2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ultrasonda burun ve dudaklar çok büyük görünüyor
Siz yazınca rahatladim ben de, benim bebeğimin de yüzünün yarısı yayvan bir burunmuş gibi görünüyor USG de, eşim ve kardeşimle de konuştuk hatta bu kadar geniş burunlu kimse de yok diye. Demekki herkeste böyle iyi o zaman.

Devami gelmedi bı iki seferden sonra umarım tekrarlamaz ishal. Ay Allah yardımcımız olsun valla ev konusu hamileliğin bu son zamanlarda o kadar stresli ki, ev bulması ayrı mesele, bütçeye uyması ayrı, hadi buldun diyelim toplanması yerleşmesi apayrı mesele. Ne doğumdan önce tepe gibi hamileyken ne doğumdan sonra el kadar bebeyle insanin gözü kesiyor. Deli gibi yorgunum, dün canım çıktı, eve geldim zaten hasta gibiydim, sabah kalktim ise gittim, şimdi eşim gelsin yine ev bakmaya gidicez. Son ayları hiç böyle hayal etmemiştim.

Diğer oğlumun usgsini görünce hemen eşime ve tüm aileme dedim ki; bu burun bizden değil bu laz burnu bu olmadı maalesef aynı babasının taraf. ama bi doğdu düğme burunlu minicik

Diğer oğlumun usgsini görünce hemen eşime ve tüm aileme dedim ki; bu burun bizden değil bu laz burnu bu olmadı maalesef aynı babasının taraf. ama bi doğdu düğme burunlu minicik
Benim büyük oğlumun da USG de uzun çıkardı burnu ama benim tarafımda burunlar genelde öyle, o yüzden yadirgamamistim, bı de o zamanlar renkli USG lerin cozunurlulukleri bu derece yüksek olmadığından tam nette anlaşılmazdi, oğlum doğdu dediğin gibi düğme gibi burnu vardı hala da öyle. Ama bunun uzunluktan ziyade geniş yayvan bı burun gibi görünüyor. Kardeşim sıka sıka belki toplarız abla dedi hatta

Kızlar size birşey sormak istiyorum. Benim Bebiş hep çok hareketli, ama şu üç gündür beni mahvetti. Yani 5 dk durmuyor. Yola çıktım, yürüdüm gezdim bu süre zarfında bile sürekli hareket ediyor acaba doktora bir görünsem mi bukadar hareketli olması beni bi düşündürüyor. Gece bile aşırı hareketli uyuyamıyorum

Benim oğlumunda öyle duruyor şuan tombik yayvan bi burun etli etli ama usg de illa kaba çıkıyor ya gerçekte öyle olacağını sanmam

Artık yerleri çok dar o yüzden hareketleri daha keskin ve acı verici. Benimkide hareket ettiğinde canım yanıyor resmen. Gece hiç uyuyamadım sürekli hareket ettikçe de mesaneme baskı yapıyor aniden sızlama şeklinde çişim geliyor birde sağ yada sol tarafa meyillendi mi iyice canım yanıyor sanki böbreklerimden birer parça kopuyormuş gibi hissediyorum

Benimki de bir başladı mı 2-3 saat bile sürüyor hareketleri. Bugün doktoruma söyledim. Bebişin keyfi yerindedir o yüzden hareketli dedi. Eğer hareketi azalırsa kork dedi. Ara ara duruyor sonra yine başlıyor.

Aynı şekilde aşırı hareket ediyor gece gündüz sürekli hissediyorum doktora sordum hocam hiç uyumuyor mu anne karnında bebek ilk gebeliğim böyle değildi bu nasıl iş dedim sıkıntılı birşey olsa söylerdi bişey demedi sağlıklı mutlu demekki dedi

Benim kontrolüm vardı kızlar nstye bağlandım hiç sancı çıkmadı kalp atımları da iyiydi çok şükür. Nidicard işe yaramış kafası çok aşağıdaydı biraz yukarı çıkmış derin bir nefes aldım ama istirahate ve ilaca devam et dedi. Muayene esnasında karnım yine tümsek oldu hocam hep böyle oluyor bu kasılma mı bebek hareketi mi anlayamıyorum tedirgin oluyorum dedim bebek hareketi dedi poposunu dikmiş namussuz

Nidicard alırken sancılar pek çıkmıyor benimde hiç çıkmadı geçen kontrolde ama bırakınca başlıcak heralde o tedirgin ediyor beni. Çünkü benim doktorum ilacı bıraktırıyor bu defa 34. Haftada bırak dedi. Nasıl bırakayım ya doğum başlarsa

Bırakma o zaman canım benimki 36 haftalık bırakcaz nidicard ı dedi zararı olsa bana da bıraktırırdı diye düşünüyorum istersen 36 ya kadar devam et sen bilirsin bi araştır ben okudum biraz forumlarda hep içmişler 3-4 hafta

Evet doktorum 34 den sonra müdahale etmiyoruz diyor ama ben ona söylemeden 2 hafta daha eczaneden alıp kullanıcam sanırım. 36 da bırakırım sonra istediği zaman doğsun. Korkulu kabus görmekten iyidir diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…