2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bozma ya moralini, her şey yolunda demiş ne güzel işte, onu duymak en önemli şey değil mi. Genetik faktördür belki de, ailelerdeki birine benzeyecektir muhtemelen :)
Doğru diyorsun da işte. Sağlıklı olsun da bakalım. Normalde boyu çok uzun çıkıyordu bu sefer kafası da büyük çıktı. Doktora güvenmek lazım dediğin gibi.

Büyük oğlumun kafası kucucuktu, o zamanlar çok takmıştım kafaya, çapi 34 cm doğmuştu, tam alt sınırdı, bir cm daha küçük olsa araştırılması lazım yani, sürekli elimde mezura çocuğun baş çevresini olcuyordum deli gibi, bı de zaten yamukluk vardı alın bölgesinde, ay resmen aylarca kendime zehir ettim o dönemi. Sonra kanaat getirdim sağlıklı olduğuna, hala mintayur bı yüzü vardır mesela, çay kaşığı kadar.

Aynen beslenme, fiziksel aktivite derken 5 cm garanti sen koy üstüne, 177 civarı olur ay sülün gibi maşallah

Ay evet burada herkes her hafta gidiyor gibi geliyorDoktor 2 hafta dediyse yeterlidir tabi canım. Zaten yalan yok zor geliyor Nst falan
Benim doktor iki haftaya bile indirmedi, 4 haftada bir cagiriyordu şimdi 3 haftaya indirdi sağolsun, bu da bişey, direk bundan sonrakinde doğuma gel de diyebilirdi

Sen detaylı USG çektirdin, yanlış hatırlamıyorsam nipt testi de yaptırdın ve her kontorle düzenli gittin, hidrosefali daha anne karnında çok erken haftalarda doktorlar tarafından anlaşılan bir durum. Birinin gozunden kaçması da mümkün değil çünkü doktorlar buna muhakkak bakıyor, en çok kalp ve beyni inceliyorlar. Kaldı ki perinatolog bile muayene etti seni, ayrıca bunların hiç biri olmasa bile hidrosefaliye sebep olan sendromlar nipt testinde rutin bakılıyor diye hatırlıyorum. Sadece kafası büyük canım, yapısal, benimkinin de fl kemiği uzun, bu genetik bı rahatsızlık anlamına gelmiyor. Kuzenime bebeğin kafasinin büyük olduğunu söylemişti doktor, inatla normal dogurucam dedi saatlerce sancı çekip çocuğu da strese sokup sonra sezaryene girdi zaruri. En başından doğum şeklini sezaryen planlarsan onun haricinde canını sikacak hiç bı durum olmaz.

Evet gerçekten herşeyine baktılar. Doğru diyorsun yapısaldır. Nipt de yaptırdım. Herşey yolunda eminim. Kuzeninin bebeğinin başı gerçekten büyük müymüş doğduğunda? Aslında çok hassas olduk hepimiz ya herşeyi kafaya takıyoruz. Doktor herşeyi normal dese bile acaba mı demeye başladık. İlk başta hamileyim kan verdim ilk usg ilk kalp atışı, sonra ikili test sonra detaylı, derken şimdi de doğum yaklaştıkça hepimiz çok hassas olduk.

Ben çok önde olduğu için erken doğumdan korkuyorum senin 35+2 de doğum yapmanın önden gitmesi ile alakası varmıydı yoksa benim o zaman gelmek istediği için mi geldi mesela

Ya kayinvalidemi çağırdım demiştim ya o da pazar gunu geldi . Biraz onunla ilgilendim benim düzenime alışana kadar . O yüzden bakıyordum ama çok yazicak vaktim olmuyordu. Eskiye göre biraz dinlenmiş olabilirim ama yatmiyorum sukur iyi de hissediyorum . Umarım hep böyle gider .
Nstye almamasini anlayamadım 32ye girdin sayiyorum . Rahatladım artık dedi

Sen nasılsın ? Nasıl gidiyor ?

