2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet zengin sarısı dedikleri saç bizdeki 😂 hayatım boyunca kendimi okullarda hep aklamaya çalışmakla uğraştım tüm ilkokul ve lise zamanım hocalarımın sabah beni sıraya çekip bu yaşta niye saç boyatmışım azarlarıyla geçti 😂 çocuklarım doğdular da allahtan sapsarı bu yaşımda aklandım 😂
Ayy sizde de balkan göçmenliği mi var yoksa, benim eş tarafı da öyle işte, bir tek babaanne göçmen aslında ama hepsine yetmiş rengi 😁
Kızlar nişan nokta kadarcık bişey değildir dimi. Sildiğimde baya minik kahverengi bişey geldi ama bildiğiniz noktaydı yani. Değildir diye düşünüyorum 🤷🏼‍♀️
Benim nişan böyle adet bitti dersin ama son bi gelir ya az bi şey, öyleydi. Hani nokta kadar da değildi, bilemedim şimdi:/

Öncelikle merhaba, iyi dilekleriniz için teşekkürler hepimiz sağlıkla kavuşalım bebeklerimize inşallah. Ben 2 normal doğum yaptım 3. Sünü yapacağım nasipse yakında, ne önerirsin diye sorarsan aslında ne yaparsan yap tamamen senin anatomine bağlı sadece bu süreci biraz daha kısaltabilirsin egzersizle diyebilirim. Bol yürüyüş yapman en etkilisi olacaktır. Her akşam 45 dk-1 saatlik yürüyüşler, asansörü hayatınızdan bi süre çıkarıp onun yerine merdiven inip çıkmanız, ve bol bol eğilip kalkmanız en güzel egzersizler olacaktır. Onun dışında hurma, ananas gibi rahmin açılmasını kolaylaştıran yiyeceklerden destek alabilirsiniz. Gerisini bebeğinize bırakın ne zaman geleceğine ancak o karar verir 😊

Ben mustela aldım set şeklinde, 2 yaş oğlumdan evde sudocrem de var. Bepantholde kullandım kızımda ama mustela ve sudocrem bana daha başarılı geldiler. Bepanthol biraz daha su bazlı, eğer hafiften bi pisliğe dönerse tedavi etmez sadece pişik olmasını engellemeye çalışır. Ama diğerleri biraz daha tedavi etmeye yönelik yani ufak ki pişik başlangıcı olsa da hemen toparlıyor ekstra merhem kullanmaya gerek kalmıyor. Benim deneyimlerime göre bu şekilde en azından.
Tamam o zaman bephantene elendi mustela ve sudocrem bakiyim

Ayy sizde de balkan göçmenliği mi var yoksa, benim eş tarafı da öyle işte, bir tek babaanne göçmen aslında ama hepsine yetmiş rengi 😁

Benim nişan böyle adet bitti dersin ama son bi gelir ya az bi şey, öyleydi. Hani nokta kadar da değildi, bilemedim şimdi:/
Evet armavutuz esasen. Selanik göçmeni 🫶🏻😇

Kızlar nişan nokta kadarcık bişey değildir dimi. Sildiğimde baya minik kahverengi bişey geldi ama bildiğiniz noktaydı yani. Değildir diye düşünüyorum 🤷🏼‍♀️
Yok değildir ama takip et devamı gelecek mi diye. 1-2 hafta önce benimde öyle oldu. Akıntının içinde minicik nokta kadar bi leke gördüm kahverengi. Varla yok arası ufacıktı. Gelen giden yok 😅

Yok kız bildiğin nokta kadar bişeydi. Bende tuvalet kağıdına bakma huyu kaldı ilk haftalardan beri. Yoksa görmezdim bile ☺️
Yok o noktadir zaten gordugun de nişan nokta kadar olmaz yani bence demek istedim hahahah ben de sürekli gözüm pecetelerde donlarimda hiç sorma ühühü bende kayış kopmak üzere artık yalnız allahım sağ salim surecimizi tamamlayalim Aminnn🙏

Kızlar belimden kasıklarıma vuran ciddi sancılar olmay başladı. Uyuyamıyorum korkudan. 38+0 ım ama 2-3 gün daha vaktim olur diye düşünüyordum. Sanırım eli kulağında göreceğiz artık 😅
Kız ahahahah allahım bir bir eleniyoruz ya hem istiyorum hem istemiyorum ayyyy imdatttt 🤣🤣

Dın dın, 2024 e kadar tutabilir miyiz 🤣
Şuan sancı saymaya başladım 10 dk 1 düzenliyse sıç 🙈 32 haftadan bari tutuyorum içerde 2 gün ya sadece 2 gün daha duracağına inancım tamdı ama şuan aynı şeyi söyleyemiyorum gözümden uyku akıyor ama sancı takibi yapıyorum. Çünkü direkt belden vuruyor. Öne doğru kasıklarıma karnımın altına vuruyor arkadan öne. O an için elektrik veriyorlar gibi keskin kendini hissettiren ağrılar.

Ay 5 dk da bir galiba bunlar 🤯🤯 allahımmm kalbim 😓 yalnız suyum gelmedi, benim hep önce suyum gelirdi. Doğurmam heralde suyum gelmeden 🙄

Yok değildir ama takip et devamı gelecek mi diye. 1-2 hafta önce benimde öyle oldu. Akıntının içinde minicik nokta kadar bi leke gördüm kahverengi. Varla yok arası ufacıktı. Gelen giden yok 😅
Gelmedi devamı hevesle bekliyorum ama 😀 senin de olmuştu dimi hatırladım şimdi. Muhtemelen nişan değil farklı bişey bizimki ☺️

X