2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ona sıra kalmadı, dedim ki b streptekok yapacak mıyız? Lütfen bişeyler okuyup okuyup gelme hayır yapmayacağız dedi. Peki ya resmi tatilde doğurursam burda mısınız dedim, evet haber verirler gelirim burdayım takılma bunlara dedi. E dedim son olarak siz bişey demiyorsunuz ama fl si kısa 2 haftadır fark ediyorum ben dedim. Ya Allah Allah her çocuk uzun doğmak zorunda değil takılma bunlara normal diyorum dedi. Çok üstüne gidince artık daha fazla bişey diyemedim 😅 ama baştan odaya girerken yine doğurmadan geldim hocam iyiyim dedim, 40 haftalık anca doğurtcaz seni heralde dedi. Bende dişlenecek bu gidişle dedim bi gülüştük. Ama ben inanıyorum ya 2 ocakta doğurcam ben 😂
Harikasın valla. Ben öyle şeyler soramıyorum maalesef devlette. 😀 Ben de 38+5 te doğuracağım şuan karar verdim😂😂😂
Tabi ki Allah'ın işi ve kızım ne zaman gelir bilemem ama kendimi o güne hazırlayacağım. Bu da demek oluyor ki 3 hafta 2 gün var nerdeyse 1 ay.

Kızlar fl si biraz kısa 2 haftadır dikkat ediyordum 1.5 hafta geride ama doktorum konuyla alakalı hep normal diyor. En sonunda ben hocam geri değil mi diye sordum. Yoo kim söyledi geri olduğunu her çocuk uzun doğmak zorunda mı internetten falan bişeyler okuma kafana bu kadar takma herşey normal dedi.
Doktoruna güven sen hiçbir sıkıntı olmayacak merak etme 😌

Kızlar sedimantasyon 43 değer yüksek midir sizce 0-20 arası olması lazımken.
Enfeksiyonum yükselmiş genelde 25 falan çıkardı antibiyotik yazmazdı bugün 43 çıkmış. Lökosit (wbc) normal crp çıkmadı daha.

Kızlar doğum sonrası yaşanabilecek gaz sancısı, kolik, süt artırıcı çay vs ihtiyaç duyulabilecek şeyleri toparlayip bir liste halinde paylasabilirmiyiz önereceğiniz markalarda olursa onlarida yazarmisiniz. Birde en çok hangi sıkıntılar yaşanılıyor nasıl çözümler var onlarida toparlayalim mi.
Ben tansiyondu, diş apsesiydi derken son zamanlarda doğum sonrası ihtiyaçlar ilgili hiç ilgilenemedim. İkinci hamileliğim ama sanki hiç birşey bilmiyorum gibi şu an. Cuma günü nasipse doğum olacak.
Çok heyecanlı olmalısın. Hiçbir şey kalmamış. Sağlık ve güzellikle kucağına alıp büyütmeyi nasip etsin Allah'ım. Benim de ikinci olacak ama ben sütten başka hiçbir şey düşünemiyorum. Hepsini unutmuşum. Gaz sancisında ne yapmıştık falan. Ama sütle ilgili olan her şey mıh gibi aklımda😊. Takılıp kalmışım ona. Arkadaşlar bir doğurmaya iki tane doğurdun. Artık başka dogurmazsın diyorlardı. Ben de yok bitane daha doğurcam onu emzircem diyordum😊. Allah'ım sağlıkla ve güzellikle nasip etsin hepimize inşallah. Birazdan öneriler gelir. Ben şurdan izlemeye baslayayım😊.

Şimdi böyle diyince tedirgin oldum çünkü gerçekten hem kasılma hem tuvalet sabahtan beri hiç bitmedi sürekli bi ara acaba suyum mu geldi diye düşündüm ama annem su idrar gibi olmaz daha farklı olur dedi kafam karıştı
Tedirgin olma. Haftan çok güzel. Tabi Ocak olsa iyi olur ama. Doğumla alakalı biseyse zaten gittikçe artar ve siklaşır. Hayırlısi diyelim😊

2 Ocak diye diye tüm ekip Ocak başında doğuracak sanki, totem gibi oldu 🤣
Kız bu 2 ocak mevzusu nerden çıktı bilmiyorum ama benim de gunlerdir içimden geçen bu yaa aaaa şimdi gördüm çok sasırdım toplu doğum olursa gülmekten altıma iserim yalnız sjshdhshhs🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Kız bu 2 ocak mevzusu nerden çıktı bilmiyorum ama benim de gunlerdir içimden geçen bu yaa aaaa şimdi gördüm çok sasırdım toplu doğum olursa gülmekten altıma iserim yalnız sjshdhshhs🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2ocak toplu dogum oluyomuş gülerken sen de doguruyomuşun😂 benim o gun alttan muayene var benim dogum basliyo muayeneden sonra o güne kadar dogmazsa o gun kesin diyorum😁

Sezaryen öncesi kan testleri istedi doktor baya bir değer için dışarıda sağlık ocağında veya devlette yaptırabilirsin dedi siz bu işlemi nasıl yaptırdınız özelde hepsi 2500 gibi bir rakam tutuyor