Evet gerçekten de büyüktü, vücuda da minyon değildi, ama başı daha büyüktü, zaten normalde de bebeklerin başı biraz daha büyük olur ama kuzeniminki baya iri bir bebekti. Oğlumdan 10 ay büyük. Şuan 6.5 yaşında ama 10 yaşında gibi kalıplı maşallah, 5 yaşında 1. Sınıfa başladı gelişimi hep önden gittiği için. Bu arada tuhaf görünen bı büyüklük değildi onunki sadece 3 aylık doğmuş gibiydi, hiç yenidoğan gibi değildi kocaman çocuk olarak doğdu

Bu nst olayına her doktor Farklı bakıyor bence. Ben 32 de gittiğimde Farklı bir şehirde doktora gittiğimde ilk nst ye gireceğim dedim nasıl yani bu haftaya kadar doktorun hiç baktırmadı mı dedi şaşırdı.

Ben çok önde olduğu için erken doğumdan korkuyorum senin 35+2 de doğum yapmanın önden gitmesi ile alakası varmıydı yoksa benim o zaman gelmek istediği için mi geldi mesela
Bence yoktu. Benim oğlum boynunda 3 kat kordonla doğdu mesela. Doktorum fark etmemiş prof olmasına rağmen. O şekilde normal doğum yaptım. Bence doğmasının sebebi sıkıntıda olmasıydı, hep böyle düşündüm. Rahim o kadar akıllı bir organ ki, bebeği sıkıntıda hissederse doğumu başlatıyor çoğu zaman. Eğer önden gittiği için doğsaydı 4 kilo ve üzeri bebek doğuranlar hiç olmazdı.

Kızlar ya benden ara ara beyaz kokusuz akıntılar geliyor çamaşırımın üzerine minik topak topak. Koku kaşıntı yok diye doktora söylemedim kontrolde ama bi sıkıntı olur mu acaba? 32. Haftada idrar tahlilide vermiştim aslında ama bilemedim. Bugünde belim ve kasıklarım ağrıyor şu 2 haftayı da atlatsaydık bi

Çok yoruluyorum hastane bana 1 saat uzaklıkta ben ilçede oturuyorum hastene ilde. Gidip gelene kadar yollarda akşam oluyor. Ay bilmiyorum hiç ya bi yanım banada 38 i göreceğiz diyor . Diğer yanım tetikte ol diyor
İlkin azaltınca da kasılmalar olmuştu bende sonra bence vücut ilacının yokluğuna alışıyor, bu arada ilacı bıraktıktan sonra ortalama 10 gün sonra doğum yapmış çoğu kişi , sende on gün sonra 36 haftayı tamamlamış oluyorsun ki gayet iyi bi hafta

Benim sürekli bı baskı var karnımın alt tarafında ama normal olduğunu düşünmek istiyorum. Okulda baya yoruluyorum ondan kaynaklidir herhalde. Bı de eskisi kadar hareketli değil son günlerde ona çok canım sıkılıyor. Bugün düne göre daha belirgindi ama önceki hareketliliği yok

Ay neee keşke bunu duymasaydım kız aşırı panik oldum şuan ne 10 günü ya ben gidiyorum eczaneden ilaç alcam yahu ben 10 gün sonra falan doğuramam bu karışıklıkta çocuk doğsa evin içinde bulamayız

Bence başka bi doktordan daha fikir al, ben yarın muayane olacam bakalım benim doktor ne diyecek , inşallah bu akşam son ilacımı alıyorumdur :)))

Bence başka bi doktordan daha fikir al, ben yarın muayane olacam bakalım benim doktor ne diyecek , inşallah bu akşam son ilacımı alıyorumdur :)))
Bu ilacı tek bırakmak istemeyen ben miyim ya aramızda bi bağ oluştu resmen onu içmeyince güvensiz hissediyorum kendimi

Bir keresinde benim bebeğimin de başı 1 hafta büyük çıkmıştı. Sonraki 3 kontrolümde normal ölçüldü. Doktorum o zaman 2 haftaya kadar büyük çıkması normal demişti. Önemli olan beyinle ilgili bi sorun olup olmadığı. Eğer beyninde su toplama gibi bişey yoksa baş büyüklüğü önemsenmiyor. Senin de zaten öyle bi durumun olmadığı için hiç korkmana gerek yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…