Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 40,8%
  • erkek

OY: 84 53,5%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    157
ben de dun uzun sureden sonra otobuse bindim hastaneden cikip arabayi park ettigim yer uzakti yuruyemedim o mesafeyi. Otobuste soforu gecince sagli sollu koltuklar hamile engelli ve bebekli ozellikle pusetlu insanlara ayrilmis oluyor ilk 4 koltuk o sekilde ayak uzatma kisimlari genis ve resimler var hamile engelli ve bebekli oturabilir diye. Baktim bir aile oturmus kari koca ve iki buyuk erkek cocuk 14 yaslarinda.
Arkalarina oturdum bir baktim Turkce konusuyorlar 😂😂 Ulen dedim burda da kurala uymak yok koca otobuste ozellikle mi gectiniz oturdunuz oraya 😂😂
Normalde o kisima oturmaz hic insanlar hep otobusun arkasina ilerlerler

Yanındaki adam hiç yaşlanmayacak sanıyor ya da engelli olmaz sanıyor kendini herhalde. Şeref yoksunu. Ya aslında o girişteki üçlü dörtlü koltuklar yaşlı engelli hamile ve çocukluların yasal olarak yer istebiliriz. Ama şansıma dört koltuğun biri çocuklu biri yaşlıydı diğer ikisinde genç kadınlar oturuyordu. Onlarda da emin olamadım ya onlar da hamileyse diye kiloları vardı. Otobüs de aşırı dolu gören olsa arkadan yer veren olurdu diye inanmak istiyorum. Yani bu kadar kötü olamayız ya. Mecbur olmasam niye bineyim o halde otobüse gezmeye çıkmadım ki. Nasipse yakın zamanda araç alacağız. Biraz pratik yapıp ben de kullanacağım inşallah. Artık ağırıma gidiyor insanların acıyıp beni eve bırakması otobüste yaşadıklarım falan. Kendi şehrimde olsam ailem sağolsun yaşamazdım bunları. Ama bin km ötedeyim. Çocuk da olunca araba artık şart ötesi şart.
Ay hayırlı olsun anam rabbim güle güle hayırlısıyla kullanmak nasip etsin inşallah. Zor gerçekten arabasızlık bizde de yok bakalım inşallah biz de alırız

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz

Şırınga dediği nedir bilmiyorum ama ben bebekler ağızlarından nefes almayı bilmiyorlar diye okumuştum, o yüzden herhangi bi burun tıkanıklığında ağızlarından da nefes alamayacakları için Allah korusun ani bebek ölümüne yol açabiliyormuş bu durum. Serum fizyolojik ya da burun aspiratörü kullanırım ben

Kaydettim canım bunları da. O aspiratör işini öğrenmemiz lazım sanırım ya. Videolarda şey görüyorum. Bir burun deliğinden şırınga ile su çekiyor diğerinden her şey çıkıyor. O teknik ne?
Canım nazal temizlik burun yıkamayı diyorsun sanırım ama onu günlük bakımda kullanmıyorsun. Bebeğin burnu çok tikaliysa nefes almakta zorlanıyorlar doktor önerisiyle yapiyorsun. İlacli yapılanı da var hatta. Ama diğeri günlük emzirme öncesi bile yapabilecegin zararsız bir şey. Ben disaridan geldiğimizde, misafir geldikten sonra da yapardım.

Ben şöyle yapıyorum canım :) Mesela en son yürüyüşe çıkacaktık işte bizim evdelerken, ben adım gibi eminim nazlanacağına. Hadi dedi eşim bu hemen malum cümleleri kurdu. Ben de tamam öyleyse hadi biz çıkalım hayatım dedim eşime. Anne olmaz öyle sen de gel dedi. Yok gelmek istemiyor ısrar etme işte dedim. Ama kayınvalidem renkten renge giriyor bu arada :KK70: Yok yok gelir o ben biliyorum dedi eşim. Ben de dedim ki evet herkes biliyor gelir zaten dedim çıktım odadan. Sonra eşim geldi yanıma sen niye öyle davrandın bişeye mi kızdın dedi. Her seferinde aynısını yapıyor. Bir kere siz de tamam deyin de bir daha yapamasın dedim. Ya işte yaşlı kendini fazlalık gibi hissediyor gençlerin yanında rahat edemiyor yoksa gelesi var zaten falan dedi. Tamam da gençlerle gece eğlenmeye kulübe gitmiyoruz sonuçta bahçede yürüyüş yapacağız yani ne saçmalık dedim. Boşver ya işte annem biraz öyle işte falan dedi. Ama ben bunu her konuda yapıyorum. Mesela ikramlık bir şey uzatıyorum yemem dediyse geri alıyorum hemen. Sonra yine çocukları götürüp veriyor. En azından bana karşı nazının geçmediğini anladı böyle böyle.
Allah bize bol sabır versin gerçekten bak 😂 bende bir çok şeye eyvallah demeden onlara sormadan yapıyorum kudurduklarını düşünüyorum bu yüzden. bende eşimin bir akrabasıyla dertleştim artık ağlamaktan sıkıldım dertleşmem geldi dedi ki kaynanan zamanında beni kıskandı seni mi kıskanmıcak😂😂😂 görümcende kıskanıyor hele bi çocuk doğsun o zaman daha da alevlenecekler dedi😂 çocukla mı uğraşıyım onlarla mı terslicem gidicek he bu arada görümcemle aramda 5 yaş var beyni benimle çalışması gerekirken anasıyla çalışıyor söyleyeceklerim bu kadar 😂

