2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar son aylarda 13-8 tansiyon yüksek mi. Hep düşük olurdu benim tansiyonum
Öyle rahatsız etmiyor baş ağrısı filan da yok ama biraz bacaklarım filan kasininca olceyim dedim yüksek çıktı
Normalde boyle degilse biraz yuksek gibi canim dikkat et. Ne zaman gideceksin kontrole

Normalde 9-5 ile başladım hamileyken 11-7 ye kadar çıkmıştı geçen 12-8 çıktı bugün artık 13 lerde. Git gide yukseliyor. Kontrole daha var baya ayın 20si gibi gidicem
Daha cok varmis kontrole. Takip et yuksek seyrederse git istersen. Bacaklarimda kasinti da var dedin

Daha cok varmis kontrole. Takip et yuksek seyrederse git istersen. Bacaklarimda kasinti da var dedin
Bir iki gündür vücudumda kaşıntı oluyor, bebeğim de hareketsiz, bu akşam da tansiyonum yüksek çıkınca tedirgin oldum. Gerçi öyle durumda kaşıntı delirtecek derecede olurmuş, öyle deli dehset bı kaşıntı değil, vücudum biraz ödem yapmaya başladı, gerildiği için de kaşınıyor olabilir, ama tansiyonum yüksek devam ederse gidicem doktora

Kızlar bebeğim 2100 gram olmuş karnı 1 hafta geride çıktı. 2 hafta önce 1900dü. Kilo aldıramamışım bebeğime doğru düzgün. Üzüldüm biraz. Minik doğacak sanırım 😔 beslenme olarak bi eksiğim de yoktu aslında her gün 2 yumurta 5 ceviz 1 muz 1 kaşık pekmez mutlaka yiyorum. Daha ne yapabilirim ki niye kilo almamış 🤷🏼‍♀️ Doktor da 1 hafta gerilik önemli değil sıkıntı yok dedi sadece başka bir açıklama yapmadı
Seni rahatlatacak bişey söyliyim benim ilkini doktor 2900-3200 arası bekliyordu ultrasona göre ama 3555 doğdu devlet hastanesi de değildi şehrin iyi doktorlarından biri ultrason cihazı da iyiydi, o yüzden bu sefer boya kiloya hiç takılmıyorum söylemese sormam bile sağlığını soruyorum sadece

Bir iki gündür vücudumda kaşıntı oluyor, bebeğim de hareketsiz, bu akşam da tansiyonum yüksek çıkınca tedirgin oldum. Gerçi öyle durumda kaşıntı delirtecek derecede olurmuş, öyle deli dehset bı kaşıntı değil, vücudum biraz ödem yapmaya başladı, gerildiği için de kaşınıyor olabilir, ama tansiyonum yüksek devam ederse gidicem doktora
Olmasin zaten canim yoktur insallah Allah korusun. Sen sadece tedbir amacli kontrole git icin rahat etsin. Stres de iyi degil. Ben birseyi kafaya takinca asiri mutsuz oluyorum. :)

Kızlar doğumdan sonra korunma işini nasıl yapacaksınız başka çocuk düşünmeyenlere soruyorum, tüplerimi bağlatsam mı diyorum çünkü ben başka çocuk düşünmüyorum. Şimdiye kadar doğum kontrol hapı kullandım ama yan etkilerinden dolayı 5 tane içip bıraktım bana çok dokundu sonrası hep geri çekilme tabi bu bi yöntem değil ama kaza olmadı şükür, olsa bile 2. Gelir dedik ama 3. Yü kesin ve net düşünmediğim için eşşeğimi sağlam kazığa bağlamam lazım😅 tüp bağlatma yaptırmazsam diğer seçeneklerimle ilgili deneyip memnun olan var mı

