Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,2%
  • erkek

OY: 87 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    165
Bir şeye sinirleneyim durmuyor içeride parendeler atıyor. Kavgacı mı olacak diye korkmuyorum değil 🤣 Başta çalışmak güzel ama son haftalara doğru çok zorluyor. Benden iki hafta küçük gebe bir hocamız daha var okulda, ilk zamanlar minnoştu göbeği baya da zarif bir kadın. Ben zorlanıyordum maşallah o iyiydi hatta topukluyla geliyordu başta acaba bende mi bi sorun var diye bir sorguluyordum kendimi. Şu an o da 29 oldu göbüş de büyüdü dersleri genellikle alt katta ve okula araçla gidip geliyor ama yine de zorlandığını söylüyor bir iki haftadır. Dedim iki hafta sonradan bildiriyorum artık daha da zor 😁😁 Ama sağlık olsun hareketli olmamız daha iyi diye teselli de ediyorum, öldürmeyen acı güçlendirir diyerek sonra hafta sayıyoruz birlikte 🤣
Annen, kv yakınsa yardım ederler canım bir iki günlük iş. Benim fırsatım olmadı diğer ev işlerinden, yoksa ne olacak onun ütüsünden minik minik zaten amaç muntazam yapmak değil daha çok dezenfekte amaçlı ya çok detay bakmamak lazım.
Çamaşırları yıkamanın ve utulemenin zihinsel ağırlığı işin kendisinden daha büyük. Ütülemeden önce önceki çocuğumda nasıl ütüledim sürekli, ne gerek vardı diye düşünürken ütüyü hızlı hızlı halledince ütüleme motivasyonumu anladım 😀 Şu bir gerçek ki ütüleyip kaldırmak yapılacak işler listesinden bir kalemi siliyor ve insanın kafasını gerçekten çok rahatlatıyor.

Kızlar bişey sorucam az önce bi arkadaşımın oğlu gelmişti 9-10 kilo civarında. Ben de kucağıma aldım sevdim. Baya kızdılar bana kucağına alma sen falan diye. Ama doktorum riskli gebelik değilse böyle şeyler sorun olmaz demişti. Bir anda herkes kızınca irkildim, yanlış mı yapıyorum 🥲

Kızlar bişey sorucam az önce bi arkadaşımın oğlu gelmişti 9-10 kilo civarında. Ben de kucağıma aldım sevdim. Baya kızdılar bana kucağına alma sen falan diye. Ama doktorum riskli gebelik değilse böyle şeyler sorun olmaz demişti. Bir anda herkes kızınca irkildim, yanlış mı yapıyorum 🥲
tamam riskli değilse bi' şey olmaz ama sen de kendini kör kuyulara atma canım boşu boşuna yerde seviver çocukları ksjhjfs

Bir şeye sinirleneyim durmuyor içeride parendeler atıyor. Kavgacı mı olacak diye korkmuyorum değil 🤣 Başta çalışmak güzel ama son haftalara doğru çok zorluyor. Benden iki hafta küçük gebe bir hocamız daha var okulda, ilk zamanlar minnoştu göbeği baya da zarif bir kadın. Ben zorlanıyordum maşallah o iyiydi hatta topukluyla geliyordu başta acaba bende mi bi sorun var diye bir sorguluyordum kendimi. Şu an o da 29 oldu göbüş de büyüdü dersleri genellikle alt katta ve okula araçla gidip geliyor ama yine de zorlandığını söylüyor bir iki haftadır. Dedim iki hafta sonradan bildiriyorum artık daha da zor 😁😁 Ama sağlık olsun hareketli olmamız daha iyi diye teselli de ediyorum, öldürmeyen acı güçlendirir diyerek sonra hafta sayıyoruz birlikte 🤣
Annen, kv yakınsa yardım ederler canım bir iki günlük iş. Benim fırsatım olmadı diğer ev işlerinden, yoksa ne olacak onun ütüsünden minik minik zaten amaç muntazam yapmak değil daha çok dezenfekte amaçlı ya çok detay bakmamak lazım.
ne kadar kolay olursa olsun iş, insan bi yatıp uzanmak istiyor :) neyse az kaldı be izinlere 6 hafta nedir :) gelen haftalar giden haftaları aratıyor malesef. geçen bi çatı ağrım geçti bir gece öyle rahat döndüm ve uyudum ki . sabah eşime bunun güzelliğini yarım saat anlattım :) özlemişim hastalıklı gibi olmamayı ya . vücudum eskisi gibiydi bi an sadece :KK43: bende vakit bulup bi girebilsem hastane çantası falan hazırlayacağım ama henüz öyle bir vakit ve güç bulamadım :KK70: 37. haftadan sonra yapayım diyorum ama geç kalmış olabilirim gibi de...

