2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Arkadaşlar bebişlerimize hastane için neler koydunuz malumunuz kış soğuk kat kat mı giydireceksiniz doğduğun da

iyi akşamlar kızlar bugün doktor kontrolümüZ vardı. Sata göre 33+3 teyim ama bebek 3 hafta önden gidiyormuş. Normal istersen biraz sıkıntı olabilir dedi doktor. Dedim hocam ben zaten sezeryan istiyordum tamam o zaman sıkıntı olmaz dedi. Doğum 2 Ocak sabah 8 de yatış olacak. Ama erkenden suyun vs gelirse ya da herhangi bir sıkıntı olursa duruma göre öne çekeriz dedi. 2600 olmuş ağırlığı. Her şey yolunda dedi. Valla şaka maka sona yaklaşıyoruz 🥹🥹🥹
Oo masallah sağlıcakla gelsin heyecan basmıştır ✌️🥰bende 30+3 deyim 32 çıkıyoruz 2 hafta öndeyiz oğlan hep iri gitti aslnda kilo olarak 100 200 gram önde programa görede anlamadm 🙄 2 hafta önde bzmde doktor erken alırız dedi sizin 2 Ocak kaç haftalıkken alınmış olacak acaba

Şaşırdım benim bugün 9/5 çıktı tansiyonum yinede bişey demedi doktorum bununla alakalı. Büyük normal çıkmış sizin zaten küçük biraz düşük ama çokda değil serumu ne diye bağladı acaba?
Hmm yok baglamadida gerekebilir dedi sıvı tüketimi artır dedi ilk kez düşük çıktı bende etki etmedi hc dedim bı problemim yokki şuan dedim tmm dedi ztn .ztn büyük 12 dengeliyodur bence bende çok endişe etmedim ondan 12 8 di hep bnm

Arkadaşlar bebişlerimize hastane için neler koydunuz malumunuz kış soğuk kat kat mı giydireceksiniz doğduğun da
Bende pazen ve parmak örgüsü pufuduk battaniyemz var onu alicam kalın tulum fln almadım direk araca biner geliriz ins ztn evimiz 10 dk araçla puset örtüsü alicam fln yeter hrlde sağlıkla gelsinlerde

Ben sabah 10 da gittim hastaneye bu yüzden öğlen 4 de çıktım benimki kıpır kıpır normalde karnıma dokunsam oynuyor sabah 1 saat hareket etsin diye bekledim yürüdüm konuştum sevdim yemek yedim yok ses seda valla o korkuyla valizi bile alıp çıktım ultrasonda nst de kalp atışı var sancı yok ama hareket hissetmemek büyük sorunmuş ben hissedene kadar 1 saatte bir nst ye aldılar serum falan taktılar en son biraz hareketlendi yarın bidaha gel akşam hareketlerini say dedi HERŞEY NORMAL OLSA BİLE 32 DEN SONRA HAREKETLERİ ÇOK ÖNEMLİYMİŞ KIZLAR AMAN DİYEYİM YABANA ATMAYIN
Bende 2 gündür gümbür gümbür hareket hissetmedim bugün gittim hemen ağrı sancı yok şükr ama bebek dönmüş dedi kafa asagida pozisyon değişince hareketleri azaldı ozmn demekki dedim bu akşam şükr biraz tikirdadi 🙈😇 valla hareketliyken bı dur oğlum diodum fenalık basiodu şimdide hareketli olsun die gozluom😄

S Sariucurtma alntılayıp yazamamışım, benim de yükseliyordu 100 lere çıkmasa da ama ben ölçmedim ne zamandır, ama hızlandığının farkındayım, kan pompalamaya doyamıyor kalplerimiz 💓 zaten nefes nefese kalma hali de başladı bende bugünlerde.

Yok ben Avrupa yakasindayim, tam fay hattının ve çukurunun olduğu bolgeye yakınım bı de. O yüzden de biraz fazla seciciyiz ev konusunda, Marmara denizinden uzak yüksek ilçelerden biri olsa biraz daha eski yapılara da yonelebiliriz ama burada mümkün olduğunca yaşı küçük yapılara bakıyoruz, haliyle onlar da minicik kutu kadar. Ben de evlendiğimden beri hiç küçük evde oturmadim ilk evim dubleksti sonrakiler de en az 130 M2 civarı, esyam da ona göre fazla. Küçük eve sığabilir miyim hiç bilmiyorum, en kotu ihtimal daha da sadelesicem. Her tasinmada esyalarin bı kısmı gitti zaten 😁
Off Allah kolaylık versin.. istanbuldan taşınma sebeplerimden biridir bu konu, 6 şubattan beri de istanbul yine gündem olunca çok haşır neşir olduk meslek gereği. Ne taraftasınız tam, biraz kuzeye gitme şansınız yok mu? Bir de hiç değilse 2000 sonrası binalara bakın derim. Çok kötü ya özellikle avrupa yakasında yapı stoğu :/ 10-12 katlı binalardan beton değil sıva harcı çıkıyor resmen.