Kızlar doğumdan sonra korunma işini nasıl yapacaksınız başka çocuk düşünmeyenlere soruyorum, tüplerimi bağlatsam mı diyorum çünkü ben başka çocuk düşünmüyorum. Şimdiye kadar doğum kontrol hapı kullandım ama yan etkilerinden dolayı 5 tane içip bıraktım bana çok dokundu sonrası hep geri çekilme tabi bu bi yöntem değil ama kaza olmadı şükür, olsa bile 2. Gelir dedik ama 3. Yü kesin ve net düşünmediğim için eşşeğimi sağlam kazığa bağlamam lazım😅 tüp bağlatma yaptırmazsam diğer seçeneklerimle ilgili deneyip memnun olan var mı
Ben kendime birsey yaptırmak istemiyorum. Hap kullanamiyorum. Implant ve spiral istemiyorum. Tuplerimi baglatmak da istemiyorum. Esime diyorum Tek bir çözüm kaldi :KK53: :KK70:

Ben kendime birsey yaptırmak istemiyorum. Hap kullanamiyorum. Implant ve spiral istemiyorum. Tuplerimi baglatmak da istemiyorum. Esime diyorum Tek bir çözüm kaldi :KK53: :KK70:
Aslında doğru kocama vazektomi(kısırlaştırma) ameliyatı yaptırtsam daha mantıklı ben işlem göreceğime o görsün 🤣 senin dediğin yöntem de mantıklı ama Ona da tam koruma sağlamıyor diyenler var, ben de istemiyorum kendime bişey yaptırmak ama her ay adet gecikince korkmak da istemiyorum bi de garantici bi insanım tüpleri bağlatıp kurtulsam mı diyorum

Aslında doğru kocama vazektomi(kısırlaştırma) ameliyatı yaptırtsam daha mantıklı ben işlem göreceğime o görsün 🤣 senin dediğin yöntem de mantıklı ama Ona da tam koruma sağlamıyor diyenler var, ben de istemiyorum kendime bişey yaptırmak ama her ay adet gecikince korkmak da istemiyorum bi de garantici bi insanım tüpleri bağlatıp kurtulsam mı diyorum
Benim 4. Geliyo o yontemle canim.😁 o yöntem benim icin yöntem degil artik. Ben direkt kökten çözelim diyorum :KK53: :KK70: :KK70:

Benim 4. Geliyo o yontemle canim.😁 o yöntem benim icin yöntem degil artik. Ben direkt kökten çözelim diyorum :KK53: :KK70: :KK70:
Kondomla korunurken kazara mı hamile kaldın canım sen🙈 üstüne bir çizgi attım o zaman o yöntemin🤣 ben direkt bağlatıcam galiba birkaç kişiden günah olduğunu duydum ama ben senelerce acaba hamilemiyim korkusuyla yaşamak istemiyorum🤷🏻‍♀️

