Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,5%
  • erkek

OY: 86 52,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    164
zayıf bebeğin bakımı kesinlikle daha zor, ona ben de katılıyorum canım. Ama iri olunca da normal doğuma yanaşmıyorlar ya ondan benim telaş biraz da. İnşallah zamanla normalini bulur bizimki de. Bizim bebek de 760'tan 1350'ye çıkmıştı o 4 haftada. O da atak yapmış. Önümüzdeki hafta bakalım ne kadar olacak :)
Bence güzel güzel ilerliyor ya hiç canını sıkma. Tüm koşullar elverişliyse bir şey olmaz. Hatta geçen biri dedi ki: “ben 6 kiloyla sezaryen yaygın olmadığı için normal doğmuşum 😅” Ben de sezaryenden korktuğum için normal istiyorum mümkün olursa.

Bence güzel güzel ilerliyor ya hiç canını sıkma. Tüm koşullar elverişliyse bir şey olmaz. Hatta geçen biri dedi ki: “ben 6 kiloyla sezaryen yaygın olmadığı için normal doğmuşum 😅” Ben de sezaryenden korktuğum için normal istiyorum mümkün olursa.
aynen ben de oyle. insallah plesantam yukari cikar bebekte bas asagi doner de deneme firsatim olur en azindan

Bende minik dogmusum 2600-2700 gibi hala daha zayif ve minyonum. Esim nekadar dogmus bilmiyorum ama fotolarina bakiyorum da o da oyle minicik 🙂 sari kafa minnos bisey 😍 bende sariydim bakalim ne cikicak. Esim kardesime benzer diye odu kopuyo teni beyaz ama kara kas kara goz🤣
Ben de hep zayıftım o yüzden çocukluk anılarım hep ağzıma tepilmek üzere peşimden koşan bir kaşık 😂 Hala da daha yemek konusunda ısrar edilince tetikleniyorum. Hep aç olduğum düşünülerek büyütüldüm ama çok şükür sağlık sorunum yok hiç. Muhtemelen sarı olur sizin 😊 Bizde herkes esmer daha doğrusu buğday tenli, sıfır sürpriz. Aksi olursa hastanede karışmış diyebiliriz 😅

Kayınvalidem aradı, bi tanıdığının kalça çıkığı varmış doğum yapınca kötüleşmiş ameliyat demişler kadına. Sen de söyle doktoruna aman dikkat et diyo. Zaten normal doğum planım yoktu ama olsun iyice olmadı artık snfjf çantayı da ufaktan hazırla bari dursun dedi eyi dedimm
negatif hikayeler canini sikmasin. sen kendi vucudun nasil tepki verecek bilmiyorsun henuz ama herpes demistin yanlis hatirlamiyorsam o zaman sezaryan dogum onerir zaten doktorun. canim benim sezaryanda muhtesem degil ki kisiden kisiye gore degisiyor. ben yine sezaryen olmak durumunda kalirsam aneztesi uzmanina soyleyecegim beni bayiltin lutfen diye kaygilarim artiyor cunku

negatif hikayeler canini sikmasin. sen kendi vucudun nasil tepki verecek bilmiyorsun henuz ama herpes demistin yanlis hatirlamiyorsam o zaman sezaryan dogum onerir zaten doktorun. canim benim sezaryanda muhtesem degil ki kisiden kisiye gore degisiyor. ben yine sezaryen olmak durumunda kalirsam aneztesi uzmanina soyleyecegim beni bayiltin lutfen diye kaygilarim artiyor cunku
Yok ben zaten normal doğumdan hep korkan bi tip oldum ya ameliyat beni korkutmuyor aksine. Dediğin gibi onun da kötü deneyimleri var ama ben kendi canımı biliyorum normal doğum ı ıh no :KK43:

Ben iki dogumdan da korkuyorum sonucta icimizden bisey cikiyo🤣 ama asla kotu hikayeleri okuyorum dinlemiyorum izlemiyorum. Herkesin dogumu kendine has. Kimi bormal asiri kolay der kimi sezeryan oyuzden yasayip gorucez . Orangegreysky Orangegreysky gecengun karnimin alti agriyo dedigimde teyzem dikkat et erken dogum olmasin dedi. Bi de doktor🤣 tesekkur ederim dedim Allahtan oyle hemen kafaya takmiyorum boyle seyleri 😬