Ben şöyle yapıyorum canım :) Mesela en son yürüyüşe çıkacaktık işte bizim evdelerken, ben adım gibi eminim nazlanacağına. Hadi dedi eşim bu hemen malum cümleleri kurdu. Ben de tamam öyleyse hadi biz çıkalım hayatım dedim eşime. Anne olmaz öyle sen de gel dedi. Yok gelmek istemiyor ısrar etme işte dedim. Ama kayınvalidem renkten renge giriyor bu arada :KK70: Yok yok gelir o ben biliyorum dedi eşim. Ben de dedim ki evet herkes biliyor gelir zaten dedim çıktım odadan. Sonra eşim geldi yanıma sen niye öyle davrandın bişeye mi kızdın dedi. Her seferinde aynısını yapıyor. Bir kere siz de tamam deyin de bir daha yapamasın dedim. Ya işte yaşlı kendini fazlalık gibi hissediyor gençlerin yanında rahat edemiyor yoksa gelesi var zaten falan dedi. Tamam da gençlerle gece eğlenmeye kulübe gitmiyoruz sonuçta bahçede yürüyüş yapacağız yani ne saçmalık dedim. Boşver ya işte annem biraz öyle işte falan dedi. Ama ben bunu her konuda yapıyorum. Mesela ikramlık bir şey uzatıyorum yemem dediyse geri alıyorum hemen. Sonra yine çocukları götürüp veriyor. En azından bana karşı nazının geçmediğini anladı böyle böyle.
aslinda benzer seyi benim kv de yapiyor ama esim kuduruyo boyle yapinca asiri alevleniyor o da ya. sorma cagirma onu diyo bu sefer bana. esimin tepkisi de bence cok asiri.
yazin denize gidicez hadi sende gel diyorum kv ye yok ben gelmem istemem uygun kiyafetim yok falan diyor yalandan ben de hadi hadi diye usteliyorum biraz ama cok degil. Esim o ara deliriyor sinirden :)
asil sorun kp bence o gelmezse o da gitmiyor😆

Şırınga dediği nedir bilmiyorum ama ben bebekler ağızlarından nefes almayı bilmiyorlar diye okumuştum, o yüzden herhangi bi burun tıkanıklığında ağızlarından da nefes alamayacakları için Allah korusun ani bebek ölümüne yol açabiliyormuş bu durum. Serum fizyolojik ya da burun aspiratörü kullanırım ben
İşte serum fizyolojik de riskli deniyor ya zaten korkarak yapardım şimdi riskli dediği için çekindim zaten burun aspiratörü her türlü kullanılır o ayrı da ben kendime burun ameliyatı olunca yaptığımda nevrim dönmüştü ondan korkarım

Rüyamda doğuma giriyordum, önce heyecanlıyım sonra diyorum ki ama ben daha 25 haftalığım çok erken değil mi. Yine de alıyor doktor, sezaryen izini hatırlıyorum solumda böyle sanki kasap dikmiş gibi. Hoş geldin doğumla ilgili korkulu rüyalar dkfkf
Sen bence çıkar şu aklındaki erken doğum ihtimalini hep ondan oluyor bilinç altın bile kabul etmiş baksana Allah göstermesin sen sürekli konuş oğluşunla zamanında gel sağlıkla gel erken gelirsen bak küvezde kalırsın hemen seni yanıma alamam de o anlar seni

+1 bi haftadir bende boyleyim . Cigerden geliyor hatta geceleri de oluyo daha cok nedir anlamadim once refluden dedim ama yok yani . Grip gibi oldum onun yuzunden mi scaba.
Benimde var devam ediyor öksürük yeni yeni atlatıyorum hastalığı ama bence biz coronanın varyantını geçirdik şuan o kadar hızlı yayılıyorki hastalık kime sorsam hastayım diyor çünkü grip ben bu kadar ağır geçirmezdim onu geçtim sırtım diş köklerim başım böbreklerim her yerim ağrıdı farklıydı yani şimdi de öksürüğü kaldı

Ay hayırlı olsun anam rabbim güle güle hayırlısıyla kullanmak nasip etsin inşallah. Zor gerçekten arabasızlık bizde de yok bakalım inşallah biz de alırız
İnşallah alırsınız ya sürekli taksiyle vs de olmuyor. Çocuktan önce hiç umursamıyorduk ama şu an tutuştuk diyebilirim. Önce bekledik belki güzel bir şey alabiliriz diye ama yok 10 yaş civarı bir şey alsak şükredeceğiz. Bu ekonomiyi ailede iki kişi çalıştığı halde orta halli bir araba alamayacak hale getirenler utansın diyeceğim ama öyle bir insani duyguya sahip değiller malesef.

