2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kız bu 2 ocak mevzusu nerden çıktı bilmiyorum ama benim de gunlerdir içimden geçen bu yaa aaaa şimdi gördüm çok sasırdım toplu doğum olursa gülmekten altıma iserim yalnız sjshdhshhs
Parmakları hazır olda tutarız artık, aaa sen de mi hadi gözün aydın, yaa sen de mi hadi Allah bağışlasın toplu etiket falan anca kurtarır o gün

Gaz sancısı için; gripe water night
Rezene
Süt arttırcılar; hipp stell tea
Humana stell tea
Solgar bira mayalı süt arttırıcı takviye
Bestlak damla
Promalt
Maltana .
İlk günler uyur zaten yenidoğan uykusu olur, gazı tuzu varsa 15 günden itibaren ortaya çıkmaya başlar. İlk zamanlar en büyük derdimiz emzirmek ve süt üretimi ile ilgili olacak tamamen. Saat göz etmeksizin hık dese emzirmek en çok süt artıran şey oldu. Her emzirme sonrası 15 er dk sağımda öyle. Çünkü beyne süt bebeğe yetmiyor, daha fazla süt üretimi yapmam lazım diye mesaj gidiyor. Ama sadece emzirip bırakınca bu defa beyin ürettiğim süt yeterli daha fazla çalışmaya gerek yok diyor. O yüzden baştan her emzirme sonrası 15 dk sağım arttırım konusunda oldukça etkili. Gece 2 saat arayla alarm kurup emzirmeye kalkmakta öyle. Kimisi 4 saat diyor ama bence çok uzun bi süre 4 saat yenidoğan için.

Kızlar merhaba,
Nihayet doğum iznine çıktım evdeyim artık. 37+2 deyiz.
Benim de doktor kontrolüm vardı bugün. Pek doğacak gibi durmuyor dedi doktor. 31 Ocak 00.00 dan sonra hurma ye bol hareket et diyor. 2 Ocak doğumlarına 1 aday da benim. Sanki 2 ya da 3 ocakda doğcak gibi geliyor bana. Benim oğluşum minnak biraz. Bugün 2800 çıktı. En azından 3 olsun da ele gelsin istiyorum. Benim de karnım git gide düşüyor neredeyse 5 parmak indi ama inmesi hemen doğacak demek değilmiş. Bebek git gide doğum kanalına yaklaşıyor. 33 de başlıyormuş düşme yavaş yavaş. Ve düşmesi gerekiyormuş.

Aslında süt ve emzirme ile ilgili çok endişelerim yok yani sütüm olur mu olmaz mı bilmiyorum ama ben süt ile ilgili kitap yazacak kadar donanım elde ettim ilk bebeğimin sayesinde sağlıkçı olsam emzirme danışmanı olurdum kesin online danışmanlık aldığım hemşire çok tecrübeli anaç bı kadındı, keza oğlumun aylık izlemini yapan doktoru da anne sütüne inanılmaz önem verirdi. Sayelerinde doğru yöntemlerle 4. Aydan sonra sütüm baya artmaya başlamıştı, 1 senenin sonunda oğlum kendi isteği ile bırakana kadar da kesilmemisti şükür. Ama benim kaygım gazli ya da kolik bı bebek olursa ne yaparım. Bunu hiç tecrübe etmedim daha önce. Gaz masajı filan varmış, biogaia damla doktor her ihtimale karşı vermişti bize ama pek kullanmak zorunda kalmamistik, işe yarar mı bilmiyorum ama kullananlar mucize olmuyor diyordu. Ne yapmak lazım gazlı ya da kolik bebeğe
Ay umarım gazsız koliksiz olur abisi gibi amin

33 de başladığını bilmiyordum, ama benim iki hamileliğimde de hep 32. Haftadan sonra aşağı iniyor karnım. İlk hamileliğimde annem tetikte bekliyordu karnım aşağıda diye, bunda da hep aşağıda diyor ama gelen giden yok. Ben o yüzden karın aşağıda olunca çok umursamıyorum

