2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeği mama ile beslenen birileri var mı? Bir sorum olacak gece beslemelerini nasıl yapıyorlar. Kendi uyanıyor mu? Beslemeye devam ediyor musunuz? Beslemeye devam ediyorsanız ne kadar sürede ve kaç kez yapıyorsunuz? Benim biraz düzenim bozuldu. Sağarak verdiğim süt artık azaldı gelmiyor denecek kadar az. Meme reddi yaşadığımız icin asla memeyi almamıştı. Mama veriyorum. Ama gece beslenme konusunda kafam oldukça karışık
Ben hem emziriyorum hem günde 2-3 kere mama veriyorum. Bizimki 10dan önce uyumuyor. 10da emzirdim ve uyudu diyelim 1 saat olmadan uyanıyor uykusu açılmadan bidaha emziriyorum. O 1 saat daha tutuyor onu. 12 gibi bidaha uyanıyor ve ben 90 cc mama veriyorum nerdeyse 5e kadar uyuyor. Mama vermezsem 2 saatte bir emmeye uyanıyor o da doyurucu olmuyor.her bebeğin uyku düzeni farklı ama gece uyumaları lazım en az 4-5 saat deliksiz. Mama yediktwn sonra yine de hemen uyanıyorsa su biberonuyla su ver uyumaya devam etsin

Yok ben başlamadım kanına bakıldı demırı ıyı cıktı kullanma dedı bu ay baska doktora sorcam ama ocean aldım duruyor bakalım
Oceanın d vitaminini kullandınız mı hiç? Eczacı 600IU olanı vermiş. 400lük olması gerekiyor diye biliyorum

Ben 3. Aydan beri sadece mama veriyorum sütüm tamamen kesildi.
4 saatte bir 180 cc veriyorum ama gece kendi kıpraşmadan vermiyorum, mesela 00.00 da içti uyudu dün gece sabah 8.30 da kıpraşmaya başladı veriyorum yerinden kaldırmadan bitirince tekrar uyumaya devam ediyor, ama her zaman 8 de uyanmıyor bazen akşam 9da içip uyumuş oluyor gece 4 te uyanıyor veriyorum gibi.
4 saatte bir ver dedi doktor bana
Şu an kaç aylık bebeğiniz ben 90’ı bitiremiyor diye düşünüyordum tam 4:30 aylık benimki kaç vermem gerek

Merhaba arkadaslar acil yardımınıza ihtiyacım var 10 gun sonra 5 aylık olacagız ama 4 5 gundur meme reddi yasıyoruz ne yöntemi denediysem yok olmuyo çiş sayımız çok çok azaldı Dr goturdum Bı skntı yok keyfinden emmiyo dedı. Sagip biberonla verip biberona alıstırmak ıstemıyorum bazen sagip kaşıkla veriyorum o da çok zor oluyo bana akıl verin Allah aşkına 😭😭 gece emiyor ama gunduz her emişi 10 20 saniye anca

Hahahaha maşallah:) bilmiyorum herkeste işe yaramayabilir ama bende cidden etkiledi ve psikoloji de önemli yani benim sütüm yok denecek kadar azdı bebişim bi emmede 10 dj anca dururdu bunu kullanmaya başladıktan sonra sütüm arttı yani öyle aşırı değil ama başa göre çooook iyi. Bugün ilk kez mama verdim hep sağdığımı verdim çünkü sütümün arttığını ve bi emmede 1 saat kala bildiğini görmek psikolojime iyi geldi.
Senin durumun nasıl?
Ben hiç sagmadim aç olsa ağlar herhalde diyorum öyle dopdolu taşan bir göğsüm yok sık sık emziriyorum bestlak kullandım gerçekten bazı zamanlar fışkıran sutlerim oldu ama daha sonraları öyle bisey olmadı ben şuan süt ürünleri ve yumurta yiyemiyorum alerjiden dolayi o yüzdende etkilendiğini düşünüyorum.

Merhaba arkadaslar acil yardımınıza ihtiyacım var 10 gun sonra 5 aylık olacagız ama 4 5 gundur meme reddi yasıyoruz ne yöntemi denediysem yok olmuyo çiş sayımız çok çok azaldı Dr goturdum Bı skntı yok keyfinden emmiyo dedı. Sagip biberonla verip biberona alıstırmak ıstemıyorum bazen sagip kaşıkla veriyorum o da çok zor oluyo bana akıl verin Allah aşkına 😭😭 gece emiyor ama gunduz her emişi 10 20 saniye anca

Müslin bezle başını örtuyorum göremıcek sekılde uyutuyorum klımanın altında tabı
Tam uykuya dalarken emzırıverıyorum denedım ettım ancak boyle oldu
Etrafa bakmak ıstedıklerınden ıcmıyorlar sanırım

Plates topu varsa onun üstünde emzirmeyi deneyebilirsin yoksa da koltukta plates topunda zıplıyor gibi sallayarak veya yürürken emzirebilirsin karanlık sessiz oda da ten tene temaslada işe yarayabilir

Müslin bezle başını örtuyorum göremıcek sekılde uyutuyorum klımanın altında tabı
Tam uykuya dalarken emzırıverıyorum denedım ettım ancak boyle oldu
Etrafa bakmak ıstedıklerınden ıcmıyorlar sanırım
Evet onun farkındayım abisi var emzırırken sessiz olun dıyorum sessiz olunsa bıle 10 20 saniye sonra kafasını geriye atıyor
Plates topu varsa onun üstünde emzirmeyi deneyebilirsin yoksa da koltukta plates topunda zıplıyor gibi sallayarak veya yürürken emzirebilirsin karanlık sessiz oda da ten tene temaslada işe yarayabilir
Plates topum yok maalesef yuruyerek uzanarak boynuma bısıler asarak deniyorum ama asla duzgun emmıyor inş gecıcı dır. Biberona da alışık degıl neden böyle oluyorsa 😪

Kızlar sızın d vit kaçlık ocean kullananlar kafam karıstı su an

X