Allah bize bol sabır versin gerçekten bak 😂 bende bir çok şeye eyvallah demeden onlara sormadan yapıyorum kudurduklarını düşünüyorum bu yüzden. bende eşimin bir akrabasıyla dertleştim artık ağlamaktan sıkıldım dertleşmem geldi dedi ki kaynanan zamanında beni kıskandı seni mi kıskanmıcak😂😂😂 görümcende kıskanıyor hele bi çocuk doğsun o zaman daha da alevlenecekler dedi😂 çocukla mı uğraşıyım onlarla mı terslicem gidicek he bu arada görümcemle aramda 5 yaş var beyni benimle çalışması gerekirken anasıyla çalışıyor söyleyeceklerim bu kadar 😂
Çok sevdiğim bir cümle var. Kocanın ailesi için gözünü kör etsen zaten kördü dicekler. O yüzden devamkeeee ağlamadan kendini yıpratmadan 😁

Ben geçen baya bekledim gratiste hatta kartla olanları bu kasadan alayım diyince arkamdaki kadının biri acele acele önüme geçti. Alev çıktı gözlerimden resmen. Kadın sinirlendiğimi anlayınca geri durdu. Şu ana kadar hamilelikte hiç yardım görmedim desem yeri var. Otobüs doluyken herkes kör sağırı oynuyor. Yine aynı gün yalnızım ve ayaktayım benim yaslandığım yere bir kadın beni ite ite yerleşti böyle. Dedim ben oraya yaslanıyordum zor ayakta duruyorum zaten görmüyor musunuz halimi dedim de sesimi duyan başka bir kadın yer istedi oturanlardan. Sinirimden ağlayacaktım. Kendimce tasarruf yapıyorum ya salak gibi bin taksiye yani ama yol da uzun baya tutuyor. Bir de yalnız olmam o an çok koydu. Eşim çalışıyor arkadaşlarım da aynı şekilde. Mecburen dışarı çıktım resmi iş için yoksa yalnız çıkmam da. Ah dedim gurbette olmasam abim, babam beni götürürdü, yalnız bırakmazdı bu düşünce beni bitirdi gözlerim dolu dolu oldu 😔
Kız sen yer mi bekliyorsun otobüste valla ben gidip karnımı gösterip ben hamileyim de kalkabilir misiniz diyorum tramvayda hamileler için yer var oraya gidiyorum genelde, birilerinden beklentiye girersen çok üzülürsün gratiste bu olayı yaşasam biraz saygı derim sustururdum sanırım sen hamilesin ve hakların var kullan kız niye milletten bekliyon😅

Gece çok saçma bi kramp yaşadım ayak bileğinin dışında yuvarlak bir kemik var ya onun oraya girdi kımıldatamıyorum acıyor çok ilginçti ayağımı kendime çektim büktüm falan biraz azaldı😄

Ankara çok sıcak kültür yolu festivali etkinlikleri var ya onlardan seramik boyama etkinliğine gidiyoruz arkadaşlarımla trençkot falan giymiştim yandım🥲🥲neyse sanatsal etkinlik ruhuma iyi gelecek işten ve sonrasında evi otel gibi kullanmaktan usanmıştım

Hametan sağlık ocağı yazıyor ve ücretsiz ve güvenli. Ağır pişik durumları için hamazinc cinko krem bulundurun evde onuda devlet karşılıyor.... agir Pişik olursa ıslak mendille kakayi üstten alıp bastrmadan temizleyin kabasını almak icin. hemen arkasından popo sabunla durula hamazinc krem. Islak mendil nekadar az temas kkadar hızlı tedavi net. Hamazinc zaten hepsinden iyi .bu sekilde 2 cocuk büyüttüm 3. Yolda buda benden tavsiye. Tüm konuları gezip herkese fikir bırakıyorum taze annelere yardımım olsun🤭🤭
Muhteşem bi bilgi oldu. Hemen ekran görüntüsü alındı. Teşşekür ederim😍 tecrübeli ana bir başka oluyor

Ben de üstteki mumluğu sevdim çünkü kar tanesi var dkfkf mumluk + çikolata + kolonya ya da anahtarlık + çikolata + kolonya arasında gittim geldim şu an
Ben de şöyle şeyler buldum
Çikolata + anahtarlık
Veya
Çikolata + mum
Düşünüyorum

Eklentiler

• Screenshot_2024-09-16-17-14-03-943_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-09-16-17-14-03-943_com.instagram.android.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_2024-09-08-22-07-22-858_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-09-08-22-07-22-858_com.instagram.android.jpg
    82,1 KB · Görüntüleme: 8