Ben iki dogumdan da korkuyorum sonucta icimizden bisey cikiyo🤣 ama asla kotu hikayeleri okuyorum dinlemiyorum izlemiyorum. Herkesin dogumu kendine has. Kimi bormal asiri kolay der kimi sezeryan oyuzden yasayip gorucez . Orangegreysky Orangegreysky gecengun karnimin alti agriyo dedigimde teyzem dikkat et erken dogum olmasin dedi. Bi de doktor🤣 tesekkur ederim dedim Allahtan oyle hemen kafaya takmiyorum boyle seyleri 😬
Ya çok haklısın canım ben de zaman yaklaştıkça normalden de bi tırsmaya başladım ama mecbur bir yerden çıkacak bu çocuk 😅 İnsanlar ne çok seviyor evham yaptırmayı. 🤦🏻‍♀️

bana da öyle geliyor yaaa . şimdiye kdarda hep sezaryen düşününce 38. haftada alırla ee iyiiii az kalmış diyorum :KK70: 40 haftaya kadar bebek dursada bu çatı ağrısıyla ben ne yaparım bilemiyorum
Geçen gün aralık başı gibi beklemeye başlarız dedi doktorum ilk haftası 39 oluyor. Ama aralığı bekleyeceğini hiç düşünmüyorum nedense. 😁 Şu anda bile karnım fena büyüdü. Çatı ağrısı, karın sertleşmesi hepsi mevcut. Okuldayken özellikle acayip zorluyor. Resmen kemikleri batıyor bizimkinin ve ders anlatırken nefes nefese kalıyorum nabzım hep 100 üstü 🙄

Geçen gün aralık başı gibi beklemeye başlarız dedi doktorum ilk haftası 39 oluyor. Ama aralığı bekleyeceğini hiç düşünmüyorum nedense. 😁 Şu anda bile karnım fena büyüdü. Çatı ağrısı, karın sertleşmesi hepsi mevcut. Okuldayken özellikle acayip zorluyor. Resmen kemikleri batıyor bizimkinin ve ders anlatırken nefes nefese kalıyorum nabzım hep 100 üstü 🙄
ders harici dinlenmeye çalış . ben oturarak çalışıyorum o yüzden hiç zorlanmıyorum ama mesai bitimine doğru toto ağrım oluyor :KK70: açıkçası bende aralığı göreceğimi düşünmüyorum . kasım sonu olur diyorum ama bakalım :)

Şeker çıkınca artık tatlı ne yiyeceğimi şaşırdım ama bu harika oldu kızlaaar deneyin karabugday patlağı üstüne şekersiz fıstık ezmesi onun üstüne cranberry efso bişey oldu yanına da süt 🥲

Eklentiler

• DE05A61A-4E65-4C48-80F5-CA71C63F244C.jpeg
    DE05A61A-4E65-4C48-80F5-CA71C63F244C.jpeg
    90,4 KB · Görüntüleme: 31
Ay 35+ için de 1800 cok az diil mi ya. Sütünü cıkartmakla ugrascagına besleyecek bişiler mi yapsaydı acaba diye içimden gecirmedim diil hani
iyi ki sütümü sağmışım bana doğumdan sonra zaman kazandırdı dedi. bilmiyorum ya. bence insanları yanlış yönlendiriyor. bana çok tuhaf bir tip gibi geliyor ilk gördüğümden beri hiç ısınamadım kendisine.

Yok ben zaten normal doğumdan hep korkan bi tip oldum ya ameliyat beni korkutmuyor aksine. Dediğin gibi onun da kötü deneyimleri var ama ben kendi canımı biliyorum normal doğum ı ıh no :KK43:
o zaman sezaryanin bir artisini belirteyim vajinada deformasyona sebep olmuyor burda Brezilyali arkadasim var o demisti brezilyada herkes sezaryan yaptiriyor ozellikle esler istiyormus vajina da bozulma ve genisleme olmasin diye 🤣 Kirk yil dusunsem aklima gelmezdi 😂

Kizlar ocak annelerinde paylasmislar bende kopya cektim faydali olabilir 😬

Eklentiler

• IMG_8937.jpeg
    IMG_8937.jpeg
    61,6 KB · Görüntüleme: 21
X