Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,5%
  • erkek

OY: 86 52,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    164
Ay 35+ için de 1800 cok az diil mi ya. Sütünü cıkartmakla ugrascagına besleyecek bişiler mi yapsaydı acaba diye içimden gecirmedim diil hani
Çok takip etmedim kendisini aslında ama problem olduğunu söylemiş belkide kordondan gelen damarlarda sıkıntı olmuş olabilir bu yüzden bebek gelişimi geri kalmış olabilir daha önce başka birinde duymuştum bunu o değilde minnacık o Allah korusun ben korkarım bir şey olacak diye kıyafet bile giydiremem sanırım kolu çıkar diye zamanında gelsin bebelerimiz amin

Bizimkinin kilosu öyle çok değil ama boyu 25+6 da 36 cm çıkmıştı. Uzun boy çok sevdiğim için o kadar dua etmiştim ki uzun boylu olsun diye kilosunu unutmuşum arada sanırım jdjdnd

Canim alt komşum 15 gün önce doğum yaptı oda e bebeginkini almış hep onda yatiyo bende çok begendim
Kızlarrr selamm 🌸 Yataş’ın juno yenidoğan yatağından alan var mı ya da alacak mısınız? 2 ay önce doğum yapan bir arkadaşım aldı memnunum kesinlikle al falan dedi kararsız kaldım gerek var mı diye

Bence güzel güzel ilerliyor ya hiç canını sıkma. Tüm koşullar elverişliyse bir şey olmaz. Hatta geçen biri dedi ki: “ben 6 kiloyla sezaryen yaygın olmadığı için normal doğmuşum 😅” Ben de sezaryenden korktuğum için normal istiyorum mümkün olursa.
Ben de öyle canım inşallah da nasip olur. Ya benim küçük kardeşim de 4,5 kilo falan doğdu ama üçüncü doğumuydu annemin belki de bundan kolay oldu yani. Ben ve büyük kardeşim 3 - 3200 civarı doğmuşuz. Sonraki doğumlarda işler kolaylaşıyor zaten.

Bizimkinin kilosu öyle çok değil ama boyu 25+6 da 36 cm çıkmıştı. Uzun boy çok sevdiğim için o kadar dua etmiştim ki uzun boylu olsun diye kilosunu unutmuşum arada sanırım jdjdnd
Bu folik asit bebeleri hep uzun oluyor canım bence zaten fhkj Bir de siz de uzunsanız onun uzun boylu olmaması mümkün değil :)

Ay bayildim bu sayfaya🌸

Eklentiler

• IMG_8938.jpeg
    IMG_8938.jpeg
    115,5 KB · Görüntüleme: 23
Ben OiOi bulamadım herkes ağız birliği etmiş gibi sormadan bitti dediler resmen. Birkaç kitap, diş kaşıyıcı, biberon kurutucu aldım ben de.
Çünkü calisanlar kendi ailelerine ayiriyolar yada bir gün önceden ayittiranlar oluyo samimiyse taniyosa bizimde a101 de müdür tanidikti ayittiriyoduk😂😂

ders harici dinlenmeye çalış . ben oturarak çalışıyorum o yüzden hiç zorlanmıyorum ama mesai bitimine doğru toto ağrım oluyor :KK70: açıkçası bende aralığı göreceğimi düşünmüyorum . kasım sonu olur diyorum ama bakalım :)
Sürekli oturmak da kötü ya arada kalkıp beş dakika falan yürüsen çok iyi olur dolaşım açısından da. Ben okula yürüyorum genellikle bir de bol merdiven çıkıyorum aslında ders esnasında daha çok dinleniyorum bile denebilir 😁 Bir de derste kötü olduğunu belli ettin mi aşırı dağıtıyor öğrenciler o yüzden fiziksel olarak zorlansam da güçlü durmaya çalışıyorum sürekli o baskı da zorluyor biraz. Saatimde stres ölçer var o anlarda bakıyorum mesela stresim hep tavan. O sırada bebek de aşırı hareketleniyor karnım kasılıyor.
Ya hareketli olmak bir yandan iyi bir yandan aşırı zor. Uzakta olduğum için yardım edenim de yok. Eşim de yapıyor ama onun yapamayacağı şeyler var yemek ve ütü gibi. Bebeşin kıyafetlerini yıkadım 3 haftadır bekliyor ütüleyemedim daha 🤦‍♀️

