2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ya kafası kermeleşmiş hatta bir kucuk tutam gördum deyınce dagıldı dun banyo yaptırmıstık bunlar konak mı oluyor ne yapmalıyım bılgınız var mı

Ya kafası kermeleşmiş hatta bir kucuk tutam gördum deyınce dagıldı dun banyo yaptırmıstık bunlar konak mı oluyor ne yapmalıyım bılgınız var mı
Ben mustelanın konak önleyici şampuanını kullanıyorum çok ıyı geldı banyodan once de zeytınyagı sür 10 dk kalsın sonra ince Bı tarakla yavaşça tara tertemız

Ben hem emziriyorum hem günde 2-3 kere mama veriyorum. Bizimki 10dan önce uyumuyor. 10da emzirdim ve uyudu diyelim 1 saat olmadan uyanıyor uykusu açılmadan bidaha emziriyorum. O 1 saat daha tutuyor onu. 12 gibi bidaha uyanıyor ve ben 90 cc mama veriyorum nerdeyse 5e kadar uyuyor. Mama vermezsem 2 saatte bir emmeye uyanıyor o da doyurucu olmuyor.her bebeğin uyku düzeni farklı ama gece uyumaları lazım en az 4-5 saat deliksiz. Mama yediktwn sonra yine de hemen uyanıyorsa su biberonuyla su ver uyumaya devam etsin
Saatlerini düzenleyim eğer uyanmaya devam ederse su veririm dediğiniz gibi bir de birşey daha soracağım bilginiz varsa mamayı yerken kıvranıyor alıyor sonra ağlıyor az mı geliyor tıkandı mı diyorum bakıyorum bakana kadar yine böyle değişik hallere giriyor kendini geri atıyor. Biberon ağzından çıkınca bekliyor vermemi veriyorum sonra yine kıvranıyor birşeye gıcık oluyor akışını değiştirdim. Biraz daha hızlı olana geçtim ama o ayaklar hep hareketli bir gergin mama yerken yemin ederim benim bir yerimden ter akıyor artık bıktım yani

Bizimde öyle kaşıyor bir de tırnak uzayınca yarada yapıyor. Ön tarafları düzelttik Arkada böyle küçük birşey var geçmiyor. Küçücük şey onu çok rahatsız ediyor. Bize doktorumuz tatlı badem yağı ya da zeytinyağı ile temizle dedi şampuan kullanma dedi geçmezse losyon verecek. Ama elimiz hep orda

Ben mustelanın konak önleyici şampuanını kullanıyorum çok ıyı geldı banyodan once de zeytınyagı sür 10 dk kalsın sonra ince Bı tarakla yavaşça tara tertemız
Ben niyeyse hala gidip mustela yenıdogan almısım😅 bi daha ondan alayım

Bizimde öyle kaşıyor bir de tırnak uzayınca yarada yapıyor. Ön tarafları düzelttik Arkada böyle küçük birşey var geçmiyor. Küçücük şey onu çok rahatsız ediyor. Bize doktorumuz tatlı badem yağı ya da zeytinyağı ile temizle dedi şampuan kullanma dedi geçmezse losyon verecek. Ama elimiz hep orda
Ay kıyamam bizde az var ben farkettım gecer ınsallah gecmıs olsun

Benim öyle bir şansım olmuyor. Çünkü gece boyu gazlı olduğu için Ya kıpırdıyor Ya da uyanıyor. Mama için mi gaz icin mi onu anlayamadığım çok oluyor. Derin hareketsiz uyuduğu çok az . Bu nedenle kendim planlayım diyorum gece mamayla çokta boğmak istemiyorum çok gaz yapıyor maması. Değiştirmeyi teklif etti doktoru cesaret edemiyorum çünkü dışkılama güzel yapıyor. Mama bizi mahvetti zaten gaz konusunda bu ara biraz da içmek istemiyor sanırım gazı içtiği anda hemen yapıyor kıvranıyor kafayı geri atıyor
Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Ben hipp kullanırken çok gaz ve kabız problemi yaşıyordum şimdi sma optipro kullanıyoruz çok memnunum

Şu an kaç aylık bebeğiniz ben 90’ı bitiremiyor diye düşünüyordum tam 4:30 aylık benimki kaç vermem gerek
4 ay 12 günlük, ben de 90 la başlayıp 120 150 arttıra arttıra 180 e geldim, 4 saatte bir tam denk geliyor , ama sizin Bebeğiniz anne sütü emiyor mu yoksa sadece mama mı?

4 ay 12 günlük, ben de 90 la başlayıp 120 150 arttıra arttıra 180 e geldim, 4 saatte bir tam denk geliyor , ama sizin Bebeğiniz anne sütü emiyor mu yoksa sadece mama mı?
Sadece mama mı acaba ben emzırıp 90 verıyorum önceden 60 tı anca 90 a cıktık 120 denedım ıcemıyor
Bazen 90 ıcmıyor ama daha az ıcıyor nadir
Gunde 6 7 kez beslenıyor
Bu şartlarda normal mi

Anneler bu serum fizyolojik ile bebeğin burnunu nasıl temizliyosunuz? Bi kere yaptım boğuluyodu korkuyorum artık ama yapmam lazım 🥺

Anneler bu serum fizyolojik ile bebeğin burnunu nasıl temizliyosunuz? Bi kere yaptım boğuluyodu korkuyorum artık ama yapmam lazım 🥺
Ben şırıngaya çekiyorum ama az çekiyorum içini yumuşatsın diye sırt üstü denemiştim sevmiyor birde genzini kaçıyor. Yüzüstü koluma çevirip iki burnuna yavaşça yumuşatmak amaçlı öyle bir yerden sıktım diğerinden çıktı yapamıyorum ben sonra siliyorum ağzına girmesin diye sırta pat pat çeviriyorum. Sırt üstü şu ağızla çekilen aparatlardan almıştım nefret ediyor ama sonra rahatlıyor onunla çekiyorum. Yatarak yaptırmazsa eğer biri alsın kucağına siz karşısından yapın ağlıyorlar ama yapılmazsa ağzı kapanmıyor emmiyor

Otribebenin aparatını aldım serum fizyolojik sıkıyorum birkaç damla on saniye 15 saniye bekliyorum o aparatla çekiyorum ben de bir taraftan sıkıp diğer taraftan Çıkartma işini beceremedim

Ayyyy ben hipp kullanıyorum aylardır eziyet mi ettim ki ya
Yok eziyet etmemişsinizdir hipp en kaliteli mamalardan biri ama benim kızçem de aşırı kabız yaptı, 3-4 kere fitil atmak zorunda kaldım, poposunun etrafı kızarıyordu falanni, aptamil denedim o da çok gaz yaptı, en iyi sma optipro geldi bize siz de deneyin bence korkmayın

X