merhaba arkadaşlar benim hikayem biraz uzun ve yorucu her insanın kafasında zihninden gecirdiği bi hikaye vardr bnm de vardı ama kafamda kurduklarımın tersi cıktı. bn 2.tüp bebek denemesinde ikiz bebeklere hamile kaldım hayatımda en cok istediğim iki şey anne olmak ve ikiz annesi olmaktı.hersey cok guzel gidiyordu her ay kontroller yurt dışında genetik tarama sonucunda ikiz kız cocuklarına hamileydım ..aralık ayında ilk haftasında 5.ayiık bitp 6 aya girecektim doktorum ne yap ne et şu 6.aya kadar ne bir yere git nede fazla hareket et dedi..elimden geldiğince dikkat ettim.ancak aralık ayının ilk haftasında hiç anlamdığım bir şekilde grip oldum ama bn hayatım boyunca byle bir hastalık yaşamadım etlerim kemiklerim yerinden ayrılıyor sandım bacak kemiklerim hiç sylemiyorum cok zorda kalmadıkca ilac almak istemiyordum eşim sabah akadra doğum doktorumla irtibatta atesim cıkmaya basladığı anda sirkeli su filan 2 gün boyunca yattım dinlendim ancak bir gün iyi isem bir gün cok kötü anlam veremedim kontrole gittim doğum doktoruma hersey yolundaydı taki bir hafta sonra ellerim ve ayaklarım öyle bir kaşıntı almay abaşladıkı derimi yırtacaktım dayanacak gibi değildi eşim evde bezleri ıslatıp ellerime ayaklarıma sarınca rahatlıyordum sadece anlamıyordum tabi ben hemen internette Araştırmaya başladım kısaca hamilelik de iyi bir sonucu olmadığı yazıyoedu ertesi gün kan tahlili verdim sağlık ocagında ma kaşınmalrım gececek gibi değildi o akşamı da aynı sekil yaptık 2 saatte bir eşim bezleri ayağımdan alıp ıslatıp geri koyuyordu.Sabah kalktığımda kaşınmalarım hafiflemişti. sağlık ocağından sonucları alıp doktoruma gittim durumu anlattım perşembe günü gitmiştim bana pazartesi sahı gel bunları yenileyelm duruma göre konusalım dedi ama korma birsey yok dedi bende evime geldimm ..ama mahallede herkez bana cok şiştiğisyleme basladı yuzum ellerim ikizler e hamileyim ya hep ona yorduk..bu arada o sure zarfından gördüğüm bir rüya bni cok etkilemişti rüyamda ölmüş olan kaynanamı gördüm sarılmak istiyorum ama beni surekli geri itiyor istemiyor yuzume kızgın bakıyor ben gittikce beni geri itti eşim beni uyandırdı bırak beni rüyaya geri dönmek istiyorum dedim ama dönemedim..meğerse bana bi işaretmiş
gelelim 15 aralık gününe sabah eşimle cocukların doğum cantalarını geri kalan kıyafetlerini ayarlayıp kenera koymaktan bahsettik .carsıda işlerim vardı indik ama artık merdven cıkıp inerken nefesim kesiliyordu o gun dahada zorlandımm. eve geldim işlerimi halledip günü bitirdik ama üzerimde bir ağırlık var sadece ne baş agrısı ne bir sancı gece evdekilerle şakalaşıp uyuduk ...ben size hatırladığım kadarını eşimden dinlediğim kadarlıyla toparlayacagım ..biri bağirıyor bana filizzz diye ama bn bi rüya görüyorum zannetiyorum diyorum ne oluyor hadi filiz uyan diyorum yok uaynamıyorum kendime gelemiyorum eşimin bağırmalarını sesleri tokat attığını duyuyorum ama beynime hükmedemiyorum ..meğersem ben kendimi komple yatakta kitleyip agzımı sıkıyormusum sadece agız sıkam sesime eşim kalkıp bakıyor bana ki eşim de kolay kolay uyanmaz uykusu ağırdır.allahın hikmeti işte duymuş beni evdekilere bağırıyor herkez evde sanki ölüm uykusuna dalmış bağırıyor kimse kalkmıyor aşim eini ağzıma sokup barmağını dişlerimin arasına sokup nefes almamı sağladı barmagını ısırmaktan patlatmışım .apartman komşular gelip ambulans çağırmışlar gen görevliler 10 dk daha uyanmaz ise kaybedebilirdik demişler .bna serum filan bağlamşlar tabi nm kendimde hala degilim bi ra gelir gibi oldum bana ne oldu dedim eşim birsey yok hastaneye gidiyoruz dedi sonra hayal meyal merdiven indiğimi ambulansa bindiğimi hatırlıyorum sonra gözlerimi devlet hatanesinde eşimin ve