2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben doktorumun dediğini yapardım ama benimki kaçıncı haftaya kadar kullandirirdi bilmiyorum tabi, erken keserse erken bırakırdım. Aylarca takibini yaptığı bebeğin sağlığını riske atmaz hiç bı doktor, onun eline doğacak çünkü ama nidilat konusunda hiç bı fikrim yok, kuzenimde yüksek tansiyon vardı o kullanıyordu, 36. Haftada sezaryen ile aldılar bebeği ama nidilati kesti mi doğuma kadar kullandı mi hiç bilmiyorum. İkinci bı doktor görüşü de al istersen içinin rahat etmesi için.

Kızlar bugün randevum vardı ilk kez nstye girdim. Sancı yoktu. Bebeğin başı gövdesinden büyük diyor doktor. Hatta ölçüleri de baya yüksek çıktı. Doktor önce oo başı baya büyük dedi sonra da herşey yolunda dedi ama içim rahat değil. Tansiyonumu hergün ölçmemi söyledi bir hafta sonra gel dedi. Moralim bozuldu ya

Ya aklıma takılan şeyler var. Bazen doktorlar küveze giren bebekler hastaneye para kazandırdığı için devletten 34 den sonra müdahale etmek istemiyorlar. Gerçekten bebeğin sağlığını düşündüklerinden mi yoksa hastane çıkarları için mi karar verebilmek zor oluyor. Bir erken doğum süreci yaşamış biri olarak aynı şeyleri yaşamayı istemiyorum ama tabi nasibinde böyle varsa engelleyemem de ne yaparsam yapayım. Ama insan bi düşünüyor acaba en azından 35 i bitirse miydik diye. İyice allak bullak oldu benimde kafam yani

Moralini bozacak birşey yok biraz iri bebek hepsi bu Bak mesela Acun Ilıcalı’nın da kafası büyük adamın yapısı bu herkesin vücudu kafasına orantılı olmuyor ki tamamen yapı meselesi kimisinin kafası çok küçük oluyor mesela kaşık kadar yüzleri oluyor Hiç takılacak bi konu değil bu böyle şeylere canını sıkma

İnşallah 36 değil 38 de göreceksin bak. Belki strestendir. İçini ferah tut. Kendini dinle gerçekten kasılman artarsa git tekrar doktorunun yanına. Çekinme ne olacak. Çok iyi anlıyorum seni gerçekten.

172,5 çıktı sporsuz hali Benim üstüme 0,5 ekliyor sadece ama bence daha uzun olması da mümkün. Genelde anneden uzun oluyor kızlar. Ay o kadar büyüdüğünü hayal edince bi duygulandım Neyse ben 3 kiloluk civciv haline odaklanayım şimdilik

İnşallah 36 değil 38 de göreceksin bak. Belki strestendir. İçini ferah tut. Kendini dinle gerçekten kasılman artarsa git tekrar doktorunun yanına. Çekinme ne olacak. Çok iyi anlıyorum seni gerçekten.
Çok yoruluyorum hastane bana 1 saat uzaklıkta ben ilçede oturuyorum hastene ilde. Gidip gelene kadar yollarda akşam oluyor. Ay bilmiyorum hiç ya bi yanım banada 38 i göreceğiz diyor . Diğer yanım tetikte ol diyor

Ay hiç gülesim yoktu hiç dikkat etmemişim Acun'un kafasına. Şimdi baktım gerçekten öyle duruyor. Eşime dedim he benim gibi akıllı olacaktır ondandır diyor. Ama benim haftam şuan 32+4 ama 36+ larda çıkmış ya 2 hafta İleride. Haklısın ya bence.

Ay evet burada herkes her hafta gidiyor gibi geliyorDoktor 2 hafta dediyse yeterlidir tabi canım. Zaten yalan yok zor geliyor Nst falan

Benim kizim 32 haftalik dogdu minicik. Simdi 14 yasinda beni gecti boyu yavrusuymuşum gibi sariliyo bana

Kızıma hamileyken doktorum bana biraz kafası büyük dedi. Ay nasıl taktım kafama yaşımda küçük zaten o zaman. Eyvah dedim çocukta bi sıkıntı var. Annemi aradım ablamı aradım ağlıyorum çocuğun kafası büyükmüş ühühüüü diye. Neyse eşim tuttu kolumdan doktorun yanına götürdü beni dedi ki hocam bu çok ağlıyor Doktor da güldü bana o zaman herkesin kafası küçük yada büyük olabilir bunun bi standardı yok biz ölçümleri söylemek zorundayız ama bu anormal bi durum olduğu için değil zaten anormal bi durum olsa bunu da söylemek zorundayız size aileden saklayamayız demişti. Sonra kızım doğdu işte normal doğumla. Hiç de kafası büyük değil

Çok yoruluyorum hastane bana 1 saat uzaklıkta ben ilçede oturuyorum hastene ilde. Gidip gelene kadar yollarda akşam oluyor. Ay bilmiyorum hiç ya bi yanım banada 38 i göreceğiz diyor . Diğer yanım tetikte ol diyor
Haklısın. Hem tetikte ol tabi ki hem gerçekten 38 i göreceğim de. İnşallah bir 38 haftayı görebilsek hepimiz.

Canım kaşar kefir yeşil mercimek ve bol şu da oneriyorlar sen güzelce beslenmene devam et bir hafta ileri geri çok sorun değil zaten kuzum

Baş diğer ölçümlerden yüksek olunca genelde sezaryen yapıyorlar. Moralini bozma çoğu kişinin oluyor.

Merhaba arkadaşlar 32+6 dayım bugün Dr kontrolünde hafif sancım çıktı Dr karnın sertleşirse gel dedi ama karın sertleşmesi nasıl oluyor fikri olan var mı
Karnın taş gibi oluyor toplanıyor bi baskı hissediyorsun sanki gerçekten beline taş bağlamış gibi ama bence normal bi durum sancı ve ağrı ile birlikte uzun süre oluyorsa ve düzenliyse o zaman sorun oluyor diye biliyorum ama yine de kesin bişey diyip yanlış yönlendirmek istemem

İlacı bırakır bırakmaz anında doğum başlar mi ki acaba, yoksa bir hafta filan idare eder mi. Yani hiç kasılma yasamamakta sakıncalıdır diye düşünüyorum, nihayetinde normal doğum için rahmin hazirlanmasi gerekiyor ama dediğim gibi ilaçla alakalı hiç bişey bilmiyorum. Kuzenim onu tansiyon için kullanmıştı. Ben bazı ozel hastanelerin devletten para almak için gereksiz yere bebekleri yenidoğan yoğun bakıma aldığını duymuştum bı kaç zaman önce, ama bu doktorun değil hastanelerin politikası bence. Yani o bebek yoğun bakıma girdiğinde hastane para kazanıyor ama doktorun bı kazancı olacağını sanmıyorum. Sadece calistigi kuruluşun politikasını uygulamakla yükümlü kalıyor olabilirler.

Bozma ya moralini, her şey yolunda demiş ne güzel işte, onu duymak en önemli şey değil mi. Genetik faktördür belki de, ailelerdeki birine benzeyecektir muhtemelen :)

Baş diğer ölçümlerden yüksek olunca genelde sezaryen yapıyorlar. Moralini bozma çoğu kişinin oluyor.
Canım bir de benim başaşağıydı şuan kafası sağda göbek deliğinin sağ üstünde. Bacakları da solda. Sırt geliş gözüküyor ama dr daha düzelir başı aşağıya döner dedi. Nebilim biraz üzüldüm işte. Belki 2 hafta sonra normale döner. Başı neredeyse 4 hafta önde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…