Oo maşallah. Benim de tam 38 de kontrolüm var. Sanırım bana da gün verecek o gün. Yazını okuyunca bı hoş oldum😊
Ben de çok farklı duygular içerisindeyim.Bir taraftan bebeğime kavuşma sevinci diğer taraftan bir sorun çıkarsa düşüncesi korku heyecan hepsini bir arada yaşıyorum. Bir de eksikler bitmiyor yapmam gereken bircok sey var ama yetişemiyorum sanki.Şu süreci atlatıp hepimiz sağlıkla kavuşuruz evlatlarımıza inşallah.🤲

Ben de çok farklı duygular içerisindeyim.Bir taraftan bebeğime kavuşma sevinci diğer taraftan bir sorun çıkarsa düşüncesi korku heyecan hepsini bir arada yaşıyorum. Bir de eksikler bitmiyor yapmam gereken bircok sey var ama yetişemiyorum sanki.Şu süreci atlatıp hepimiz sağlıkla kavuşuruz evlatlarımıza inşallah.🤲
Aynen eksikler bitmiyor. Bir sikıntı olmasın Allah'ın izniyle. Kervan yolda da düzülür 😊

Kızlar ben bugün bir şey farkettim. Gögsümden 4 parmak alta inmiş bebiş. Önce yumuşacık 4 parmak sonrası sert bebişe değiyor elim. Alt kısım o kadar belli değil indiği. Aynaya bakınca da sanki aynıymış gibi yus yuvarlak göbek
Benimde aynısı oldu hatta annem bakıp karnın inmiş senin aşağı dedi ☺️ sonra 3 gün yürüyemedim kasık ağrısından yeni oldu bu dediğim tabi 3 gün önce. Korkulacak bişey değil bebek yerleşiyor 🥰

Kızlar doğum sonrası yaşanabilecek gaz sancısı, kolik, süt artırıcı çay vs ihtiyaç duyulabilecek şeyleri toparlayip bir liste halinde paylasabilirmiyiz önereceğiniz markalarda olursa onlarida yazarmisiniz. Birde en çok hangi sıkıntılar yaşanılıyor nasıl çözümler var onlarida toparlayalim mi.
Ben tansiyondu, diş apsesiydi derken son zamanlarda doğum sonrası ihtiyaçlar ilgili hiç ilgilenemedim. İkinci hamileliğim ama sanki hiç birşey bilmiyorum gibi şu an. Cuma günü nasipse doğum olacak.
Benim oldu bittiye geldi doğum çantam falan hazır değildi eşim eve geldi bulduğunu koymuş depend kilot çok işime yaradı bide 5 gün kaldım kıyafet sıkıntısı yaşadım

Harikasın valla. Ben öyle şeyler soramıyorum maalesef devlette. 😀 Ben de 38+5 te doğuracağım şuan karar verdim😂😂😂
Tabi ki Allah'ın işi ve kızım ne zaman gelir bilemem ama kendimi o güne hazırlayacağım. Bu da demek oluyor ki 3 hafta 2 gün var nerdeyse 1 ay.
Benim doktor da 39+2 yi hedefliyor, o kadar durur mu ikinci bebek bilmiyorum ama durursa benim de aşağı yukarı 1 ay var daha. Ay bitmeyen hamilelik yapmışlar. Arkadaşlar geçen seneden beri hamilesin diyorlar 😁 Mayıs'ta ogrendik araya yaz tatili girdi okul kapandı açıldı, yeni öğretim yılına da girdik ya gerçekten çok uzun geldi hem insanlara hem bana 😆

Çok heyecanlı olmalısın. Hiçbir şey kalmamış. Sağlık ve güzellikle kucağına alıp büyütmeyi nasip etsin Allah'ım. Benim de ikinci olacak ama ben sütten başka hiçbir şey düşünemiyorum. Hepsini unutmuşum. Gaz sancisında ne yapmıştık falan. Ama sütle ilgili olan her şey mıh gibi aklımda😊. Takılıp kalmışım ona. Arkadaşlar bir doğurmaya iki tane doğurdun. Artık başka dogurmazsın diyorlardı. Ben de yok bitane daha doğurcam onu emzircem diyordum😊. Allah'ım sağlıkla ve güzellikle nasip etsin hepimize inşallah. Birazdan öneriler gelir. Ben şurdan izlemeye baslayayım😊.
Aynı senin gibiyim ben de. En çok aklımda olan konu süt. Neler süt yapar, ne yaparsam azalır, nasıl yağlı süt üretilir vs vs. Ama gaz konusunda hiç bı tecrübem yok. Oğlumda ne gaz oldu ne kolik. İlk aylar çok kolaydı o bakıma. Bu bebeğim gazlı olursa apışıp kalırım. Ne yapacağımı da bilemem elim ayağıma dolanır her gaz sancisinda

Kahkahalarla gülmenin son haftalarda doğumu tetikledigini, hatta Avrupa'da bir çok ülkede doğumu kolaylaştırmak için kahkaha attıran bı hava verildiğini biliyorsundur umarım 🤣 gülmekten altına işerken dikkatli ol demek istedim yani 😂😂

X