Kızlar leke çıkarıcı sormuştunuz biriniz, arkadaşın bunu önerdi bebeğinin kıyafetlerinde kullanıyormuş . Zararsızmış felan

Ya şey yok muydu ben bunu instada çok gördüm yenidoğan eğer yoğum bakıma girerse veya küveze girerse 28 gün boyınca ücretsiz oluyor özelde diye biliyorum bunu devlet karşılıyor yani öyle bir şey vardı benim arkadaşta özelde doğurdu bebekleri ikizdi ve para ödemediler ama sormadım neden diye doğar doğmaz gerçi özel sigorta yaptırmışlar onunla mı alakalı bilmiyorum
Bugun basşka bşr hastaneye gittim orada yenidoğan ücretsşzmiş ve bağkur borcumuz olsa da analık hakkı denen şeyden yararlanıp normal fiyattan doğum oluyormuş. Kendi takipli olduğum hastanede bunun olmayışı beni üzdü😕
Uh o neymiş öyle ya . Soygunculuk resmen . Çok detay bilgim yok açıkçası ama fiyatlar çok yüksek . Doktor değiştirmek zorunda olman kötü oldu gerçekten ama iyice araştırıp içine sinen bi doktor da bulursun . Bende 2 keredir yeni doktora geçtim çokta memnunum . Eminim sende doğru olanı bulursun . Umarım ki asla küveze girmez bebelerimiz 😻
Üstte de yazdım gerçektem hastaneden hastameye fark var fiyat farkından üzgünüm doktorumu çok seviyorum ama değiştirmeye mecburum arada neredeyse 2 kat fark var ve yenidoğan ücretsiz olan özel hastaneye geçmem lazım. İnşallj bende seveceğim bi doktor bulurum

Küçük bir çocuğu olup tekrar hamile kalan insanlar var mesela, 9 ay kucaklamayacak mı yoo hepsi de kucağına alıyor gayet 🥲 ağır kaldırmanın düşüğe neden olduğuna dair bir veri yok, ağırlıktan dolayı annenin postürünü zorlamamak için öyle söylüyorlarmış doktorlar. Plesenta vs her şey yolundaysa hiçbir şey olacağını sanmıyorum hamile kadınlar neler yapıyor ya, bizde her şey bir abartı ne bileyim 🥲

Canım benim doğum yapacağım hastane de sgk karşılamıyor. Geçende serum aldım idrar alındı 2 bin küsür verdim. Çalışuığımı söyledim ama karşılamıyor dedi. Dün doktoruma fiyat sorduk o hastane için. 57 bin dedi. Erken doğum riskinde orada doğum yaparsan sgk karşlıyor dedi ama dışarda doğum yapıp gelmek istersen karşılamaz dedi.
Senin de doğum fiyatı fazlaymış benimde takipli olduğum hastanede 54 bin bugun başka bi hastaneye gittim özel kadın doğum hastanesi 22 bin dediler ve ne kdar kalırsa kalsın yenidoğan ücretsizmiş.

Kızlar kız bebekler için çok güzel kıyafetler var biz erkek anneleri bulmakta zorlanıyoruz biraz ama cicili şeyler buldum 😃 düşünen olursa link atarım fiyatlarıda baya uyguna geldi.

Eklentiler

• IMG_2066.jpeg
    IMG_2066.jpeg
    217,1 KB · Görüntüleme: 0
Canım ablam o önlükleri hiç sevemedi ya sürekli kıvrılıyor falan dedi. Zaten eline falan verceksen komple giyilenleri daha çok öneriyorlar. Ben öyle almıştım bu önlüğe hiç yanaşmadım. Çocuk bi boğuluyor gibi geliyor zaten önünde silikon şey korumuyorda 🤣 benim tiksinme seviyem çok üstlerde o önlükten 🤣
Çocuğun bunalması olayına katılıyorum onun için acaba paraya kıyıp omuzdan giydirileninden mi alsak diyorum o çok daha konforlu duruyor. Canım ama ben görümcemin bebeğinde şunu gördüm eline mesela bir dilim armut veriyorlardı çocuk iki ısırsa elinden kayıp düşürüyordu onun önlüğe düştüğünü de takip edip anlayamıyor hemen yenisini veriyorlar yenisi de aynı iki ısırıkta hop aşağıda. Hatta bazısı önlüğü bile tutturamayıp tamamen aşağı düşüyordu. Hepsi bitince önlüktekileri çıkarıp yeniden veriyorlardı komple giyilenden de almışlardı o da vardı ama onu da giydirip çıkartması bebek için çok bunaltıcı. Her ikisine de ağlıyor zaten bir de o esnada sabırsızlanıyorlar aslında mama yiyeceklerini anladıkları için. O tümden giyilende kendileri yoğurt çorba falan yedirip içirirken kullanıyorlardı diğer türlü hiçbir şeyi tutamadığı için kullanışlı olmuyordu bence. Görmesem bunu asla bilmezdim bu arada tamamen gözlem 🥸

X