2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım benimki 2 hafta geri kaldığında düzenleme olarak her oğün bir parça et ekledim. O şekilde kilo almaya başladı tekrar elhamdülillah. Sen et tuketebiliyor musun? Ben tavuk yiyemiyorum. Balık da pek zorlayarak yiyorum. Eti haşladim. Porsiyon porsiyon buzluğa attım. Her yemekte bir porsiyon cikartıp yiyorum.farkı o yarattı sanki. Ama kilosu kötü değil. Biraz daha dikkat edersen sıkıntı kalmaz inşallah .

Çok tşk ediyorum
Ben ayda bir kez idrar veriyorum sağlık ocağında rutin tahlillerle beraber . Onun dışında büyüme ağrılarım vardı . Enfeksiyon mu acaba diye araştırmak için kültür istemisti . Benim doktorum her ağrım var dediğimde araştıralım ,es geçmeyelim modunda :)
Kokun ,kasintin yokmuş senin de o yüzden birşey yoktur

Artık hareketleri azalıyor olabilir mi yerlerinin daralmasindan dolayı ?

Hoşgeldin. Ben de bir dönem takip yaptırdım Zeynep Kamil e. Sonra uzak diye bıraktım. Önceki hamileliğimde 5 gün gebe izlem polikliniğinde yatmıştım. Doğum bekleyenlere aynı tuvaleti kullanıyorduk. Baya kalabalikti o zaman. Ama eski binaydi. Şimdi yeni binaya geçmişler. Eminim her şey daha güzeldir. Eğitim araştırma da olmak insana güven veriyor. İnşallah çok kolay olsun doğumun ve sonrası

Beni 34 te cağırdı nst ye.

Yapan var mıdır bilmiyorum ama ben öyle yapmadıklarını düşünmek istiyorum. Kar zarar hesabı yapıyor olabilirler. Ben oncekinde 32 haftalıkken Zeynep Kamil de yatmıstım sancı gelince. Adalat diye bir ilaç verdiler ve ciğer geliştirici iğne yaptılar iki tane. Sonra ilacı kestiler. Ara ara devam ettiren doktor da oldu. Sonra ben sormudlstum neden biri devam ettiriyor biri biraktırıyor diye. Asistan dedi ki bu ilacın kullanımı ciğer geliştirici etkisini gösterene kadar 2 gün. Ondan sonra kullanılmaz demişti. Yani 2 gün kullandıriyorlar sonra akişına birakıyorlarmış. Bana da öyle yapmıslardi. Çünkü rahim kasilmasını durduran bu ilacın yan etkisiymiş. Ben 4 gün falan kullanmıştım aralıklı. İlk sancidan bir hafta sonra da doğdular.

Benim birinin de alın çıkıntısı vardı. Bıngıldağı geç kapanmıştı. 2 sene baş çevresi kontrolü yaptık. Beyin ultrasonu çekildi. Çok zorlu bir sureçti benim için de. Yandan çekilmiş tüm resimlerini silmiştim. Görmeyince sanki yok oluyor alın çıkıntısi.

Baya tüm forumları okudum, çevremde kullananlara sordum herkesin doktoru farklı bi görüşte. Kimisi 36 ya kadar kullandırıyor 36 dan önce doğmasını istemeyiz diyor. Kimisi 34 den sonra müdahale etmiyoruz diyor. Kimisi 37-38 e kadar kullandırtıyor. Hani bilsem hepsi 34 de kesiyor tamam ama çok farklı herkesin tedavi süreci. Aylarca kullanan bile var. Ben 2 haftadır kullanıyordum.

Kızlarrrrrr benim 3-4 saat önce bıçak batması gibi yürümemi zorlaştıracak ağrılarım oldu bi 15-20 dakika sürdü sonrasında adet sancısı gibi devam etti şimdi tekrar oldu ve yürümekte baya zorlanıyorum suyum gelmedi sadece yoğun akıntım var kanamam falan da olmadı doğuruyor olabilir miyim

Et her gün yiyorum canım. Çok nadiren atladığım oluyor. Zaten o yüzden sinir oldum biraz da. Ben daha ne yiyebilirim ki bilmiyorum Şimdi eski ölçümlerine baktım da bir önceki kontrolümde kilosu normal çıkmış ama ondan öncekinde 1 hafta geriymiş yine. Arada böyle ileri geri oluyor herhalde diyorum şimdi. Zaten hepsi tahmin. Doğana kadar tam bilemeyeceğiz boyunu kilosunu

Sancın sürecek mi saate bak canım düzenli mi değil mi diye. Düzenliyse doğum oluyormuş ama tecrübeli arkadaşlar yazarsa daha iyi olur

Doktorlara göre oğlumun baş çevresi de basının gelişimi de normaldi, defalarca çocuk nörolojiye sevk açmasını istedim doktoru açmadı, yamukluk sebebi belliydi gerçi, kanala yönelince çatı kemiklerine sıkıştırmış kafayı bı tarafı basık olmuş kafasının. Ama işte bunu bana anlatamadılar bir türlü, doktor bu çocuğa anestezi verip mr çekecek bir tane bile çocuk nöroloji uzmanı bulamazsın, daha görür görmez boşa gelmişsin derler sana demişti. Yine de uzunca bi süre ben çocuğun kafası büyüyor mu gelisiyor mu diye evde kendim ölçüp duruyordum

Doğru diyorsun. Ben Zeynep Kamil den cıkıp kendi doktoruma gittiğimde o da demişti. Neden bıraktırmışlar biz kullandırıyoruz demişti. Ama yeniden baslatmamıştı tabi. Kısmet bı yerde. Haftası baya iyi seninkinin de maşallah. Doktorunun dediği gibi yatarak gecirirsen sıkintı olmaz inşallah

Doğru diyorsun. Belki de yanlış ölctü. Protein ve kalsiyumu yeterli alınca çok da korkmamak lazım bence. Zaten vitaminler de alıyoruz. Eksik kalacağını sanmiyorum. Fazla kilosu da olmayiversin. Doğunca annesi besler onu

Aynı durumdayız şuan benimde akıntım var yoğun, af edersiniz ama ödüm b.kumda bekliyorum akıbetimi. Böyle sümük gibi beyaz beyaz bi akıntım var yoğun. Kalbim ağzımdan çıkcak ağlamak istiyorum resmen.

Benim direk suyum geldi bence bir doktora git derim

Şu an ne durumdasin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…