Anladım tamam o zaman 😂😂
Epidural tek şırınga yapıyor bitiyor etkisi bitene dek hallettin hallettin 2. Bir doz vurulmuyor riski görülüyor yani epidurali yaptırdın ben doğuramam beni sezeeyan alın deme lüksün yok ama spinalde katater sırtında kalıyor serum gibi sürekli bi akış hali oluyor süresini anestezi uzmanı ayarlıyor ama onu da normal doğumda vermiyorlar çünkü etken maddesi daha güçlü sezeryanda uzun süreli işlemde tercih ediyorlar

S Sariucurtma alntılayıp yazamamışım, benim de yükseliyordu 100 lere çıkmasa da ama ben ölçmedim ne zamandır, ama hızlandığının farkındayım, kan pompalamaya doyamıyor kalplerimiz 💓 zaten nefes nefese kalma hali de başladı bende bugünlerde.
100 altin sorun değil diye biliyorum ama üstü normal insanlarda takip gerektiriyor. Hamilelikte 120 ye kadar filan da normalmiş sanırım. Yarın gidince sorucam yine de doktora

Off Allah kolaylık versin.. istanbuldan taşınma sebeplerimden biridir bu konu, 6 şubattan beri de istanbul yine gündem olunca çok haşır neşir olduk meslek gereği. Ne taraftasınız tam, biraz kuzeye gitme şansınız yok mu? Bir de hiç değilse 2000 sonrası binalara bakın derim. Çok kötü ya özellikle avrupa yakasında yapı stoğu :/ 10-12 katlı binalardan beton değil sıva harcı çıkıyor resmen.
Çatalca tarafina geçme şansımız da var aslında oradaki kurumla da eşim ilgileniyor ama o taraflar da çocuklar için çok imkan içermiyor. Malesef marmaranin yüzde 90 ni risk altında, zemin de kötü, ben 2000 sonrası evlere de pek güvenmiyorum, ya sıfır ya da en fazla 5 seneye kadar bakıyorum, öyle olunca da haliyle fiyatlar katlıyor ve metrekare düşüyor. O yüzden hala hem bütçemizi aşmayan hem çok yeni hem de geniş bı ev bulamadık, sanırım genişlikten feragat etmem gerekecek. Sadece yeni ve güvenli bı ev olması için ugrasicam.

Epidural tek şırınga yapıyor bitiyor etkisi bitene dek hallettin hallettin 2. Bir doz vurulmuyor riski görülüyor yani epidurali yaptırdın ben doğuramam beni sezeeyan alın deme lüksün yok ama spinalde katater sırtında kalıyor serum gibi sürekli bi akış hali oluyor süresini anestezi uzmanı ayarlıyor ama onu da normal doğumda vermiyorlar çünkü etken maddesi daha güçlü sezeryanda uzun süreli işlemde tercih ediyorlar
O zaman bana spinal yapılmış olmalı, ben hiç sormadım hangisini yapıyorsunuz diye, ama belimde bı katater var mıydi hatırlamıyorum, ben sanki epiduralde katater oluyor hatta doğum sonrası ağrı pompasıni da oradan gönderiyorlar diye biliyordum ama yanlış hatırlıyorum demekki
Benim sezaryen sonrası yumurtalık ameliyatına döndü, iki yumurtaligimdan da kistler çıkarıldı, sezaryenden sonra 3.5 saat daha ameliyatim devam etti uyanık şekilde. Bu durumda demekki spinal yapılmış bana, sezaryenim 20-25 dakika sürmüştü çünkü, asıl uzun süren işlem ondan sonra başladı.