Ay suan alamiyorum hicbisey. Arkadasim bir poset yeni dogan getirdi. Yarin baska arkadasima gidiecem ondanda alirim bi poset neyse Allahtan almistim yeni biseler hepsi eskileri giyecekti cocukum🤣🤣

Sürekli oturmak da kötü ya arada kalkıp beş dakika falan yürüsen çok iyi olur dolaşım açısından da. Ben okula yürüyorum genellikle bir de bol merdiven çıkıyorum aslında ders esnasında daha çok dinleniyorum bile denebilir 😁 Bir de derste kötü olduğunu belli ettin mi aşırı dağıtıyor öğrenciler o yüzden fiziksel olarak zorlansam da güçlü durmaya çalışıyorum sürekli o baskı da zorluyor biraz. Saatimde stres ölçer var o anlarda bakıyorum mesela stresim hep tavan. O sırada bebek de aşırı hareketleniyor karnım kasılıyor.
Ya hareketli olmak bir yandan iyi bir yandan aşırı zor. Uzakta olduğum için yardım edenim de yok. Eşim de yapıyor ama onun yapamayacağı şeyler var yemek ve ütü gibi. Bebeşin kıyafetlerini yıkadım 3 haftadır bekliyor ütüleyemedim daha 🤦‍♀️
sürekli oturmakta kötü evet . ayaklarımı hep uzatıyorum allahtan :) çalışan hamile olmak zormuş ama hele teksen . stresli olunca benim beboda çok hareket ediyor. hatta bu hafta doktor bu kız çok agrasif dedi :KK70: anası da hep agrasif zaten :KK70: ben daha hiçbir şey yıkamadım bile bırak ütüyüüü off çok iş var ve hiç yapasım yok :KK43:

sürekli oturmakta kötü evet . ayaklarımı hep uzatıyorum allahtan :) çalışan hamile olmak zormuş ama hele teksen . stresli olunca benim beboda çok hareket ediyor. hatta bu hafta doktor bu kız çok agrasif dedi :KK70: anası da hep agrasif zaten :KK70: ben daha hiçbir şey yıkamadım bile bırak ütüyüüü off çok iş var ve hiç yapasım yok :KK43:
Bir şeye sinirleneyim durmuyor içeride parendeler atıyor. Kavgacı mı olacak diye korkmuyorum değil 🤣 Başta çalışmak güzel ama son haftalara doğru çok zorluyor. Benden iki hafta küçük gebe bir hocamız daha var okulda, ilk zamanlar minnoştu göbeği baya da zarif bir kadın. Ben zorlanıyordum maşallah o iyiydi hatta topukluyla geliyordu başta acaba bende mi bi sorun var diye bir sorguluyordum kendimi. Şu an o da 29 oldu göbüş de büyüdü dersleri genellikle alt katta ve okula araçla gidip geliyor ama yine de zorlandığını söylüyor bir iki haftadır. Dedim iki hafta sonradan bildiriyorum artık daha da zor 😁😁 Ama sağlık olsun hareketli olmamız daha iyi diye teselli de ediyorum, öldürmeyen acı güçlendirir diyerek sonra hafta sayıyoruz birlikte 🤣
Annen, kv yakınsa yardım ederler canım bir iki günlük iş. Benim fırsatım olmadı diğer ev işlerinden, yoksa ne olacak onun ütüsünden minik minik zaten amaç muntazam yapmak değil daha çok dezenfekte amaçlı ya çok detay bakmamak lazım.

Üfff yaaa azıcık getiriyorlar her yere hevesimiz kursağımızda kalıyor. Aslında var ya ne düşündüm sonradan? Krem rengi önlük bulmuştum ama tabak ve kaşık aldım diye almak istemedim onu. Oysa ne olacaktı yani sanki hep üçünü bir arada mı kullanacaktım saçma oldu, alabilirdim de kaldı artık neyse mfkfh
Canım ablam o önlükleri hiç sevemedi ya sürekli kıvrılıyor falan dedi. Zaten eline falan verceksen komple giyilenleri daha çok öneriyorlar. Ben öyle almıştım bu önlüğe hiç yanaşmadım. Çocuk bi boğuluyor gibi geliyor zaten önünde silikon şey korumuyorda 🤣 benim tiksinme seviyem çok üstlerde o önlükten 🤣

X