Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Kızlar gebeliği süresince ishal geçiren var mı aranızda ya? Dünden beri midem de nahoş iştahım az, afedersiniz su gibi oldu ve devamlı öğürüyorum. Bebek de arada pıtlıyor ama az hareketli bugün, ben de biraz yoruluyorum bugünlerde galiba. İshal ne zaman tehlikeli olur gebelikte? Napsam bilemedim muz falan yedim bana mısın demedi 🙄 çiçeğim iyidir di mi

Aa niye tüketmiyormuşuZ? Ben de arada yiyordum.
Fazlası rahim de kasılma yapıyormuş sanırım ama bi taneden birle olmaz ben yemiştim, herşeyin fazlası zarar dozunda birşey olmaz diye düşünüyorum yoksa hiç maydanoz soğan da yiyemezdik gebeyken onlar da kanama vs yapıyor ya yani fazla kaçırırsak sorun. Ben gebeliğin ilk dönemlerinde baya kiraz yedim baya hemde en son ciddi ağrı yaşadım ne olduğunu anlayamadı doktorum da meğerse böbreklerimi ağrıtmış😅

Kızlar gebeliği süresince ishal geçiren var mı aranızda ya? Dünden beri midem de nahoş iştahım az, afedersiniz su gibi oldu ve devamlı öğürüyorum. Bebek de arada pıtlıyor ama az hareketli bugün, ben de biraz yoruluyorum bugünlerde galiba. İshal ne zaman tehlikeli olur gebelikte? Napsam bilemedim muz falan yedim bana mısın demedi 🙄 çiçeğim iyidir di mi
Canım tatile gittiğimizin birinci günü ben olmuştum hatırlarsan. Bir serum yapıldı acilde. Sonra da reflor kullandırdı doktor o şekilde 4-5 gün sonra geçti. Çocuk o durumdan etkilenmez sıvı yeteri kadar alabilirsen. Ama senin açından zor olabilir devamı gelirse. Benim zaten akut başlamıştı yani 10 dakikada bir günde 15-20 kez gitme şeklinde. Dolayısıyla ilk günden acile düştüm. Şiddetli olursa direkt doktora git ama sıklık olarak normal sadece kıvamı ona dönüştüyse beslenme düzenine ilaç alma düzenine dikkat et.

Canım tatile gittiğimizin birinci günü ben olmuştum hatırlarsan. Bir serum yapıldı acilde. Sonra da reflor kullandırdı doktor o şekilde 4-5 gün sonra geçti. Çocuk o durumdan etkilenmez sıvı yeteri kadar alabilirsen. Ama senin açından zor olabilir devamı gelirse. Benim zaten akut başlamıştı yani 10 dakikada bir günde 15-20 kez gitme şeklinde. Dolayısıyla ilk günden acile düştüm. Şiddetli olursa direkt doktora git ama sıklık olarak zaten sadece kıvamı ona dönüştüyse beslenme düzenine ilaç alma düzenine dikkat et.
Ay uf dışarda sandviçle kahve içtim dün hep yediğimiz yerdi ama salam vardı içinde vicdan azabı çekiyorum şu an ondan mı oldu diye. Ama çok yemiştim ordan daha önce :KK43: yazlıktayım şu an devam ederse bakıcam artık ya

Ay uf dışarda sandviçle kahve içtim dün hep yediğimiz yerdi ama salam vardı içinde vicdan azabı çekiyorum şu an ondan mı oldu diye. Ama çok yemiştim ordan daha önce :KK43: yazlıktayım şu an devam ederse bakıcam artık ya
Valla biz de yolda (çok özür dileyerek) kavurma akşamına da waffle yemiştik onlardan biri mi dokundu yoksa tuvalet mikrobu muydu hiç anlamadım ama perişan olmuştum. Ve resmen pazartesiden perşembeye kadar sürdü yemekten olup nasıl o kadar sürer hiç anlamadım. Süt ürünlerinden şekerden uzak dur dedi doktor bana birkaç gün o zaman için.

Valla biz de yolda (çok özür dileyerek) kavurma akşamına da waffle yemiştik onlardan biri mi dokundu yoksa tuvalet mikrobu muydu hiç anlamadım ama perişan olmuştum. Ve resmen pazartesiden perşembeye kadar sürdü yemekten olup nasıl o kadar sürer hiç anlamadım. Süt ürünlerinden şekerden uzak dur dedi doktor bana birkaç gün o zaman için.
Kusmalarım da bitmedi gitti ya, bu hafta Prilam’ı bırakıyorum dedim dozu arttırdım teşekkürler aıfkdks

X