Merhaba, şuan 31 haftalığız ve 27. Haftada amniyosentez yapıldı çok şükür ki sonuçlarımız iyi çıktı şuan normal takiplere devam ediyoruz
Merhabalar benimde de oğlumun aynı kalbinde double aourtik ark çıktı. Nipty testi vermiştik hergün kromozomsal bir sorun yoktu. 26. haftamda dün öğrendim. Umarım sağlıkla alırız kucağımıza 😞 korkuyorum

O zaman bana spinal yapılmış olmalı, ben hiç sormadım hangisini yapıyorsunuz diye, ama belimde bı katater var mıydi hatırlamıyorum, ben sanki epiduralde katater oluyor hatta doğum sonrası ağrı pompasıni da oradan gönderiyorlar diye biliyordum ama yanlış hatırlıyorum demekki
Benim sezaryen sonrası yumurtalık ameliyatına döndü, iki yumurtaligimdan da kistler çıkarıldı, sezaryenden sonra 3.5 saat daha ameliyatim devam etti uyanık şekilde. Bu durumda demekki spinal yapılmış bana, sezaryenim 20-25 dakika sürmüştü çünkü, asıl uzun süren işlem ondan sonra başladı.
Epidurali sezeryanda da tercih eden doktorlar var ama olası bi komplikasyonda epiduralin etkisi geçerse müdahale şansı yok o yüzden riskli sizin 2 ameliyatsa spinaldir mutlaka

Ben daha 30 +4 deyim bugün itibariyle ama rahim ağzı kisalmam görülmüştü o yüzden ne kadar yesem kardır 😀😂
Aynen ye canım ye
Maşallah kız 🧿🧿🧿 Bende bugün motoru taktım başlıyorum herşeye sipariş verilecekleri verdim eşimi darladım dolap işini halı işini bu hafta hallet diye pazartesi bende sadece doğumu beklemek istiyorum 😂😂🙈
Başla tabi ne zaman ne olacağı belli olmaz aklında kalacağına yerinde kalsın :rolleyes: hemen uydurdum bişi
Kızlar hastanede giymek için yanınıza ne koydunuz yada koyacaksınız? Benim kafam allak bullak oldu 🙈
2 tane önden açılan pijama takımı, ben gecelik sevmiyorum gelen giden çok oluyor oturup kalkarken yürüyüş yaparken rahat olmak isterim.
3-4 tane iç çamaşırı, 2 sütyen, 1 emzirme atleti,
canped kilot iç çamaşırı zaten onu giyince kilotları kullanmıyorsun ama yine de yanıma aldım.
sabahlık, terlik.
Hastaneye gitmek için bir elbisem var yada tişört tayt giyerim. çıkarken de aynı şeyi giyerim. Kısa kollu bir şeyler yanında mutlaka olsun hastane sıcak oluyor terliyorsun ben son gün atletle dolaştım odada, Çorap al ameliyattan sonra bazı kişiler üşüyor ben çok terlemiştim. kişiye göre değişiyor.
Diş fırçası, hafif yüzüne renk gelsin diye bb krem göz kalemi ve rimel, krem, bide taç :KK53:
Kızlar bugünkü kontrolde bebeğimin boyu 46 cm çıktı kilosu 2200 aldığım setler tulumlarda 50 cm yazıyor acaba küçük mü gelir 🤔 33+1 haftalığız bugün 12 gün önce 42 cmdik acaba uzaması son aylarda duracak mı acaba 🙄 buyoksa ben birkaç tane büyük tulum alayım mı
Bizim kızlar 52 cm doğdu hep, dün kontrol vardı. 34+2 de 45 cm dik. 50 cm de olur ilk gün kafayı takma.
sadece 2. kızım 4,5 kg doğmuştu kafasına şapka olmamıştı.:confused:

Her kontrolde doktor bi 36 haftayi atlatsaydik dedigi icin psikolojik olarak 36dan sonra doguracakmis hissindeyim o yuzden hazirladim herseyi bekliyorum :KK48: benim pjamalardan biri hafif suslu gibi oldu ama özellikle sectigim bisi degildi uygundu fiyati aldim😄 digeri de rahat pijamalarimdan koydum sanirim bunu giyerim. Ben dogumdan sonra hem cok üşüyorum hem cok terliyorum. Ince ama uzun kollu pijamalarim.sabahlik da koydum ama kullanir miyim bilmem.
Benim doktorum 34 den sonra doğacak olan bebeğe müdahale etmeyiz diyor. Eğer bebek gerçekten gelmek istiyorsa onun önüne geçmek bebeği sıkıntıya sokarmış. O yüzden hiç 36 falan demedi bana 😅

Standart doğduktan sonra giyeceklerini ayrı koydum. Üstüne pofuduk tulumlardan altım trendyolda var beyaz çok güzel. ince battaniyesi ve yine kalın battaniyesi var. Arabayı ısıtırız zaten çıkmadan üşümez kuzu.

X