibi hissediyorum ama karnım da yukarda gorünüyor hala. Her görduğume soruyorum karnım inmiş mi diye😊. Hayırlısı tabi de hayirlısı Ocak olsa ne güzel olur. Saatleri sayıyorum ben de . Bakalım bakalım tutabilecek miyiz😊

Ben de prilam kullanmama rağmen günüm günümü tutmuyor. Bazı günler çok iyiyken bazı günler o sarı şu çıkıyor. Ben kalktığımda en az bir saat hiçbir şey yemiyorum. Midemin kendine gelmesini bekliyorum. Evet balgam mide bulantısı çok yapıyor. Antibiyotik de yapar diye düşünüyorum.
Ben sabah aç karına tiroid ilacı içiyorum yarım saat sonra yiyebiliyorum. O azcık su baya baya sarı su olarak çıkıyor. 🙁 bşrzim de zamanımıx gelse de doğursak sağlıkla ve rahatlasak.

Ben de nst deyken bikac defa kasılma yasadım. Ama sıfır sancı çıktı nst de😳.
Bende grafikte sancı görünüyor ama ben birşey hissetmiyorum. Yalancı kasılma da olduysa hiç anlamadım daha, inşallah gerçeği gelince anlarım. Bir kez kasık ağrısıyla uyanmıştım ama çok aşağıda bıçak saplanır gibi olmuştu, onda da idrar yolu enfeksiyonu çıktı.

Ben sabah aç karına tiroid ilacı içiyorum yarım saat sonra yiyebiliyorum. O azcık su baya baya sarı su olarak çıkıyor. 🙁 bşrzim de zamanımıx gelse de doğursak sağlıkla ve rahatlasak.
Allah yardımcımız olsun hepimizin 🙏 hamilelik çok güzel bir şey ama beni mide olayları mahvetti ve daha 36. haftadayim 🥲 sağlıkla doğuralım yeter ki 😊

Kızlar benim üç gündür midem aşırı bulanıyor. Az yesem de yemesem de sürekli bulantı öğürme halindeyim. Dün 2 kere öncki gün 2 kere çsarı su çıkarttım afedersiniz. Az önce kahvaltı yaptım sadece az ekmek ve peynir yedim yine bulantı olmasın yiye ama yine var. Dün gece prilam içmeme rağmen. Antibiyotik kullanıyorum augmentin ondan mı acaba ya balgam var ondan mı bilemiyorum. Çok kötü ya. İlk aylarda nasıl dayanmışız böyle. Ne yapılabilir bulantı için önerileriniz varsa alıtım
Augmentinin yan etkilerinden iştahsızlık var en sevdiğim salçalı kıymalı makarnayı yiyemediğimde anlamıştım çok etkili bir antibiyotik penisilin grubu plesantadan geçmiyor bebeğe zararı yok ama yan etkisi anneye iştahsızlık yapıyor

Ben yalancısını da anlamıyorum ki canım 🤷🏼‍♀️ Hamileliğim boyunca sancı diyebileceğim bişey yaşamadım diyebilirim. Aslında bi yanım da hissetmeden en azından 4-5 cm açıklık oluşsun istiyor. Belki de olumlu bişeydir sancı duymamak bilmiyorum ki
Bende seninle aynı durumdayım. Neyin sancı olup olmadığını anlayamıyorum. Sabırla bekliyorum bakalım 🫣

Sen kaç haftalıksınn canım benim az kaldı diye artık önemsemiyorum doktor beni şehir hastanesine sevk etti bursa şehir hastanesinde doğum yapıcam nasipse ama orda iyi geri faln değil demişlerdi hayırlısı bakalım
Benim 37+2 bugün. Ben de önemsemiyorum artık. Onemsesem de bişey değismiyor nasılsa. Yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum o kadar. Benim de uygulamalarda falan o kadar geri gorünmuyor ama doktor biraz beni panikletiyor. Daha da geri kalmasın diye sanirım. Doğuma kadar 2.500 ü geçer diye tahmin ediyorum. Doğunca beslerim Allah'ın izniyle 😊

İlacı kullanmayı bırakınca iştah yerine geliyor merak etmeyin

Kızlar bu ultrason ölçümlerinde hc ve hc * farkı ne kafa çevresi 5 gün ileride mi yoksa tam gününde mi bu çok fark ediyor mu bebekte

Eklentiler

• EE49194A-E718-4BE1-9AB7-99EAC64AEDBF.jpeg
    EE49194A-E718-4BE1-9AB7-99EAC64AEDBF.jpeg
    109,2 KB · Görüntüleme: 37
Benim 37+2 bugün. Ben de önemsemiyorum artık. Onemsesem de bişey değismiyor nasılsa. Yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum o kadar. Benim de uygulamalarda falan o kadar geri gorünmuyor ama doktor biraz beni panikletiyor. Daha da geri kalmasın diye sanirım. Doğuma kadar 2.500 ü geçer diye tahmin ediyorum. Doğunca beslerim Allah'ın izniyle 😊
Benide 2500 çocuk burda olma ameliyat yeni doğan üni temiz yeterli değil diye şehir hastasını gönderdi bir gün sonra şehir hastanrsine gittim çocuk orda 2800 çıktı kilosu iyi dedi 3 bulur dedi yani hep farklı çıkıyor bir günde 300 gram almış olamaz aradan 10 gün geçti 2500 diyen doktora gittim dün daha yeni 2800 olmuş dedi şehir 3 kilo çıkar diye düşünüyorum ölçümler hastaneye ve cihazlara göre degişiyor bence sende çok sıkıntı yapma ben çok yaptım çok araştırdım ama hiçte sorun olmamış kimsede sadece biraz minyon oluyorlarmış

Ya ben salidan beri ekstra yatıştayım. O günden beri aşağida biseyler oluyor. Sanki kanala girdi gibi hissediyorum ama karnım da yukarda gorünüyor hala. Her görduğume soruyorum karnım inmiş mi diye😊. Hayırlısı tabi de hayirlısı Ocak olsa ne güzel olur. Saatleri sayıyorum ben de . Bakalım bakalım tutabilecek miyiz😊
Ay yok ya karnın aşağıda olması hiç bişey ifade etmiyor. 32. Haftada kafasını kanala dayamisti, karnım hep asagidaydi 39+1 de sezaryenle alındı, valla sezaryen olmasa gelmeye niyeti yoktu, içerde keyfi aşırı yerindeydi, bu hamileliğimde de 6. Aydan beri aşağıda, arkadaşlar sanki yarın doguracakmissin gibi diye diye 37. Haftaya geldim 😁 benim bebekler hep kanala erkenden yerleşip keyif çatıyor, karnım hep aşağıda

X