Dediğim gripe water night ın üstüne pek tanımıyorum. Kızım kolikti sap simplex, bio gaia, nurse harweys ve daha nicelerini kullandım diyebilirim. O zaman bu dediğim ilacın tr de satışı yoktu. Temin etmek çok zordu. Ama oğlum da aynı derece gazlı olmasına rağmen nihayet bu ilaç tr pazarına girdi ve eczanelerden temin edebilirdik olduk. İçerisinde pasiflora dahil hep bitki özleri olan yatıştırıcı ve gaz çıkartıcı bi damla. Bununla rahat ettik oğlumda. Birde kiraz çekirdekli keseler var hazır şekilde satılıyor. O kiraz çekirdeklerini fırında ısıtıp kesenin içine doldurup bebeği üstüne yüz üstü yatırınca kese karnına gelecek şekilde, oda baya etki ediyordu. Kolikten korkmayın aşılmayacak birşey değil, saatleri var o saatlerde kriz başlıyor ama beyaz gürültü desteği kucak masaj vs derken yatışıyorlar sonrasında. Benimde hiç gazsız mışıl mışıl uyuyan çocuğum olmadı mesela o yüzden bu 3 numaram uyursa yaşıyor mu diye tepesinden ayrılamam muhtemelen

Dediğin ilacı not aldım, kiraz çekirdeğini oğlumun zamanında da duymuştum ama onu da almaya gerek görmemiştik. Kolik bebek hamilelikte annenin ruh haliyle de alakaliymis ya o yüzden biraz daha tedirginim. İlk hamileliğim çok rahat geçmişti, bu seferki baya zorladı beni, eklem ağrıları, dış enfeksiyonlari, gripler, ay çenem bile çıktı yani daha ne olsun çok fazla ilaç kullandım bu hamileliğimde o yüzden kolik ve gazlı bebeğe de psikolojimi hazırlamaya çalışıyorum ne yapılır, nasıl başa çıkılır onu da bilmiyorum. Umarım hepimizin bebekleri güzel güzel uyuyan, emen, sakin bebekler olur

Aynıyız bende 37+2 idim bugün. 2 ocakta gözüm var başından beri hep söylüyorum ama bakalım bende 01 Ocak itibari ile tüm tuşlara aynı anda basmaya başlarım artık. Tüm normal doğum yapacakların aklında tek soru, 2024 ü görür müyüz ezomanya hariç, o şuan bile doğurabilir neyse şu 2 ocağı gerçekten çok merak ediyor oldum, o sabah erkenden kahvemi alıp pıtı pıtı telefon elimde oturuyor olacağım. (Kendim doğumda olmazsam)

Dualarım sizinle canım ben artık yıldım doğuramıycam sanırım neler yapıyorum yok gelmiyor tembel teneke

Oğlumu bir hafta 10 gün kadar erken doğurmuştum kızlar biraz daha erken geliyorlarmış ya onun için 38+5 diyorum.
Bitmeyen hamilelik
Al benden de o kadar.
İşe girdim 5 tane eğitim aldım sonra staj yaptım, sonra uzman oldum,sonra müdür oldum. işe girdiğim ay gebe kaldım halâ hamileyim. Patron diyor seni tanıdığımdan beri hamilesin diyor. Doğru dürüst çalışamadan izne ayrıldım. O benden daha fazla bekliyor doğumu çünkü o kadar eğitim aldırdı staj yaptırdı maaş ödedi ama benden pek bi faydalanmadı Oğlum 7.sınıftı şuan 8 de ve lise sınavına hazırlanıyor. Of bir yıl geçmiş gibi sanki. Geçen sene ikinci dönem sınavlarına giriyordu oğlum öğrendiğimizde, bu sene ilk yarıyıl sınavları bittikten sonra ancak doğururum

Tedirgin olma. Haftan çok güzel. Tabi Ocak olsa iyi olur ama. Doğumla alakalı biseyse zaten gittikçe artar ve siklaşır. Hayırlısi diyelim
Hastaneye geldim şimdi nst ye bağladılar bekliyorum ne sonuç çıkacak artık doğurmak istiyorum sanırım çünkü bugün çok zorlandım

Parmakları hazır olda tutarız artık, aaa sen de mi hadi gözün aydın, yaa sen de mi hadi Allah bağışlasın toplu etiket falan anca kurtarır o gün
Hahaha hiç sorma ya bizim grubun küçük olması ve birbirine baya düşkün olması bu olasiligi aklıma getrmiyor değil

Kızlar doğum sonrası kan sulandırıcı iğneyi ne kadar kullanıyoruz. Ben son ikiyi vurulmadım mosmor yapıyor ya. 2 ocağı sabırsızlıkla bekliyorum kimler doğuracak bakalım
Kan sulandırıcı iğne doğum sonrası da mı kullanılıyor canım ben de şuan kullanıyorum ama doğumdan sonra kesicez diye biliyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…