ambulans görevlilerin doktor ile kavga ettiğini hatırlıyorumm meğersem ölüm tehlikem var diye hastane beni almak istememiş sonra hasayı alırım cocukları ne yaparsanız yapın demiş tabi bn bunları sonra duydukca kafayı yedimm .eşimin aklına bnm kendi doktorum zor bela da olsa da gelmiş oda haklı adamın aklı gitmiş beni oyle görünce ma telefonum evde kaldığı için telefonu beklemişler biraz zamn kaybı yaşanmış aklınızda olsun muhakkak ki esinizin telefonuna doktorunuzun numarasını kayıt edin. telefon gelir gelmez aramışlar hemen medical park a sevkimi istemiş bu sefer de devlet hastanesi izin vermemiş doktorum oradaki doktorla konuşup halletmişler tabi ki bunlar bende yok tekrar ambulans hastane ye giriş yapılmı yatışım yapılmıs saat sabahın 5 i doktorum gelmiş nst ye girmişim bn ağır preeblemsi yani ağır gebelik zehirlenmesi geçiriyormusm bir türlü tansıyonumu düşeremiyorlarmış bi duzelmiş sonra yukselmiş istifra ettiğimi ve hazırlanın doğumaa alıcaz dediklerini net bir şekilde kafamda bn daha cok erken deyip ağlamaya başladımmm o sıra tansiyonum yuksek ama hazırlanırken ağlıyorum yatağa cıktım zaten bn o sırada o kadar cok korktum ki cocuklarıma birsey olucak diye o an gercek ten cok garip o ameliyathanenin kapısından girerkn cok farklı duygulara bünüyor insan eşim bana baktı bn eşime el salladım iceri girdim ağlaya ağlaya tabi kapıda herkez aglamaktan maf olmuşlar .bn icerıde doktorumau görunce rahatladım bana güveniyormusun dedi elimi sıkıp alnımdan optü güveniyorum hocam dedim tamm kızım sakin ol dedi anestezın yapılsın başlıyacagız dedi kafamı cevirdim cok sevdiğim elinde büyüdüğüm ablam normalde başka hastanede calısıyordu o gece oraya gelmiş anestezı uzmanı olarak . neyse belden assağım uyusturuldu ama kafam gelgit yarısı var yarısı yok bi gözumu actım sadece bi kedi miyavlaması gibi bir ses onu duydumm sonra bn krıze girdım masadan kalkmaya calıstım bağırmaya nefes alamadımsanki göğsüme birsey oturdu sanki bana sakınlestırıcı mı verıldi bilmiyorum bn hatırlamıyorum eşimin demesi 2 saat içerde kaldın cocuklarla eşim gitmiş hemen yeni doğan yoğun bakıma alınmıslar cok kucuklerdi o kadar ufak kii bn kendime geldiğimde basımda biri bekliyordu bni götürmek için kapı acıl dı eşim aglıyordu sadece yuzune dokundum ağlama dedim cocuklar dedim iyiler bn yanlarındaydım dedi bn gene iptal ..odaya gelmişim susuzluktan içim yanıyordu eltim birz da olsa verdi allah razı olsun .. kısaca bn 2 gün hastanede kaldım doğumu 26+1 de yaptım iki kız cocuğum var cok erken doğdular biri 2.5 aylıkken diğeri 4 aya yakın hastanede kaldılar içimde hiçbir zaman birsey olacak kaygısı olmaı evet erken doğmalrından sebeb birisinde rahatsızlar cıktı olsun bz kızlarımla bunun da uzerinden geliriz gelicez de sadece sunu cok iyi biliyorum o kuvezde gördüğüm o minnaklar o kadar güçlülerki başaramayacakları hicbirsey yok premature bebekler gercekten cok güçlü bir yapıya sahipler .bn 13 aralık doğumluyum kızlarım 16 aralık bu kadar denk gelir
buda bnm hikayem biraz uzun oldu ama kusura bakmayın arkadaşlar

Seni rahatlatacak bişey söyliyim benim ilkini doktor 2900-3200 arası bekliyordu ultrasona göre ama 3555 doğdu devlet hastanesi de değildi şehrin iyi doktorlarından biri ultrason cihazı da iyiydi, o yüzden bu sefer boya kiloya hiç takılmıyorum söylemese sormam bile sağlığını soruyorum sadece
Doğana kadar emin olmak mümkün değil demekki. Zaten sıkışık duruyorlar herhalde o yüzden☺️Şimdi iyice merak etmeye başladım kaç kilo doğacak bakalım ☺️

İlerde istemez misin hiç emin misin canım. Çok iyi düşün ☺️Annem bağlatmış benim doğumumdan sonra 2 çocuk yeter diye. Ama üçüncü çocuk hala içinde ukde kalmış gibi gelir bana bazen ☺️

X