2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yaa ben de bakıp bakıp benle eşime benzemiyor biz yaptık bu çocuğu diye üzülüyorum ikimize benzesin bizim ürünümüz sonuçta burnu herkeste kocaman mı ya geçen ay küçüktü bu ay bi geniş
Ay bende okadar şaşkınım ki, son ultrasonda resmen kopyamı doğuruyorum dedim. Burun, ağız, yüz komple ben. Eşim diyor ki oğluşumun bana benzeyen bir tarafı yok Bende değişeceğini düşünüyorum bu arada

Benim sadece gece uyurken oluyor, sağ yada sol kaşığıma ayrı giriyor. Gün içinde bazen oluyor ama öyle çok acıtmıyor. İstersen doktorunla iletişime geçip sorabilirsin
Teşekkür ederim, yarın randevum var artmadıgi için beklerim artık.Sabaha ağrı kalmamıştı çok şükür, bebiş büyüdüğü için oluyor sanırım

Allah kolaylık versin. Annen de gelip kalacak mı bir süre? Tabi insanın kendi annesi gibi olmuyor. Benim doğumumda ablam vardı yanımda ilk bikac gün. O gitti sonra kv kaldı. Eşimden sıcak süt istemiştim. O da annesine söylemiş. Annesi de hafif ılıtıp getirmişti. İcememiş aglamıştım. Çünkü bizim evde sıcak süt içeriz mideyi rahatlatmak için. Onlar da ilık icerlermiş. Küçücuk bişey bile dağ gibi gözüküyor insanın gözüne. Kvdede kalsan da bikaç hafta annen de kalsa iyi olur bence.

Ay kıyamam ya o zamanlar ekstra duygusal mi oluyor insan acaba

Bizde de aynı durum. Biri bana, biri eşime benziyor. Hatta hareketleri ve yetenekleri bile benzedikleri kişiye benziyor. Gelenin de yüzünü bana benzetmisti ayrintilıda doktor. Bakalım o nasıl bişey olacak?

Eskiler deki sıkıntı şu. Bizde de olmuştu. Bir süre sonra istiyorlar ki sen iş yap o bebeğe baksın. Gelirken bir şekilde beklentinizi ifade edin bence. Sonra kirilmaca gücenmece olmasın. Çünkü sizin bebekle birbirinize alismanız lazım. Bebeklerim 8 ayliktı ziyarete geldiler. Bir hafta kaldılar. Ben çocuklarımı özledim demiştim. Cunkü bir de sütu sağarak veriyordum. Sabah besliyordum. Onlar oyun oynuyordu bebeklerle. Ben kahvaltı hazırlıyordum. Tabi büyükler olunca da öyle sallapati hazırlamiyordum. Baya sofra kuruyordum. Sonra onlar oynamaya devam. Ben sofrayı kaldırıp bulaşıkları yıkıyorum. Etrafı topladım derken uyku vakti geliyordu. Öğlen aynı merasim, akşam aynı merasim. Vakit geciremiyordum çocuklarla.

31 de benimki de ayniydı. Pazartesi kontrol var. İnşallah almıştır daha diye dua ediyorum. Benimki bı ara diyetten dolayı 2 hafta geri düstu. Bu toparlamiş haliydi.

Bencede burası çok önemli benim hem anne hem kv burda neyseki ikiside biz bakarız bebeğe moduna girdiler ama bende çok net söyledim ilk 1 hafta evde kimse olmasın istiyorum eşim izinli olacak o sürede üçümüzün bağ kurması lazım çünkü sonra sırayla bir hafta annem 1 hafta kv gelecek ikisine de ben bebeğime bakıcam siz bana bakmak için gelin gelecekseniz dedim sabah gelip akşam gidecekler akşam evde eşim ve bebeğimle kalmak istiyorum çünkü baştan söyleyin bence kırmadan özellikle ilk bebeği olanlar eşinize de bebeğin sorumluluğunu verin hissettirin yapamaz beceremez demeyin hiç olmazsa arkanızı toparlasın yada ne bileyim gazını falan çıkartsın emdikten sonra hem babalarda stres hormonu daha az olduğu için bebek daha rahat hissediyormuş kendi bağınız kadar onların ki de önemli sağlıklı bir ilişki için

Demek istediğini çok iyi anlıyorum . Geldiğinde bir sekilde kendimi ifade edeyim . Haklı olabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…